صفحه 51 از 66 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام دوستان.
    من ترم سوم دکتری دانشگاه تهران هستم. قصد اپلای دارم اما سربازی معاف نیستم. میخواستم بدونم اگه بخوام انصراف بدم از دکتری،باید برم سربازی؟ اگه پاسخ بلی است، راه دیگه ای وجود نداره؟ (جز راه وثیقه گذاشتن واسه سفر تفریحی و بی خیال شدن سربازی و اینا)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azerakhsh_7 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من ترم سوم دکتری دانشگاه تهران هستم. قصد اپلای دارم اما سربازی معاف نیستم. میخواستم بدونم اگه بخوام انصراف بدم از دکتری،باید برم سربازی؟ اگه پاسخ بلی است، راه دیگه ای وجود نداره؟ (جز راه وثیقه گذاشتن واسه سفر تفریحی و بی خیال شدن سربازی و اینا)
    سلام
    این بند از سایت نظام وظیفه است در مورد انصراف

آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
    جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1370 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. یک سوالی از خدمت شما داشتم. ممنون می شم اگه می تونید من را راهنمایی کنید. من امسال دکتری داخل قبول شدم و از مهر می رم سر کلاس. اما می خواهم اپلای هم بکنم به آمریکا و یا کانادا و اروپا شاید. حالا چند سوال داشتم.
    1) اول اینکه آیا در فرم پذیرشی که در سایت دانشگاه های خارج پر می کنیم بگویم که من الان مثلا 2 ماه است که وارد دوره دکتری شده ام یا خیر؟(این نکته از آن جایی مهم است که من شنیدم نباید چیزی را کتمان کرد. اگه بفهمن بد می شه)
    2) بعدا این که آیا در مصاحبه ای که با اساتید اون ور احتمالا خواهیم داشت نیز این نکته را مطرح کنیم؟ (مثلا در رزومه و ... ننویسم؟)
    3) در سفارت این طور که از پست های دیگران فهمیدم بهتره که نگیم دانشجوی دکتری بودیم. آیا خودشون نمی تونن متوجه بشن و در واقع لو بریم!!
    4) و از همه مهمتر این که بر فرض که از جایی پذیرش گرفتیم. و از این جا هم انصراف دادیم و رفتیم. اگر یک زمانی اعم از قبل از شروع به تحصیل در آنجا و یا حتی پس از گذشتن حدود چند ماه از تحصیل در آنجا، استاد راهنما و یا مسئولان دانشگاه فیمیدن که شما برای مدت یک سال دانشجو بودید و در فرم پذیرش و یا در رزومه و یا به هر نحوی این را مخفی کردید(مثلا استاد شما در ایران با ایمیل زدن این موضوع را به آنها بگه!). چه قدر امکانش هست که پذیرش شما را باطل کنند. آیا کسی این مشکل را داشته؟

بینهایت ممنون می شم اگه بتونید من را در این زمینه ها راهنمایی کنید.
    من توصیه می کنم شما اصلا عنوان نکنید چون خود من گرفتار این مسئله شدم. و اگر قصد جدی برای خروج از کشور رو دارید زودتر انصراف بدین قبل از اینکه تعهدات شما سنگین بشه و بعد به هدفتون رو دنبال کنید. پیش بردن این دو تا راه باهم هم زمان بر و هم مشکله و به مرور پیچیده تر میشه.

