صفحه 58 از 66 نخستنخست ... 848495051525354555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    سلام ببخشید متوجه نمیشم!
    1- سفارت گواهی چه چیزی رو ازتون بخواد؟؟ گواهی انصراف؟؟
    2- بعد اینکه سفارت کدوم کشور رو دارید میگید؟
    سلام
    ممنون از پاسخگویی تون.
    ۱- برای منم سوال بود که پرسیدم. منظورم اینه که آیا مدرکی دال بر اینکه انصراف دادیم را میخواهند یا ضفاها و کتبا اظهار کنیم قبول می کننئ؟
    ۲- کشور خاصی مد نظرم نیست. بطور مثال آمریکا

ممنون

سلام دوستان
    من سال 90 ارشدم تموم شد، 4-3 سال وقت گذاشتم واسه اپلای و گرفتن پذیرش و اینجور برنامه ها، بعد یه مشکلی پیش اومد و نتونستم برم. سال 94 کنکور دکتری دادم و از 95 دکترامو شروع کردم. الان ترم 6 ام، آزمون جامع دادم پروپوزالمم تصویب شده ولی هم از شرایط واقعا ناراضی ام هم پایان نامم جوریه که اینجا هیچکس نیست کمکم کنه و استاد راهنمام هم فوق العاده بی سواده. الان میخوام اپلای کنم و برم، به نظرتون اگه این توضیحات رو اونجا هم بدم میتونه این گپ 8 ساله رو از سال 90 تا الان توجیه کنه یا نه؟ پیشنهادتون چی هست واسه من؟
    پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنونم

سلام دوستان
    بنظرتون اگر بخواهید دکترای مجدد در اروپا یا کانادا شروع کنید به خوندن باید اشاره کنید داخل رزومه و ایمیل به استاد که قبلا یک دکترای دیگه داشتید و زمینه کاریتون شبیه دکترای الان هست؟ ایا یک امتیاز حساب میشه یا جنبه منفی داره؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اگر در اوایل دوره دکتری باشید انصراف و شروع در جای دیگر با همان موضوع ضرورتا نکته منفی نیست. نبود استاد مرتبط یا کمبود امکانات دانشگاهی مربوط به دکتری دلیل خوبی است. ولی اگر در مراحل پیشرفته تری باشید مثلا امتحان جامع داده باشید و کار تا حدی هم بعد از پبشرفت کرده باشد توجیه جابجایی کمی مشکل است و استاد در دانشگاه دوم به دلایل روشن حتمادلایل تصمیمتان را سوال میکنند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط aversiyara نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنظرتون اگر بخواهید دکترای مجدد در اروپا یا کانادا شروع کنید به خوندن باید اشاره کنید داخل رزومه و ایمیل به استاد که قبلا یک دکترای دیگه داشتید و زمینه کاریتون شبیه دکترای الان هست؟ ایا یک امتیاز حساب میشه یا جنبه منفی داره؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_eghtesad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سال 90 ارشدم تموم شد، 4-3 سال وقت گذاشتم واسه اپلای و گرفتن پذیرش و اینجور برنامه ها، بعد یه مشکلی پیش اومد و نتونستم برم. سال 94 کنکور دکتری دادم و از 95 دکترامو شروع کردم. الان ترم 6 ام، آزمون جامع دادم پروپوزالمم تصویب شده ولی هم از شرایط واقعا ناراضی ام هم پایان نامم جوریه که اینجا هیچکس نیست کمکم کنه و استاد راهنمام هم فوق العاده بی سواده. الان میخوام اپلای کنم و برم، به نظرتون اگه این توضیحات رو اونجا هم بدم میتونه این گپ 8 ساله رو از سال 90 تا الان توجیه کنه یا نه؟ پیشنهادتون چی هست واسه من؟
    پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنونم
    سلام منم شرایطم کمی شبیه شماس منتها من ورودی 96 هستم و 94 ارشدمو فارغ التحصیل شدم.
    به نظرم نباید اسمی از دکتراتون ببرید. باید سعی کنید با مدارکی که میتونید جمع کنید اون گپ رو پوشش بدین. مثل مقاله، کار پژوهشی، سابقه کار مرتبط، و باقی موارد از این قبیل.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering - Heriot-Watt University

