صفحه 49 از 66 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

ممنون از اینکه جواب دادین، البته یکم دیر چون من 27 اپریل رفتم مصاحبه و راستش پنهون هم نکردم دکترامو چون میترسیدم. تو DS اشاره مستقیم نکردم بهش ولی از رزومه پاکش نکردم و خود آفیسر هم موقع مصاحبه ازم پرسید که سری قبل که میرفتی ایران دانشجوی دکترا بودی و منم گفتم آره... فقط ازم پرسید چرا دوباره میخوای بخونی؟ منم گفتم وقتی که اونجا بودم و با بچه های دکترای اون دانشگاه حرف میزدم و اطلاعات و کارایی که انجام دادمو با اونا مقایسه میکردم میدیدم من اصلا آپدیت نیستم و اطلاعاتم کمتر از اوناس میخوام این نقص رو برطرف کنم. خوشبختانه اونم دیگه گیری نداد. و تاکید هم روی رنک اون دانشگاه تو گرایش خودم کردم که جز تاپ 10 هست و خیلی خوبه... من فعلا رفتم تو کلیرنس حالا ببینم بعدش چی پیش میاد.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

سلام دوستان. یکی از دوستام براش یه مشکلی پیش اومده. خواسته اینجا مطرح کنم. میشه دوستان اهل فن از راهنمایی دریغ نکنن؟
    دوست من داره ایران دکتری میخونه. دانشگاه ایرانش اسمشونو هم به صورت فارسی و هم به صورت انگلیسی ثبت سایت کرده یعنی با سرچ مشخص میشه که دانشجوی دکتری این دانشگاست.
    از طرفی هم قبلا بدون توجه به این موضوع از کانادا پذیرش گرفته. به استاد کانادا ماجرای دکتریش رو نگفته. استاد ایرانش در جریان اپلای دوستم برای دکتری مجدد هست و خودش پیشنهاد داده که هر دو تا دکتری رو نگه داره. دانش نامه هاش هم دستشه و خریدتشون.

حالا که به مرحله ویزا رسیده براش سوال شده آیا افسر متوجه نمیشه؟دوستانی که اینجا دکتری هستن و تونستن اپلای کنن بدون گفتن به افسر چه طور کارشون پیش رفته؟
    واقعا ممنون میشم اهل فن نظر بدن.
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but
    rather a lack of will

نقل قول نوشته اصلی توسط s_mrj67 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    برای خانم ها که مشکل معافیتو این چیزا ندارن چطور؟؟
    آیا پیشنهاد انصراف رو می دید؟
    در ضمن یه سوال اگه آزمون جامع رو بدیم و پروپزال رو تصویب کنیم اینجا. می تونیم اگه پذیرشمون از دانشگاه های دیگه اومد بریم. و هم دکترای اینجا رو داشته باشیم و هم اونور.

من چون استاد راهنمام مجوز داده که می تونم غیر حضوری هم تزم رو انجام بدم و قول راهنمایی ایمیلی رو بهم داده.

نظرتون؟

ممنون.
    سلام. می تونم بپرسم چطور از راه دور میشه تز و انجام داد؟ وزارت علوم هستید؟ دوتا دکتری باهم... من هم وضعیت مشابه دارم و نگرانم انصراف از ایران برام عواقب بدی داشته باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط sazo نمایش پست ها
    من آیین نامه آموزشی وزارت بهداشت رو خوندم و اونجا به این شکل اومده:
    انشجويان دوره دكتري تخصصي
    (Ph.D.)
    كه از تحصيل محروم و يا از ادامه تحصيل منصرف مي شوند. چنانچه با دانشگاه محل تحصيل خود تسويه حساب كنند، مي توانند مجدداً در آزمون ورودي دوره هاي دكتري تخصصي
    (Ph.D.)
    شركت نمايند. (دانشجوي محروم از تحصيل نمي تواند در آزمون ورودي دكتري تخصصي
    (Ph.D.)
    رشته قبلي خود شركت نمايد) در صورت قبولي در آزمون، واحدهاي درسي قبلي آنها، در مقطع دكتري تخصصي
    (Ph.D.)
    پس از ارزيابي و تطبيق با برنامه مصوب پذيرفته مي شود. ارزيابي درس ها و تطبيق واحدها توسط گروه آموزشي مربوط در دانشگاه پذيرنده انجام مي شود و به ازاي هر 10 واحد از درس هاي پذيرفته شده دانشجو، يك نيمسال تحصيلي از حداكثر مدت مجاز تحصيل دانشجو در مرحله آموزشي، كاسته مي شود.

این جور که به نظر می رسه انگار هزینه ایی نداره انصراف اگه تمایلی به تحصیل مجدد تو دانشگاههای داخلی رو نداشته باشیم..بازم اگه دوستان اطلاعات دیگه ایی دارن ممنون میشم بگن.

سلام. من هم این آیین نامه رو خوندم. اما نمیدونم موضوع تعهدی که اول کار دانشجویان وزارت بهداشت میدن چی میشه؟؟ چون توی اون ذکر شده که در صورت انصراف باید دو برار هزینه ها پرداخت بشه!!

