صفحه 5 از 66 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 659

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام
    من هم با همین مشکل مواجه شدم. کنکور PhD رو قبول شدم، اما اصلا دلم نمیخاد اینجا درس بخونم. از طرفی میترسم کارهای رفتن چندسال طول بکشه (یا اصلا نتونم بورس خوب بگیرم). تازگیها هم میگن دانشگاه شهیدبهشتی تحریم شده و رفتن برای دانشجوهاش سخت تر!
    هزینه انصراف چقدره؟ به کم کردن ریسک بیکاری می ارزه؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Khajeh Nasir

سلام بچه ها خداوکیلی کمکم کنین چون دارم دیوونه می شم
    من 2 شهریور 1390 دفاع کردم و 6 ماه وقت دارم که خودمو معرفی کنم یعنی تا 2 اسفند 1390. برنامم این بود که تا تاریخ اعزام دیگه نتایج پذیرشم می یاد و اگه admission گرفته باشم، اون وقت با اون معافیت تحصیلی می گیرم. (103) TOEFL دارم. 3 کنفرانس خارجی پذیرفته شده و یک ژورنال تحت داوری. معدل ارشد 17/61 . GRE در Novembor می دم
    یک اشتباه کردم و به اصرار خانواده آزمون سراسری دکترا شرکت کردم. اشتباه دوم این بود که مصاحبه فردوسی را شرکت کردم و حالا سازمان سنجش اسممو رد کرده که قبول شدم.
    حالا سوالام اینه که
    1. اگه الان انصراف بدم، فکر کنم که فقط 4 ماه وقت دارم که خودمو معرفی کنم. اگه آبان انصراف بدم، بازهم 4 ماه بعد وقت دارم که خودمو معرفی کنم؟ یعنی تا اسفند باز هم وقت دارم که خودمو معرفی کنم؟
    2. اگه من تا اسفند انصراف بدم (مثلا بهمن انصراف بدم)، با توجه به اینکه تا اسفند از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنم، باز هم نظام وضیفه برام معافیت تحصیلی صادر می کند یا خیر؟
    خداوکیلی اگه کسی جواب سوالامو (به خصوص دومی) را میدونه، پاسخ بده.
    واقعا ممنون می شم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Khajeh Nasir

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz نمایش پست ها
    سلام:
    متاسفانه باید عرض کنم که واسه سربازی با مشکل مواجه میشین!!!!!یکی از دوستای من که دانشجوی دوره دکتری هست از آمریکا پذیرش گرفت و وقتی رفت وزارت علوم واسه مراحل اخذ پاسپورت بهش گفتن چون واسه تو معافیت تحصیلی صادر شده دیگه دوباره نمیشه معافیت صادر کرد مگر اینکه از دوره دکتری داخل انصراف بدی که در اینصورت بلافاصله اعزام به خدمت میشی!!!!
    موفق باشید
    با سلام
    ببخشید یک سوال داشتم، این دوست شما سال چندم phd بودن؟ اگه بخوای انصراف را توی 6 ماه اول phd (که همون 6 ماهی که فرصت برای معرفی داری) بدی، باز هم مشکل پیش می یاد؟ اخه توی 6 ماه اول که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنی که؟ چرا باید مشکل پیش بیاد؟
    ممنون میشم راهنمیم کنین

Junior Member hamed59 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط adel87 نمایش پست ها
    سلام بچه ها خداوکیلی کمکم کنین چون دارم دیوونه می شم
    من 2 شهریور 1390 دفاع کردم و 6 ماه وقت دارم که خودمو معرفی کنم یعنی تا 2 اسفند 1390. برنامم این بود که تا تاریخ اعزام دیگه نتایج پذیرشم می یاد و اگه admission گرفته باشم، اون وقت با اون معافیت تحصیلی می گیرم. (103) TOEFL دارم. 3 کنفرانس خارجی پذیرفته شده و یک ژورنال تحت داوری. معدل ارشد 17/61 . GRE در Novembor می دم
    یک اشتباه کردم و به اصرار خانواده آزمون سراسری دکترا شرکت کردم. اشتباه دوم این بود که مصاحبه فردوسی را شرکت کردم و حالا سازمان سنجش اسممو رد کرده که قبول شدم.
    حالا سوالام اینه که
    1. اگه الان انصراف بدم، فکر کنم که فقط 4 ماه وقت دارم که خودمو معرفی کنم. اگه آبان انصراف بدم، بازهم 4 ماه بعد وقت دارم که خودمو معرفی کنم؟ یعنی تا اسفند باز هم وقت دارم که خودمو معرفی کنم؟
    2. اگه من تا اسفند انصراف بدم (مثلا بهمن انصراف بدم)، با توجه به اینکه تا اسفند از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنم، باز هم نظام وضیفه برام معافیت تحصیلی صادر می کند یا خیر؟
    خداوکیلی اگه کسی جواب سوالامو (به خصوص دومی) را میدونه، پاسخ بده.
    واقعا ممنون می شم
    سلام دوست عزیز،

جملاتی که مینویسم فقط نظر شخصیه منه و ممکنه کاملا اشتباه باشه، پس خودتون باید تصمیم بگیرید!

اگر واقعا به رفتن فکر میکنید و مشکل سربازی رو هم دارید به هیچ عنوان به دکتری داخل نباید فکر میکردید! چه برسه به اینکه امتحان هم بدید!!!

