صفحه 4 از 88 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 879

موضوع: بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط irantaze نمایش پست ها
    نهایتا به نظره من هند بهتره برای دندان پزشکی هم ارزونه هم اینکه ایرانی هست اونجا فرهنگش تقریبا نزدیکه مردمش خوبن آزاری به کسی نمیرسونن تحصیل به زبان انگلسیسیه مدرکس رو ایران قبول داره و...
    دوست عزیز به همین سادگی ها هم نیست. مدرک دندون در هند لیسانسه و در ایران دکتری حرفه ای. شما با اون مدرک بیای ایران به مشکل بر میخوری.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

نه به مشکل برنمیخوریم شما فقط لازمه واحدهای عمومی رو بگذرونی مثل وصایای امام و... بقیش حله یه آزمون هم میدی بعدشم مدرکش لیسانس دکترای عمومیه تو ایران هم دکترای عمومیه دکترای حرفه ای که شما میگی عزیزم با 5 سال بهت نمیدن با 8 سال میدن کلا بحث داروسازی و دندون با بقیه رشته ها فرق داره مقایسشون نکن

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نه به مشکل برنمیخوریم شما فقط لازمه واحدهای عمومی رو بگذرونی مثل وصایای امام و... بقیش حله یه آزمون هم میدی بعدشم مدرکش لیسانس دکترای عمومیه تو ایران هم دکترای عمومیه دکترای حرفه ای که شما میگی عزیزم با 5 سال بهت نمیدن با 8 سال میدن کلا بحث داروسازی و دندون با بقیه رشته ها فرق داره مقایسشون نکن
    من پارسال وزارتخونه بودم. یه پسره که سال دوم داروسازی تو فیلیپین بود اومده بود اونجا . یادمه کلی بهش توپیدن که چرا نمیپرسید و میرید اونور؟ مدرک اونجا لیسانسه و شما رو ما قبول نمیکنیم. باید میرفتی PharmD میخوندی نه Bachelor of Farmacy.
    شما حتما قبل از اینکه هر جا بری یه سر به وزارت خونه قسمت ارزشیابی مدارک بزن. آدم های مث خودت و حتی کسایی که واسه تایید مدرکشون اومدن هم اونجا زیادن. باهاشون صحبت کن. از کارمندهای اونجا هم بپرسی راهنماییت میکنن. DDs )Doctor of dental science) با لیسانس علوم دندانی فرق داره. وقتی رو مدرکت نوشتن لیسانس، وزارتخونه همون رو ترجمه میکنه به فارسی و اونوقت ممکنه بهت اجازه کار بدن ولی حق ویزیت، رتبه تحصیلی و شغلی و استخدامی، و پروانت با یک دندانپزشک متفاوت خواهد بود. اینا رو همه رو در نظر بگیر.
    مثلا من میشناسم کسی که از فیلیپین اومد با داروسازی، و الان داره تو داروخونه پدرش کار میکنه. ولی بهش اجازه نمیدن دارخونه به نام خودش بزنه.
    ضمنن گول این شرکتهای اعزام دانشجو رو هم نخور. اکثرا بی اطلاع اند و یا فقط به فکر پول هستن. میخوان هر جور شده طرف رو بفرستن یه جایی و ازش پول بگیرن.

ApplyAbroad Guru

در ایران مدرکی بنام دکترای عمومی وجود نداره. دکترای حرفه ای در رشته های پزشکی و دندانپزشکی 5-6 ساله و از نظر طول دوره معادل فوق لیسانس در رشته های دیگه حساب میشه. اون چیزی که هشت سال طول میکشه PhD یا دکترای تخصصی است و با دکترای حرفه ای فرق داره.

ApplyAbroad Editor
    varesh90 آواتار ها

دوست عزیز! طول دوره دکترای پزشکی عمومی در ایران که به مدرک دکترای حرفه ای منتهی میشود در اغلب دانشگاهها خداقل هفت سال و در برخی دانشگاهها هفت سال و نیم است. همچنین طول دوره دکترای دندانپزشکی عمومی در ایران که به مدرک دکترای حرفه ای منتهی میشود شش سال است.

ApplyAbroad Guru

بله درست میفرمائید طول دوره 6-7 سال است که من به اشتباه 5-6 سال گفتم. اصل پاسخ بنده به دوستمان هم همان بود که دکترای حرفه ای عنوان مدرکی است که پزشکان عمومی و دندانپزشکان عمومی اخذ میکنند و دوره کوتاهتری با عنوان "دکترای عمومی" در ایران وجود ندارد.

چندتا نکته به نظرم اومدخواستم بگم
    1-اصلا روگرفتن فاند یا بورس و اینجور حرف ها حساب نکنید چون کلا رشته های رقابتی مثل پزشکی و دندانپزشکی و دارو فاند و اینها نداره! گرفتن پذیرش هم کاره خیلی سختیه چه برسه به فاند
    2-اگه هدفتون کارکردن در ایران هست اصلا به کشور های دیگه نرید به دو دلیل:
    1-کشورهای پیشرفته مثل امریکاو کانادا و اسنرالیا و..... اینقدر هزینه های بالایی دارن برای اینجور رشته ها که اصلا ارزششو از دست میده و فقط برای افرادی خوبه که بخوان اونجا بمونن
    2-کشورهای دیگه مثل اکراین هند و فیلیپین و روسیه که شاید از لحاظ هزینه با ایران برابری کنن اما دوتا نکته اول اینکه وقتی شما بر میگردی ایران باید تکمیلی بخونی تا مدرکتو قبول کنن و اونهم تازه باید مدرکت از دانشگاه معتبر باشه(حتما قبلش برید وزارت بهداشت) و خوندن همین تکمیلی هزینه سنگین داره (بین30-70میلیون) و نکته دوم اینکه تحصیل به زبان غیر انگلیسی خیلی سخته و بارها من دیدم افرادی که از کشورهای بلوک شرق میان سطح سواد دندانپزشکی خوبی ندارن
    پپیشنهاد من اینه که اگه میخواین دندانپزشک بشید همین ایران رو در نظربگیرید و کلا سطح دانشگاه های ایران خیلی بهتر از کشورهای غیر پیشرفتس
    اون دانشگاه ازاد واحد شیراز هم که دوستمون گفتن سال اول هست که دانشجومیگیره و چون دانشجوها به کلینیک نرسیدن هنوز امکانات کامل نداره
    واحدتهران که بنده الان دارم ترم اخر رومیگذرونم از لحاظ امکانات خیلی خوب هست البته بالای 20 ساله که دانشجو میگیره.
    عیب بزرگ ایران اینه که شما بعد از تموم کردن باید طرح بگذرونیدو این مانعی برای ادامه تحصیل یا خارج شدن از کشوره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