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط oceansounds نمایش پست ها
    من توصیه می کنم شما اصلا عنوان نکنید چون خود من گرفتار این مسئله شدم. و اگر قصد جدی برای خروج از کشور رو دارید زودتر انصراف بدین قبل از اینکه تعهدات شما سنگین بشه و بعد به هدفتون رو دنبال کنید. پیش بردن این دو تا راه باهم هم زمان بر و هم مشکله و به مرور پیچیده تر میشه.
    یعنی اگه هیچ چی نگیم وزارت امور خارجه و یا سفارت گیر نمیدن که مثلاً تو الان ترم 2 دانشجوی دکتری هستی باز می خوایی واسه دکتری بری فلان کشور؟ اصلاً کلاً نمیفهمن اگه هیچ چی نگیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1370 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. یک سوالی از خدمت شما داشتم. ممنون می شم اگه می تونید من را راهنمایی کنید. من امسال دکتری داخل قبول شدم و از مهر می رم سر کلاس. اما می خواهم اپلای هم بکنم به آمریکا و یا کانادا و اروپا شاید. حالا چند سوال داشتم.
    1) اول اینکه آیا در فرم پذیرشی که در سایت دانشگاه های خارج پر می کنیم بگویم که من الان مثلا 2 ماه است که وارد دوره دکتری شده ام یا خیر؟(این نکته از آن جایی مهم است که من شنیدم نباید چیزی را کتمان کرد. اگه بفهمن بد می شه)
    2) بعدا این که آیا در مصاحبه ای که با اساتید اون ور احتمالا خواهیم داشت نیز این نکته را مطرح کنیم؟ (مثلا در رزومه و ... ننویسم؟)
    3) در سفارت این طور که از پست های دیگران فهمیدم بهتره که نگیم دانشجوی دکتری بودیم. آیا خودشون نمی تونن متوجه بشن و در واقع لو بریم!!
    4) و از همه مهمتر این که بر فرض که از جایی پذیرش گرفتیم. و از این جا هم انصراف دادیم و رفتیم. اگر یک زمانی اعم از قبل از شروع به تحصیل در آنجا و یا حتی پس از گذشتن حدود چند ماه از تحصیل در آنجا، استاد راهنما و یا مسئولان دانشگاه فیمیدن که شما برای مدت یک سال دانشجو بودید و در فرم پذیرش و یا در رزومه و یا به هر نحوی این را مخفی کردید(مثلا استاد شما در ایران با ایمیل زدن این موضوع را به آنها بگه!). چه قدر امکانش هست که پذیرش شما را باطل کنند. آیا کسی این مشکل را داشته؟

بینهایت ممنون می شم اگه بتونید من را در این زمینه ها راهنمایی کنید.
    دوست عزیز،

موارد مشابه شما در آمریکا زیاد هستند، یعنی افرادی که اوایل یا اواسط دوره دکتراشون در ایران، بعد از گرفتن پذیرش دکترا در آمریکا انصراف از تحصیل میدن و میان آمریکا.
    شما نیازی نیست هیچ چیزی را مخفی کنید. بله از شما خواهند پرسید چرا با وجود دانشجوی دکترا بودن دارید برای تحصیل از ایران خارج پرسید. جواب های مختلفی وجود داره که مهمترین جوابش کمبود امکانات هست. هیچ موضوع عجیب و غیر قابل درکی نیست که چرا کسی مثل شما قصد گرفتن دکترا در بهترین دانشگاههای دنیا را داشته باشه، نه برای admission committee نه برای آفیسر سفارت. پاسخ های شخصی و عمومی خودتون را ارایه کنید اگر این سوال مطرح شد و مشکلی پیش نمیاد.
    در خصوص آزاد کردن مدرک هم اغلب بچه ها مدرک اخرشون را آزاد میکنند و با خودشون میارن، اما مواردی هم بوده که graduate college قبول کرده مدرک را بعد از شروع تحصیل در آمریکا بیارن و در سفارت هم اصل مدرک مورد نیاز نبوده.

در سفارت هم نیازی نیست مخفی کنید دانشجوی دکترا بودید در ایران. همون طور که خودتون گفتید مخفی کاری و دروغ گفتن تبعات سنگینی میتونه داشته باشه.
    برای مثال از دوستان بچه های دکترای بیوتکنولوژی تهران همه دکترا هستند و اغلب ابعد از گرفتن پذیرش انصراف میدن، هیچ پنهان کاری هم وجود نداره. موارد مشابه هم میشناسم از بچه های برق یا پزشکی و یا شیمی و فیزیک که در مقطع دکترا انصراف دادن و برای ادامه تحصیل اومدن آمریکا و دانشجوی دکترا بودن را به عنوان پوئن مثبت در پروسه اپلای و ویزا گرفتن استفاده کردند. حتی دوستانی هستند که برای گرفتن دکترای دوم اومدن آمریکا و داشتن مدرک دکترای ایران باعث نشده که مشکلی در ویزا گرفتن داشته باشند.