حالا که امتحان دادید اشتباه دوم رو مرتکب نشید! ثبت نام کردن همان و کلی درد سر و اعصاب خوردی همان!

در بدترین حالت شما الان به هر دلیلی نمیتونید پذیرش بگیرید، خوب باید برید سربازی! ولی 6 ماه وقت دارید که زبان بخونید و دنبال استادو دانشگاه بگردید، در عین حال فرصت استفاده از معافیت تحصیلی برای دکتری رو ذخیره میکنید
    در نهایت هروقت پذیرش گرفتید با نامه پذیرش میرید وزارت علوم و اونا شما رو معرفی میکنن به نظام وظیفه و انوقته که قدر "معافیت تحصیلی" که الکی هدر ندادید رو خواهید فهمید.

باز هم تاکید میکنم که " صلاح ملک خویش را خسروان دانند"

موفق باشید

==================================
    پ.ن.

از این نترسید که ممکنه پذیرش نگیرید، اینو از من داشته باشید که :
    هر کس تصمیم بگیره که بره، رفته ولی خودش خبر نداره.
    (;
    ویرایش توسط hamed59 : September 28th, 2011 در ساعت 12:08 AM

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم سوم phD هستم. از آمریکا پذیرش با فاند خوب گرفتم. می خواستم انصراف بدم برم آمریکا. میشه؟ از نظر سربازی مشکلی نیست؟
    من چند جا خوندم تا قبل از 4 ترم میشه انصراف داد و رفت و معافیت تحصیلی دوباره صادر میشه؟!

Junior Member

سلام دوستان
    من امسال در مقطع دکترا در دانشگاه محل تحصیل ارشد و کارشناسی ام قبول شدم، اما ورودی بهمن ماه هستم بنابرین هنوز دوره دکترایم شروع نشده. از طرفی قصد دارم برای دانشگاه های خوب خارج کشور apply کنم، مشکل سربازی ندارم، اما تنها مشکلی که به نظرم می آد، گرفتن توصیه نامه از اساتید دوره ارشدم مخصوصا استاد پروژه ام است. فکر می کنم مطرح کردن موضوع apply برایم بد تموم میشه. حالا می خواستم ببینم دوستان دیگه چه پیشنهاداتی دارند و همچنین دوستانی که شرایط مثل من داشته اند، چه کار کرده اند و از چه کسانی توصیه نامه گرفته اند؟

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی دکتری ورودی 89 هستم.مشکل سربازی ندارم.
    میخواستم بدونم اگه بدون انصراف ایران رو ترک کنم، در آینده برای عضو هیئت علمی شدن برام مشکلی ایجاد میشه یا نه؟
    اگه انصراف بدم با این 3 ترم چقدر باید هزینه پرداخت کنم؟
    ممنون میشم پاسخ بدید.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    من متوجه نشدم دلیل اینکه انصراف بدی از یک دانشگاه و در دانشگاهی در یک کشور دیگر بخواهیم تحصیل رو شروع کنیم ، چه نکته منفی می تونه داشته باشه؟ این مگه حق طبیعی هر کسی نیست که در هر برهه از زمان برای زندگی خودش تصمیم بگیره؟

دو سوال:
    - بهتره انصراف رسمی بدهیم یا خیر، نرفتن به منزله همون انصرافه؟
    - بهتره در فرمهای اپلیکیشن قید کنیم که قبلا دانشجوی دکترا بودیم یا نه؟ کسی این قضیه رو پیگیری می کنه؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Banned

Cool پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

من هم دقیقاً این سوال برام مطرحه که انصراف از دکتری یا ناتمام گذاشتنش دقیقاً چه اثری روی دریافت پذیرش یا ویزا داره؟ من مشکل سربازی ندارم و پاسپورتم هم الان جیبمه ولی یه اشتباهی کردم و دانشگاه سهند دکتری مواد قبول شدم (ورودی بهمن) الان هم میخوام اپلای کنم. تافل 92 و GRE حدود 1100 هم دارم!

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    من متوجه نشدم دلیل اینکه انصراف بدی از یک دانشگاه و در دانشگاهی در یک کشور دیگر بخواهیم تحصیل رو شروع کنیم ، چه نکته منفی می تونه داشته باشه؟ این مگه حق طبیعی هر کسی نیست که در هر برهه از زمان برای زندگی خودش تصمیم بگیره؟

دو سوال:
    - بهتره انصراف رسمی بدهیم یا خیر، نرفتن به منزله همون انصرافه؟
    - بهتره در فرمهای اپلیکیشن قید کنیم که قبلا دانشجوی دکترا بودیم یا نه؟ کسی این قضیه رو پیگیری می کنه؟

ApplyAbroad Hero

ببینید عزیزان، اپلای برای پذیرش یه بحثه، مصاحبه ویزا یه بحث کلیرنس یه بحث دیگه. عنوان کردن انصراف از دکترا تو موارد اول و دوم تاثیر میزاره:
    1- پذیرش: میگن این اپلیکنت ممکنه انگیزه ی کافی برای ادامه تحصیل نداشته باشه و همونطور که قبلا انصراف داده اینجاهم شاید انصراف بده
    2- مصاحبه ویزا: به طور قطع اگه افیسر پی ببره انصراف دادید به این شک میکنه که شما هدفی غیر از ادامه تحصیل دارید و بیشتر برای مهاجرت اقدام کردید و احتمال ریجکتتون به طور قابل ملاحظه ای بالا میره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)