صفحه 44 از 66 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام. خواهشا جواب منو بدید که خیلی واسم مهمه.
    اگر ترم دوم روزانه دکتری بخوای انصراف بدی بری خارج چقدر باید جریمه بدی؟
    اگر ترم دوم شبانه دکتری انصراف بدی چقدر باید جریمه بدی؟
    با توجه به اینکه مدرک لیسانس و ارشد دست دانشگاه گرویی هستش

Junior Member

سلام
    من بین یه دو راهی واقعا گیر کردم.
    من سربازی ندارم ولی میتونم از طریق بنیاد نخبگان با برداشتن یک پروژه کلشو انجام بدم. از اونجایی که یکساله فارغ التحصیل ارشد شدم (93) برای کنکور دکتری هم امتحان دادم ( از ترس سربازی ) و همون دانشگاه مقطع ارشدم هم اکی شده و مهر میتونم شروع کنم دکترا رو. وضعیت زبانم هم چندان خوب نیست و طبیعتا یه مفدار تلاش زیادی میخواد تا خوب بشه. فکر کنم حداقل یکسال رو میخواد. شما اگر جای من بودید دکتری داخل با یک استاد خوب و جوون رو ول می کردید بشینید دو سال دیگه زبان بخونید و اپلای کنید یا اینکه دکترای داخل رو میگرفتید و بعد از اتمامش حالا برای هیئت علمی داخل، job یا postdoc یا دکتری دوباره اقدام میکردید؟ رشته من هم کامپیوتره

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alixom نمایش پست ها
    سلام
    من بین یه دو راهی واقعا گیر کردم.
    من سربازی ندارم ولی میتونم از طریق بنیاد نخبگان با برداشتن یک پروژه کلشو انجام بدم. از اونجایی که یکساله فارغ التحصیل ارشد شدم (93) برای کنکور دکتری هم امتحان دادم ( از ترس سربازی ) و همون دانشگاه مقطع ارشدم هم اکی شده و مهر میتونم شروع کنم دکترا رو. وضعیت زبانم هم چندان خوب نیست و طبیعتا یه مفدار تلاش زیادی میخواد تا خوب بشه. فکر کنم حداقل یکسال رو میخواد. شما اگر جای من بودید دکتری داخل با یک استاد خوب و جوون رو ول می کردید بشینید دو سال دیگه زبان بخونید و اپلای کنید یا اینکه دکترای داخل رو میگرفتید و بعد از اتمامش حالا برای هیئت علمی داخل، job یا postdoc یا دکتری دوباره اقدام میکردید؟ رشته من هم کامپیوتره
    اگر قصدتان هیات علمی شدن و ادامه زندگی در ایران است به نظرم این ریسک را نکنید و همان ایران دکتری را تمام کنید
    اگر قصدتان رفتن به خارج و زندگی در کشوری دیگر است به شروع دوره دکتری در داخل فکر نکنید و به اپلای هرچه سریعتر و کسب پذیرش در یکی از دانشگاههای کشور هدف فکر کنید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام
    من یه سوالی دارم

من چند روز دیگه دارم میرم آمریکا دانشگاه ازم مدرک کارشناسی مو فقط میخواست بهم وقت داده بعدا بیارم منم به اداره کاریابی سپردم واسم بعدا پدرم با وکالتی که از من داره کاره آزاد کردن مدرک و انجام بده بعد واسم بفرسته. مشکل اینجاس که من ایران دو ترم دکتری خوندم و همینجوری دارم ول میکنم برم دانشگاه موقع ثبت نام مدارک موقتم و نگرفت ( شایدم خواست خودم از قصد ندادم!! دقیق یادم نیس) حالا آیا این ممکنه بعدا واسم مشکل ایجاد کنه موقع آزاد کردن مدرک؟ نهایت اگر از طریق کاریابی نشد آیا مشکلی پیش نمیاد واسه خریدن مدرک کارشناسی؟

