صفحه 59 از 66 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

با سلام

من قبلا دانشجوی دکتری بودم شریف و انصراف دادم. الان میخواستم مدرک ارشدما ازاد کنم با لیسانس بهم میگن باید اول لغو تعهد اون انصرافی را انجام بدی و پولشا بدی
    من کلا ۴ ترم دکتری بودم
    دو ترم مرخصی بدون سنوات
    ۱ ترم با سنوات
    ۱ ترم هم ۳ واحد داشتم که پاسشون کردم. چقدر باید بدم؟ همون ۸ تومنه ازمنم؟

ممنون از لطفتون

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ShahabGh نمایش پست ها
    با سلام

من قبلا دانشجوی دکتری بودم شریف و انصراف دادم. الان میخواستم مدرک ارشدما ازاد کنم با لیسانس بهم میگن باید اول لغو تعهد اون انصرافی را انجام بدی و پولشا بدی
    من کلا ۴ ترم دکتری بودم
    دو ترم مرخصی بدون سنوات
    ۱ ترم با سنوات
    ۱ ترم هم ۳ واحد داشتم که پاسشون کردم. چقدر باید بدم؟ همون ۸ تومنه ازمنم؟

ممنون از لطفتون
    بابت هر ترمی که واحد داشتین باید ۴ تومن بدین.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Junior Member

دوستان اگه در حین دکتری، فرصت مطالعاتی رفته باشیم و برگشته باشیم به کشور، کارهای تسویه حساب فرصت را هم با امور دانشجویان انجام بدیم و بعد به علت اختلاف با استاد راهنما دانشگاه را رها کنیم چی میشه؟ کسی اطلاع داره؟

Junior Member

دوستان من مشغول به تحصیل دکتری در دانشگاه تهران هستم و البته تازه ترم اول هستم. سوالم اینه: اگر من بخوام برای دکترا اپلای کنم، بهتره که عنوان کنم که دارم دکترا می‌خونم اینجا یا اینکه نه کلاً اشاره‌ای بهش نکنم؟‌ چون از یک طرف ممکنه این که من مشغول به درس خوندن دکتری هستم نکته‌ی منفی باشه، اما از اون ور من در همه‌ی مصاحبه‌ها و خود کنکور رتبه‌ی عالی داشتم و ممکنه این رو هم بشه نکته‌ی مثبت در نظر گرفت.
    از این گذشته، اگر بخوام برای ارشد مجدد برم جایی در آمریکا و بعد از دو سال دوباره برای دکترای همون‌جا اقدام کنم، با توجه به شرایط فعلی آمریکا برای ایرانی‌ها و وضعیت من به نظر شما کار درستی هست یا نه؟‌
    این رو هم بگم که مشکل سربازی ندارم.
    ویرایش توسط skamyar : November 13th, 2019 در ساعت 10:31 AM

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط skamyar نمایش پست ها
    دوستان من مشغول به تحصیل دکتری در دانشگاه تهران هستم و البته تازه ترم اول هستم. سوالم اینه: اگر من بخوام برای دکترا اپلای کنم، بهتره که عنوان کنم که دارم دکترا می‌خونم اینجا یا اینکه نه کلاً اشاره‌ای بهش نکنم؟‌ چون از یک طرف ممکنه این که من مشغول به درس خوندن دکتری هستم نکته‌ی منفی باشه، اما از اون ور من در همه‌ی مصاحبه‌ها و خود کنکور رتبه‌ی عالی داشتم و ممکنه این رو هم بشه نکته‌ی مثبت در نظر گرفت.
    از این گذشته، اگر بخوام برای ارشد مجدد برم جایی در آمریکا و بعد از دو سال دوباره برای دکترای همون‌جا اقدام کنم، با توجه به شرایط فعلی آمریکا برای ایرانی‌ها و وضعیت من به نظر شما کار درستی هست یا نه؟‌
    باید (یا بهتره) که دکتری رو مطرح نکنید و اصلا نزارید بفهمن.
    ارشد مجدد اگه بهتون ویزا بدن گه خیلی خوبه. ولی در حال حاضر و آمریکا بعید میدونم
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از دید من چون در اوایل دکتری هستید ایرادی ندارد که بفرمائید دکتری میخوانید.
    تعداد دانشجوهایی که در سال‌های اول ودوم دکتری به دلیل نارضایتی جا عوض میکنند -چه سوپروایزر و دپارتمان چه دانشگاه - کم نیست و تصمیم شما توجیه خواهید داشت.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

