صفحه 50 از 66 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انصراف از دکترا و apply

نقل قول نوشته اصلی توسط alimec90 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دانشجوی دکتری هستم کارت پایان خدمت هم دارم

اگه از دوره دکتری انصراف بدم تحت چه شرایطی مدرک ارشدم ازاد میشه ؟؟؟
    آیا پول ترم هایی که خوندم رو ازم میگیرن؟!!! کسی از دوستان بوده که شرایط من رو داشته باشه ؟؟؟ اگه هست لطفا راهماییم کنید
    اگر مدارک دوره های قبل در نزد دانشگاه است برای آزاد کردن آن بایستی هزینه های آموزش رایگان و تسویه حساب دانشگاه را انجام داده باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام به همه دوستان. یک سوالی از خدمت شما داشتم. ممنون می شم اگه می تونید من را راهنمایی کنید. من امسال دکتری داخل قبول شدم و از مهر می رم سر کلاس. اما می خواهم اپلای هم بکنم به آمریکا و یا کانادا و اروپا شاید. حالا چند سوال داشتم.
    1) اول اینکه آیا در فرم پذیرشی که در سایت دانشگاه های خارج پر می کنیم بگویم که من الان مثلا 2 ماه است که وارد دوره دکتری شده ام یا خیر؟(این نکته از آن جایی مهم است که من شنیدم نباید چیزی را کتمان کرد. اگه بفهمن بد می شه)
    2) بعدا این که آیا در مصاحبه ای که با اساتید اون ور احتمالا خواهیم داشت نیز این نکته را مطرح کنیم؟ (مثلا در رزومه و ... ننویسم؟)
    3) در سفارت این طور که از پست های دیگران فهمیدم بهتره که نگیم دانشجوی دکتری بودیم. آیا خودشون نمی تونن متوجه بشن و در واقع لو بریم!!
    4) و از همه مهمتر این که بر فرض که از جایی پذیرش گرفتیم. و از این جا هم انصراف دادیم و رفتیم. اگر یک زمانی اعم از قبل از شروع به تحصیل در آنجا و یا حتی پس از گذشتن حدود چند ماه از تحصیل در آنجا، استاد راهنما و یا مسئولان دانشگاه فیمیدن که شما برای مدت یک سال دانشجو بودید و در فرم پذیرش و یا در رزومه و یا به هر نحوی این را مخفی کردید(مثلا استاد شما در ایران با ایمیل زدن این موضوع را به آنها بگه!). چه قدر امکانش هست که پذیرش شما را باطل کنند. آیا کسی این مشکل را داشته؟

بینهایت ممنون می شم اگه بتونید من را در این زمینه ها راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

مهمترین مسئله آزاد بودن مدارک تحصیلی کارشناسی و ارشد هست چون اگر این مدارک آزاد نباشن (مدرک موقت) اون رو زمان ثبت نام دکترا از شما می گیرن و تا انصراف ندید و تسویه حساب کامل نکنید بهتون اصل مدرک و زیر نمرات و ... که قابل ترجمه باشه نمی دن و شما این مدارک رو برای اپلای و احتمالا برای ویزا نیاز خواهید داشت. پس قبل از ثبت نام در دکترای داخل به این نکات فکر کنید و تصمیمتون رو بگیرید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1370 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. یک سوالی از خدمت شما داشتم. ممنون می شم اگه می تونید من را راهنمایی کنید. من امسال دکتری داخل قبول شدم و از مهر می رم سر کلاس. اما می خواهم اپلای هم بکنم به آمریکا و یا کانادا و اروپا شاید. حالا چند سوال داشتم.
    1) اول اینکه آیا در فرم پذیرشی که در سایت دانشگاه های خارج پر می کنیم بگویم که من الان مثلا 2 ماه است که وارد دوره دکتری شده ام یا خیر؟(این نکته از آن جایی مهم است که من شنیدم نباید چیزی را کتمان کرد. اگه بفهمن بد می شه)
    2) بعدا این که آیا در مصاحبه ای که با اساتید اون ور احتمالا خواهیم داشت نیز این نکته را مطرح کنیم؟ (مثلا در رزومه و ... ننویسم؟)
    3) در سفارت این طور که از پست های دیگران فهمیدم بهتره که نگیم دانشجوی دکتری بودیم. آیا خودشون نمی تونن متوجه بشن و در واقع لو بریم!!
    4) و از همه مهمتر این که بر فرض که از جایی پذیرش گرفتیم. و از این جا هم انصراف دادیم و رفتیم. اگر یک زمانی اعم از قبل از شروع به تحصیل در آنجا و یا حتی پس از گذشتن حدود چند ماه از تحصیل در آنجا، استاد راهنما و یا مسئولان دانشگاه فیمیدن که شما برای مدت یک سال دانشجو بودید و در فرم پذیرش و یا در رزومه و یا به هر نحوی این را مخفی کردید(مثلا استاد شما در ایران با ایمیل زدن این موضوع را به آنها بگه!). چه قدر امکانش هست که پذیرش شما را باطل کنند. آیا کسی این مشکل را داشته؟