تنها مشکل میتونه زمانی پیش بیاد که شما مثلا دارید به یک دانشگاه آمریکایی رنک خیلی پایین میرید و سفارت احتمالا با شما سخت خواهد گرفت، حتی اگر دانشجوی دکترا هم نبودیم.
    اما سعی کنید زودتر اقدام کنید و وقت خودتون را تلف نکنید.

موفق باشید
    ویرایش توسط Ali7788 : October 21st, 2016 در ساعت 01:02 PM

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا راهنمایی کنید
    دانشجوی انصرافی مقطع دکتری دانشگاه تهران هستم (ترم6 )
    مشمول خدمت هستم
    از دانشگاه امریکا مقطع دکتری فول فاند پذیرش گرفتم
    23 میلیون نقد برای وثیقه سربازی گذاشتم
    8 میلیون هم دادم برای ازادسازی داشنامه کارشناسی و ارشد
    وزارت علوم بهم مجوز خروج از کشور نمیده و میگه باید با دانشگاهی که دکتری میخوندم تسویه حساب مالی کنم!
    حکم قطعی اصرافم حدود یکسال و نیم پیش زده شد و جریمه نشدم.
    سوالم اینه که الان برای گرفتن تسویه حساب مالی باید شهریه این 6 ترم رو بدم؟؟! (چیزی حدود 6 میلیون؟)
    واقعا اینقدر پول ندارم و بین عمل انجام شده قرار گرفتم
    از طرفی از بچه هاشنیدم چون موقع انصراف جریمه نشدم دانشگاه واسه تسویه پولی ازم نمیگیره! یا حریمه برای هر دانشگاهی متفاوته
    بنظرتون چیکار کنم!
    لطفا هر طوری که هست راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط lgiman نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا راهنمایی کنید
    دانشجوی انصرافی مقطع دکتری دانشگاه تهران هستم (ترم6 )
    مشمول خدمت هستم
    از دانشگاه امریکا مقطع دکتری فول فاند پذیرش گرفتم
    23 میلیون نقد برای وثیقه سربازی گذاشتم
    8 میلیون هم دادم برای ازادسازی داشنامه کارشناسی و ارشد
    وزارت علوم بهم مجوز خروج از کشور نمیده و میگه باید با دانشگاهی که دکتری میخوندم تسویه حساب مالی کنم!
    حکم قطعی اصرافم حدود یکسال و نیم پیش زده شد و جریمه نشدم.
    سوالم اینه که الان برای گرفتن تسویه حساب مالی باید شهریه این 6 ترم رو بدم؟؟! (چیزی حدود 6 میلیون؟)
    واقعا اینقدر پول ندارم و بین عمل انجام شده قرار گرفتم
    از طرفی از بچه هاشنیدم چون موقع انصراف جریمه نشدم دانشگاه واسه تسویه پولی ازم نمیگیره! یا حریمه برای هر دانشگاهی متفاوته
    بنظرتون چیکار کنم!
    لطفا هر طوری که هست راهنماییم کنید
    از اموزش دانشگاه بپرسید بهتون میگه.. مثلا من میدونم که علم وصنعت هیچ جریمه ای برای انصراف نمیگیره! چون رفتم پرسیدم. این جریمه اگرم باشه برا دانشگاس و ربطی به وزرات علوم نداره

Senior Member Simplex آواتار ها

سلام بر دوستان،

من سال‌ها پیش تحصیل در دکترای علم و صنعت رو رها کردم و خارج از کشور دکترا گرفتم. علم و صنعت به طور غیابی در سال 91 من رو اخراج کرده. من هم اصلا به دانشگاه مراجعه نکرده‌ام. چون تعهد آموزش رایگان داده‌ام، توی سیستم گلستان برام حدود 7 میلیون هزینه آموزش رایگان گذاشته‌اند.

