صفحه 3 از 88 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 879

موضوع: بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دندانپزشکی در آمریکا و کانادا و اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط آریا شیخی نمایش پست ها
    من اینو مطالعه کردم ،
    یعنی باید تو کنکور سراسری شرکت کنم و ترازم 5000 باشه ؟
    مصاحبش چیه ؟ امتحان نداره دیگه ؟
    نظام پزشکی میگیره ؟
    بله کنکور سراسری
    مصاحبه دانشگاه برگزار می کنند
    خیر دیگه امتحان نداره
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط esfand نمایش پست ها
    سلام دوستان...از عنوان تاپیک مشخصه که در چه مورد احتیاج به راهنمایی دارم...
    لطفا هر کسی که اطلاعات کافی داره محبت کنه.
    من کاملا دچار سردرگمی شدم که کجا برم؟؟؟یکی میگه فیلیپین,اون یکی میگه مالزی,سنگاپور,ترکیه,...؟؟چون من میخوام واسه دوره ی کارشناسی برم تقریبا رفتن به آمریکا و کانادا غیر ممکنه پس اونارو کنار بذارین لطفا
    اما فاکتورهای من اینا هستن:
    1:اول اینکه دانشگاه مربوطه حداقل در رشته دندانپزشکی در جهان مطرح باشه(رنکینگ جهانی واسم مهم نیست,فقط میخوام دندانپزشکیش رنکینگ بالایی داشته باشه)
    2:هزینه هاش مناسب باشه.....اگه هم هزینه هاش بالاست امکان فاند گرفتن و کمک هزینه تحصیلی ممکن باشه(به هر حال این رشته خرجش خیلی بالاست )
    3:چون در نهایت هدف من کانادا یا آمریکاست میخوام که تو این دو کشور مدرکش معتبر باشه.و بشه بعد از چند سال در صورت ممتاز بودن از دانشگاهای درجه 1 این دو کشور بورسیه گرفت
    4:مهم نیست وزارت بهداشت تاییدش کنه یا نه
    5:اگه مدرک زبان هم بخواد اشکالی نداره
    6:...
    .
    .

پیشاپیش از راهنماییتون تشکر میکنم
    این نکته را خدمتان عرض کنم که، در دوره های غیر تکمیلی گرفتن کمک هزینه آنهم دندانپزشکی مشکل بنظر می رسد.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

عنوان این تاپیک مثل مستر بد شانس عزیز سوال منم هست.
    دوستان با سابقه هیچ موردی ندارن که راهنمایی بکنن
    کشور روسیه به نظرم فرهنگ خیلی متفاوتی داره که واسه یه ایرانی قرار گرفتن توش خیلی سخت تر از کشورهای اروپاییه
    ممنون میشم اگر دوستان نظرشون رو راجع به ایتالیا ،بلژیک ،اسپانیا و ...بگن
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    به نظر من خارج یا اروپا و امریکا کانادا و استرالیا یا هیچ جا
    بقیه به دردسرش نمیارزه زبان روسی که هیج جا بدردت نمیخوره
    فرهنگ جدید بازم هیچ جا بدردت نمیخوره تا بیای فرهنگشون یاد بگیری درست تموم شده
    تازه معدل هم که نمیشه با زبان روسی بالا برد فقط باید به فکر پاس کردن با حداقل نمره باشی!
    همین ایران دانشگاه آزاد بخونید نه زبانی میخواد نه مشکلات فرهنگی و... شب امتحانم بخون معدلت از الان بالای 17 تضمینه
    موفق باشید
    سلام

من با نظر شما خیلی‌ موافق نیستم!

به نظر من شما احساسات رو وارد تصمیم گیریتون می‌کنین!!

ببینید رفتن به آمریکا کانادا استرالیا اونم مستقیم کار بسیار دشواری هست و هزینش هم خیلی‌ خیلی‌ بالاست!

من در مورد استرالیا خیلی‌ تحقیق کردم و آخرش به این رسیدم که ارزونترین دانشگاش واسه رشتهٔ دندونپزشکی سالی‌ ۶۰میلیون تومن فقط خرج دانشگاه هست که خرج زندگی‌ رو هم بذاریم روش سر به فلک میکشه

آمریکا رفتن هم همین حدودا خرجش می‌شه(البته اگه پذیرش هم بدن بهت چون پزشکی‌ و دندون پزشکی‌ مثل رشته‌های دیگه نیس)

کانادا مثل اینکه یک مقدار ارزونتره و طرفای ۴۰ تومن سالیانه خرجت می‌شه

پس فرضاً اگه پذیرش هم بدن(که کار اصلا آسونی نیس {البته دانشگاههای خوبش})کی‌ میتونه با این هزینه‌ها کنار بیاد؟

