صفحه 12 از 88 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 879

موضوع: بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

Banned

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط persiiian نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اطلاعاتت مفید بود تشکر می کنم.

اما این قسمت آخری مشکل داشت
    همین اول بگم که نه من فیلیپینی هستم نه دلال نه دانشگاه خصوصی تو فیلیپین دارم فقط میخوام اطلاعات دقیق باشه تا دوستان زمان تصمیم گیری
    دچار مشکل نشن.

در مورد امریکا و ... منطقی بود حرفتون
    اما فیلیپین که میگید از اعتبار ساقطه باید بگم تا همین پارسال 5 دانشگاه فیلیپین مورد تایید ایران بود که الان شده 2 دانشگاه.
    و این همه امتحان و تکمیلی نیست .

ورودی های قبل جولای 2009 فقط نیاز به رفتن دوره تکمیلی بین 1سال تا 1سال و نیم( نسبت به دانشگاه متغییر هست) دارن
    که هیچ امتحانی نیاز نیست بدن + پول ثبت نام این دوره که الان 30 م هست. ( این 30 م هم حداکثر تو 6ماه کار برمیگرده)

ورودی های بعد از این تاریخ فقط و فقط اگزم بورد ایران ازشون گرفته میشه و اگه پاس شدن بدون هیچ تکمیلی کار می کنند مثل همه جای دنیا ( و فقط میتونند 3بار امتحان بدن)

و الان هم 3تا از اون 5دانشگاه از تایید افتادن و فعلا 2تا دانشگاه تایید داره که وارد شدن به این دانشگاها سخت هست.

این پروسه که شما نوشتی از کانادا هم سختره که. درستش این بالایی هست که من ذکر کردم.
    بازم تشکر.
    بدرود
    اطلاعات شما در باره فیلیپین قدییه دوست عزیز!
    دو دانشگاه معتبر اگر تونستی پذیرش بگیری ما رو هم خبر کن. خود موسسات هم میگن نمیتونیم از اون دوتا پذیرش بگیریم و امتحان ورودی بسیار مشکلی داره و ثانیا وزارت بهداشت میدونه چیکار میکنه عمدا همون دوتا رو گذاشته که راه رفتن به فیلیپین رو ببنده!
    دوره های تکمیلی بسیار روند طولانی تری از اینکه ذکر کردم دارند و تا نری توی کار متوجه نمیشی چطوره
    برای اطلاعات بیشتر اداره کل ارزشیابی مدارک پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی خارج از کشور وزارت بهداشت با شماره های زیر تماس بگیر قضیه رو تا حدودی متوجه میشی چطوره
    81452357
    81452364
    در ضمن این هزینه دوره تکمیلی وزارت بهداشت میگه دو برابر سرانه یک دانشجو که میشه 3 میلیون تومان اما وقتی مراجعه میکنی به دانشگاه های مجری میگن علاوه بر این 50 میلیون تومان به عنوان کمک های داوطلبانه! مردمی ! که کاملا غیر اجباری هم هست! و هیچ کجا هم پرداختش ثبت نمیشه ! و به دستور هیئت امنای دانشگاه های علوم پزشکی هست پرداخت کنید که در غیر این صورت پذیرشتون نمیکنند.
    خوهشا اطلاعات غلط به بچه مردم ندید بندگان خدا 8 سال زحمت بکشند بعدش بیان تازه روز از ن روزی از نو.

Member persiiian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط sorosh نمایش پست ها
    دو دانشگاه معتبر اگر تونستی پذیرش بگیری ما رو هم خبر کن. خود موسسات هم میگن نمیتونیم از اون دوتا پذیرش بگیریم و امتحان ورودی بسیار مشکلی داره و ثانیا وزارت بهداشت میدونه چیکار میکنه عمدا همون دوتا رو گذاشته که راه رفتن به فیلیپین رو ببنده!
    دوره های تکمیلی بسیار روند طولانی تری از اینکه ذکر کردم دارند و تا نری توی کار متوجه نمیشی چطوره
    برای اطلاعات بیشتر اداره کل ارزشیابی مدارک پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی خارج از کشور وزارت بهداشت با شماره های زیر تماس بگیر قضیه رو تا حدودی متوجه میشی چطوره
    81452357
    81452364
    در ضمن این هزینه دوره تکمیلی وزارت بهداشت میگه دو برابر سرانه یک دانشجو که میشه 3 میلیون تومان اما وقتی مراجعه میکنی به دانشگاه های مجری میگن علاوه بر این 50 میلیون تومان به عنوان کمک های داوطلبانه! مردمی ! که کاملا غیر اجباری هم هست! و هیچ کجا هم پرداختش ثبت نمیشه ! و به دستور هیئت امنای دانشگاه های علوم پزشکی هست پرداخت کنید که در غیر این صورت پذیرشتون نمیکنند.
    خوهشا اطلاعات غلط به بچه مردم ندید بندگان خدا 8 سال زحمت بکشند بعدش بیان تازه روز از ن روزی از نو.
    دوست عزیز من اطلاعات غلط نمیدم من خودم دانشجو سال 3 همین رشته در فیلیپین هستم و همه این مراحل که شما میگید میدونم
    همه بچه هایی که تموم می کنند باهاشون در ازتباط هستیم. اگه تو این 3 سال سالی فقط با 5تا از بچه هایی که تموم کردن و رفتن ایران در ارتباط بوده باشم و
    امار کار گرفته باشم مبشه 15 نفر پس بدونید چشم بسته حرف نزدم
    این پروسه که من تو پست قبل نوشتم تو بخشنامه وزارت بهداشت هست و توی سفارت ایران در مانیل هم بخشنامش اعلام کردند.
    من برادر یکی از دوستام از همینجا رفت ایران الان فقط داره تکمیلی میره و خبر از هیچ امتحانی نیست چون ورودی قبل جولای سال 2009 بوده.
    بله ایشون هم به ما توی چت گفت که به وزارت بهداشت زیاد رفت آمد داشته و زیاد دوندگی کرده اما اینکه 2تا انتحان + تکمیلی باشه نیست.
    و اینو 100% اطمینان داشته باشید کسی که بخواد ایران کار کنه و طبق دستور وزارت بهداشت مراحل آموزشی طی کنه و دانشگاه مورد تایید بره هیچ مشکلی براش پیش نمیاد

