صفحه 53 از 66 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من امسال برای مصاحبه دکتری دانشگاه تربیت مدرس البته دوره شبانه و روزانه چند تا دانشگاه رفتم قصد دارم یک دو ترم بخونم و مقاله بدم بعد انصراف بدم و اپلای کنم. (من خانمم و مشکل سربازی ندارم)
    1. اگه بخوام انصراف بدم آیا مشکلی برای روند اپلایم پیش میاد ؟ مثلا در مورد مدارک که تحویل دانشگاه میدم.
    2. در مورد هزینه ها چی؟ اگه انصراف بدم شرایط هزینه روزانه و شبانه چی میشه؟
    3. و اینکه آیا باید به استاد راهنما از همون اول بگم هدفم چیه یا لازم نیست؟
    با تشکر
    سلام

1- ممکنه موقع انصراف، استاد و دانشگاه ایران شما سنگ اندازی و ایجاد مشکل کنند. از طرفی، ممکنه استاد بیرون ایران حساس بشه که چرا انصراف دادید و شاید به همین خاطر، با رد درخواست مواجه بشید. در مورد مدارک هم باید ببینید موقع ثبت نام، از شما مدارک اصل گرفته میشه یا خیر.

2- اطلاعی ندارم.

3- "باید" در کار نیست. اگر بگید، اخلافی ترین حالت ممکن پیش میاد. با این حال، بعید میدونم هیچ استادی پیدا بشه که با علم به ناپایدار بودن وضعیت شما، قبول کنه شما جذب آزمایشگاهش بشید.

پیشنهاد: این اتفاقی که به شدت در حال گسترش و همه گیر شدنه، اتفاق درستی نیست و با اخلاق حرفه ای مغایرت داره. بهتره اصلا وارد دورۀ دکترا نشید تا جای یک نفر دیگه بی جهت اشغال نشه. بنشینید برای خودتون برنامه بریزید و روی مقاله و سایر آیتمهای مورد نیاز انرژی بگذارید و پوزیشن دکترا رو بگذارید برای کسانی که صادقانه علاقمند به دکترای داخل هستند.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

در مورد هزینه انصراف از دوره دکترای روزانه، باید برای هر ترم حدود 4-5 میلیون هزینه اش رو بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidbaq نمایش پست ها
    در مورد هزینه انصراف از دوره دکترای روزانه، باید برای هر ترم حدود 4-5 میلیون هزینه اش رو بدید.
    مطمئن هستید که برای همه ی دانشگاه ها اینطور هست؟ من برای امیرکبیر این رو دیدم توی آیین نامه مرتبط با دکتری؛ اما برای تهران و شریف چیزی اشاره نشده.

سلام
    من از هزینه فرصت مطالعاتی استفاده کردم و بعد از اتمام دوره به ایران بازگشتم و تسویه حساب واسه برگشت انجام دادم. حالا اگه بخوام انصراف بدم چه اتفاقی میفته؟ اون تعهدی که داده بودم اجرا میشه؟ یا کلا اون تعهدی که داده بودم با برگشت به ایران به خودی خود لغو میشه؟
    ممنونم از راهنماییهاتون

Junior Member

دوستان عزیز،
    ممنون میشم در مورد این مشکل که برام خیلی آزاردهنده شده راهنمایی ارائه کنید.
    ورودی ۹۱ مقطع دکتری روزانه در یکی از دانشگاه‌های تهران هستم. الآن به این نتیجه رسیده‌م که پروژه‌ای که تعریف کرده بودم بیش از حد مشکل هست و خسته شده‌ام. می‌خوام تحصیل رو ناتمام بذارم و پس از تمام کردن خدمت وظیفه پذیرش بگیرم و ایران رو – ترجیحا برای همیشه – ترک کنم. سؤالاتی که برام وجود دارن این‌ها هستن:
    ۱. بین پیامدهای انصراف دادن و اخراج شدن چه تفاوت‌هایی هست؟ (حدس می‌زنم با توجه به اینکه سنوات مجازم تمام شده اگه درخواست به کمیسیون موارد خاص برای ترم جدید ندم خودبه‌خود اخراج میشم.)
    ۲. مدارک کارشناسی و ارشدم دست دانشگاه هست. آیا پس از اتمام خدمت باید برای گرفتنشون از دانشگاه علاوه بر تسویه تعهد آموزش رایگان مقاطع کارشناسی و ارشد، به‌خاطر ترم‌هایی که دانشجوی دکتری بودم هم پولی بدم؟ اگر پاسخ مثبته این پول بابت چی هست: فقط تعهد آموزش رایگان ترم‌های گذشته؟ یا جریمه‌ی انصراف/اخراج هم مطرح هست؟ (حدس می‌زنم اولی رو بشه با تقاضای کار برطرف کرد.)
    Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

انصراف بدید بهتر از اخراجه اما در کل این سوالات رو بهتره از آموزش دانشگاهتون بپرسید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidbaq نمایش پست ها
    انصراف بدید بهتر از اخراجه اما در کل این سوالات رو بهتره از آموزش دانشگاهتون بپرسید.
    کارشناس‌های آموزش ما چندان با حوصله و با توجه جواب نمیدن. من نمی‌تونم اعتماد کنم به حرفاشون. کاش می‌شد این قوانین و مقررات رو مکتوب داشت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنایع غذایی