سلام دوستان
    من پذیرش گرفتم و دارم میرم و دنبال کارهای ویزام هستم.
    فردا هم مصاحبه دکترای دانشگاه تو ایران دارم و میخوام شرکت کنم. احتمال قبولیم هم خیلی زیاده. این کارو دارم میکنم برای اینکه اگه ویزام نیومد حداقل سرباز نشم دیگه.
    میخواستم ببینم اگه اینجا قبول شم و ولی موقع ثبت نام نرم دانشگاه، برام مشکلی پیش میاد؟ اون محرومیت و جریمه و ...؟
    آیا برای خروج از کشور مشکل ساز میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ChandlerBing نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پذیرش گرفتم و دارم میرم و دنبال کارهای ویزام هستم.
    فردا هم مصاحبه دکترای دانشگاه تو ایران دارم و میخوام شرکت کنم. احتمال قبولیم هم خیلی زیاده. این کارو دارم میکنم برای اینکه اگه ویزام نیومد حداقل سرباز نشم دیگه.
    میخواستم ببینم اگه اینجا قبول شم و ولی موقع ثبت نام نرم دانشگاه، برام مشکلی پیش میاد؟ اون محرومیت و جریمه و ...؟
    آیا برای خروج از کشور مشکل ساز میشه؟
    ابتدا، برای هر دو پذیرشتون تبریک میگم،
    اگر قصد اپلای جدی هست، بهتره خودتون رو وارد دردسرهای دکترای اینجا نکنید. ولی در کل می تونم بگم، از لحاظ قانونی اگر شما در مصاحبه قبول بشید و اسمتون از طرف سنجش قبول شده نهایی اعلام بشه، محرومیت دوساله خوندن دکتری توی ایران رو خواهید داشت. اگر ثبت نام نکنید هزینه و جریمه ای پرداخت نخواهید کرد ولی باز هم محرومیت دکترای ایران رو برای 2 سال دارید. که اگر ویزاتون خدای نکرده نیومد و دکترای اینجا رو ثبت نام نکردید در این صورت یا باید تا آخر سربازی رو برید چون سال بعد هم نمیتونید دکتری ثبت نام کنید یا اینکه قبل یا وسط سربازی معافیت تحصیلی برای دانشگاه اونور رو بگیرید و اقدام به خروج از کشور نمایید.
    برای خروج از کشور شما باید معافیت تحصیلی دانشگاه ایران یا دانشگاه اونور رو داشته باشید یا اینکه پایان خدمت داشته باشید. حال انتخاب هرکدام از این حالت ها برای خروج از کشور به تصمیم شما بستگی دارد.

موفق باشید.

سلام دوستان. من دانشجوی دکتری هستم در ابتدای شروع دوره دکتری از من تعهدی بابت انصراف و جریمه مالی گرفته نشد. از این رو می تونم بگم که وقتی از دکتری انصراف بدم دیگه لازم نیست مبلغی رو پرداخت کنم؟ حال اگر دانشگاه جریمه ای نگرفت، وزرات علوم چطور؟ وزارت علوم بابت انصراف جریمه می گیرد؟ (چون من سربازی دارم، و برای گرفتن معافیت مجدد برای خروج از کشور کارم به وزارت علوم گیر میکنه.
    هزینه ای که باید به وزارت علوم بدم چقدره؟
    با تشکر
    [/QUOTE][/QUOTE]

دوست عزیز
    از آنجایی که شما سربازی دارید، برای گرفتن معافیت تحصیلی مجدد (که یه سری شروط داره و حتما توجه کنید بهش) بایستی با وزارت علوم (سازمان امور دانشجویان) تسویه کنید و لغو تعهد آموزش رایگان رو انجام بدید.
    هزینه:
    - اگر شما تو پرتال آموزشی تون رساله برنداشتید (حتی اگر سال 4 و 5 باشید) کلا بایستی 8 میلیون تومان بابت 18 واحدی که پاس کردید، پرداخت کنید.
    - اگر شما رساله برداشتید، بایستی علاوه بر 8 میلیون تومان، 12 میلیون تومان دیگه هم بپردازید.

در مجموع 20 میلیون تومان می شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadagv نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دانشجوی دکتری هستم در ابتدای شروع دوره دکتری از من تعهدی بابت انصراف و جریمه مالی گرفته نشد. از این رو می تونم بگم که وقتی از دکتری انصراف بدم دیگه لازم نیست مبلغی رو پرداخت کنم؟ حال اگر دانشگاه جریمه ای نگرفت، وزرات علوم چطور؟ وزارت علوم بابت انصراف جریمه می گیرد؟ (چون من سربازی دارم، و برای گرفتن معافیت مجدد برای خروج از کشور کارم به وزارت علوم گیر میکنه.
    هزینه ای که باید به وزارت علوم بدم چقدره؟
    با تشکر
    [/QUOTE][/QUOTE]

دوست عزیز
    از آنجایی که شما سربازی دارید، برای گرفتن معافیت تحصیلی مجدد (که یه سری شروط داره و حتما توجه کنید بهش) بایستی با وزارت علوم (سازمان امور دانشجویان) تسویه کنید و لغو تعهد آموزش رایگان رو انجام بدید.
    هزینه:
    - اگر شما تو پرتال آموزشی تون رساله برنداشتید (حتی اگر سال 4 و 5 باشید) کلا بایستی 8 میلیون تومان بابت 18 واحدی که پاس کردید، پرداخت کنید.
    - اگر شما رساله برداشتید، بایستی علاوه بر 8 میلیون تومان، 12 میلیون تومان دیگه هم بپردازید.

در مجموع 20 میلیون تومان می شود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)