در مورد هزینه هم خودم گفتم 30 میلیون امسال خرج تکمیلی بوده
    این دو دانشگاه هم سخت هست اما جوری نیست که نشه بری داخلش
    اگه زبان خوب و یک بیس قوی از علوم پایه داشته باشید راحت پاس میشید. چجوری اینهمه دانشجو پاس میشن فقط ایرانی نتونه؟
    الان ایرانیها تو اگزم بورد بهترین کشورها قبول میشن دیگه فیلیپین که چیزی نیست.
    فقط باید طرف سواد و زبان انگلیسی خوب داشته باشه
    ویرایش توسط persiiian : February 20th, 2012 در ساعت 05:49 PM
    هر وقت دیدی موندن و رفــتنت فرقی نمیکنه
    .
    .
    بــــرو.....

نقل قول نوشته اصلی توسط sorosh نمایش پست ها
    81452357
    81452364
    این هزینه تکمیلی به دانشگاه بستگی داره و بعضی ها خیلی قیمت بالاتری میدهند من حتی 80 میلیون هم شنیدم (بستگی به کشور هم داره)
    بعد این هم هزینه و رفتن و اومدن برای اینکه تازه تو ایران ریجیستر کنی مدرکو؟ راستی این دانشگاه های دولتی هم شعب بین الملی زدن وشهریه زیاد میگیرن دیگه اون ها قبولیش خیلی ساده باید باشه
    من که الان این رشته رو تموم کردم تو ایران و تا حدی به بازار کار و اینها آشنام اگه بر میگشتم عقب یا میرفتم همون کشور های پیشرفته این رشته رو میخوندم و یا تو همین ایران میخوندم و گزینه بعدیم میشد رفتن به کشور های پیشرفته و خوندن رشته ای دیگه(من فکر نمیکنم تنها راهه موفقیت پزشک شدن باشه و باید به سختی که میکشی و چیزی که به دست میاری بیارزه و اگه بنا به رفتن به کشور های اینطوری باشه و بعدش هم وزارت بهداشت بخواد اینهمه اذیت کنه قید این رشته رو میزدم)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul University

دوستان این همه بحث کردن. استفاده کردیم. اقا ترکیه هم جای خوبیه برای دندان پزشکی. فکر کنم از هند و فیلیپین خیلی بهتر باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط rasa_tehm نمایش پست ها
    دوستان این همه بحث کردن. استفاده کردیم. اقا ترکیه هم جای خوبیه برای دندان پزشکی. فکر کنم از هند و فیلیپین خیلی بهتر باشه.
    بله از اون دو بهتره ولی فکر میکنم بیشتر به درد آذری ها میخوره چون میتونن در ترکیه زندگی کنن و ترکیه بر خلاف اون کشور ها جایی هست که بشه زندگی کرد
    کلا اگه در کشور های دیگه به جز اون کشور های که تاپ هستن برای مهاجرت (امریکا استرالیا و کانادا و..) توانایی رو دارید و مطمئنین میتونید بعدش زندگی کنید میشه گفت انتخاب درستیه(البته خیلی سخته که کسی بخواد از اول به این نتیجه برسه مگه در مواردی که اونور فامیل داره و یا به کررات به اون کشور رفته و کاملا آشناست با فرهنگ و اقتصاد و...)
    یه نکته هم که باید در خوندن رشته های علوم پزشکی توجه کرد اینه که این رشته ها در غالب موارد به زبان همون کشور تدریس میشن و نه انگلیسی مثلا آلمان که دانشگاه های انگلیسی داره اما رشته های پزشکی به زبان آلمانی تدریس میشه
    موفق باشید
    ویرایش توسط dental.persian : February 29th, 2012 در ساعت 12:21 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul University

