صفحه 9 از 66 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

دوستان عزیز، بهتون توصیه اکید می کنم اگر تعهد محضری ندادید کج دار و مریز به موازات دکترا اپلای کنید و بعد از گرفتن ویزا، بلیط تهیه فرموده تشریف ببرید. انصراف و... تنها در صورت مشکلات سربازی ما آقایان هست.
    سلام شهروز عزیز

آقا همونطور که میدونید من امسال اپلای کردم و دانشجوی دکتری هم هستم. حالا باید حتما انصراف بدم؟ برای انصراف کلی پول باید یدم؟

اگه اطلاعاتی دارید لطفاً راهنماییم بفرما

درضمن خواستم به شما پیام شخصی بدم ولی خطا داد : باکس شهروز پر شده و تا زمانی که مقداری خالی نکند نمی تواند پیام جدید بگیرد.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam101234 نمایش پست ها
    سلام شهروز عزیز

آقا همونطور که میدونید من امسال اپلای کردم و دانشجوی دکتری هم هستم. حالا باید حتما انصراف بدم؟ برای انصراف کلی پول باید یدم؟

اگه اطلاعاتی دارید لطفاً راهنماییم بفرما

درضمن خواستم به شما پیام شخصی بدم ولی خطا داد : باکس شهروز پر شده و تا زمانی که مقداری خالی نکند نمی تواند پیام جدید بگیرد.
    درود
    من خالی می کنم هر روز ولی تا میام بجنبم دوباره پر می شه. ببخشید دیگه
    نمی دونم شرایط سربازیتون به چه شکل هست اگر مشکلی ازبابت سربازی ندارید اصلا نیاز به انصراف نیست پذیرشتون اومد ویزاتون رو گرفتید بلیط هم تهیه بفرمایید اونجا که رسیدید فراموش کنید اصلا دانشجوی دکترا بودید در هیچ مرحله ای اعم از داخل و خارج این مسئله براتون مشکل ساز نمی شه مگر اینکه خودتون بفرمایید
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Banned
    رشته و دانشگاه

درود
    من خالی می کنم هر روز ولی تا میام بجنبم دوباره پر می شه. ببخشید دیگه
    نمی دونم شرایط سربازیتون به چه شکل هست اگر مشکلی ازبابت سربازی ندارید اصلا نیاز به انصراف نیست پذیرشتون اومد ویزاتون رو گرفتید بلیط هم تهیه بفرمایید اونجا که رسیدید فراموش کنید اصلا دانشجوی دکترا بودید در هیچ مرحله ای اعم از داخل و خارج این مسئله براتون مشکل ساز نمی شه مگر اینکه خودتون بفرمایید
    من مشکل سربازی دارم. یعنی به خاطر سربازی نمیتونم از کشور خارج بشم. لطف بفرمایید این حالت رو در نظر بگیرید !

