صفحه 62 از 66 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 659

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام مجدد دوست عزیز

بلی کلیات مساله همینهاست که فرموده اید.

من اگرباشم به یکی دو نکته کلی توجه میکنم. از دانشگاه /استاد و شرایط کلی کار در ایران بد ننویسید بلکه جنبه مثبت تغییر را برجسته کنید. بعضی دوستان مثلا مینویسند استاد ایرانی خوب نیستند . من باشم مینویسم استاد کانادایی با پروژه ای که من برای دکتری میخواهم انجام بدهم و موضوع هوش مصنوعی خیلی اشنا هستند و روی این موضوع اشراف دارند و سالها کار کرده اند.... در نهایت هر دو یک پیغام است ولی دومی با چهره یک فرد مثبت و مثبت اندیش بیشتر انطباق دارد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط agm72 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم. بله فول فاند از واترلو. حالا امیدوارم دیفر کنند به خاطر این کرونا. متاسفانه تنها نکته منفی ام معدل پایین دکترام بود وگرنه رتبه ی کنکور دکترا هم خیلی عالی بود.
    پس دلایلی که می تونم بگم رو لیست می کنم:

1- استاد بنده در زمینه های نو اطلاعات کافی نداشت و نمی توانست بنده را راهنمایی کند مثل هوش مصنوعی که بسیار موضوع داغی است. پروژه ای که برای بنده در نظر داشتند بسیار قدیمی و کم استفاده بود و این احتمال را می دادم که نتوانم مقالات مناسبی را به چاپ برسانم. علاوه بر آن، استاد بنده آزمایشگاه مناسبی برای انجام تحقیقات در اختیار بنده نگذاشته بود و با توجه به این که بنده به حداقل بودجه ای برای انجام تست ها نیاز داشتم به مشکا خورده بودم.(این جا می تونم آمار قیمت تجهیزات رو بدم که به خاطر چن برابر شدن دلار استادم گرنت لازم رو برای خریدش نداشت)

2- میزان استخدامی برای هیئت علمی در ایران از بین دانشجویانی که در دانشگاه های ایران درس خوانده اند به شدت کاهش یافته است و تمایل برای جذب دانش جویانی که حداقل یک مقطع را در خارج از ایران تحصیل کرده اند به شدت بالاست. فقط کافی است نمونه های جدیدی که در دانشگاه برتر ایران استخدام شده اند را بررسی نماییم. به همین دلیل اساتید دانشگاهی بسیار ترغیب می نمودند که حتمن مقطع دکترا را در دانشگاه های برتر بگذرانیم.

3- از نظر بعد روانی، تحصیل در ایران با توجه به این که در مقطع های ارشد و کارشناسی در بهترین دانشگاه های ایران درس خونده بودم دستاورد شخصی بزرگی محسوب نمی شد. با توجه به این که اختلاف رنک دانشگاه واترلو با دانشگاه های ایرانی به شدت بالاست، از این لحاظ یک حس بسیار مثبتی نسبت به خودم داشتم.

4- من از دانشگاه برای مقطع دکترا هیچ حقوقی دریافت نمی کردم. اگرچه پدرم بنده را ساپورت مالی می نمود ولی احساسم خیلی نسبت به این قضیه مثبت نبود. البته هیئت علمی ها در ایران حقوق بسیار خوبی دریافت می کنند.

دیگه همینا به ذهنم می رسه. به نظرتون اگه چیزی رو زیاده روی کردم بگین حتمن کم و زیادش کنم.

ممنون از نظراتتون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

دوستان من دکتری داخل خوندم و فارغ التحصیل هم شدم. برای چندتا پست داک اقدام کردم ولی موفق به پذیرش نشدم. الان پیشنهادتون چیه از بین گزینه های زیر:
    - اقدام برای ارشد جدید در یک گرایش جدید در یک کشور خوب که بعد از اون بشه کار هم کرد.
    - اقدام برای دکتری دوم در یک گرایش جدید در یک کشور خوب که بعدش بشه همونجا مشغول شد.

