صفحه 63 از 66 نخستنخست ... 135354555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام دوستان. من ترم دوم دکتری داخل هستم، قصد دارم برای اپلای اقدام کنم. به نظر شما بهتره در مکتابات و هم چنین نوشتن رزومه، یک سال تحصیل در دوره دکتری و درس هایی که پاس کردم رو ذکر کنم؟ با توجه به این که نمره های دوره دکتری هم خوب بوده.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

قاعده مشخصی واقعا ندارد ولی اگر تصمیم به اظهار آن گرفتید - که پیشنهاد میکنم برای حداکثر شفافیت و صداقت به خصوص با اساتید این کار را بکنید - باید آماده باشید مورد سوال و جواب واقع شوید و باید توضیحات مناسب و قانع کننده داشته باشید که نشان دهد این تصمیم پر ریسک و پر هزینه با هدف روشن و به دلایل محکم به خصوص برای اهداف آینده شغلی و مسیر کاری شما گرفته شده است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_salamat نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ترم دوم دکتری داخل هستم، قصد دارم برای اپلای اقدام کنم. به نظر شما بهتره در مکتابات و هم چنین نوشتن رزومه، یک سال تحصیل در دوره دکتری و درس هایی که پاس کردم رو ذکر کنم؟ با توجه به این که نمره های دوره دکتری هم خوب بوده.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

قاعده مشخصی واقعا ندارد ولی اگر تصمیم به اظهار آن گرفتید - که پیشنهاد میکنم برای حداکثر شفافیت و صداقت به خصوص با اساتید این کار را بکنید - باید آماده باشید مورد سوال و جواب واقع شوید و باید توضیحات مناسب و قانع کننده داشته باشید که نشان دهد این تصمیم پر ریسک و پر هزینه با هدف روشن و به دلایل محکم به خصوص برای اهداف آینده شغلی و مسیر کاری شما گرفته شده است.

پایدار باشید
    ممنون از راهنمایی شما. در حقیقت مانند شما بنده هم فکر میکنم صداقت بهترین راه هست. اما نگرانی این را دارم که این موضوع از جنبه منفی بررسی شود و دلایلی که برای بنده منطقی هستند (مثل نبود فاند و امکانات پژوهشی) برای آنها منطقی نباشد. شما از تجربه های مشابه خبر دارید؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. البته استاد راهنمای بنده از موضوع مطلع هستند و قصد ندارم بدون اطلاع ایشان دوره دکتری رو رها کنم و حتی قول دادند ریکام هم ارسال کنند.

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود

این دلایلی که شما میفرمایید بهترین توجیه هستند. نبودن فاند یا امکانات ازمایشگاهی هر کدام به تنهایی کفایت همه دلایل را میکند و کم نیستند دانشجویانی که هر ساله مجبورند جا به جا شوند. و اینکه استاد فعلی همراهی میکنند بسیار خوب است.

با این مواردی که میفرمایید از دید من حتما شفاف و روشن با اساتید و دانشگاههای هدف عمل بفرمایید. اینکه چقدر تصمیم به جا به جایی تصمیم خوبی است نکته دیگریست و البته خوب است دوستان دیگر هم همفکری کنند به خصوص برای مسایل مربوط به ویزا شدن و .... ولی تا انجا که به پذیرش مربوط میشود مانعی سر راهتان نیست.

پایدار باشید

ممنون از راهنمایی شما. در حقیقت مانند شما بنده هم فکر میکنم صداقت بهترین راه هست. اما نگرانی این را دارم که این موضوع از جنبه منفی بررسی شود و دلایلی که برای بنده منطقی هستند (مثل نبود فاند و امکانات پژوهشی) برای آنها منطقی نباشد. شما از تجربه های مشابه خبر دارید؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. البته استاد راهنمای بنده از موضوع مطلع هستند و قصد ندارم بدون اطلاع ایشان دوره دکتری رو رها کنم و حتی قول دادند ریکام هم ارسال کنند.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

&nbsp;خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود<br><br>این دلایلی که شما میفرمایید بهترین توجیه هستند. نبودن فاند یا امکانات ازمایشگاهی هر کدام به تنهایی کفایت همه دلایل را میکند و کم نیستند دانشجویانی که هر ساله مجبورند جا به جا شوند.&nbsp; و اینکه استاد فعلی همراهی میکنند بسیار خوب است.&nbsp;<br><br>با این مواردی که میفرمایید از دید من حتما شفاف و روشن با اساتید و دانشگاههای هدف عمل بفرمایید. اینکه چقدر تصمیم به جا به جایی تصمیم خوبی است نکته دیگریست و البته خوب است دوستان دیگر هم همفکری کنند به خصوص برای مسایل مربوط به ویزا شدن و .... ولی تا انجا که به پذیرش مربوط میشود مانعی سر راهتان نیست.<br><br>پایدار باشید<br><br>
    <br>
    <br>