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    به نظرم باید انصراف بدین. چون معافیت تحصیلی یک مرتبه بیشتر تعلق نمی گیره. بازم بهتره در تاپیک معافیت سوالتون رو بپرسید
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نقل قول نوشته اصلی توسط colonel نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    خیلی جالب بود برام که میبینم چقدر آدم مثل خودم وجود داره تو کشور
    من ترم 8 دکتری دانشگاه تهران تو رشته مهندسی عمران هستم
    همین که اومدم به این سایت معنیش اینه به فکرم رسیده انصراف بدم
    من هم به دوستانی که تازه شروع کار هستن یا میخوان امتحان بدن توصیه میکنم که اگر مفت و مجانی هم دکترای داخل رو بهتون پیشنهاد دادن قبول نکنید
    به هیچ وجه ارزش نداره به چند دلیل
    دلیل اول
    این که آینده شغلی ندارید ....
    دلیل دوم اینه که چیزی واقعا یاد نمیگیرید. ....
    دلیل سوم اینه که چون ساپورت مالی شما رو نمیکنه وزارت علوم لذا سن شما هم که به 30 و بالای 30 میره از نظر مالی مشکل پیدا میکنید و چاره ای ندارید جز اینکه برید پاره وقت و تمام وقت کار کنید. ....
    دلیل چهارم این که به دلیل کمبود وقت احتمال بسیار بسیار زیاد کارت به ترم 10 و 12 هم میکشه و باید سنوات بدی و هر چی در اوردی باید بدی بره
    دلیل پنجم عقب افتادن از زندگی و جامعه....
    دلایل زیاده که همتون هم میدونید.
    من پیشنهادم اینه که اگه علاقه مند به درس هستید حتما برید خارج ولی اگه فکر میکنید همینجوری امتحانی دادید و قبول شدید و این فرصت رو نباید از دست بدید کاملا در اشتباهید و خودتون رو وارد یک بازی استرس اور و پوچ کردید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sssaeed2009 نمایش پست ها
    تا قبل از امتحان جامع که باید تعدادی درس پاس کنید در واقع امتداد همون دوره ارشده چون سر کلاس بچه های ارشد هم هستند فقط با این تفاوت که نمره پاسی شما 14 است و ارشدها 12 و این یعنی استرس. تا اینکه به مرحله تعیین موضوع تز برسید. معضل عمده ای که وجود دارده اینه که معمولا بسیاری از اساتید استراتژی پایداری تو تحقیقاتشون ندارند یعنی اینکه این طور نیست که بیان یه موضوع را بگیرن و ادامه بدن. میان چند تا موضوع رو زخمی می کنن و کارهاشون پراکنده است. و اگر هم بخوان نمی تونن شما را به اون شکل مطلوب راهنمایی کنن. از طرفی جدیدا دانشگاهها سخت گیری می کنن برای اینکه شما حداکثر تو 9 ترم دفاع کنید و در عین حال واسه دفاع از مقطع دکترا باید دو تا ISI داشته باشید و این واقعا مشکله. بعد از فارغ التحصیلی که احتمالا سنتون هم بالای 30 شده باید بگردید یه جایی پیدا کنید واسه استخدام....
    سلام
    با احترام به نظرات تمامی دوستان که در این تاپیک اظهار نظر کردند، لازم دونستم چند نکته را متذکر شوم:
    اول خواهش میکنم با حرف های ناامید کننده ، طوری نظر ندهیم که دوستانی که مشغول به تحصیل در دوره دکتری داخل هستند یا در شرف آمادگی آزمون آن قرار دارند، بی انگیزه شوند. به هر حال ادامه تحصیل در خارج برای همه میسر نیست و تحصیل در خارج هم برای همه موفقیت آمیز نیست. بعضی از ما ها آنقدر از ادامه تحصیل در خارج بت ساخته ایم که حاضریم چند سال از دوران جوانی خود را که صرف تحصیل کرده ایم، نیمه کاره رها کنیم!
    دوم اینکه به نظر شما آمار بالای داوطلبان آزمون دکتری(که سال به سال تعداد آنها بیشتر میشود) همگی (بلا نسبت) بیکارند که آمده اند دکتری بخوانند؟!
    سوم : انصراف از تحصیل به معنای هدر دادن انرژی، سرمایه و عمر شخص تلقی میشود.
    چهارم: شما از کجا مطئنید که وقتی تحصیلتان در خارج از کشور تمام شد و برگشتید، حتماً کار مناسبی اینجا پیدا میکنید؟
    در پایان به دوستان توصیه میکنم پیش از تصمیم به ادامه تحصیل، حتما با بینشی عمیق تصمیم گیری کنند. باور بفرمایید دکتری خارج از کشور، مسیر مناسبی برای همه ما نیست.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    سلام
    با احترام به نظرات تمامی دوستان که در این تاپیک اظهار نظر کردند، لازم دونستم چند نکته را متذکر شوم:
    اول خواهش میکنم با حرف های ناامید کننده ، طوری نظر ندهیم که دوستانی که مشغول به تحصیل در دوره دکتری داخل هستند یا در شرف آمادگی آزمون آن قرار دارند، بی انگیزه شوند. به هر حال ادامه تحصیل در خارج برای همه میسر نیست و تحصیل در خارج هم برای همه موفقیت آمیز نیست. بعضی از ما ها آنقدر از ادامه تحصیل در خارج بت ساخته ایم که حاضریم چند سال از دوران جوانی خود را که صرف تحصیل کرده ایم، نیمه کاره رها کنیم!
    دوم اینکه به نظر شما آمار بالای داوطلبان آزمون دکتری(که سال به سال تعداد آنها بیشتر میشود) همگی (بلا نسبت) بیکارند که آمده اند دکتری بخوانند؟!
    سوم : انصراف از تحصیل به معنای هدر دادن انرژی، سرمایه و عمر شخص تلقی میشود.
    چهارم: شما از کجا مطئنید که وقتی تحصیلتان در خارج از کشور تمام شد و برگشتید، حتماً کار مناسبی اینجا پیدا میکنید؟
    در پایان به دوستان توصیه میکنم پیش از تصمیم به ادامه تحصیل، حتما با بینشی عمیق تصمیم گیری کنند. باور بفرمایید دکتری خارج از کشور، مسیر مناسبی برای همه ما نیست.
    دوست عزیز. از شما تشکر میکنم که سعی دارید بحث رو کامل تر بفرمایید ، با بعضی فرمایشات شما موافقم ولی موارد زیر رو در نظر بگیرید :

