صفحه 8 از 66 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

من از سایت نظام وظیفه که چک کردم ..نوشته :
    - آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
    بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف ومجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط عدم
    ورود غيبت ، مي توانند به تحصيل ادامه دهند.آزمون مجدد ونزولي بودن تحصيل با اين اوصاف فرقي نخواهد داشت، به شرط اينكه 1: در مقطع قبلي
    فارغ التحصيل نشده باشد . 2: از زمان انصراف در مقطع اول بيش از يكسال نگذشته باشد.

پس یعنی مشکلی پیش نمیاد ... اگه انصراف بدیم..
    من دانشجو دکترا مالزی هستم ترم 3 وم می خوام انصراف بدم برم نیوزلند... کسی نجربه ای داره که شدنی هست قضیه معافیت .. به من تا سال 1395 معا فیت دادن..یعنی اگه من سال 1392 دوباره شروع کنم باید تو 3 سال تموم کنم ..وگرنه باید برم سربازی ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

سلام به همه دوستان

خوشحال شدم که تصادفی این تاپیک رو دیدم چون بیشترین اشتراک ها رو با بچه های این تاپیک خواهم داشت. من دانشجوی سال 4 دکتری صنایع هستم و مطمئنم که عین 4 سال رو که از جوونیم هم بود، ریختم توی زباله دان. الان یهو به نظرم رسید که نابود کردن عمر گران در ایران کافیه و امسال اپلای کردم.

من رزومه بدی ندارم : معدل 18.43 و 17.21 و GRE: 1450 دارم. الان 10 جا اپلای کردم و اگه اتفاق عجیبی نیفته رفتنی میشم.

به نظرتون انصراف باید بدم؟ تصفیه باید بکنم؟ اگه این کارا رو نکنم چی؟ از نظر مالی بهتره بی خیال وثیقه بشم و برم تو پیچ یا نه فرایند تصفیه و اخذ معافیت تحصیلی دوم رو طی کنم؟ این فرایند چقدر زمان میبره؟

خلاصه فکرم درگیره دیگه. . . بیایید یه گپی بزنیم رفقا. . .

شاد و خرم

Junior Member

با بند آخر صحبت این دوستمون کاملا موافقم. از دوستان خواهش می کنم که این جور سوالات رو مستقیم تو فضای اینترنت قرار ندند چون دانشگاههای ایران شصتشون خبردار می شه و محدودیت ایجاد می کنند..به اندازه کافی مشکل داریم دوستان. از ادمین هم خواهش می کنم اگر ممکنه این تاپیک رو حذف کنه یا تیترش رو عوض کنه....ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10123 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان خوشحال شدم که تصادفی این تاپیک رو دیدم چون بیشترین اشتراک ها رو با بچه های این تاپیک خواهم داشت. من دانشجوی سال 4 دکتری صنایع هستم و مطمئنم که عین 4 سال رو که از جوونیم هم بود، ریختم توی زباله دان. الان یهو به نظرم رسید که نابود کردن عمر گران در ایران کافیه و امسال اپلای کردم. من رزومه بدی ندارم : معدل 18.43 و 17.21 و GRE: 1450 دارم. الان 10 جا اپلای کردم و اگه اتفاق عجیبی نیفته رفتنی میشم. به نظرتون انصراف باید بدم؟ تصفیه باید بکنم؟ اگه این کارا رو نکنم چی؟ از نظر مالی بهتره بی خیال وثیقه بشم و برم تو پیچ یا نه فرایند تصفیه و اخذ معافیت تحصیلی دوم رو طی کنم؟ این فرایند چقدر زمان میبره؟ خلاصه فکرم درگیره دیگه. . . بیایید یه گپی بزنیم رفقا. . . شاد و خرم