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام و خسته نباشید.
    دوستان بنده سوالی داشتم ازتون که من دانشجوی ترم 4 دکترا هستم. یعنی ترم 4 تموم شده و از چند روز دیگه ترم 5 شروع میشه. البته من هنوز امتحان جامع ندادم. برای این ترم هم هنوز ثبت نام نکردم.
    سوالی که من داشتم در مورد سربازی هست. از اونجایی که من با اساتید مشکل دارم و قصد انصراف داشتم تا اپلای کنم، میخواستم ببینم که معافیت تحصیلی مجدد برای من صادر میشه یا نه؟
    توی سایت نظام وظیفه زده که تا ثبل ازاتمام سنوات تحصیلی مجاز میشه انصراف داد ولی گویا در عمل اینطوری نیست و باید قبل از ترم 4 انصراف داد. درسته این موضوع؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mmm123456 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید.
    دوستان بنده سوالی داشتم ازتون که من دانشجوی ترم 4 دکترا هستم. یعنی ترم 4 تموم شده و از چند روز دیگه ترم 5 شروع میشه. البته من هنوز امتحان جامع ندادم. برای این ترم هم هنوز ثبت نام نکردم.
    سوالی که من داشتم در مورد سربازی هست. از اونجایی که من با اساتید مشکل دارم و قصد انصراف داشتم تا اپلای کنم، میخواستم ببینم که معافیت تحصیلی مجدد برای من صادر میشه یا نه؟
    توی سایت نظام وظیفه زده که تا ثبل ازاتمام سنوات تحصیلی مجاز میشه انصراف داد ولی گویا در عمل اینطوری نیست و باید قبل از ترم 4 انصراف داد. درسته این موضوع؟
    با سلام و وقت بخیر
    تا اونجاییکه من اطلاع دارم شما در طول کل دوران تحصیلتون یک بار میتونید انصراف بدید و دوباره برای همون مقطع اقدام کنید و این فرصت یکساله هست یعنی اگر در اون یکسال شما نتونید از جایی پذیرش بگیرید باید برید خدمت. ولی کسی که اخراج میشه بلافاصله باید بره خدمت

Junior Member
    رشته و دانشگاه

با سلام و وقت بخیر
    دوستان چند تا سوال داشتم در صفحات قبلی به صورت پراکنده این سوالات پرسیده شده بود ولی جوابی براشون پیدا نکردم ممنون میشم اگر اطلاع دارید راهنمایی بفرمایید:

بنده دانشجوی ترم ۶ دکترا هستم آزمون جامع ترم ۴ دادم و از پروپوزال هنوز دفاع نکردم. از امور مالی دانشگاه پرسیدم گفتند واسه هر ترم چیزی حدود 5-6 تومن باید پول بدم! میخواستم بدونم این هزینه ها برای هر دانشگاهی جداس یا هزینه ها کشوریه؟چون در صفحات قبلی دیدم نوشته بودن هر ترمی که واحد داشتی 4 تومن. و اینکه من دو ترم اول درس داشتم ترم سه آزمون جامع برداشتم که امتحان ندادم. ترم چهار ازمون جامع برداشتم. ترم پنجم رساله برداشتم و ترم ۶ ادامه رساله. میخواستم بدونم الان من واسه چند ترم باید پول بدم؟۶ ترم؟

سوال بعدیم اینه که اگر اخراج بشم هزینه ای که بالا گفتم رو نمیدم درسته؟ و اینکه اخراجی ایا بد هست؟ جایی ذکر میشه؟ واقعا زور داره 30-40 تومن پول بدم واسه دکترا.
    اگر اخراج شم و سربازی برم اونموقع در حین سربازی اگر پذیرش گرفتم میتونم معافیت بگیرم یا نه؟
    میشه یه کاری کرد که همین الان اخراجی رو بزنن که سریع برای سربازی اقدام کرد؟ چون توی صفحات قبل خوندم که میگفتن ول کنید دانشگاهو خودشون اخراجتون میکنن! من نمیخوام تایمم تلف شه و میخوام سربازی برم

ببخشید اگر طولانی شد. پیشاپیش از حسن توجهتون ممنونم

Junior Member

سلام. وقتتون بخیر. من دقیقا شرایطم کپی شماست. میخواستم بپرسم شما به استاد فعلی خودتون گفتید که میخواید اپلای کنید ؟
    استاد من به هیچ وجه با این کار موافقت نمیکنه و به هیچ وجه شرایط دانشجو براش اهمیتی نداره. مثل اینکه برده گرفته باشه... در ضمن هیچ گونه کمکی حتی سر سوزن به من نمیکنه که حداقل پایان نامه پیش بره.
    اگه به نتیجه ای رسیدید خواهش میکنم اطلاع بدید.
    ممنون/

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Snjrn نمایش پست ها
    سلام. وقتتون بخیر. من دقیقا شرایطم کپی شماست. میخواستم بپرسم شما به استاد فعلی خودتون گفتید که میخواید اپلای کنید ؟
    استاد من به هیچ وجه با این کار موافقت نمیکنه و به هیچ وجه شرایط دانشجو براش اهمیتی نداره. مثل اینکه برده گرفته باشه... در ضمن هیچ گونه کمکی حتی سر سوزن به من نمیکنه که حداقل پایان نامه پیش بره.
    اگه به نتیجه ای رسیدید خواهش میکنم اطلاع بدید.
    ممنون/
    سلام وقت بخیر. به استاد چه ربطی داره که من میخوام اپلای کنم یا نه؟ اصلا لزومی نداره به ایشون بگید. بله متاسفانه اساتید پول مفت میگیرن من نمیدونم این پول حرومی چطوری از گلوشون پایین میره! من که منتظرم این تعطیلی کرونا تموم شه برم انصرافمو بدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)