من تو یه تاپیک دیگه هم گفتم دندون پزشکی‌ رشته‌ای نیس که تو هر دانشگاهی بشه خوندش....شما میفرمایید دانشگاه آزاد که چند بار دیگه هم به من پیشنهاد دادین...شما تشریف بیارین شیراز دنشکدهٔ دندون پزشکی دانشگاه آزاد رو ببینین!امکانات بسیار ضعیف!تا حدی که ۱ خونه‌رو تبدیل به دانشکده کردن...بالاخره فقط این مهم نیس که به زبان فارسی‌ تحصیل میکنین/اسونتره/هزینش کمتر/...باید یه جایی‌ باشین که وقتی‌ فارغ میشین واقعا ۱ دندونپزشک باشین نه صرفا فقط مدرکشو داشته باشین....خلاصهٔ حرف من اینه که در رشتهٔ دندون پزشکی‌ امکانات فوق‌العاده اهمیت داره...به هر حال شما باید حداقل ۴ سالی‌ رو در کلینیک وقت بذارین و کار عملی‌ کنین....تو این رشته درسای تئوری خیلی‌ کم تر از سایر رشته هاست

اگه برین تو سطح شهر نگاه کنین اکثر دندون پزشکایی که تو کارشون موفق هستن و واسه نوبت گرفتن ازشون باید کلی‌ صبر کنی‌ ایران درس نخوندن

به هر حال این رشته کاملا یک کار هنری هستش و خیلی‌ به تواناییهای فرد بستگی داره

من نمیخوام با این حرفا از خارج رفتن تعریف و حمایت کنم و اینا فقط نظرات شخصی من بود
    ===============================================
    اما در جواب atefeh2

ببینید این کشورها درسته اکثرا دانشگهاشون رایگانه ولی‌ خرج زندگی‌ بالاست

نکتهٔ بعد اینکه زبان تدریس بومی هست....اگه هم زبان انگلیسی جایی‌ پیدا کنی‌ که تدریس کنن دانشگاههای خصوصی هست که هزینه‌های سنگینی‌ داره

ضمنا این رشته مثل بقیه رشتها نیس که راحت بشه پذیرش گرفت

اگه می‌خوای زبان فرضاً فرانسوی یاد بگیری حداقل ۱ سال طول میکش

حالا حساب کن می‌خوای رشتهٔ دندونپزشکی به زبان فرانسه بخونی‌!!!(فارسیش هم سخته چه برسه به....)

شاید سر کلاس ۳۰ ۴۰ درصد مطالبو بگیری...یعنی‌ باید فقط واسه پاس شدن بخونیو بس

البته شاید شما بتونین با همهٔ این مشکلات کنار بیاین....همه چیز بسته به تواناییهای خودتون داره ولی‌ این چیزا که گفتم واقعیته
    ================================================== ======================
    من رو کشورای زیادی تحقیق کردم اما تنها جایی‌ که می‌شه با هزینهٔ ۱۰ ۱۲ تومن سالینه رشتهٔ پرخرجی مثل دندون پزشکی‌ خوند فیلیپین و هند هست

البته سطح فیلیپین به مراتب از هند بالاتره .....و واقعا در رشتهٔ دندانپزشکی سطحش خیلی‌ خوبه...نمیگم فوق‌العاده هست ولی‌ از دانشگاهه آزاد به مراتب بهتره...از نظر امکانات هم خوبه

ممنون بابت جوابتون و همین طور نظراتتون که معلومه روی امریکا و کانادا خیلی تحقیق کردید
    واقعیت اینه که من دنبال رفتن به اروپا هستم و برای یاد گرفتن زبان هم مشکل ندارم.البته کشور خود فرانسه اونقدر ازمون و کنکور داره که به زحمتش نمیارزه
    ولی اینکه میگی سختتر هست درس خوندن به یه زبون دیگه من چندان موافق نیستم.
    مطالبی که میخوایم تو دانشگاه بخونیم (جدا از اصول اولیه و پایه ای یک زبان) دیگه مثل اسپانیولی یا ایتالیایی یه موضوع جداگانه ای از سطح زبانیه که ازش تو جامعه استفاده میکنیم.بعنی همین انگلیسی هم که میگیم خیلی وقته داریم میخونیم و بلدیم وقتی میری دانشگاه محدود میشه به فضایی که باید تازه اونجا کلمات و اصطلاحات جدید یاد بگیری.چیزایی که تا دانشگاه و این رشته رو نری هیچ وقت نه لازمت میشه نه یاد میگیری.
    الان با داشتن حدود 8 ماه وقت میشه کلی پیشرفت کرد و یه ترم هم اونجا زبان خوند و قطعا بودن توی محیط سرعت یادگیری رو چند برابر میکنه
    به نظرم ارزشش رو داره
    من که دارم میگردم و امیدوارم بتونم موفق شم چون معدلم هم بد نیست و واقعا عاشق این رشته هستم!

