صفحه 65 از 66 نخستنخست ... 15555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    قطعا عدم پذیرش مقالاتتون به کسی که میخواد باهاتون کار کنه و کار رو بده دست شما حس عدم اعتماد میده. و اینم که بخاطر تحریم هست هم بنظرم کسی قبول نمیکنه - من نمیگم تاثیر نداشته ولی بقیه احتمالا باور نکنن.

از طرف دیگه هم نمیدونم میخواید بگید این ۶ سال رو چیکار میکردید... من خودم خیلی به پنهان کاری اعتقادی ندارم ولی تو موضوع شما فکر میکنم بهتره که سعی کنید نگید توی ایمیل تون و سعی کنید گپ تون رو با چیز دیگه ای پر کنید
    مجبور نیست بگه که.
    میتونه تو رزومه بنویسه ریسرچر، یا ریسرچ اسیستنت، یا حتی بنویسه دانشجوی انصرافی.
    مجبور نیتس تو متن ایمیل اینو بنویسه. اینطوری پنهان کاری هم نمیشه.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    مجبور نیست بگه که.
    میتونه تو رزومه بنویسه ریسرچر، یا ریسرچ اسیستنت، یا حتی بنویسه دانشجوی انصرافی.
    مجبور نیتس تو متن ایمیل اینو بنویسه. اینطوری پنهان کاری هم نمیشه.
    آره دقیقا... منم منظورم همین بود که اگه ازش پرسیده شد یه وقتی بگه که انصراف داده ولی نمیخواد توی رزومه ش بیاره بنظر من هم - دافعه ایجاد میکنه
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

Junior Member

دوستان سلام

من در حال طی مراحل گرفتن مدارک تحصیلی جهت اخذ ویزا هستم. مشکلی که بهش خوردم اینه:
    درخواست لغو تعهد آموزش رایگان از سامانه سجاد برای مقطع لیسانس > جواب آمد اول مقطع دکترا که الان شاغل به تحصیل هستی رو تسویه کن.
    رفتم برای تسویه آموزش رایگان دکترا در سامانه سجاد > یکی از مدارکی که «باید»‌ آپلود بشه گواهی لغو تعهد مقاطع قبلی است!
    الآن دچار دور شدم!

سؤال بعدی هم در مورد کلیت مراحل رفتن هست:
    ویزا > مدارک اصلی لازم داره (ریز نمرات) > لغو تعهد لازم داره > تسویه با صندوق رفاه لازم داره (وام و خوابگاه و ...)
    بنابراین نمیشه اول برم، بعد از خارج تسویه رو انجام بدم. اگر تجربه مشابهی اخیرا دارید عالی میشه به اشتراک بگذارید.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط seungri نمایش پست ها
    سلام. من سال ۶ دکتری هستم در ایران. متاسفانه به علت مشکلاتی که در اثر تحریم‌ها اتفاق افتاده فرایند پذیرش مقالاتم دو ساله که به مشکل خورده و تا وقتی حداقل ۲ تا مقاله q1 نداشته باشم نمیتونم دفاع کنم. با توجه به اوضاع و احوال موجود امیدی ندارم که حالا حالا ها این مشکل برطرف و یا حداقل رقیق بشه! رو این حساب دارم به انصراف و اپلای فکر میکنم. حالا اگه بخوام ایمیل بزنم به اساتید برای پوزیشن دکتری همون اول باید بگم میخوام انصراف بدم؟ بعدم علتش رو بگم عدم پذیرش مقالاتم حس منفی نمیده بهشون؟
    محاله (حالا نه ۱۰۰٪) ازتون بپرسن چرا انصراف دادید!

من انقدر کیس Abdicated (ABD) دیدم ک نگو و نپرس.
    از داخل ایران تا خارج. دلایلی از قبیل ازدواج، بچه دار شدن، مسایل عشقی تا مشکل مالی،‌بیماری آشنا و تغییر محل زندگی حتی!
    خیلی هم راحت نوشتن ABD
    من یه نفری هست الان تو ذهنمه دکتری دانشگاه تهران بود! مقاله و کتاب هم داشت حتی!
    ول کرد و رفت آمریکا ... دانشگاه penn state دکتری خوند. الان دانشگاه تاپ ********* استاده.
    اتفاقا حتما بنویسین abd رو داخل رزومه اثر مثبتی داره!
    بخصوص اگر که کار تاپی انجام داده باشین ...

همون بحث تحریم هم یکی از دلایلی هست ک میخاید انصراف بدید و موجه هم هست.
    شما اگر ک کار بلد باشید بخصوص تو اون حوزه برای استاد مهمه.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    محاله (حالا نه ۱۰۰٪) ازتون بپرسن چرا انصراف دادید!

من انقدر کیس Abdicated (ABD) دیدم ک نگو و نپرس.
    از داخل ایران تا خارج. دلایلی از قبیل ازدواج، بچه دار شدن، مسایل عشقی تا مشکل مالی،‌بیماری آشنا و تغییر محل زندگی حتی!
    خیلی هم راحت نوشتن ABD
    من یه نفری هست الان تو ذهنمه دکتری دانشگاه تهران بود! مقاله و کتاب هم داشت حتی!
    ول کرد و رفت آمریکا ... دانشگاه penn state دکتری خوند. الان دانشگاه تاپ ********* استاده.
    اتفاقا حتما بنویسین abd رو داخل رزومه اثر مثبتی داره!
    بخصوص اگر که کار تاپی انجام داده باشین ...

