صفحه 46 از 66 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

چه تعهدی دادین؟ منظورم متن تعهد هستش!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pari_naz نمایش پست ها
    دوستان من برای آزاد کردن مدارکم از دانشگاه یک نامه تعهد دادم و مدارک رو خارج کردم...یه سال گذشته و کسی نگفته به تعهدت عمل کن...این قضیه زمان انصراف دادن مشکلی پیش میاره؟
    یعنی یه تعهد دادین و مدارکی که موقع ثبت نام تحویل داده بودید و از دانشگاه گرفتید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط TwoM نمایش پست ها
    یعنی یه تعهد دادین و مدارکی که موقع ثبت نام تحویل داده بودید و از دانشگاه گرفتید؟
    بله یه تعهد سه چهار خطی نوشتم که تا تاریخ 20 مهر 93 مدارک رو به دانشگاه برمیگردونم...ولی اینکارو نکردم...نمیدونم این برای انصراف مشکلی پیش میاره یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saber44 نمایش پست ها
    چه تعهدی دادین؟ منظورم متن تعهد هستش!
    در حد چند خط که مدارک رو در فلان تاریخ از دانشگاه گرفتم و تا فلان تاریخ هم برش میگردونم

Junior Member

من از دانشگاه پرسیدم گفتن برای انصراف هزینه ای نمیگیرن...این ترمی 6 میلیون که میگید باید به وزارت علوم پرداخت شه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pari_naz نمایش پست ها
    در حد چند خط که مدارک رو در فلان تاریخ از دانشگاه گرفتم و تا فلان تاریخ هم برش میگردونم
    کدوم دانشگاه هستید؟
    فکر نمیکنم مشکلی ایجاد بشه!
    در نهایت انصراف حق شماست و تحت هر شرایطی نمیتونن بگن شما نمیتونی انصراف بدی.
    تعهدی هم که تضمین اجرایی نداشته باشه محلی از اعراب نداره. نهایتا تو مرکسه انصراف کمی تاخیر بندازن. همه چی ب دانشگاه برمیگرده که اذیت بکنه یا نه! ولی در کل کار خللی ایجاد نمیکنه.

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجو ترم سوم دکتری روزانه رشته عمران یکی از دانشگاه های تهران هستم و تا دو ماه دیگه امتحان جامع میگذرونم. قصد اپلای برای کانادا دارم. کارت پایان خدمت دارم دانشنامه لیانسم رو گرفتم و فقط مونده دانشنامه ارشدم که ایشالا بزودی میگیریمش. چندتا سوال دارم ممنون میشم دوستان اطلاعات و نظراتشون رو در اختیار من بزارن.

1) آیا دانشگاه گواهی مبنی بر گذروندن امتحان جامع و دروس سال اول رو که قابل ترجمه هم باشه به من میده؟
    2) اگه آره اصلا این گواهی به تقویت روزمه کمک میکنه ؟ یا بر عکس ممکنه باعث بدبینی استاد مورد نظر در اون طرف بشه که چرا دارم همه چی رو ول میکنم؟! با فرض اینکه من بتونم در PoS به طور کامل متقاعدشون کنم هم استاد هم سفارت رو... آیا بهتره گفته بشه من PhD candidate در ایران هستم و این به سودمه؟
    3) با شرایطی که دارم فک میکنم نیازی به انصراف نباشه و میتونم راهمو بکشم و برم. آیا این کار، در صورت ندادن تعهد مالی و یا سفته در هنگاه ثبت نام دکتری، میتونه مشکلی در آینده بوجود بیاره؟
    4) اگه مشکلی از نظر قضایی بوجود نمیاره و من با احتمال 1 درصد مجبور به برگشت شدم آیا شانسمو برای هیئت علمی دانشگاههای ایران از دست میدم؟
    5) اگر بخوام انصراف بدم برای منی که ورودی 93 هستم هزینه حدودی انصراف هر ترم چقدر خواهد بود؟
    6) توصیه میکنید دکتری رو تموم کنم و واسه PostDoc برم اونور یا از همین PhD برم؟
    سپاسگذارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط milad4112 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجو ترم سوم دکتری روزانه رشته عمران یکی از دانشگاه های تهران هستم و تا دو ماه دیگه امتحان جامع میگذرونم. قصد اپلای برای کانادا دارم. کارت پایان خدمت دارم دانشنامه لیانسم رو گرفتم و فقط مونده دانشنامه ارشدم که ایشالا بزودی میگیریمش. چندتا سوال دارم ممنون میشم دوستان اطلاعات و نظراتشون رو در اختیار من بزارن.