سلام. من دانشجوی سال سوم دکتری داخل هستم. بعد از سه سال خوندن و مصیبت کشیدن تازه به این نتیجه رسیدم که اینجا آینده ای ندارم. تا قبل از اینکه این سایت رو پیدا کنم در مورد تصمیمی که گرفته بودم خیلی شک و تردید داشتم و تقریبا ناامید بودم ولی الان که می بینم افرادی هستند که با وجود اینکه سال 3 یا 4 هستند می خوان از اول شروع کنند یک مقدار امیدوار شدم. من هنوز امتحان تافل و جی ار ای رو ندادم. فکر کنم تا سال 4 انجام این کارا طول بکشه. خوشحال می شم اگه بتونم با افرادی که شرایطی مشابه من دارند در ارتباط باشم.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط analyst8655 نمایش پست ها
    سلام. من دانشجوی سال سوم دکتری داخل هستم. بعد از سه سال خوندن و مصیبت کشیدن تازه به این نتیجه رسیدم که اینجا آینده ای ندارم. تا قبل از اینکه این سایت رو پیدا کنم در مورد تصمیمی که گرفته بودم خیلی شک و تردید داشتم و تقریبا ناامید بودم ولی الان که می بینم افرادی هستند که با وجود اینکه سال 3 یا 4 هستند می خوان از اول شروع کنند یک مقدار امیدوار شدم. من هنوز امتحان تافل و جی ار ای رو ندادم. فکر کنم تا سال 4 انجام این کارا طول بکشه. خوشحال می شم اگه بتونم با افرادی که شرایطی مشابه من دارند در ارتباط باشم.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
    من هم خوشحال میشم. توصیه میکنم پست های مرتبط با آزمون GRE رو برای شروع بخونید. چالش اصلی برای اپلای یک GRE رقابتی هست.

پیروز و خرم

سلام
    به نظر من دوستان عزیزی که می خواهند واسه دکتری اپلای کنند بهتره دیگه واسه دکتری ایران امتحان ندهند ،اشتباهی که من کردم همین طوری شرکت کردم بعدش قبول شدم یک سال خوندم و بعدش پشیمون شدم و انصراف دادم یعنی نه تنها وقتتو کلی تلف می کنی بلکه از لحاظ روحی هم با مشکل روبرو می شید . من بهتر بود از همون اول دنبال دکتری اینجا نمی رفتم.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام به همه دوستان
    خیلی جالب بود برام که میبینم چقدر آدم مثل خودم وجود داره تو کشور
    من ترم 8 دکتری دانشگاه تهران تو رشته مهندسی عمران هستم
    همین که اومدم به این سایت معنیش اینه به فکرم رسیده انصراف بدم
    من هم به دوستانی که تازه شروع کار هستن یا میخوان امتحان بدن توصیه میکنم که اگر مفت و مجانی هم دکترای داخل رو بهتون پیشنهاد دادن قبول نکنید
    به هیچ وجه ارزش نداره به چند دلیل
    دلیل اول
    این که آینده شغلی ندارید یعنی هیچ دانشگاهی در تهران که عمرا بتونید هیات علمی بشید حتی در غیر انتفاعی هاش. باید برید شهرستان تازه اگه بگیرنتون که اون هم تا الان دیگه پر شده باشه و اصلا فکرش رو نکنید. تو شرکتهای مشاور هم که برید با حقوقهای احمقانه مواجه میشید که مثل تف سر بالا میمونه
    دلیل دوم اینه که چیزی واقعا یاد نمیگیرید. دروس ارائه شده خیلی مشترک با ارشد هست و اساسا وقتی میرید داخلش میبینید هیچ چیز جدید نداره، اسایتی هم همه مدعی و البته اکثرا بیسواد و زمانی که میخواید تز تعریف کنید چنان تزی برای شما تعریف میکنن که هیچ ربطی به دانسته ها و دروس پاس کرده و ... نداره و بیچاره میشید
    دلیل سوم اینه که چون ساپورت مالی شما رو نمیکنه وزارت علوم لذا سن شما هم که به 30 و بالای 30 میره از نظر مالی مشکل پیدا میکنید و چاره ای ندارید جز اینکه برید پاره وقت و تمام وقت کار کنید. خوب شما حسابش رو بکن که هم باید کار کنی و هم یک مشت استاد ...داری که مدام بهت زنگ میزنن و ازت حمالی میخوان و گیر میدن بهت
    دلیل چهارم این که به دلیل کمبود وقت احتمال بسیار بسیار زیاد کارت به ترم 10 و 12 هم میکشه و باید سنوات بدی و هر چی در اوردی باید بدی بره
    دلیل پنجم عقب افتادن از زندگی و جامعه هست وقتی که میبینی دوستان دوران لیسانس یا فامیل چطور سر و سامونی گرفتن و تو هنوز یک دانشجوی احمق هستی خیلی عذاب میکشی. فقط یک لقب دکتر رو یدک میکشی تازه اگه بهت بگن دکتر!!
    دلایل زیاده که همتون هم میدونید.
    من پیشنهادم اینه که اگه علاقه مند به درس هستید حتما برید خارج ولی اگه فکر میکنید همینجوری امتحانی دادید و قبول شدید و این فرصت رو نباید از دست بدید کاملا در اشتباهید و خودتون رو وارد یک بازی استرس اور و پوچ کردید
    این توضیحاتی که دادم برای آقایون صادق بود و برای خانمها در مجموع خوبه اگه بخونن حتی شده در داخل
    شما حسابشو بکن من بعد از چهار سال درس خوندن اون هم بصورت رایگان، باز هم الان به فکر انصراف هستم و اگر بدونم پولی ازم نمیگیرن همین فردا انصراف میدم میرم دنبال سربازیم
    حتی اگر سربازی هم نداشتم باز انصراف میدادم میرفتم دنبال کار و زندگی خودم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

