صفحه 60 از 66 نخستنخست ... 105051525354555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Senior Member Sha7ab آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط Shabnam15 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من دانشجوی ترم 9 دکتری روزانه در یکی از دانشگاههای تهران هستم. متاسفانه تاکنون بدلیل نبود امکانات آزمایشگاهی هنوز موفق نشدم پایان نامه ام رو انجام بدم. در دوره فرصت مطالعاتی 6 ماهه هم نتونستم بدلیل نبود امکانات باز پایان نامه ام رو انجام بدم. تا دو ماه دیگه احتمالا بتونم تجهیزات بگیرم و کارم رو شروع کنم ولی دیگه هم انگیزه ندارم و هم به موضوع تزم خیلی علاقه ای ندارم. در حال حاضر میخوام برای دکتری دوم اقدام کنم. به نظرتون چطور اقدام کنم؟
    من میخواستم همینطور کار پایان نامه ام رو پیش ببرم و برای پاییز سال دیگه اپلای کنم. ولی صادقانه به استاد توضیح بدم که دانشجوی دکتری هستم و بخاطر این مشکلات قادر به اتمام نیستم و اگه پذیرش گرفتم مرخصی بگیریم و برم و در این بین اگه کار پایان نامه ام تموم شد برگردم و دفاع کنم.
    به نظرتون آیا این دلایل برای خوندن دکتری دوم برای استاد خارجی توجیه کننده است؟
    توجیه کننده که هست، ولی شاید تموم نکردن دکتری اول پوئن منفی براتون باشه چون اولا خیلی ها توی همین شرایط دفاع میکنن، دوما خیلی دیر به این‌نتیجه رسیدین که نمیتونین دفاع کنین.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خوب واقعا ناراحت کننده است که کارهای درس شما با این مشکلات مواجه شده و امیدوارم که مساله هر چه بهتر و زود تر رو به راه شود.

جا انداختن دکتری دیگر در شرایط شما کار نسبتا مشکلی است. جابجایی دانشجوی دکتری موضوع کم سابقه ای نیست ولی برای دانشجویی که سال اول و دوم باشد و امتحان کامل /جامع (منظور comprehensive) را مثلا هنوز نداده باشد یا اوایل تز باشد. در آن شرایط دانشجو میتواند انصراف بدهد و دانشگاه دیگر برود مثلا به این دلیل که شرایط سوپرویژن یا لب مهیا نیست.

در شرایط شما سوال این است که چرا تا به حال صبر کرده اید؟ و از دید من مشکل بشود با مشکل استاد و لب رفع و رجوع کرد.

فکرم این نیست که محال است و اصلا هم چنین چیزی نمیگویم فقط اینکه استاد بعدی باید قانع شوند و من فکر میکنم با توضیح کامل و ایجاد رابطه مثبت و اعتماد این حتما شدنی باشد.

امید که کمکی کرده باشم.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Shabnam15 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من دانشجوی ترم 9 دکتری روزانه در یکی از دانشگاههای تهران هستم. متاسفانه تاکنون بدلیل نبود امکانات آزمایشگاهی هنوز موفق نشدم پایان نامه ام رو انجام بدم. در دوره فرصت مطالعاتی 6 ماهه هم نتونستم بدلیل نبود امکانات باز پایان نامه ام رو انجام بدم. تا دو ماه دیگه احتمالا بتونم تجهیزات بگیرم و کارم رو شروع کنم ولی دیگه هم انگیزه ندارم و هم به موضوع تزم خیلی علاقه ای ندارم. در حال حاضر میخوام برای دکتری دوم اقدام کنم. به نظرتون چطور اقدام کنم؟
    من میخواستم همینطور کار پایان نامه ام رو پیش ببرم و برای پاییز سال دیگه اپلای کنم. ولی صادقانه به استاد توضیح بدم که دانشجوی دکتری هستم و بخاطر این مشکلات قادر به اتمام نیستم و اگه پذیرش گرفتم مرخصی بگیریم و برم و در این بین اگه کار پایان نامه ام تموم شد برگردم و دفاع کنم.
    به نظرتون آیا این دلایل برای خوندن دکتری دوم برای استاد خارجی توجیه کننده است؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من دانشجوی ترم سه دکترای شریف هستم که ارشد و کارشناسی امیرکبیر بودم. میخام دکترا انصراف بدم و برای دکترا اپلای کنم کانادا دانشگاه واترلو.
    نه سربازی رفتم نه مدارکم آزاده. مدارک موقتمم دست شریف هست. اول این گه با مدرک موقتام می تونم واترلو اپلای کنم. برای ویزا چطور؟
    دوم راهی هست جریمه دکترا رو ندم. از طرفی چون برای فال اقدام می کنم دوست دارم خابگاهم رو داشته باشم تا پذیرشم بیاد. راهی هست بتونم اپلای کنم و کارام رو ردیف کنم بدون دردسر.
    ممنون میشم هر راهنمایی بتونید به بنده بکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط agm72 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من دانشجوی ترم سه دکترای شریف هستم که ارشد و کارشناسی امیرکبیر بودم. میخام دکترا انصراف بدم و برای دکترا اپلای کنم کانادا دانشگاه واترلو.
    نه سربازی رفتم نه مدارکم آزاده. مدارک موقتمم دست شریف هست. اول این گه با مدرک موقتام می تونم واترلو اپلای کنم. برای ویزا چطور؟
    دوم راهی هست جریمه دکترا رو ندم. از طرفی چون برای فال اقدام می کنم دوست دارم خابگاهم رو داشته باشم تا پذیرشم بیاد. راهی هست بتونم اپلای کنم و کارام رو ردیف کنم بدون دردسر.
    ممنون میشم هر راهنمایی بتونید به بنده بکنید.
    سلام
    با فرض اینکه موفق بشید از دانشگاه مورد نظرتون پذیرش بگیرید ، باید تمام هزینه هایی که تا کنون برای درس خوندن در دانشگاه های دولتی ندادین رو پرداخت کنید. حالا اگر بتونید هزینه ای برای لیسانس و ارشدتون پرداخت نکنید، برای دکتری بااااید هزینه پرداخت کنید.