1) هیچ تضمینی نیست که دکتری خارج از کشور به موفقیت و شادی ما منتهی بشه و من هم ندیدم کسی از اون بت ساخته باشه! دوستانی هم که نظر دادن به اعتقاد من حرف های صحیحی زدند که من و تمامی هم دوره ای هام در دو دکتری به عینه تجربه کردیم.

2) ما هرگز نمی خاهیم کسی رو ناامید کنیم و صرفاً تجارب و نظرات خودمون رو بیان کردیم و اکثر دوستان هم از سر دلسوزی سعی کردند دیگران رو از عدم رضایت خودشون نسبت به دکترای داخل آگاه کنند. اصولاً اگر فردی با بیان واقعیات ناامید میشه به نظر من انسان ضعیفی هست. واقعگرایی قدم اول موفقیت هست چه در داخل و چه در خارج از ایران.

3) دوست عزیز بدیهی هست که هیچ کس دلش نمیخاسته و الان هم نمیخاد که عمر و سرمایه جوانی خودش رو هدر بده. پس ببینید که وضعیت به چه شکلی هست که دوستان احساس می کنند که «جلوی ضرر رو از هر کجا که بگیری منفعته». من الان در یک شرکت مشغول کار هستم. ماهی نیست که از فارغ التحصیلان دوره دکترا یا ارشد شریف و تهران دوستانی با من تماس نگیرند و نگویند که ما جویای کار هستیم و ماه هاست که بیکاریم. زمانی هم که شرکت به نیرو نیاز پیدا میکنه تعداد رزومه های قوی که درخواست میدند تا 50 برابر نیاز شرکت هم میرسه و شاید بیشتر. تازه اگه جذب بشن شما فکر میکنید چه حقوق و شرایطی در انتظار اونهاست؟ پس شاید برای جذب این افراد در دوره دکترا نیاز سنجی نشده که چنین آمار نا امید کننده ای وجود داره!

4) از دوستانی که من می شناسم از بچه های دکترای شریف ، تهران ، علم و صنعت و غیره ، به ندرت فردی رو دیدم که بدونه میخاد با مدرکش چه کاری بکنه که هم در شأنش باشه و هم از توانایی هاش استفاده بشه. اون موارد نادری هم که هست به دلیل وجود رابطه و رانت بوده که توانسته اند وضعیت قابل قبولی بدست بیارن.

5) دوست عزیز ما هم جزو همان « آمار بالای داوطلبان آزمون دکتری» هستیم که شما فرمودید و تا حدی هم توانمند بوده ایم که پذیرش شدیم. پس شاید نظرات ما هم به واقعیت نزدیک باشه. به نظر من وزارت علوم بدون نیاز سنجی اقدام به افزایش ظرفیت دوره های ارشد و دکتری کرده و این ظلم به قبولی های این دوره ها و کل کشور هست. اگه خواستید در این زمینه هم صحبت میکنم ولی خودش یه داستان حسین کرد شبستری هستش!

6) اما شما یک مساله ای فرمودید : «شما از کجا مطئنید که وقتی تحصیلتان در خارج از کشور تمام شد و برگشتید، حتماً کار مناسبی اینجا پیدا میکنید؟» این حرف خیلی اهمیت داره. به نظر من اگر فردی خواست که برای دکتری خارج اقدام کنه اصلاً نباید به فکر برگشت به ایران باشه. چون اگه خواست برگرده باید حتماً همان رابطه و رانت رو داشته باشه وگرنه اینجا اصلاً به دانش و توانمندی بها داده نمیشه و یا ایکه بهتره بگم : نه شرط لازم برای موفقیت هست و نه کافی! ولی احتمالاً شرط لازم و کافی خسران و نا امیدی خواهد شد!

