نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh2 نمایش پست ها
راستش این موضع گرفتن در مقابل دانشگاهای هند و فیلیپین برای من کاملا قابل درکه
من خودم یه مدت درگیر این بودم که برم همچین کشورهایی ولی در نهایت کاملا منطقی هست که نمیشه، از دانشگاهاشون وقتی حتی رو نمره زبان داشتن هم حساسیت زیادی ندارن ،توقع بالایی از نظر سطح کیفی داشته باشیم.
ولی نمیدونم چرا تسبت به دانشگاهای اروپایی هم همه با همین شدت دارن مخالفت میکنن. در حقیقت با یه حساب سرانگشتی نمیشه یه کشور پیشرفته اروپایی رو هم تراز هند و فیلیپین یا ترکیه دید.
اگه میشه دلایل منطقی ،غیر از اینکه امریکا از همه جای دنیا بهتر هست بگید که اروپا به درد دندانپزشکی خوندن نمیخوره.
ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی موثقی دارن بقیه رو هم راهنمایی بکنن.
من وقتی نظر میدم راجع به یه کشور به دو تا فاکتور نگاه میکنم یکی از لحاظ علمی و دیگری از لحاظ شرایط زندگی(کار و اقامت و ...)
در بعد از دوران تحصیل
دلیلی که من به شخصه اروپا(اروپای غربی) رو توصیه نمیکنم (رد هم نمیکنم ) بیشتر ضعف در دوران بعد از تحصیله و مثلا من یه اقای دکتری رو می شناسم که لایسنس بلژیک و فرانسه رو داره و الان داره میاد ایران چون از شرایطه اونجا راضی نیست و یه علت دیگه هم اینه که هزینه ای که اکثر دانشگاه های اروپایی(منظور اروپای غربی) هست میگیرن خیلی بالاست و خوب خیلی عاقلانه تره که اون هزینه در کشور های که قبلا گفتم بشه
ولی در نهایت میتونم بگم اگر از دانشگاه های تاپ اروپا که لیستشون تو اون 100 تا بود و اینکه اصلا امکان رفتن به امریکا و کانادا و استرالیا براتون فراهم نبود وشهریه دانشگاهی که پذیرقته شدید هم معقول بود(مثلا کشور هایی مثل آلمان و نروژ گویا شهریه کمی دارند) خوب چرا که نه!