1) آیا دانشگاه گواهی مبنی بر گذروندن امتحان جامع و دروس سال اول رو که قابل ترجمه هم باشه به من میده؟
    2) اگه آره اصلا این گواهی به تقویت روزمه کمک میکنه ؟ یا بر عکس ممکنه باعث بدبینی استاد مورد نظر در اون طرف بشه که چرا دارم همه چی رو ول میکنم؟! با فرض اینکه من بتونم در PoS به طور کامل متقاعدشون کنم هم استاد هم سفارت رو... آیا بهتره گفته بشه من PhD candidate در ایران هستم و این به سودمه؟
    3) با شرایطی که دارم فک میکنم نیازی به انصراف نباشه و میتونم راهمو بکشم و برم. آیا این کار، در صورت ندادن تعهد مالی و یا سفته در هنگاه ثبت نام دکتری، میتونه مشکلی در آینده بوجود بیاره؟
    4) اگه مشکلی از نظر قضایی بوجود نمیاره و من با احتمال 1 درصد مجبور به برگشت شدم آیا شانسمو برای هیئت علمی دانشگاههای ایران از دست میدم؟
    5) اگر بخوام انصراف بدم برای منی که ورودی 93 هستم هزینه حدودی انصراف هر ترم چقدر خواهد بود؟
    6) توصیه میکنید دکتری رو تموم کنم و واسه PostDoc برم اونور یا از همین PhD برم؟
    سپاسگذارم.
    1- بله البته باید برای فرصت بخواهید بهتون ممکنه متن انگلیسی هم حتی بدند روی سربرگ دانشگاه.
    2- هم بله هم نه. بسته به استاد و نگرشش ممکنه هردو حالت پیش بیاد. تعهد مساله کمی نیست برای استاد و از طرفی انگیزه شما برای اینکار هم مهمه
    3- مشکل عدم امکان هیات علمی شدن هست و اینکه اخراج به هرحال توی چنین سیستمی روی پرونده شما ثبت شده
    4- شانس هیات علمی را با اخراج از دوره داخل نخواهید داشت اما کسی نمی تواند بگوید قطعا! ممکن است با نامه ای از آقای X شانس رییس دانشگاه Y شدن را هم داشته باشید. اما در تئوری چنین نیست.
    5- هزینه انصراف باید از سایت وزارت علوم ببینید. دوستان ارقامی در همین سایت گفته اند
    6- پست داک با دکترای ایران تو عمران خیلی خیلی سخت و محدود به افراد واقعا دارای شرایط برجسته و موقعیتهای خاص تحقیق میشه و به ندرت چنین شانسی را میشه پیداکرد. از طرفی برای یک موقعیت پست داک ترجیح روی دانشجویان فارغ التحصیل همان استاد در همان مقطع در دوره دکتری است که رقابت بسیار سخت خواهد بود مگر آنکه فیلد دیگری باشد و اپلیکنت بالقوه ای هم نباشد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

دوستان من دانشجوی دکتریم و الان برای ترم بهار یک پذیرش دارم و میخوام یا اونو برم یا اگه از جای بهتر پذیرش بگیرم برای ترم فال 2016. منظورم اینه که رفتنم قطعیه به هر حال. مدارک ازاد شده هم دست خودمه. میخوام این ترمو نرم دانشگاه که اخراجم کنن چون نمیخوام پول بدم برای انصراف. سوالم اینه که خطرات احتمالی برای این کار وجود نداره که وقتی هنوز تو ایرانی دانشگاهو ول کنی؟ برای مرخصی هم پرسیدم بهم گفتن دو روز دیر اومدی مهلت تموم شده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloofareabbi نمایش پست ها
    دوستان من دانشجوی دکتریم و الان برای ترم بهار یک پذیرش دارم و میخوام یا اونو برم یا اگه از جای بهتر پذیرش بگیرم برای ترم فال 2016. منظورم اینه که رفتنم قطعیه به هر حال. مدارک ازاد شده هم دست خودمه. میخوام این ترمو نرم دانشگاه که اخراجم کنن چون نمیخوام پول بدم برای انصراف. سوالم اینه که خطرات احتمالی برای این کار وجود نداره که وقتی هنوز تو ایرانی دانشگاهو ول کنی؟ برای مرخصی هم پرسیدم بهم گفتن دو روز دیر اومدی مهلت تموم شده
    دوستان لطفا اینو جواب بدید. غیر از اینکه با ترک کردن دانشگاه بعد یه مدتی اخراج میشی و دیگه نمیتونی هیئت علمی بشی دیگه چه تبعاتی داره؟ مثلا نکنه مشکل قضایی پیش بیاد یا ممنوع الخروج بشی چون باهاشون تسویه حساب نکردی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)