7) همونطور که شما فرمودید هیچ تضمینی برای موفقیت از مسیر اپلای وجود نداره ولی به یک نکته مهم توجه بفرما: دوستانی که احساس می کنند و لمس می کنن که در دکترای داخل موفق نیستند حداقل این شهامت رو دارند که یک بار دیگه تلاش کنند. دوست عزیز مسیر اپلای بسیار دشوار هست و تازه اگه پذیرش بگیرید هم دوباره ابتدای دشواری های بعدی هست : دانشگاهی که به ما فاند میده مثل تراکتور هم از ما کار میکشه. به نظر من دوستانی که با عدم موفقیت در دکتری داخل همچنان تسلیم شرایط مملکت ما نمیشن و برای موفقیت تقلا میکنن بسیار قابل احترام هستند.

در پایان : بله شما به درستی فرمودی که «به دوستان توصیه میکنم پیش از تصمیم به ادامه تحصیل، حتما با بینشی عمیق تصمیم گیری کنند. باور بفرمایید دکتری خارج از کشور، مسیر مناسبی برای همه ما نیست». حتماً افراد باید تمام جوانب رو در نظر بگیرن و نهایتاً هم هیچکس بجز خودشون مسئول تصمیمی که گرفتن نیست. از شما هم تشکر میکنم که در بحث ما و با هدف کمک به تصمیم گیری دوستان شرکت فرمودی.

دلشاد
    ویرایش توسط behnam101234 : January 17th, 2013 در ساعت 10:41 PM

درود
    به نظرم باید انصراف بدین. چون معافیت تحصیلی یک مرتبه بیشتر تعلق نمی گیره. بازم بهتره در تاپیک معافیت سوالتون رو بپرسید
    سلام
    من دانشجوی دکتری عمران هستم. سال سومم ولی دیگه نمیخوام اینجا ادامه بدم. حالم از شرایطی که توش هستم بهم میخوره.
    من برا فرصت مطالعاتی با چندتا استاد مکاتبه کردم. یکیشون که استاد یکی از سه دانشگاه برتر آمریکاست داره برام دعوتنامه میفرسته. قراره این هفته بفرسته.

رفتم پیگیری کردم دیدم وزارت علوم از امسال این قضیه فرصت مطالعاتی رو سپرده به دانشگاه ها و اینجور که بوش میاد داره کم کم ول میشه.
    با پرس و جویی که کردم فهمیدم که پول نمیدن بهم برا فرصت مطالعاتی. خودمم پول ندارم که برم.

خلاصه اینکه میخوام به این استاده ایمیل بزنم قضیه رو بگم و ازش درخواست کنم برا دکترا.
    که اگر موافق باشه ترم بعد یا سال بعد اپلای کنم برای دکترای اونجا. مشکل سربازی هم که دارم فتیر. هنوز سربازی نرفتم.

بنظر شما من چیکار کنم؟ بهش بگم این قضیه رو؟ به فرض اینکه اوکی بده، بعدش باید چیکار کنم؟ میتونم انصراف بدم؟ البته الان که نه، منطقیش اینه که بعدا که ویزا گرفتم انصراف بدم از اینجا.
    میخوام بدونم تا زمانی که دانشجوام میتونم اصلا از کشور خارج شم؟ به فرض اینکه پذیرش گرفتم و خواستم برا مصاحبه ویزا برم یه قبرستونی، میتونم برم اصلا؟
    اگه اینو تونستم، بعدیشو چی؟ وقتی که ویزام اومد چی؟ میزارن برم؟

اگه اطلاعاتی داشته باشید بتونید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم. حیاتیه بخدا

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی دکتری عمران هستم. سال سومم ولی دیگه نمیخوام اینجا ادامه بدم. حالم از شرایطی که توش هستم بهم میخوره.
    من برا فرصت مطالعاتی با چندتا استاد مکاتبه کردم. یکیشون که استاد یکی از سه دانشگاه برتر آمریکاست داره برام دعوتنامه میفرسته. قراره این هفته بفرسته.