دوستان عزیز، بهتون توصیه اکید می کنم اگر تعهد محضری ندادید کج دار و مریز به موازات دکترا اپلای کنید و بعد از گرفتن ویزا، بلیط تهیه فرموده تشریف ببرید. انصراف و... تنها در صورت مشکلات سربازی ما آقایان هست.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم 9 دکتری مهندسی عمران هستم نظرات دوستان رو خوندم و لازم دیدم یه مطالبی رو عنوان کنم.
    تا قبل از امتحان جامع که باید تعدادی درس پاس کنید در واقع امتداد همون دوره ارشده چون سر کلاس بچه های ارشد هم هستند فقط با این تفاوت که نمره پاسی شما 14 است و ارشدها 12 و این یعنی استرس. تا اینکه به مرحله تعیین موضوع تز برسید. معضل عمده ای که وجود دارده اینه که معمولا بسیاری از اساتید استراتژی پایداری تو تحقیقاتشون ندارند یعنی اینکه این طور نیست که بیان یه موضوع را بگیرن و ادامه بدن. میان چند تا موضوع رو زخمی می کنن و کارهاشون پراکنده است. و اگر هم بخوان نمی تونن شما را به اون شکل مطلوب راهنمایی کنن. از طرفی جدیدا دانشگاهها سخت گیری می کنن برای اینکه شما حداکثر تو 9 ترم دفاع کنید و در عین حال واسه دفاع از مقطع دکترا باید دو تا ISI داشته باشید و این واقعا مشکله. بعد از فارغ التحصیلی که احتمالا سنتون هم بالای 30 شده باید بگردید یه جایی پیدا کنید واسه استخدام (هیئت علمی) که الان واقعا سخت شده و حتی آزادها هم پر شدند. کار بیرون هم به سختی بتونید پیدا کنید چون شرکتها زیاد علاقمند به مدرک دکترا نیستن و اصلا کاری در این حد ندارن که حتما یه دکترا بخواد انجامش بده اگر بگیرن حقوقی در حد ارشد بهش میدن. لذا به نظر من اگر یه دانشجوی دکترایی هنوز بورس نشده و مشکل سربازی نداره بهتر اپلای کنه واسه خارج

موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط colonel نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    خیلی جالب بود برام که میبینم چقدر آدم مثل خودم وجود داره تو کشور
    من ترم 8 دکتری دانشگاه تهران تو رشته مهندسی عمران هستم
    همین که اومدم به این سایت معنیش اینه به فکرم رسیده انصراف بدم
    من هم به دوستانی که تازه شروع کار هستن یا میخوان امتحان بدن توصیه میکنم که اگر مفت و مجانی هم دکترای داخل رو بهتون پیشنهاد دادن قبول نکنید
    به هیچ وجه ارزش نداره به چند دلیل
    دلیل اول
    این که آینده شغلی ندارید یعنی هیچ دانشگاهی در تهران که عمرا بتونید هیات علمی بشید حتی در غیر انتفاعی هاش. باید برید شهرستان تازه اگه بگیرنتون که اون هم تا الان دیگه پر شده باشه و اصلا فکرش رو نکنید. تو شرکتهای مشاور هم که برید با حقوقهای احمقانه مواجه میشید که مثل تف سر بالا میمونه
    دلیل دوم اینه که چیزی واقعا یاد نمیگیرید. دروس ارائه شده خیلی مشترک با ارشد هست و اساسا وقتی میرید داخلش میبینید هیچ چیز جدید نداره، اسایتی هم همه مدعی و البته اکثرا بیسواد و زمانی که میخواید تز تعریف کنید چنان تزی برای شما تعریف میکنن که هیچ ربطی به دانسته ها و دروس پاس کرده و ... نداره و بیچاره میشید
    دلیل سوم اینه که چون ساپورت مالی شما رو نمیکنه وزارت علوم لذا سن شما هم که به 30 و بالای 30 میره از نظر مالی مشکل پیدا میکنید و چاره ای ندارید جز اینکه برید پاره وقت و تمام وقت کار کنید. خوب شما حسابش رو بکن که هم باید کار کنی و هم یک مشت استاد ...داری که مدام بهت زنگ میزنن و ازت حمالی میخوان و گیر میدن بهت
    دلیل چهارم این که به دلیل کمبود وقت احتمال بسیار بسیار زیاد کارت به ترم 10 و 12 هم میکشه و باید سنوات بدی و هر چی در اوردی باید بدی بره
    دلیل پنجم عقب افتادن از زندگی و جامعه هست وقتی که میبینی دوستان دوران لیسانس یا فامیل چطور سر و سامونی گرفتن و تو هنوز یک دانشجوی احمق هستی خیلی عذاب میکشی. فقط یک لقب دکتر رو یدک میکشی تازه اگه بهت بگن دکتر!!
    دلایل زیاده که همتون هم میدونید.
    من پیشنهادم اینه که اگه علاقه مند به درس هستید حتما برید خارج ولی اگه فکر میکنید همینجوری امتحانی دادید و قبول شدید و این فرصت رو نباید از دست بدید کاملا در اشتباهید و خودتون رو وارد یک بازی استرس اور و پوچ کردید
    این توضیحاتی که دادم برای آقایون صادق بود و برای خانمها در مجموع خوبه اگه بخونن حتی شده در داخل
    شما حسابشو بکن من بعد از چهار سال درس خوندن اون هم بصورت رایگان، باز هم الان به فکر انصراف هستم و اگر بدونم پولی ازم نمیگیرن همین فردا انصراف میدم میرم دنبال سربازیم
    حتی اگر سربازی هم نداشتم باز انصراف میدادم میرفتم دنبال کار و زندگی خودم.
    این دوستمون خیلی دقیق و دلسوزانه صحبت کرده. من هم تمام فرمایشات ایشون رو تایید می کنم و امیدوارم که بچه ها درس بگیرن و راه رو از بی راه تشخیص بدن.

فقط در یک صورت به فکر دکتری داخل باشید: رانتی و رابطه ای دارید که بعد از فارغ التحصیلی مطمئن هستید که با مدرک دکترا میتونید موفق تر بشید. در این حالت دکتری رو برای علم دنبال نمی کنید. بلکه برای استفاده از اون رانت و رابطه ، دکتری میشه یک ابزار. دوستان بدون تضمین اینکه دقیقاً میخاید بعد از فارغ التحصیلی با دکتری چه کاری بکنید، به خودتون ظلم نکنید و طرف دکتری داخل نرید.

تو مملکت ما 99.99 درصد کارها رو میشه با لیسانس انجام داد. حالا چرا شرکت ها باید یه دکتری بگیرن؟ اگه دکتری بگیرن با فردی مواجه میشن که هر روز ادعا داره که آهای من دکترم و باید کلی پول اضافه هم بش بدن. ولی خروجی نداره و نیاز بازار کار ما حداکثر لیسانس هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)