بینهایت ممنون می شم اگه بتونید من را در این زمینه ها راهنمایی کنید.
    خلاصه پاسخ برخی سوالات شما اینست:
    تحصیل همزمان در دو دوره تحصیلات تکمیلی در آن واحد از نظر هر دانشگاهی خلاف است و به محض مشخص شدن ممکن است تبعاتی حتی در حد اخراج از دوره داشته باشد. در صورت اعلام دانشجو بودن، دانشگاه مقصد قبل از ثبت نام، کارنامه دروس گذرانده و نامه انصراف از دانشگاه مبدا را خواهد خواست که تامین آن برای فردی که قصد انصراف رسمی ندارد امکانپذیر نیست.
    تصمیم گیری در این خصوص کیس-محور و به شرایط خود فرد بستگی دارد و نسخه کلی نمیتوان داد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

اگر کسی دانشجوی سال ششم دکتری و خدمت نرفته باشه باشه و تا الان تو هیچ مقطعی انصراف نداده باشه میتونه از دکتری داخل انصراف بده و بره خارج؟ از نظر نظام وظیفهمشکل نداره؟

سلام
    سنوات مجاز یعنی چی؟ برای دکترای غیرپزشکی چند ساله؟
    ویرایش توسط Mechatronic : August 25th, 2016 در ساعت 02:51 PM دلیل: ترکیب دو پست

Junior Member

سلام
    با توجه به شرایط شما تا ترم چهار فرصت دارید انصراف بدید.پیشنهاد من تماس با اقای آقامیری در واحد دانشجویان خارج خیابان فرصت است. قوانین ثابت نیستند

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط hsavad013 نمایش پست ها
    اگر کسی دانشجوی سال ششم دکتری و خدمت نرفته باشه باشه و تا الان تو هیچ مقطعی انصراف نداده باشه میتونه از دکتری داخل انصراف بده و بره خارج؟ از نظر نظام وظیفهمشکل نداره؟

سلام
    سنوات مجاز یعنی چی؟ برای دکترای غیرپزشکی چند ساله؟

هرکسی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنه در صورت انصراف، اول باید بره سربازی. هیچ راه دیگه ای نداره مگر این که به نحوی معافیت بگیره. سنوات مجاز هم یعنی مدت زمانی که بدون هزینه اضافی یا نیاز به درخواست مجوز می تونید در ترم جدید ثبت نام کنید. این که چند ساله، بستگی به آیین نامه دانشگاه داره و باید از آموزش بپرسید.

Junior Member

سلام
    من دانشجوی دکتری ایران هستم و اصل مدارک لیسانس و فوق رو به دانشگاه تحویل دادم.
    درصورتی که پذیرش دانشگاه خارجی جور بشه،چطور میتونم مدارکم رو آزاد کنم؟
    البته مدارکم رو قبلا برای ترجمه آزاد کرده بودم و چن نسخه ترجمه ازش دارم ولی باز هم به تعدادی ترجمه نیاز دارم.
    برای آزاد کردن مدرک آیا باید درخواست انصراف بدم؟ هزینه ی انصراف چقدر هست؟
    اگر بخوام بدون انصراف اقدام کنم؛ آیا دانشگاه حاضر میشه مدارک رو برای چن روز به من بده؟
    در صورتی که مجبور به مهر و موم مدارک و ارسال اونها از طریق دانشگاه فوقم به دانشگاه خارجی باشم ؛آیا دانشگاه فوق این کار رو برام انجام میده؟

با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

برای آزاد کردن مدارکتون باید انصراف بدید و اگر دانشجوی روزانه هستید باید هزینه ترم هایی که اینجا خوندید رو بدید و تسویه حساب کامل کنید. بقیه سوالاتتون رو باید از آموزش دانشگاه بپرسید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliko2 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به شرایط شما تا ترم چهار فرصت دارید انصراف بدید.پیشنهاد من تماس با اقای آقامیری در واحد دانشجویان خارج خیابان فرصت است. قوانین ثابت نیستند
    سلام و ممنون از جوابتون
    والا من نظام وظیفه رفته بودم همین سوال خودمو پرسیدم.

اگر کسی دانشجوی سال ششم دکتری و خدمت نرفته باشه باشه و تا الان تو هیچ مقطعی انصراف نداده باشه میتونه از دکتری داخل انصراف بده و بره خارج؟ از نظر نظام وظیفه مشکل نداره؟

نظام وظیفه گفتن دانشجوی دکتری چون معافیت تحصیلیشون شیش ساله، پس شیش سال وقت انصراف و تحصیل مجدد دارن. بهشون گفتم سنوات مجاز و ارفاقی یعنی چی و از این حرفا. گفتن این چیزا رو نمیدونیم تو شیش سال وقت انصراف داری. بعد رفتم پیش آقای آقامیری تو فرصت. ایشون گفت نمی تونی انصراف بدی، باید تا چهار سال انصراف می دادی. گفتن نظام وظیفه رفتم گفتن میتونی. آقای آقامیری گفت ما مشکلی نداریم؛ اگه اونا تأیید کنن حله. خلاصه دوباره رفتم نظام وظیفه!!! بهشون گفتم قضیه رو، گفتن وزارت علوم چیکارس بابا؟؟!!!!! ما میگیم شیش سال یعنی شیش سال. تازه دوباره شیش سال معافیت تحصیلی بهت میدیم!

به هر حال امیدوارم حرف کارشناسای نظام وظیفه درست باشه. ما هم مثل دیگران تا پروازمون نپره خیالمون جمع نمیشه!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)