سلام ممنون میشم جواب بدید گیج شدم
    من پارسال از دانشگاهی در امریکا پذیرش گرفتم و تاهمین الان ویزام نیومده. مجبور شدم دفترچ پست کنم و الان آموزشیم تموم شده. دکترای داخل هم قبول شدم. از طرفی پذیرش برای ترم بعد هم دارم از همون دانشگاه.
    آیا میشه دو ماه دکترای داخل بخونم و بعد دوباره برم مصاحبه برای ویزا؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member leon15851 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Mech Wyoming

سلام
    من یه سوال دارم نمیدونم جای درستی دارم مطرح می کنم یا نه، اگه اشتباس لطفا به محل خودش راهنماییم کنید.

وضعیت کنونی من:
    من الان از آمریکا پذیرس گرفتم با فاند و I20 هم دریافت کردم و کارهای مربوط به وثیقه رو هم انجام دادم و مصاحبه ی سفارت هم رفتم و توی کلیرنس هستم. از اونجایی که رشتم مکانیکه امکان دیر اومدن جواب ویزا هست. فرصت من هم برای رسیدن به ترم کمه (حتی با لیت) و با دیفر هم فاندم رو از دست میدم.
    از طرفی دکتری اینجا رو هم دولتی روزانه قبول شدم. درضمن من یکسال از فارغ التحصیلیم میگذره و فرجه ی یکسالم داره تموم میشه.

سوال:
    آیا می تونم الان برای دکتری ایران برم دانشگاه و ثبت نام کنم و بعد از اینکه جواب ویزام اومد اینجا رو ول کنم برم اونور؟ آیا برای این کار قبل از ثبت نام باید برم وزارت علوم و معافیت تحصیلیم رو تغییر بدم یا نیازی نیست؟ وثیقه ای که گذاشتم چی میشه؟
    سوال:
    اگه که این ترم و فاندم رو از دست بدم و اینجا دانشجوی دکتری باشم می تونم وسط تحصیل باز پذیرش بگیرم و برم؟ آیا تبعاتی داره این کار؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

در جواب 2 پست آخر، اگر مشمول سربازی هستید، درصورتی که از دکترای داخل انصراف بدید متاسفانه اول باید برید سربازی. چون به هرحال برای اونجا هم اصل مدارک رو نیاز دارید که بدون سربازی حتی موقتش رو هم بهتون نمیدن.

Junior Member leon15851 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Mech Wyoming

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidbaq نمایش پست ها
    در جواب 2 پست آخر، اگر مشمول سربازی هستید، درصورتی که از دکترای داخل انصراف بدید متاسفانه اول باید برید سربازی. چون به هرحال برای اونجا هم اصل مدارک رو نیاز دارید که بدون سربازی حتی موقتش رو هم بهتون نمیدن.
    وقتی پذیرش بگیرم و وثیقه بذارم مدرکمو مگه نمی تونم آزاد کنم؟

Junior Member

من دانشجوی ترم3 دکترا هستم و برای پاییز 2016 دارم اپلای میکنم...مدارکی دست دانشگاه ندارم و الان مشکل من واسه ویزاست...میخوام بعد از اومدن ویزا انصراف بدم و از طرفی هم نمیخوام اخراج بهم بخوره....حالا من مجبورم قبل از مصاحبه سفارت انصراف بدم که برای ویزا مشکلی پیش نیاد یا بذارم بعدش؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط leon15851 نمایش پست ها
    وقتی پذیرش بگیرم و وثیقه بذارم مدرکمو مگه نمی تونم آزاد کنم؟
    اون وثیقه برای کسانیه که توی فرصت بعد از فارغ التحصیلی از جایی پذیرش بگیرن و اونطوری معافیت تحصیلی بگیرن. تاجایی که من میدونم کسانی که از معافیت تحصیلی دانشگاه های داخل استفاده می کنن، اگر انصراف بدن معافیتشون باطل میشه و نمی تونن دوباره معافیت تحصیلی بگیرن. برای اطمینان می تونید از آموزش دانشگاهتون سوال کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)