Junior Member

سلام. من پست هارو مطالعه کردم. این سوال من هم هست.
    من الان دانشجو دکتری دولتی داخل هستم. 6 ماه دیگه امتحان جامع میدم. ب دلیل نبودن امکانات کافی استادم موافقه که من برم فرصت کارهامو انجام بدم. بهش هم گفتم که مطینا من زمان زیادتری رو لازم دارم.
    از طرفی با استادی در کانادا هم تماس گرفتم و گفتم ک من الان دانشجو دکتری هستم و میخوام بیام که کارمو در راستای کار مورد علاقه شما پیش ببرم. اونم تقریبا موافقه

حالا سوالم اینه که من اگر موافقت استادمو بگیرم که بهش از اونجا روند کارو گزارش بدم و بعد برای دفاع هم برگردم ایران، و خارج از کشور هم دکتری بگیرم مشکلی پیش میاد؟

یعنی دو تا مدرک دکتری بگیرم که هر دو رو به موازات هم انجام بدم. قانونی مشکل پیش میاد؟

خواهش میکنم اگر اطلاعاتی دارید دریغ نفرمایید. چون نمیدونم باید چه کاری انجام بدم.
    راستش ول کردن دکتری ایرانو یه جور بی احترامی به دانشگاه و استادم میبینم که داره راهنماییم میکنه.

لطفا راهنماییم کنید.

Junior Member

ببخشید اگر دانشجوی دکتری اخراج شود باز هم باید هزینه ای پرداخت کند به وزارت علوم؟
    برای گرفتن ویزا صحبت از اخراجی نمی شود؟

این هزینه انصراف از دکتری در کجای وزارت علوم آمده؟ لینک؟

من از دانشگاه پرسیدم گفتند هزینه ای نمیگیریم.
    خواهشا کمکم کنید

Junior Member

سلام دوستان
    بنده دانشجوی ترم چهار دکترای معماری دانشگاه ازاد اضفهانم
    خیلی بیش از اینداره اینجا هزینه ها بالا هست و کیفیت خیلی پایینی داره
    به نظر شما بنده دکترای اینجا رو اتمام کنم و بعد برای ویزای کاری یا مدلهای دیگر اقامتی اپلای بدم
    یا اینکه اینجارو کلا انصراف بدم و اپلای بدم برای یک کشور دیگه
    بنده هیچ نمره زبانی ندارم
    و واقعا دیگه در توانم نیست دوباره اینقد درس بخونم
    این 2 سالی که عمرم اینجا هدر رفته دیگه هیچ جوره نمیتونم جبران کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنید

من هم از معاونت تحصیلات تکمیلی دانشگاهمون پرسیدم. گفتم انصراف از دکتری هزینه ای داره. گفت نه. البته این سوال رو قبل از دفاع از پروپوزالم پرسیده بودم. نمیدونم قانونش برای بعد از دفاع از پروپوزال عوض میشه یا نه؟؟ فکر هم نکنم هیچ منطقی داشته باشه. آخه الان من نتونم دیگه درس بخونم باید هزینه ای پرداخت کنم؟؟؟؟من فکر کنم بچه ها بعضی چیزا رو به دلیل استرس زیاد تغییر میدن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از دکترا و apply

سلام دوستان
    دانشجوی دکتری هستم کارت پایان خدمت هم دارم

اگه از دوره دکتری انصراف بدم تحت چه شرایطی مدرک ارشدم ازاد میشه ؟؟؟
    آیا پول ترم هایی که خوندم رو ازم میگیرن؟!!! کسی از دوستان بوده که شرایط من رو داشته باشه ؟؟؟ اگه هست لطفا راهماییم کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط cermetal نمایش پست ها
    سلام. من پست هارو مطالعه کردم. این سوال من هم هست.
    من الان دانشجو دکتری دولتی داخل هستم. 6 ماه دیگه امتحان جامع میدم. ب دلیل نبودن امکانات کافی استادم موافقه که من برم فرصت کارهامو انجام بدم. بهش هم گفتم که مطینا من زمان زیادتری رو لازم دارم.
    از طرفی با استادی در کانادا هم تماس گرفتم و گفتم ک من الان دانشجو دکتری هستم و میخوام بیام که کارمو در راستای کار مورد علاقه شما پیش ببرم. اونم تقریبا موافقه

حالا سوالم اینه که من اگر موافقت استادمو بگیرم که بهش از اونجا روند کارو گزارش بدم و بعد برای دفاع هم برگردم ایران، و خارج از کشور هم دکتری بگیرم مشکلی پیش میاد؟

یعنی دو تا مدرک دکتری بگیرم که هر دو رو به موازات هم انجام بدم. قانونی مشکل پیش میاد؟

خواهش میکنم اگر اطلاعاتی دارید دریغ نفرمایید. چون نمیدونم باید چه کاری انجام بدم.
    راستش ول کردن دکتری ایرانو یه جور بی احترامی به دانشگاه و استادم میبینم که داره راهنماییم میکنه.

لطفا راهنماییم کنید.
    تحصیل همزمان در دو دوره تمام وقت به لحاظ قانونی نه در دانشگاه ایرانی و نه در خارج از کشور مجاز نیست و در صورت مشخص شدن به محرومیت از ادامه تحصیل و اخراج منجر میگردد.
    در صورت عدم اطلاع و بالفرض محال امکان تکمیل موازی هر دو پروگرام بعدها برای تایید مدرک خارجی خود در وزارت علوم با توجه به دارا بودن پرونده تحصيلي دكتري داخل در همان دوره زمانی با مشکل مواجه خواهید شد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)