نقل قول نوشته اصلی توسط irantaze نمایش پست ها
نه به مشکل برنمیخوریم شما فقط لازمه واحدهای عمومی رو بگذرونی مثل وصایای امام و... بقیش حله یه آزمون هم میدی بعدشم مدرکش لیسانس دکترای عمومیه تو ایران هم دکترای عمومیه دکترای حرفه ای که شما میگی عزیزم با 5 سال بهت نمیدن با 8 سال میدن کلا بحث داروسازی و دندون با بقیه رشته ها فرق داره مقایسشون نکن
من پارسال وزارتخونه بودم. یه پسره که سال دوم داروسازی تو فیلیپین بود اومده بود اونجا . یادمه کلی بهش توپیدن که چرا نمیپرسید و میرید اونور؟ مدرک اونجا لیسانسه و شما رو ما قبول نمیکنیم. باید میرفتی PharmD میخوندی نه Bachelor of Farmacy.
شما حتما قبل از اینکه هر جا بری یه سر به وزارت خونه قسمت ارزشیابی مدارک بزن. آدم های مث خودت و حتی کسایی که واسه تایید مدرکشون اومدن هم اونجا زیادن. باهاشون صحبت کن. از کارمندهای اونجا هم بپرسی راهنماییت میکنن. DDs )Doctor of dental science) با لیسانس علوم دندانی فرق داره. وقتی رو مدرکت نوشتن لیسانس، وزارتخونه همون رو ترجمه میکنه به فارسی و اونوقت ممکنه بهت اجازه کار بدن ولی حق ویزیت، رتبه تحصیلی و شغلی و استخدامی، و پروانت با یک دندانپزشک متفاوت خواهد بود. اینا رو همه رو در نظر بگیر.
مثلا من میشناسم کسی که از فیلیپین اومد با داروسازی، و الان داره تو داروخونه پدرش کار میکنه. ولی بهش اجازه نمیدن دارخونه به نام خودش بزنه.
ضمنن گول این شرکتهای اعزام دانشجو رو هم نخور. اکثرا بی اطلاع اند و یا فقط به فکر پول هستن. میخوان هر جور شده طرف رو بفرستن یه جایی و ازش پول بگیرن.