Junior Member

دوستان من در حین تحصیل در مقطع دکتری (دانشگاه تهران) از دانشگاه وسترن کانادا پذیرش گرفتم. در حال حاضر چون هزینه ی لغو تعهد دکتری رو پرداخت نکردم نمی تونم مدرک ارشدم رو آزاد کنم و باید اول هزینه ی دکتری رو پرداخت کنم. در حال حاضر با توجه به شرایط موجود و کرونا نمی خوام تا زمانی که ویزام قطعی نشده انصراف بدم پس عملا امکان آزاد کردن مدرک ارشدم برای ترجمه و ارائه به سفارت برای من ممکن نیست. مدرک کارشناسی رو با این که هزینه اش رو پرداخت کردم از دانشگاه زنگ زدن و گفتن تا انصراف ندی مدرک ات رو دستت نمی دیم.

دوستانی که تجربه ی مشابهی دارند می تونن بگن آیا می تونم گواهی موقت ها و ریزنمرات غیر رسمی رو با مهر وزارت خارجه و دادگستری ترجمه کنم و به سفارت ارائه کنم؟ چه راه هایی وجود داره که بتونم قبل از انصراف ویزام رو بگیرم؟

Junior Member

سلام دوستان. متاسفانه انگار هیچ کی نتونسته مدرک ارشدش رو بدون جریمه آزاد کنه. کسی می دونه از کجا استعلام میگیرند و متوجه می شوند که دانشجوی دکتری هستیم. اگر تو یامانه سجاد مقطع دکتری رو حذف کنیم چی؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط postdoc1 نمایش پست ها
    دوستان من دکتری داخل خوندم و فارغ التحصیل هم شدم. برای چندتا پست داک اقدام کردم ولی موفق به پذیرش نشدم. الان پیشنهادتون چیه از بین گزینه های زیر:
    - اقدام برای ارشد جدید در یک گرایش جدید در یک کشور خوب که بعد از اون بشه کار هم کرد.
    - اقدام برای دکتری دوم در یک گرایش جدید در یک کشور خوب که بعدش بشه همونجا مشغول شد.
    ارشد مجدد به لحاظ پیداکردن شغل اگر قصد کار غیرآکادمیک دارید بهتر است. مساله ویزا البته مجزاست و در فروم مربوطه جستجو کنید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان. تو سایت دانشگاه خارجی نوشته که همه دوره های در جریان و گذرونده رو باید بگید. اگر اطلاعات ناقص بدید ممکنه اپلیکیشنتون رو در خطر قرار بدید. از طرفی من به استاد خارجی نگفتم در حال حاضر در ایران دانشجوی دکتری هستم. به نظرتون ممکنه به مشکلی بخورم؟ از کجا ممکنه بفهمند؟ و آیا اصلا مهمه که نگفتم؟ ممنون می شم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hajilili نمایش پست ها
    سلام دوستان. تو سایت دانشگاه خارجی نوشته که همه دوره های در جریان و گذرونده رو باید بگید. اگر اطلاعات ناقص بدید ممکنه اپلیکیشنتون رو در خطر قرار بدید. از طرفی من به استاد خارجی نگفتم در حال حاضر در ایران دانشجوی دکتری هستم. به نظرتون ممکنه به مشکلی بخورم؟ از کجا ممکنه بفهمند؟ و آیا اصلا مهمه که نگفتم؟ ممنون می شم راهنماییم کنید
    اصل البته بر اینستکه شما اطلاعات کامل و درست ارایه میکنید و نه برعکس. به هرحال اگر در ابتدای راه دکتری داخل هستید شاید چندان اهمیتی هم نداشته باشد ولی در مواردی که جلو رفته باشید و به ویژه داشتن مقاله یا کار پژوهشی، می توان مساله را بررسی کرد ضمن اینکه تعهد اخلاقی به استاد نیز به لحاظ حرفه ای برای اساتید عموما محترم است و ترجیح میدهند این انتقال با اطلاع و موافقت استاد قبلی صورت گیرد. هرچند در خیلی موارد هم ممکن است این موارد رعایت نشود
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اصل البته بر اینستکه شما اطلاعات کامل و درست ارایه میکنید و نه برعکس. به هرحال اگر در ابتدای راه دکتری داخل هستید شاید چندان اهمیتی هم نداشته باشد ولی در مواردی که جلو رفته باشید و به ویژه داشتن مقاله یا کار پژوهشی، می توان مساله را بررسی کرد ضمن اینکه تعهد اخلاقی به استاد نیز به لحاظ حرفه ای برای اساتید عموما محترم است و ترجیح میدهند این انتقال با اطلاع و موافقت استاد قبلی صورت گیرد. هرچند در خیلی موارد هم ممکن است این موارد رعایت نشود