حالا چند تا سوال:

1. چه اتفاقی می‌افته اگر هیچ وقت به دانشگاه مراجعه نکنم؟ امکان داره دانشگاه شکایت کنه و روزی روزگاری ممنوع الخروجم کنه؟

2. هزینه آموزش رایگان شامل جریمه می‌شه؟ یعنی مثلا ده سال دیگه این مبلغ هنوز همون حدود 7 میلیونه، یا بیشتر می‌شه؟

3. امکان حذف این هزینه از طریق کاریابی هست؟ یعنی با مدرک لیسانس ایران برم اعلام بیکاری کنم و پس از مثلا یک سال که کار برام پیدا نشد، برم دانشگاه و تسویه حساب کنم بدون پرداخت این هزینه آموزش رایگان؟

اگر هر پیشنهاد و توصیه و تجربه‌ای دارید، سپاسگذارم اگر بفرمایید و راهنماییم کنید.

در ضمن سربازی نرفته‌ام و با استفاده از قانون مجوز خروج مشمولان خارج از کشور، به ایران رفت و آمد می‌کنم.

ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    خواهش میکنم منو راهنمایی کنید چون واقعا نمیدونم چیکار کنم، به کمکتون شدیدا احتیاج دارم
    من دانشجوی ترم 6 دکترای روزانه هستم، با استادم شدیدا مشکل دارم و بینهایت ازش متنفرم، از طرفی هم قصد اپلای برای مقطع دکترا دارم ولی هنوز مدرک زبان ندارم دارم و دارم برای زبان آماده میشم. به سرم زده انتخاب واحد نکنم و بیخیال دکترا شم با آرامش زبان بخونم و اپلای کنم، از طرفی هم دلم برای این همه زحمتی که کشیدم میسوزه. هرچند که هنوز پروپوزالم تصویب نشده و مقاله هم دوره دکترا ندارم . چون واقعا قصد موندن ندارم به نظرم برای چی بیخودی برم و بیام دانشگاه وقت تلف کنم، ولی گاهی هم استرس میگیرم اگر به هر دلیل نتونستم برم اونوقت چیکار کنم؟ ممنون میشم نظرات ما رو بدونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    سلام بر دوستان،

من سال‌ها پیش تحصیل در دکترای علم و صنعت رو رها کردم و خارج از کشور دکترا گرفتم. علم و صنعت به طور غیابی در سال 91 من رو اخراج کرده. من هم اصلا به دانشگاه مراجعه نکرده‌ام. چون تعهد آموزش رایگان داده‌ام، توی سیستم گلستان برام حدود 7 میلیون هزینه آموزش رایگان گذاشته‌اند.

حالا چند تا سوال:

1. چه اتفاقی می‌افته اگر هیچ وقت به دانشگاه مراجعه نکنم؟ امکان داره دانشگاه شکایت کنه و روزی روزگاری ممنوع الخروجم کنه؟

2. هزینه آموزش رایگان شامل جریمه می‌شه؟ یعنی مثلا ده سال دیگه این مبلغ هنوز همون حدود 7 میلیونه، یا بیشتر می‌شه؟
    همان ۷ میلیون می‌مونه.
    3. امکان حذف این هزینه از طریق کاریابی هست؟ یعنی با مدرک لیسانس ایران برم اعلام بیکاری کنم و پس از مثلا یک سال که کار برام پیدا نشد، برم دانشگاه و تسویه حساب کنم بدون پرداخت این هزینه آموزش رایگان؟
    تا جایی که اطلاع دارم، با توجه به مشمول بودن و البته مشغول به تحصیل بودن، امکان آزادسازی مدرک از طریق بی‌کاری نیست.
    اگر هر پیشنهاد و توصیه و تجربه‌ای دارید، سپاسگذارم اگر بفرمایید و راهنماییم کنید.

در ضمن سربازی نرفته‌ام و با استفاده از قانون مجوز خروج مشمولان خارج از کشور، به ایران رفت و آمد می‌کنم.
    دو سوال!

- شما که مشمولید و جریمه هم شدید، وقتی که درخواست معافیت تحصیلی مجدد برای دکتری خارج را به سازمان امور دانشجویان دادید، از شما نخواستند تا تسویه حساب کنید؟

- در سایت امور دانشجویان برای درخواست معافیت تحصیلی، در قسمت "کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه" چه مدرکی را آپلود کردید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)