بله کاملا درسته.به زبان ترکی تدریس میشه.شرایط کشوریشم خیلی بهتره و زندگی راحتره در ترکیه. التبه استانبول از لحاظ هزینه گرونه ولی انکارا ، ازمیر از لحاظ هزینه خیلی مناسبن و همچنین شهریه دانشگاه های ترکیه نسبت به کشورهای دیگه خیلی مقرون به صرفه تره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    ببینید شما وقتی به عنوان دندانپزشک خارجی وارد سیستم امریکا میشوید باید 2 سال از 4 سال رو دوباره بخونید تا مدرک بگیرید از اونجا
    و اگه کسی بتونه واقعا عاقلانه تره از اون مسیر چون از این طرف بیشتر وقت تلف میشه
    امریکایی ها که دولت بهشون وام میده مشکل ندارن که ! قبول نمیشن غالبا
    این NBDE یا امتحان برد امریکایی ها هم اونطوری خیلی راحت تر هست براشون و بله اونها هم میدن و در حین تحصیل میدن
    بعد وقتی هزینه ای که میکنی به راحتی بر میگرده چرا باید محافظه کار باشی؟
    سلام! من نوشته هاتونو دنبال کردم,یه سری سوال داشتم؟!..تا اینجا که من متوجه شدم,برای ورود به سیستم امریکا,باید مدرکمون رو تایید کنیم. این مستلزم داشتن ielts 7 و دادن امتحان هاست.خوب,یعنی باید کتاب های مورد نظر-Dental Deck -در همین حین که ایرانیم,بخونیم,هر زمان که امادگی داشتیم,در امتحان شرکت کنیم.درسته؟
    2/اگر امتحان تئوری رو نمره خوب اوردیم,گرفتن ویزا 100% برای دادن امتحان clinical؟
    3/در صورت قبول شدن در امتحانات, ایا میشه,برا اون 2 سال دوره ی تکمیلی,وام گرفت؟ دولت کمکی میکنه؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط avisa نمایش پست ها
    سلام! من نوشته هاتونو دنبال کردم,یه سری سوال داشتم؟!..تا اینجا که من متوجه شدم,برای ورود به سیستم امریکا,باید مدرکمون رو تایید کنیم. این مستلزم داشتن ielts 7 و دادن امتحان هاست.خوب,یعنی باید کتاب های مورد نظر-Dental Deck -در همین حین که ایرانیم,بخونیم,هر زمان که امادگی داشتیم,در امتحان شرکت کنیم.درسته؟
    2/اگر امتحان تئوری رو نمره خوب اوردیم,گرفتن ویزا 100% برای دادن امتحان clinical؟
    3/در صورت قبول شدن در امتحانات, ایا میشه,برا اون 2 سال دوره ی تکمیلی,وام گرفت؟ دولت کمکی میکنه؟
    با تشکر
    سلام امریکا تافل می خواد و نه ایلتس
    شما فکرمیکنم سیستم پزشک ها رو که امتحان USMLE میدن در کشور های اطراف اومده تو ذهنتون ولی پروسه دندانپزشکان خارجی کاملا متفاوته تاپیک نحوه ارزشیابی مدارک در کشور های دیگر رو بخونید ولی اگرشما دانشجوی دندانپزشکی هستید در ایران باید همون کتاب ها رو بخونید و هر موقع که تونستید ویزا بگیرید شرکت کنید (چون این امتحانات فقط در امریکا و کانادا برگذار میشود)
    ویزا هم هیچ موقع 100% نیست و همیشه ریسکه
    اگر ضامن داشته باشید در امریکا یا خودتون گررین کارد داشته باشید میتونید وام بگیرید
    به وبلاگ dandooner.blogfa.com هم یه سری بزنید

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه کدوم کالج توی مجارستان بهتره؟
    دونا یا بوداپست یا مک دانیل یا ..؟
    هرکس اطلاع داره لطفا راهنماییم کنه.
    ممنون

Junior Member

سلام به همه دوستان عزیز، با توجه به بحث هایی که درباره فیلیپین و کشورهای پیشرفته تر شد من میخواستم بدونم کدوم دانشگاهای فیلیپین برای دندانپزشکی سطح بالاتری دارن؟
    وزارت بهداشت فقط up تایید میکنه که رنکینگ بالایی هم داره ولی با توجه به تحقیقات خودم فکر میکنم دانشگاهای بین المللی فیلیپین مثل ue اعتبار بیشتری در رشته دندانپزشکی داره و up در دندانپزشکی زیاد جالب نیست.
    حالا نظر شمارو میخوام درباره بهترین دانشگاه در رشته دندانپزشکی فیلیپین؟ و آیا کسی از رنک دانشگاهای فیلیپین با توجه به رشته خاص دندانپزشکی داره؟(تایید بودنش هم مهم نیست)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)