رفتم پیگیری کردم دیدم وزارت علوم از امسال این قضیه فرصت مطالعاتی رو سپرده به دانشگاه ها و اینجور که بوش میاد داره کم کم ول میشه.
    با پرس و جویی که کردم فهمیدم که پول نمیدن بهم برا فرصت مطالعاتی. خودمم پول ندارم که برم.

خلاصه اینکه میخوام به این استاده ایمیل بزنم قضیه رو بگم و ازش درخواست کنم برا دکترا.
    که اگر موافق باشه ترم بعد یا سال بعد اپلای کنم برای دکترای اونجا. مشکل سربازی هم که دارم فتیر. هنوز سربازی نرفتم.

بنظر شما من چیکار کنم؟ بهش بگم این قضیه رو؟ به فرض اینکه اوکی بده، بعدش باید چیکار کنم؟ میتونم انصراف بدم؟ البته الان که نه، منطقیش اینه که بعدا که ویزا گرفتم انصراف بدم از اینجا.
    میخوام بدونم تا زمانی که دانشجوام میتونم اصلا از کشور خارج شم؟ به فرض اینکه پذیرش گرفتم و خواستم برا مصاحبه ویزا برم یه قبرستونی، میتونم برم اصلا؟
    اگه اینو تونستم، بعدیشو چی؟ وقتی که ویزام اومد چی؟ میزارن برم؟

اگه اطلاعاتی داشته باشید بتونید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم. حیاتیه بخدا
    من فقط جواب یکی از سوالات شما رو میدم چون راجع به بقیه مطمئن نیستم.

شما نباید انصراف بدی یا از دوره دکتری فارغ التحصیل بشی. اگه دانشجو باشی میتونی به بهانه Present کردن مقاله در یک کنفرانس از کشور خارج بشی و ویزا بگیری. بعدش هم باز میتونی به یه بهانه دیگه اینبار کلاً از کشور عزیزمون تشریف ببری.

ولی اگه انصراف بدی مشمول طی سیکل انصراف و پرداخت هزینه ها میشی. البته من خودم اینا رو تازه فهمیدم و اگر دوستی اطلاعات کامل تر داره به ما هم بگه.

Exclamation پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam101234 نمایش پست ها
    من فقط جواب یکی از سوالات شما رو میدم چون راجع به بقیه مطمئن نیستم.

شما نباید انصراف بدی یا از دوره دکتری فارغ التحصیل بشی. اگه دانشجو باشی میتونی به بهانه Present کردن مقاله در یک کنفرانس از کشور خارج بشی و ویزا بگیری. بعدش هم باز میتونی به یه بهانه دیگه اینبار کلاً از کشور عزیزمون تشریف ببری.

ولی اگه انصراف بدی مشمول طی سیکل انصراف و پرداخت هزینه ها میشی. البته من خودم اینا رو تازه فهمیدم و اگر دوستی اطلاعات کامل تر داره به ما هم بگه.

آقا لطف کردی.
    من قبلا شنیده بودم که تو هر دوره فقط یکبار میشه از کشور خارج شد (برای کنفرانس مثلا). میخواستم ببینم شما هم اینو شنیدید یا نه؟
    در مورد این ریزه کاری ها از کجا میشه اطلاعات گرفت؟ کجا باید برم قوانینشو بپرسم؟

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    آقا لطف کردی.
    من قبلا شنیده بودم که تو هر دوره فقط یکبار میشه از کشور خارج شد (برای کنفرانس مثلا). میخواستم ببینم شما هم اینو شنیدید یا نه؟
    در مورد این ریزه کاری ها از کجا میشه اطلاعات گرفت؟ کجا باید برم قوانینشو بپرسم؟
    نه هیچ محدودیتی نیست. سه شنبه دانشگاه بودم و مسئولش بعد از اینکه همین سوال رو پرشیدم حدود 15 دقیقه قوانین دانشگاه رو نگاه کرد و بعدش هم رفت توی سایت نظام وظیفه. دست آخر هیچ سقفی براش پیدا نکرد. البته بهتره بقیه بچه ها هم بیان و تجربه مستقیم شون رو بگن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)