Junior Member

سلام دوستان من ميخوام براي دندانپزشكي اقدام كنم يه دانشگاهي مي خوام كه به زبان انگليسي باشه و رنكينگ دندان بالايي داشته باشه و هزينشم زياد نباشه شما كجارو پيشنهاد ميكنيد غير از فيليپين و هند؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

من به شما مجارستان رو پیشنهاد میکنم.تحصیل به زبان انگلیسی انجام میشه وهزینه تحصیل سالی 13000 دلاره هزینه زندگی هم ماهی 500-700 هزار تومانه رنکینگ دانشگاههاش هم از ایران بالاتره در ضمن ویزاش هم شینگنه و میتونی بعد از پایان تحصیلت بری یه کشور خوبه اروپایی مثل آلمان کار کنی.اگه تمایل داری بهم پیغام خصوصی بده بگم چه کار کنی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

دوستان من خودم میخوام از ایران برم واسه خوندن دندانپزشکی که از بچگی دوست داشتم این رشته رو تقریبا یکسالی هست دارم تحقیق میکنم که ان شالله اگه معافیتم امسال درست بشه رفتم من یکی از دوستام تو فیلیپین داره این رشته رو میخونه یه جورایی راضی هستاش میگه خوبه فقط مشکلی که داره اینه که مدرکش تو ایران رو هواست و اگه کسی بهتون گفت مدرک رو میگیری فوقش میری آمریکا و یا... اصلا حسای باز نکنین همیشه فرض رو به این بگیرین باید برگردین ایران و اینجا زندگیتون رو ادامه بدید پس باید قیلیپین رو دورش خط کشید میمونه یه گزینه ارزون دیگه که مدرک با ارزشی ارائه میده و ایرانی دانشجو زیاد توش هست مخصوصا تو همین رشته اونم کشوری نیست جز هند به سادگی میتونین برین راحت ویزا میگیرین مشکل زبان داشته باشین میتونین با یک میلیون تومان مشکل زیانتون رو حل کنین (تدریس به انگلیسی هست) تدریس به زبان انگلیسی یک مزیت هم برای شما داره اونم اینه که باید برای تحصیل تو این رشته زبانتون قوی باشه در واقع اگه تو ایران تحصیل کنین یا هر جای دیگه به هر زبانی انگلیسیتون قوی نباشه ضعیف میمونین و اصلا پیشرفتی ندارین تو این رشته و یک دندان پزشک کاملا ساده میشین که دندون پر میکنه پس انگلیسی خیلی مهمه توصیه میکنم تو شهر بنگلور هند در این رشته پذیرش کنید در کالجهای زیر نظر راجیو گاندی اینم بگم اگه کسی گفت دانشگاه راجیو گاندی درس میخونین منظورم شرکتهایی که دانشجو میفرستن نه همچین چیزی نیست خود دانشگاه کنکور داره ولی میتونین تو کالجهای زیر نظرش درس بخونین امگار تو خود دانشگاه خوندین آخر سر هم یه آزمون ازتون میگیره دانشگاه قبول بشین مدرک رو بهتون میده رنکینگ بین المللیش هم رو 500 هست و دانشگاه خوبیه تو دندون و همینطور داروسازی الان یکی دیگه از دوستام هم هنده و راضیه داره دندون میخونه نظام آموزشیش از فیلیپین قوی تره و یه جورایی فیلیپین صفا سیتی هست و تو هند باید بیشتر به خودتون فشار بیارین تا مدرکتون رو اخذ کنید سوالی داشتید در خدمتم
    اینم اضافه کنم یادم رفت وزارت علوم و بهداشت قبولش دارن تو ایران

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

کشورهای اسکاندیناوی هم در علوم پزشکی فقط دانشجویان بومی رو میگیرن پس دورش رو باید خط کشید مگه اینکه برید اقامت بگیرید. کانادا هم تو مقطع لیسانس دانشجو نمیگیره آمریکا هم من نمیدونم از یکی از دوستان شنیدم و تایید نمیکنم چون اطلاع ندارم . دانشجو میگیره تو لیسانس و اگر معدل بالا داشته باشین میتونید تو یه دانشگاه خوب برید دندانپزشکی بخونید حتی بورسیه هم میتونید بگیرید کسی که رفته بود آمریکا و از دانشگاه آیوا سوال کرده بود در این مورد برای معدل 18 برای سال اول تا 4500 دلار بورسیه میدن از سال دیگه هم با توجه به نمره هاتون بورسیه میگیرید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

نهایتا به نظره من هند بهتره برای دندان پزشکی هم ارزونه هم اینکه ایرانی هست اونجا فرهنگش تقریبا نزدیکه مردمش خوبن آزاری به کسی نمیرسونن تحصیل به زبان انگلسیسیه مدرکس رو ایران قبول داره و...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)