ببخشید من اونجا نوشتم لیسانس منظور فوق لیسانس بود و در مورد دکترای عمومی من تو سایت دانشکده پزشکی اگه اشتباه نکنم مشهد خوندم که این 6 سال دکترای عمومیه دیگه نمیدونم. یه سوال آقا عرفان یعنی من برم هند 5 سال بخونم اینجا میگن لیسانس دارم؟ اجازه مطب هم نمیدن؟ البته من نمیخوام ایران بمونم برمیگردم یه سابقه کار درست کنم بعدم بزنم بیرون واسه ادامه تحصیل تو یه کشور بهتر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    چندتا نکته به نظرم اومدخواستم بگم
    1-اصلا روگرفتن فاند یا بورس و اینجور حرف ها حساب نکنید چون کلا رشته های رقابتی مثل پزشکی و دندانپزشکی و دارو فاند و اینها نداره! گرفتن پذیرش هم کاره خیلی سختیه چه برسه به فاند
    2-اگه هدفتون کارکردن در ایران هست اصلا به کشور های دیگه نرید به دو دلیل:
    1-کشورهای پیشرفته مثل امریکاو کانادا و اسنرالیا و..... اینقدر هزینه های بالایی دارن برای اینجور رشته ها که اصلا ارزششو از دست میده و فقط برای افرادی خوبه که بخوان اونجا بمونن
    2-کشورهای دیگه مثل اکراین هند و فیلیپین و روسیه که شاید از لحاظ هزینه با ایران برابری کنن اما دوتا نکته اول اینکه وقتی شما بر میگردی ایران باید تکمیلی بخونی تا مدرکتو قبول کنن و اونهم تازه باید مدرکت از دانشگاه معتبر باشه(حتما قبلش برید وزارت بهداشت) و خوندن همین تکمیلی هزینه سنگین داره (بین30-70میلیون) و نکته دوم اینکه تحصیل به زبان غیر انگلیسی خیلی سخته و بارها من دیدم افرادی که از کشورهای بلوک شرق میان سطح سواد دندانپزشکی خوبی ندارن
    پپیشنهاد من اینه که اگه میخواین دندانپزشک بشید همین ایران رو در نظربگیرید و کلا سطح دانشگاه های ایران خیلی بهتر از کشورهای غیر پیشرفتس
    اون دانشگاه ازاد واحد شیراز هم که دوستمون گفتن سال اول هست که دانشجومیگیره و چون دانشجوها به کلینیک نرسیدن هنوز امکانات کامل نداره
    واحدتهران که بنده الان دارم ترم اخر رومیگذرونم از لحاظ امکانات خیلی خوب هست البته بالای 20 ساله که دانشجو میگیره.
    عیب بزرگ ایران اینه که شما بعد از تموم کردن باید طرح بگذرونیدو این مانعی برای ادامه تحصیل یا خارج شدن از کشوره.
    تحصیل تو هند به زبان انگلیسیه یه نکته. نکته دوم تحصیلات تکمیلی شرایط داره که شامل فارغ التحصیلان هند نمیشه چون من میشناختم کسی رو که فارغ التحصیل هند هست اومد عمومی ها رو پاس کرد مدرکش تایید شد بعدم یه مدت تو مناطق محروم کار کرد پزشک نمونه منطقه شد بورس گرفت الان داره تخصص میگیره

تحصیل تو هند به زبان انگلیسیه یه نکته. نکته دوم تحصیلات تکمیلی شرایط داره که شامل فارغ التحصیلان هند نمیشه چون من میشناختم کسی رو که فارغ التحصیل هند هست اومد عمومی ها رو پاس کرد مدرکش تایید شد بعدم یه مدت تو مناطق محروم کار کرد پزشک نمونه منطقه شد بورس گرفت الان داره تخصص میگیره
    این قوانین روز به روز عوض میشه بهتون پیشنهاد میکنم قبل از رفتن به وزارت بهداشت یک سری بزنید. بورس کجاروگرفت ایشون؟ من امتحان برد امریکا رو پاس کردم اما تا جایی که من میدونم چیزی تحت عنوان بورس و فاند(مثل اون چیزی که برای رشته های دیگش) وجود نداره.
    راجع به هند هم بگم که اساتید ما هم بودند که از اونجا تخصص گرفتند اما در مقایسه با اون هایی که داخل گرفتن سطح پایین تری داشتند اما در مقایسه با کشور های دیگه قبول دارم سطح خوبی داره
    ترکیه و هند قابل قبول تر از کشور های بلوک شزق و یا فیلیپین هستن
    ویرایش توسط dental.persian : September 8th, 2011 در ساعت 12:38 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)