صفحه 11 از 88 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 879

موضوع: بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    ببینید شما وقتی به عنوان دندانپزشک خارجی وارد سیستم امریکا میشوید باید 2 سال از 4 سال رو دوباره بخونید تا مدرک بگیرید از اونجا
    و اگه کسی بتونه واقعا عاقلانه تره از اون مسیر چون از این طرف بیشتر وقت تلف میشه
    امریکایی ها که دولت بهشون وام میده مشکل ندارن که ! قبول نمیشن غالبا
    این NBDE یا امتحان برد امریکایی ها هم اونطوری خیلی راحت تر هست براشون و بله اونها هم میدن و در حین تحصیل میدن
    بعد وقتی هزینه ای که میکنی به راحتی بر میگرده چرا باید محافظه کار باشی؟
    چون دلار شده 2000 تومان باید حتما محافظه کار باشی عزیز دل برادر! دی:

نقل قول نوشته اصلی توسط muhammadinfo نمایش پست ها
    چون دلار شده 2000 تومان باید حتما محافظه کار باشی عزیز دل برادر! دی:
    خوب اونجا هم به دلار درامد خواهی داشت نه ریال فقط بحثه اینه که یا ضامن جور کنی و یا بودجشو داشته باشی

Apdentist آواتار ها

تو تا میایی به درامد برسی یه یک میلیارد تومانی زیر وام رفته ای کدوم ضامن و بودجه؟
    من هاروارد بهم پذیرش هم بده با ویزا الان نمیرم اونجا درس بخونم!

تو تا میایی به درامد برسی یه یک میلیارد تومانی زیر وام رفته ای کدوم ضامن و بودجه؟
    من هاروارد بهم پذیرش هم بده با ویزا الان نمیرم اونجا درس بخونم!
    آقا هرچی خرج کنی تو 1 نهایت 2 سال کاور میکنی .

Apdentist آواتار ها

آقا هرچی خرج کنی تو 1 نهایت 2 سال کاور میکنی .
    باز هم اشتباه میکنی!
    درآمد دندانپزشک توی آمریکا روزانه الان 400 دلار هست!
    دندانپزشک چند روز در هفته میتونه کار کنه؟ ( میگیریم 20 روز)
    میشه ماهیانه = 8000 دلار
    حالا چطور میتونه از پس هزینه ی زندگی , زن و بچه و خانه و بربیاد که توی دوسال این همه پول را کاور کنه؟(تازه این خیلی خوشبینانه هست)

باز هم اشتباه میکنی!
    درآمد دندانپزشک توی آمریکا روزانه الان 400 دلار هست!
    دندانپزشک چند روز در هفته میتونه کار کنه؟ ( میگیریم 20 روز)
    میشه ماهیانه = 8000 دلار
    حالا چطور میتونه از پس هزینه ی زندگی , زن و بچه و خانه و بربیاد که توی دوسال این همه پول را کاور کنه؟(تازه این خیلی خوشبینانه هست)
    این در امدی که فرمودید برای دندانپزشک صفره که بره برای کسی دیگه کار کنه ( و این حداقلشه)حالا من اصلا دوست ندارم بحث رو مالیش کنم فقط یه نگاه بنداز
    http://www.bls.gov/oco/ocos072.htm
    یه نگاه هم به فروم studentdoctor بنداز اونجا خیلی جامع تره
    موفق باشی
    ویرایش توسط dental.persian : February 18th, 2012 در ساعت 11:38 PM

Apdentist آواتار ها

من منبعم وبلاگ دکتر حسام بود که کلمبل اونجا توضیح داده اند!
    برای تخصص جراحی هم روزانه تا 2000 دلار میرسه!
    اما خب تخصص بحثش جداست!
    یادت نره که ماها دانشجوییم و توی کشور خارجی تک و تنهاییم!
    باید واقع بینانه به قضایا نگاه کرد!
    توی خارج از کشور وقتی پول کم بیاری یعنی باید گرسنگی بکشی , یعنی اعصاب خوردی !
    کسی به راحتی بهت پول قرض نمیده !
    این موارد را باید مد نظر قرارداد بعد !
    اما اگر بابای طرف وضع مالیش اوکیه و بتونه ویزا بگیره (که اینم دردسر خودشا داره) آره من هم میگم طرف حماقت میکنه که نره آمریکا یا کانادا!
    آیا مردمی که توی کشورهای دیگر زندگی میکنند بدون دندانپزشکند؟ یا اینکه مثلا توی بورکینافاسو دندانپزشک خوب پیدا نمیشه ؟
    علم دیگه توی نت ریخته یه مقدار هم عملی باید کار کنی که اونو همه جا میتونی به دست بیاری !