من اخیراً در این باره زیاد پرس و جو کردم چون خودم هم شرایط تقریباً مشابهی دارم. واقعیت اینه که اونقدری بکگراند و تجربیات مرتبط شما با پوزیشنی که دارید براش اپلای میکنید، و اسکیلهای مرتبطی که آموختید تا حالا، در جلب نظر استاد برای برداشتن یا برنداشتن شما تاثیر داره، رتبۀ عالی کنکور و مصاحبه هاتون نقشی نداره. بنابراین اگه صرفاً به خاطر mention کردن رتبه میخواید به دکتری فعلیتون اشاره کنید، با توجه به چیزی که من گفتم میتونید بی خیالش بشید. و اگه بعد از دونستن این نکته ای که من گفتم هنوز هم احساس میکنید که دوست دارید به دانشجوی دکتری بودنتون اشاره کنید، خب همیشه راه هست برای توجیه اینکه چرا میخواید دکتری فعلیتون رو رها کنید. میتونید خیلی ساده توضیح بدید که به کار فعلی علاقه ندارید یا شرایط فعلی براتون مساعد نیست، مسائل مالی فعلی نخواهد گذاشت که متمرکز باشید روی دکتریتون و امثالهم!!! البته خب بیشتر وقتا بهتره که آدم سری رو که درد نمیکنه، دستمال نبنده!!!

در مورد ارشد دوم در امریکا، من باشم این کارو نمیکنم. عاقلانه نیست که انرژی و زمان و منابع مالی رو صرف گزینه هایی که کرد که انقدر زیاد وابسته به احتمالات هستن، و نه در اختیار شخص ما!!!

Junior Member

ممنون دوست عزیز. فقط متوجه نشدم منظورتون از وابسته به احتمالات بودن این گزینه چیه؟ کدوم بخش از احتمالات رو می‌گید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط PendR نمایش پست ها
    من اخیراً در این باره زیاد پرس و جو کردم چون خودم هم شرایط تقریباً مشابهی دارم. واقعیت اینه که اونقدری بکگراند و تجربیات مرتبط شما با پوزیشنی که دارید براش اپلای میکنید، و اسکیلهای مرتبطی که آموختید تا حالا، در جلب نظر استاد برای برداشتن یا برنداشتن شما تاثیر داره، رتبۀ عالی کنکور و مصاحبه هاتون نقشی نداره. بنابراین اگه صرفاً به خاطر mention کردن رتبه میخواید به دکتری فعلیتون اشاره کنید، با توجه به چیزی که من گفتم میتونید بی خیالش بشید. و اگه بعد از دونستن این نکته ای که من گفتم هنوز هم احساس میکنید که دوست دارید به دانشجوی دکتری بودنتون اشاره کنید، خب همیشه راه هست برای توجیه اینکه چرا میخواید دکتری فعلیتون رو رها کنید. میتونید خیلی ساده توضیح بدید که به کار فعلی علاقه ندارید یا شرایط فعلی براتون مساعد نیست، مسائل مالی فعلی نخواهد گذاشت که متمرکز باشید روی دکتریتون و امثالهم!!! البته خب بیشتر وقتا بهتره که آدم سری رو که درد نمیکنه، دستمال نبنده!!!

در مورد ارشد دوم در امریکا، من باشم این کارو نمیکنم. عاقلانه نیست که انرژی و زمان و منابع مالی رو صرف گزینه هایی که کرد که انقدر زیاد وابسته به احتمالات هستن، و نه در اختیار شخص ما!!!

Junior Member

ممنون دوست عزیز. فقط متوجه نشدم منظورتون از وابسته به احتمالات بودن این گزینه چیه؟ کدوم بخش از احتمالات رو می‌گید؟
    احتمال اینکه بتونی ویزای امریکا رو بگیری یا نه!!!
    همینجوریش ویزا گرفتن برای ارشد سختتره، چون احتمال فاندینگ برای ارشد کمتره، شما که یه بارم ارشد خوندی !! الانم که دانشجوی دکترایی!!! خب چرایی این تصمیم رو باید بتونی توجیه کنی تو سفارت برای اینکه بهت ویزا بدن. حالا به همۀ اینا ایرانی بودنت رو هم اضافه کن!!!

Junior Member

با سلام
    دوستان من دانشجوی ترم 9 دکتری روزانه در یکی از دانشگاههای تهران هستم. متاسفانه تاکنون بدلیل نبود امکانات آزمایشگاهی هنوز موفق نشدم پایان نامه ام رو انجام بدم. در دوره فرصت مطالعاتی 6 ماهه هم نتونستم بدلیل نبود امکانات باز پایان نامه ام رو انجام بدم. تا دو ماه دیگه احتمالا بتونم تجهیزات بگیرم و کارم رو شروع کنم ولی دیگه هم انگیزه ندارم و هم به موضوع تزم خیلی علاقه ای ندارم. در حال حاضر میخوام برای دکتری دوم اقدام کنم. به نظرتون چطور اقدام کنم؟
    من میخواستم همینطور کار پایان نامه ام رو پیش ببرم و برای پاییز سال دیگه اپلای کنم. ولی صادقانه به استاد توضیح بدم که دانشجوی دکتری هستم و بخاطر این مشکلات قادر به اتمام نیستم و اگه پذیرش گرفتم مرخصی بگیریم و برم و در این بین اگه کار پایان نامه ام تموم شد برگردم و دفاع کنم.
    به نظرتون آیا این دلایل برای خوندن دکتری دوم برای استاد خارجی توجیه کننده است؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)