همون بحث تحریم هم یکی از دلایلی هست ک میخاید انصراف بدید و موجه هم هست.
    شما اگر ک کار بلد باشید بخصوص تو اون حوزه برای استاد مهمه.

هر چی استرس داشت، تبدیل به آدرنالین کردید
    پنسیلوانیا خوبه، آخرین میخ را در تابوت جنازه ترامپ فرو کرد
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    هر چی استرس داشت، تبدیل به آدرنالین کردید
    پنسیلوانیا خوبه، آخرین میخ را در تابوت جنازه ترامپ فرو کرد

بحث استرس و تغییر واقعیتها اصلا نبوده و نیست.
    ولی> صرفا انصراف از دکتری داخل موردی نداره.

ولی خوب این مشخص هستش ک اگر شخص:
    زبانش بده و نمره خوب تافل نتونه بگیره
    هدف مشخصی بعد از انصراف نداره
    سنش از ۳۶ کذشته
    مقاله نداره
    پول ازمونهای زبان و زندگی رو نداره

این انصراف احتمال اشتباه بودنش خیلی خیلی بالاست. هرچقدر هم این عوامل و سایر عوامل حادتر بشن ،‌درصد شکست بالاتر میره.

لازم به ذکر شاید نباشه و خود شخص قعطا میدونه ک سالهای عمرش در حال سپری شدن هستش.
    ۶ سال ک ایران گذشته،‌ ۴ سال هم اگر ک اون ور بگذره میشه ۱۰ سال. بالخص اگر ک ازدواج نکرده و پول نداره و ... و ... .

مجددا میگم، صرف انصراف از دکتری فی نفس هیچ مشکلی نداره. ولی خوب شرایط دیگه زندگی شخص هستش ک میگه این تصمیم خوب هستش یا نه!

فیلم هندی نیستش که! زندگیه!!!
    شما فیزولوژی بدنت مثل یه انسان بی سواد هستش. یه سری موارد باید در کنار هم باشه تا حداقلها شکل بگیرن.

لیونل مسی استعداد داشت ولی قدش کوتاه بود! انقدر بهش هورمون زدن تا قدش در حد ۱۶۰ و خوردی بشه.

از اون همه استعداد و پولی ک بارسلونا صرف استعداد یابی میکنه فقط یکیش میشه مسی.

بلند پروازی هزینه داره!

من یکی رو میشناسم تو حوزه ****** تو سنهای ۳۹ اینا از دانشگاه بسیار ضعیف تو شهری کوچیک ایتالیا دکتری گرفت. الان دانشگاه زیر ۱۰ جهان رزیدنت هستش. اینم یک کیس اکستریم.
    نمیشه اسم اورد شاید طرف راضی نباشه!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

سلام دوستان لطفا کمکم کنید.

معافیت تحصیلی من تا ۳۱ شهریوره. من آلمان اپلای کردم ولی به خاطر کرونا اونجا جلسه کمیته دکتراشون افتاده عقب و اواخر مهر جواب منو می‌دن یعنی بعد از پایان معافیت تحصیلی من.

از طرفی ایران هم دانشگاه تهران ‌‌‌‌‌شبانه دکترا قبول شدم، ثبت نام دانشگاه هفتۀ دیگه‌است به نظرتون ثبت‌نام کنم و انصراف بدم؟ یه دوستی گفت این کار رو بکنم معافیت تحصیلی تا یه سال می‌دن. درسته این‌قضیه؟

ممنون.

Junior Member

باسلام. من دانشگاه آزاد دانشجوی دکترام. امتحان جامع رو هم داده ام. الان پذیرش گرفتم و میخوام برم. دانشگاه سفته دادم برای بردن مدرک ارشد. مدارک دست خودم هست. الان باید چقدر بدهم دانشگاه؟ آیا مهمه سفته ای که دانشگاه داده ام؟ میتونم نرم دنبالش؟

Junior Member

سلام. دوستان خیلی ممنون میشوم اگه کسی اطلاعاتی دارد راهنماییم کنه. من خانم هستم دانشجوی دکترای دانشگاه آزاد هستم. امتحان جامع رو دادم و هنوز پایان نامه رو شروع نکردم. مدارکم دسته خودمه ولی سفته به دانشگاه داده ام برای بردن اصل مدرک. آیا این سفته مشکل ساز میشود؟ پاسپورت که دارم الان هم پذیرش گرفته ام آیا لازمه برم دانشگاه اعلام کنم انصراف بدهم؟

Member heidary4444 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering power state university

نقل قول نوشته اصلی توسط pademan نمایش پست ها
    سلام. دوستان خیلی ممنون میشوم اگه کسی اطلاعاتی دارد راهنماییم کنه. من خانم هستم دانشجوی دکترای دانشگاه آزاد هستم. امتحان جامع رو دادم و هنوز پایان نامه رو شروع نکردم. مدارکم دسته خودمه ولی سفته به دانشگاه داده ام برای بردن اصل مدرک. آیا این سفته مشکل ساز میشود؟ پاسپورت که دارم الان هم پذیرش گرفته ام آیا لازمه برم دانشگاه اعلام کنم انصراف بدهم؟
    سلام وعرض ادب
    ببینید دوست بزرگوار در هر صورت مشخصات شما روی سفته هست ودر هر شرایطی شخص یا ارگانی میتونه علیه شما ادعا کنه .ازاون گذشته به نظر من شما برای اقدام به مهاجرت تحصیلی انصرافتون رو اعلام بکنید با خیل راحت وفارغ از هیچ مساله ای میتونید به هدف برسید .درسته الان شما پاسپورت دارید و شرایط رفتن مهیاست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)