صفحه 57 از 66 نخستنخست ... 74748495051525354555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

با سلام.
    من انشجو ترم 3 دکتری داخل ایران هستم و میخوام برای fund دکتری اقدام کنم . و بعد انصراف بدم. میشه خواهش کنم بهم بگین باید چکار کنم

ApplyAbroad Superstar

سلام سوالتان خیلی کلی است.

با این وجود ودر همان کلیت سوال و از بعد خارجی کار نخست کشور/دانشگاه/رشته/استاد هدف را شناسایی و انتخاب بفرمایید و پس از اطمینان از اینکه تمام مقتضیات لازم مثل نمره زبان/ پروپوزال مناسب/ احتمالا GRE/GMAT ... اقدام به ارسال تقاضا بفرمایید.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط hast_g نمایش پست ها
    با سلام.
    من انشجو ترم 3 دکتری داخل ایران هستم و میخوام برای fund دکتری اقدام کنم . و بعد انصراف بدم. میشه خواهش کنم بهم بگین باید چکار کنم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام
    من دانشجوی ترم ۴ دکتری هستم و می‌خوام برای پذیرش دانشگاه خارج اقدام کنم. چند تا سوال دارم از خدمتتون:
    ۱. آیا برای گرفتن دانشنامه و کارنامه انگلیسی کارشناسی ارشد، غیر از خرید تعهد خدمت رایگان برای مقطع ارشد، از دوره دکتری هم باید انصراف بدم؟
    ۲. آیا برای ترجمه مدارک تحصیلی، باید اونها رو توی سامانه سجاد تایید کنم؟ (هم کارشناسی و هم کارشناسی ارشد رو در دوره روزانه دانشگاه‌های دولتی گذروندم.)
    ۳. اگه تایید مدارک در سامانه سجاد برای ترجمه آونها الزامیه، آیا وزارت علوم از من نخواهد خواست که اول از مقطع دکتری انصراف بدم؟ (چونکه توی سامانه سجاد سوال میشه که تایید مدرک رو برای چه کاری می‌خواید و در مقابلش چند تا گزینه هست: کار، ادامه تحصیل، و اقامت. هر کدوم از اینا رو که بخوام انتخاب کنم، وزارت علوم می‌تونه بپرسه تو که دانشجوی دکتری هستی اینها رو می‌خوای چیکار)
    پیشاپیش سپاسگزارم از جوابتون

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    خب تا قبل از گرفتن ویزا انصراف ندید، ولی بعد از اینکه ویزا گرفتید و رفتن تون 100% شد انصراف بدید (یا حداقل یه ترم مرخصی بگیرید برید ببینید چی میشه و بعدش یه سر برگردید و کارای انصرافتون رو بکنید). اگه همینجوری ول کنید برید ممکنه بعدا به مشکل بخورید. مثلا برای گرفتن ارز دانشجویی یا مثلا اینکه بخواید کشوری که میرید پرونده تحصیلی تشکیل بدید. در خصوص اون سوالتون اگه مشکل سربازی ندارید وزارت علوم بعیده که بتونه جلوی راه شما رو بگیره! ولی مشکلات دیگه همونجور که عرض کردم محتمل هست.
    موفق باشید
    سلام
    همونطور که می‌دونید باید قبل از ترجمه مدارک، توی سامانه سجاد مدارکمون رو تایید کنیم. اونجا ازمون پرسیده میشه که تایید مدارک رو برای چه کاری می‌خوایم. خب ناچاریم حقیقت رو بگیم و در اون صورت احتمالا وزارت علوم میگه که باید قبلش انصراف بدیم. درست عرض می‌کنم یا راه دیگه‌ای هست؟
    ممنون

ببخشید دوستان
    الان هزینه که برای انصراف از دکتری از فرد گرفته میشه به چه مناسبته؟ برای گرفتن مدارک ارشد و کارشناسی هست؟

Junior Member

دوستان انصراف ندید ولش کنید بره تهش اینه اخراجتون میکنن هیچ اتفاق خاصیم نمیفته

با سلام

دانشجوی دکتری سال ششم هستم و به علت استاد بد و مناسب نبودن موضوع قصد ترک تحصیل را دارم سوال من اینه

1- انصراف بهتره یا بزارم اخراجم کنن؟
    2- امسال معافیتم تموم میشه بخوام زودتر برم سربازی چیکار بایدبکنم؟
    3- هزینه انصراف یا اخراج چقدره؟ دانشگاه گفت ترمی ده میلیون و اینکه آیا این هزینه جدا از تعهد خدمته یا نه
    4- هیچ کدام از مدارکم آزاد نیست آیا میتونم جداگونه تعهد خدمت اونا رو بخرم یا گرو دکترا هستن؟
    ممنون میشم پاسخ بدید چون به شدت تحت فشارم

Junior Member

سلام دوستان

من دانشجوی ترم 4 دکترای دولتی روزانه هستم. تونستم از دانشگاه خارجی پذیرش بگیرم. من کارت پایان خدمت دارم. ولی مدارک کارشناسی و ارشد من آزاد نیستن (الان دانشگاه دکترا هم مدرک موقت هارو گرو نگه داشته). الان بخوام انصراف بدم از دکترا، چقدر باید هزینه بدم؟ از دانشگاه سرپایی پرسیدم گفتن چیزی همون پول آزاد کردن مدرک رو باید بدی برای این 4 ترم که میشه ترمی 5 میلیون تومن!!!!
    آیا راهی هست من این پولو ندم؟ من که تعهدی موقع ثبت نام تو دکترا امضا نکردم که اگه انصراف بدم باید پول بدم!
    ویرایش توسط farazb29 : April 6th, 2019 در ساعت 10:16 PM

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم 2 دکتری روزانه هستم. میخوام اپلای کنم ولی نمیخوام هزینه انصراف بدم. شنیدم اگه اخراج بشم دیگه لازم نیست هزینه انصراف بدم. درسته؟
    اگه بله، ساده ترین راه اخراج شدن چیه؟
    ترم های بعدی ثبت نام نکنم؟
    آزمون جامع رو تعمداً مردود بشم؟

ممنون میشم راهنمائی کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nanuk1989 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی ترم 2 دکتری روزانه هستم. میخوام اپلای کنم ولی نمیخوام هزینه انصراف بدم. شنیدم اگه اخراج بشم دیگه لازم نیست هزینه انصراف بدم. درسته؟
    اگه بله، ساده ترین راه اخراج شدن چیه؟
    ترم های بعدی ثبت نام نکنم؟
    آزمون جامع رو تعمداً مردود بشم؟

ممنون میشم راهنمائی کنید.
    متاسفانه، کار گیره...من پرسیدم. هر ترم بذارید 4 میلیون تومن حدودا. وگرنه مدارکتون رو دانشگاه تحویل نمیده..مثلا اسمش تحصیل رایگانه!!!!!!!! در آمریکا یا کانادا، همراه با حقوق به دانشجو مدرک دکترا میدن و اگه خواستی می تونی برگردی کشور خودت. مدرکتم گرو نگه نمیدارن! ماله ماهم اسمش تحصیل رایگانه، ولی در اصل گرو کشیه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)