سلام دوستان، من دکترا روزانه قبول شدم و ظاهرا از مهر باید برم سر کلاس. منتها چون بعد از مصاحبه ها تقریبا مطمئن بودم قبول نمیشم، هدفم رو گذاشتم برای اپلای و تقریبا دوره پرایلتس رو هم تموم کردم. منتها مقاله هایی که برای تقویت رزومه م هست هنوز اکسپت نشده ن. یعنی نمیتونم مطمئن باشم با رزومه ی درحال حاضرم ایا اپلای کنم اصلا قبول میشم یا خیر. منتها چون میترسم از اینجا رونده و از اونجا مونده بشم میخوام تا یکی دو ترم اینده که رزومه ی مناسبی خواهم داشت دکترای ایران رو بخونم. الان چندتا سوال واسم پیش اومده.
    اول این که من مدارکم رو باید برای ثبتنام بدم دانشگاه. ایا درصورتی که پذیرش بگیرم مشکلی برای گرفتن مدارکم از دانشگاه پیش نمیاد؟ ایا اگر فرم تعهد امضا نکرده باشم باید هزینه بدم یا خیر؟
    دوم این که ایا این که دکترای داخل رو رها کنم از نظر دانشگاهی که پذیرش خواهد کرد امتیاز منفی برام محسوب میشه؟ یا این که بسته به دانشگاهی که اپلای می کنم داره؟ میتونم امیدوار باشم این نیمه کاره رها کردن اثر منفی روشون نداشته باشه؟
    سوم این که باید به استاد راهنمام در بدو ورود به دانشگاه این موضوع رو بگم؟ استاد راهنمای دوره ی دکترام همون استادراهنمای دوره ی ارشدم هست و از قبل میشناسمش (میدونم که ممکنه کار اخلاقی نباشه این عمل و لی از قبل دانشگاه رو میشناسم و میدونم امکاناتش کمه)
    ضمنا این که خانم هستم و مشکل سربازی ندارم. مقطع لیسانس هم فقط دوره ی دوزانه بودم و مدرکش تا چندروز دیگه ازاد خواهد شد.
    ممنون میشم اگر تجربه ی مشابهی دارید با من به اشتراک بگذارید.

Junior Member

به نظر من شما اصلا به استاد راهنما تون حرفی نکنید. ثبت نام کنید. پروسه اپلای طولانی هست و قطعیتی نداره. دید استادتون رو از ابتدا تحت تاثیر قرار ندید. به موازات دکتری برای اپلای آماده بشید. مدرک زبان گرفتن، تقویت رزومه و از همه مهم تر پذیرش گرفتن ممکنه حتی یکی دو سال طول بکشه بنابراین ریسک نکنید. در ارتباط با نیمه کاره رها کردن، شما میتونید عنوان نکنید که تو ایران دکتری خوندید و یا اینکه حقیقت رو بگید که کیفیت تحصیل در مقطع دکتری در ایران با استاندارد جهانی خیلی فاصله داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apadana65 نمایش پست ها
    دوستان عزیز،
    ممنون میشم در مورد این مشکل که برام خیلی آزاردهنده شده راهنمایی ارائه کنید.
    ورودی ۹۱ مقطع دکتری روزانه در یکی از دانشگاه‌های تهران هستم. الآن به این نتیجه رسیده‌م که پروژه‌ای که تعریف کرده بودم بیش از حد مشکل هست و خسته شده‌ام. می‌خوام تحصیل رو ناتمام بذارم و پس از تمام کردن خدمت وظیفه پذیرش بگیرم و ایران رو – ترجیحا برای همیشه – ترک کنم. سؤالاتی که برام وجود دارن این‌ها هستن:
    ۱. بین پیامدهای انصراف دادن و اخراج شدن چه تفاوت‌هایی هست؟ (حدس می‌زنم با توجه به اینکه سنوات مجازم تمام شده اگه درخواست به کمیسیون موارد خاص برای ترم جدید ندم خودبه‌خود اخراج میشم.)
    ۲. مدارک کارشناسی و ارشدم دست دانشگاه هست. آیا پس از اتمام خدمت باید برای گرفتنشون از دانشگاه علاوه بر تسویه تعهد آموزش رایگان مقاطع کارشناسی و ارشد، به‌خاطر ترم‌هایی که دانشجوی دکتری بودم هم پولی بدم؟ اگر پاسخ مثبته این پول بابت چی هست: فقط تعهد آموزش رایگان ترم‌های گذشته؟ یا جریمه‌ی انصراف/اخراج هم مطرح هست؟ (حدس می‌زنم اولی رو بشه با تقاضای کار برطرف کرد.)
    جسارتا اگه جوابی برای س.التون پیدا کردین ممنون میشم به منم اطلاع بدین. منم دقیقا ورودی شما هستم و دقیقا همچین مشکلی دارم. ایمیل من [. . .] هستش . رشتم مهندسی برق پرایش الکترونیکه. من پارسالم پذیرش گرفتم اما مشکل سربازی و هزینه انصراف خیلی زیاد بود اما دیگه امسال اینکارو میکنم. خوشحال میشم بتونیم یه همفکری داشته باشیم
    ویرایش توسط Mechatronic : August 28th, 2017 در ساعت 03:23 AM دلیل: اصلاح آدرس ایمیل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)