Member persiiian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی

من منبعم وبلاگ دکتر حسام بود که کلمبل اونجا توضیح داده اند!
    برای تخصص جراحی هم روزانه تا 2000 دلار میرسه!
    اما خب تخصص بحثش جداست!
    یادت نره که ماها دانشجوییم و توی کشور خارجی تک و تنهاییم!
    باید واقع بینانه به قضایا نگاه کرد!
    توی خارج از کشور وقتی پول کم بیاری یعنی باید گرسنگی بکشی , یعنی اعصاب خوردی !
    کسی به راحتی بهت پول قرض نمیده !
    این موارد را باید مد نظر قرارداد بعد !
    اما اگر بابای طرف وضع مالیش اوکیه و بتونه ویزا بگیره (که اینم دردسر خودشا داره) آره من هم میگم طرف حماقت میکنه که نره آمریکا یا کانادا!
    آیا مردمی که توی کشورهای دیگر زندگی میکنند بدون دندانپزشکند؟ یا اینکه مثلا توی بورکینافاسو دندانپزشک خوب پیدا نمیشه ؟
    علم دیگه توی نت ریخته یه مقدار هم عملی باید کار کنی که اونو همه جا میتونی به دست بیاری !
    خیلی قشنگ بود و حرف من هم هست. اول اینکه نباید برای خارج رفتن رویایی فکر کرد که همچی جور میشه و هیچ مشکلی نیست اونجا...
    اینروزها دیگه 1000 سال پیش نیست که علم دست یکی باشه یا با نامه نگاری بفرستن یک شهر یا کشور دیگه
    اینروزا انقدر همایش و کنفرانسهای علمی + کتابها + اینترنت هست که هرجا بخوای میتونی پیشرفت کنی ( اما 100% تو جایی مثل امریکا بیشتر)
    ما نباید فکر کنیم خارج یعنی امریکا
    الان همه جای دنیا کم کم کــــــــــم دانشگاه اولشون که یجورایی دانشگاه ملیشون هست سطحش بالا هست
    همهجا اساتید خوب هست. و میشه درس خوند و موفق شد اگه ادم اراده و علاقه داشته باشه.فقط باید اطلاعاتمون بیشتر کنیم از کشورهای دیگه
    و نگیم امکانات ندارند یا علم بروز ندارند یا استاد ندارند چون اینروزا همه کشورها پیشرفت کردن و ما نمیتونیم بدون حتی 2 ثانیه دیدن قضاوت کنیم.

اما خوب اگه کسی میتونه اینقدر پول خرج کنه بره امریکا .
    اما کسی که نداره بالا 400 میلیون خرج کنه و نتونه یک شخص معرفی کنه برای وام یعنی سطح علمیش پایین میشه؟

================================================== =

هرکی مقایسه دانشگاه آزاد و خوب فیلیپین میخواد بره صفحه 7 و 8
    هر وقت دیدی موندن و رفــتنت فرقی نمیکنه
    .
    .
    بــــرو.....