Junior Member

سلام

من دانشجوی پی اچ دی رشته شیمی دارویی ترم 6 با پایه داروسازی هستم. حدود 30 درصد کار پایان نامه ام رو انجام دادم. طرح دوره عمومی رو هم نرفتم و مستقیم پی اچ دی شرکت کردم. مشکلی برای ادامه ندارم ولی به شدت بی انگیزه شده ام و کاملا از اینده ام ناامید شدم. از دوستان کسی هست در این مورد اطلاع داشته باشه که انصراف از پی اچ دی و خرید طرح یا تعهد و ازاد کردن مدرک عمومی به چه شکل هست؟ من که طرحم رو نرفتم مدرک موقت بهم تعلق میگیره که برای اپلای ارائه بدم؟ ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    بابت هر ترمی که واحد داشتین باید ۴ تومن بدین.
    یه سوالی. من الان خوابگاه و غذا از دانشگاه استفاده کردم ولی واحد برنداشتم چی میشه؟ من ترم 3 هیچی واحد برنداشتم. آیا پول می گیرند ازم؟

Junior Member

سلام دوستان.
    من در حال حاضر ترم ۹ دکترا هستم و سال قبل فرصت مطالعاتی ۶ ماهه رفتم و برگشتم.
    یه سوال: احیانا کسی میدونه اگه الان بخوام از دکترا انصراف بدم، غیر از جریمه انصراف از تحصیل آیا باید هزینه فرصت مطالعاتی که رفتم را هم پس بدم؟ اگه آره، این مقدار چقدر هست؟
    برابر معادل یکسال تعهد خدمتی که به دوره دکترامون اضافه شده (مثلا دو ترم معادل حدود ۱۰ میلیون)؟ یا برابر کل هزینه ای ارزی (چند هزار دلاری) که وزارت برای فرصت بهمون داده بود؟
    دوستان لطفا سوال نفرمایید که چرا الان بعد اینهمه ترم میخوام انصراف بدم... دلایلش بماند برای خودم و سایر کسانی که تو شرایط مشابه من هستن و البته دلایل اینکار عجیب غریب هم نیست!
    اگه کسی در این خصوص اطلاع دقیق و یا تجربه داره ممنون میشم راهنمایی کنه. متشکرم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط imtest133 نمایش پست ها
    دوستان اگه در حین دکتری، فرصت مطالعاتی رفته باشیم و برگشته باشیم به کشور، کارهای تسویه حساب فرصت را هم با امور دانشجویان انجام بدیم و بعد به علت اختلاف با استاد راهنما دانشگاه را رها کنیم چی میشه؟ کسی اطلاع داره؟

دوست عزیز منم همین مشکل را دارم
    لطفا اگه جوابی پیدا کردید من را هم راهنمایی کنید. متشکرم

Junior Member

سلام دوستان

من دانشجوی ترم دوم دکتری هستم و الان تونستم پذیرش بگیرم. درباره مدرک و ریز نمرات، مدرک کارشناسی و ارشدم آزاد هست و خب دست دانشگاه هم نیست. و اینکه سربازی دارم و الان معافیت تحصیلی برای تحصیل دکتری در ایران رو دارم.
    سوالاتی که داشتم اینه که با توجه به پروسه گرفتن ویزا (آمریکا و یا کانادا) آیا نیاز هست اول انصراف بدم که برای سفارت و ویزا به مشکلی برنخورم؟
    اگر نیازی نیست اول انصراف بدم و فرضا بتونم ویزا رو بگیرم برای موقع خروج از کشور باید انصراف داده باشم؟
    هزینه انصراف دکتری چقدر هست و آیا راهی هست که نخواد هزینه انصراف بدم؟
    برای سربازی باید چیکار کنم؟

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arman223 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دانشجوی ترم دوم دکتری هستم و الان تونستم پذیرش بگیرم. درباره مدرک و ریز نمرات، مدرک کارشناسی و ارشدم آزاد هست و خب دست دانشگاه هم نیست. و اینکه سربازی دارم و الان معافیت تحصیلی برای تحصیل دکتری در ایران رو دارم.
    سوالاتی که داشتم اینه که با توجه به پروسه گرفتن ویزا (آمریکا و یا کانادا) آیا نیاز هست اول انصراف بدم که برای سفارت و ویزا به مشکلی برنخورم؟
    اگر نیازی نیست اول انصراف بدم و فرضا بتونم ویزا رو بگیرم برای موقع خروج از کشور باید انصراف داده باشم؟
    هزینه انصراف دکتری چقدر هست و آیا راهی هست که نخواد هزینه انصراف بدم؟
    برای سربازی باید چیکار کنم؟
    شما مشکلتون فقط سربازیه. انصراف ندین به نظرم. هر وقت پذیرش و ویزاتون رو گرفتین یه وثیقه بزارین و از کشور خارج شین و به دانشگاهتون برین. اگرم پول اضافی دارین انصراف بدین. ترمی تقریبا 4 میلیون هزینشه.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)