ممنون از پاسختون . من مقاله کنفرانسی با استادم دارم و البته با استادهای دیگه از دانشگاه محل تحصیلم هم کار کردم و بنابراین یک اسم خاص در بین مقالاتم نیست که توجهی جلب کنه. ضمنا ترم 6 هستم اما کار تزم خیلی پیش نرفته و اطلاعاتی رو منتقل نخواهم کرد. به نظرتون بهتره در پروسه ادمیشن دکتری نا تمامم رو بگم یا نگفتنش بهتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط n_gh نمایش پست ها
    دوستان من در حین تحصیل در مقطع دکتری (دانشگاه تهران) از دانشگاه وسترن کانادا پذیرش گرفتم. در حال حاضر چون هزینه ی لغو تعهد دکتری رو پرداخت نکردم نمی تونم مدرک ارشدم رو آزاد کنم و باید اول هزینه ی دکتری رو پرداخت کنم. در حال حاضر با توجه به شرایط موجود و کرونا نمی خوام تا زمانی که ویزام قطعی نشده انصراف بدم پس عملا امکان آزاد کردن مدرک ارشدم برای ترجمه و ارائه به سفارت برای من ممکن نیست. مدرک کارشناسی رو با این که هزینه اش رو پرداخت کردم از دانشگاه زنگ زدن و گفتن تا انصراف ندی مدرک ات رو دستت نمی دیم.

دوستانی که تجربه ی مشابهی دارند می تونن بگن آیا می تونم گواهی موقت ها و ریزنمرات غیر رسمی رو با مهر وزارت خارجه و دادگستری ترجمه کنم و به سفارت ارائه کنم؟ چه راه هایی وجود داره که بتونم قبل از انصراف ویزام رو بگیرم؟
    سلام وقتتون بخیر

من همین مشکل داشتم و یکبار مدرک ارشدم لازم داشنم اما چون در حال تحصیل بودم نمیشد بگیرم

اما پرس و جو کردم و گفتن برای یک مدت کوتاه میشه قرض گرفت اما باید سفته بزاری و یک درخواست اداری بدی

من این سفته گذاشتم و مدرک ارشدم برای یک مدت خاص گرفتم
    تازه مسئول دبیرخانه آدم خوبی بود چونه زدم و مدت زمانی که میتونم مدرک دستم باشه طولانی تر ثبت کرد

بعدهم که کارم با مدرک تموم شد رفتم تحویلش دادم و سفته پس گرفتم
    البته من داشنگاه آزاد ولی فکر نکنم دانشگاه شما هم فرق کنه

امیدوارم موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hajilili نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون . من مقاله کنفرانسی با استادم دارم و البته با استادهای دیگه از دانشگاه محل تحصیلم هم کار کردم و بنابراین یک اسم خاص در بین مقالاتم نیست که توجهی جلب کنه. ضمنا ترم 6 هستم اما کار تزم خیلی پیش نرفته و اطلاعاتی رو منتقل نخواهم کرد. به نظرتون بهتره در پروسه ادمیشن دکتری نا تمامم رو بگم یا نگفتنش بهتره؟
    نمیشود یک نسخه کلی برای اینگونه موارد داشت. خود شما بهتر می توانید از مجموع شرایط برداشت بهتری نسبت به هرنظردهنده دیگری داشته باشید. در کل مهم اینستکه اولا تناقضی بین مدارک به لحاظ کلیت نباشد و همینطور مساله با اطلاع و آگاهی هردواستاد نسبت به این تغییر در صورت امکان انجام شود. معمولا پیش نیاز دانشگاهها با اطلاع داشتن غیررسمی استاد چندان مرتبط نیست و می توان ضمن حفظ ارایه اطلاعات صحیح بخشی از این پروسه را مدیریت کرد. باز شرایط می تواند بسته به فرد متفاوت باشد. در مورد افرادی که به خصوص با استاد اول خود نتوانند مساله را به شکل توافقی حل کنند این مساله غیرحرفه ای است و جدا از بحث قانونی می تواند در هرشرایطی برای استاد دوم در صورت اطلاع سابقه منفی ایجاد کند اما در مواردی که دانشجو و استاد اول تمایلی به ادامه همکاری ندارند عموما اطلاع استاد دوم به صورت ضمنی از شرایط کافی به نظر میرسد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)