Banned

منظور از تکمیلی تکمیلی ایران هست؟
    خوب باید ببینی چی از دست میدی و چی میگیری شما وقتی امریکا درس بخونی که احتمال اینکه برگزدی ایران کمه و اگه برگردی همه شما رو به عنوان دکتر خوبی قبول دارن و کلا سیستم آموزشِی خیلی نزدیک تره
    شما امکان موندن و گرفتن اقامت و کار کردن رو دز امزیکا پیدا میکنی که خودش خیلی ارزش داره
    اصلا چیزی که در امریکا بدست میاورید خیلی خیلی بزرگتره از حتی اروپا دیگه نمیدونم چه جوری فیلیپین رو میتونید بیارید تو محاسبات
    حتی اگه فیلیپین 1/100 هزینه امریکا رو داشته باشه حتی اگه فاند هم بهتون بده بازم رفتنش کاره اشتباهیه در مقایسه با رفتن به امریکا
    اره بعضی از امریکایی های که نمیتونن قبول بشن در کشور خودشون این کارو میکنن چون اونجا به شدت رقابتیه قبولی تو رشته های پزشکی و دندانپزشکی
    من فقط به شما دوستان گلم که میشنید حساب کتاب میکنید میگم که آیندتون چیزی نیست که بخواید روش صرفه جویی کنید و مگه ما چقدر عمر داریم که بخوایم تلف اینجور کشور ها کنیم
    بعد اون دوستمون میگن اطلاعاتم از فیلیپین کمه و جای خوبی هست اون چیزی که من دیدم تو رسانه ها و شنیدم و پرسیدم از اونجا که خیلی داغونه اما امیدورام شما بتونید بعد از تحصیل در اونجا زندگی کنید
    بعد منم همچین خارج نرفته نیستم دوسته من کشور های اروپایی و امریکایی و دور و بر ایران رو زیاد دیدم و فیلیپین هند و ... اصلا جای زندگی نیستن
    امیدوارم موفق باشید
    سلام
    در مورد مقایسه آمریکا و فیلیپین و هند و حتی کشورهای اروپایی به نظر من قیاس مع الفارق هستش . اما باید در دسترس بودن رو مدنظر داشت . ببینید رفتن به آمریکا در بدو امر هزینه بسیار بالاتری رو میطلبه و پروسه زمانی خاص خودش رو داره که حتی در آخرین لحظه هم ممکنه ویزا ندند یا ... در ضمن اینکه کسی از اول برای 6.7 و یا 8 سال بعد تصمیم بگیره و تمام کارهاش رو برپایه اون تصمیم پایه ریزی کنه کاملا اشتباهه . زندگی دایمی در شکوری غیر از وطن اصلی برای هر کسی مناسب نیست بحث دوره تحصیلی و رفت و آمد کردن در طی اون دوران و ... متفاوته با زندگی دایمی در این صورت باید کشوری رو مد نظر داشت که هم پذیرشش راحت تر باشه هم مورد تایید باشه که اگه نظر عوض شد دستمون تو پوست گردو نباشه! که خب قائدتا هند میتونه گزینه مناسبی باشه چون دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت داره و معتبر مشروط نیستن اما فیلیپین و کشورهای تازه استقلال یافته و حتی خود روسیه متاسفانه معتبر مشروط هستند یعنی یک پروسه بسیار پیچیده برای تایید مدارک هست (البته فیلیپین کلا از اعتبار ساقطه) دوره های تکمیلی+هزینه های گزاف حدودا 30 تا 50 میلیونی دوره تکمیلی+امتحان جایابی+امتحان ارزشیابی که طبعا زمان های متفاوتی هستند و غیر از خود دوره زمانی که بین این امتحان ها از دست میره هم لطمه میزنه به روند پروسه. پس باید یه مقدار دور اندیشانه تصمیم گرفت

Member persiiian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط sorosh نمایش پست ها
    سلام
    پ هند میتونه گزینه مناسبی باشه چون دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت داره و معتبر مشروط نیستن اما فیلیپین و کشورهای تازه استقلال یافته و حتی خود روسیه متاسفانه معتبر مشروط هستند یعنی یک پروسه بسیار پیچیده برای تایید مدارک هست (البته فیلیپین کلا از اعتبار ساقطه) دوره های تکمیلی+هزینه های گزاف حدودا 30 تا 50 میلیونی دوره تکمیلی+امتحان جایابی+امتحان ارزشیابی که طبعا زمان های متفاوتی هستند و غیر از خود دوره زمانی که بین این امتحان ها از دست میره هم لطمه میزنه به روند پروسه. پس باید یه مقدار دور اندیشانه تصمیم گرفت
    سلام دوست عزیز
    اطلاعاتت مفید بود تشکر می کنم.

اما این قسمت آخری مشکل داشت
    همین اول بگم که نه من فیلیپینی هستم نه دلال نه دانشگاه خصوصی تو فیلیپین دارم فقط میخوام اطلاعات دقیق باشه تا دوستان زمان تصمیم گیری
    دچار مشکل نشن.

در مورد امریکا و ... منطقی بود حرفتون
    اما فیلیپین که میگید از اعتبار ساقطه باید بگم تا همین پارسال 5 دانشگاه فیلیپین مورد تایید ایران بود که الان شده 2 دانشگاه.
    و این همه امتحان و تکمیلی نیست .

ورودی های قبل جولای 2009 فقط نیاز به رفتن دوره تکمیلی بین 1سال تا 1سال و نیم( نسبت به دانشگاه متغییر هست) دارن
    که هیچ امتحانی نیاز نیست بدن + پول ثبت نام این دوره که الان 30 م هست. ( این 30 م هم حداکثر تو 6ماه کار برمیگرده)

ورودی های بعد از این تاریخ فقط و فقط اگزم بورد ایران ازشون گرفته میشه و اگه پاس شدن بدون هیچ تکمیلی کار می کنند مثل همه جای دنیا ( و فقط میتونند 3بار امتحان بدن)

و الان هم 3تا از اون 5دانشگاه از تایید افتادن و فعلا 2تا دانشگاه تایید داره که وارد شدن به این دانشگاها سخت هست.

این پروسه که شما نوشتی از کانادا هم سختره که. درستش این بالایی هست که من ذکر کردم.
    بازم تشکر.
    بدرود
    هر وقت دیدی موندن و رفــتنت فرقی نمیکنه
    .
    .
    بــــرو.....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)