صفحه 5 از 88 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 879

موضوع: بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط irantaze نمایش پست ها
    ببخشید من اونجا نوشتم لیسانس منظور فوق لیسانس بود و در مورد دکترای عمومی من تو سایت دانشکده پزشکی اگه اشتباه نکنم مشهد خوندم که این 6 سال دکترای عمومیه دیگه نمیدونم. یه سوال آقا عرفان یعنی من برم هند 5 سال بخونم اینجا میگن لیسانس دارم؟ اجازه مطب هم نمیدن؟ البته من نمیخوام ایران بمونم برمیگردم یه سابقه کار درست کنم بعدم بزنم بیرون واسه ادامه تحصیل تو یه کشور بهتر
    شما اگه ده سال هم اونجا درس بخونی و اسم مدرکت لیسانس باشه، وقتی میای اینجا لیسانس ارزشیابیت میکنن. لیسانس دندون طبق قوانین نظام پزشکی ایران پروانه نداره. یعنی نمیتونی مطب بزنی.
    بگرد تو هند ببین دکترای دندونپزشکی وجود داره؟( DDs)

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    شما اگه ده سال هم اونجا درس بخونی و اسم مدرکت لیسانس باشه، وقتی میای اینجا لیسانس ارزشیابیت میکنن. لیسانس دندون طبق قوانین نظام پزشکی ایران پروانه نداره. یعنی نمیتونی مطب بزنی.
    بگرد تو هند ببین دکترای دندونپزشکی وجود داره؟( DDs)
    البته من رو این قضیه شک دارم جون اگه اینطوری باشهکل سیستم british زیر سوال میره برای ایران
    من تا اونجا که میدونم در استرالیا بعد از BDs 4 سال میخوونن تا dds بگیرن
    http://www.dent.unimelb.edu.au/dsweb...dds/index.html
    یه توصیه دارم به دوستان اینجور رشته ها رو تو هر کشوری بخونید که می خواهید در اوجا بمونید چون تاییدکردن مدارک به شدت سخت زمان بر و هزینه بره.
    ویرایش توسط dental.persian : September 8th, 2011 در ساعت 07:21 PM

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    البته من رو این قضیه شک دارم جون اگه اینطوری باشهکل سیستم british زیر سوال میره برای ایران
    من تا اونجا که میدونم در استرالیا بعد از BDs 4 سال میخوونن تا dds بگیرن
    http://www.dent.unimelb.edu.au/dsweb...dds/index.html
    یه توصیه دارم به دوستان اینجور رشته ها رو تو هر کشوری بخونید که می خواهید در اوجا بمونید چون تاییدکردن مدارک به شدت سخت زمان بر و هزینه بره.
    همین طور هم هست. سیستم پزشکی انگلیسی در ایران تایید نمیشه. این سیستم اکثرا در کشورهایی که مستامره انگلیس بودن وجود داره. مثل هند، فیلیپین، مالزی، نیجریه و .... و خود انگلیس.
    پزشکی ایران بر اساس سیستم امریکایی ساخته شده.

البته من دیدم کسایی رو که از فیلیپین (قبلا که مورد تاییدبود) مدرک میگرفتن و باز بایدچند ترم با هزینه سنگین تو ایران میخوندن اما نمیدونم که DDS گرفتن یا BDS
    اما کلا من اینو میدونم که وزارت بهداشت ایران در کل تا اونجا که بتونه اذیت میکنه پس چه بهتر که ادم بدترین شرایط رو در نظر بگیره!

Apdentist آواتار ها

دانشگاه پاولوف فقط كورس پزشكي مورد تاييد وزارت بهداشت داره و دوره هاي دندون اون دانشگاه مورد تاييد نيستند بعد از ٢٠٠٨فقط دانشگاه مسكو براي دندون مورد تاييد هست كه اون هم فقط به زبان روسي هست
    ویرایش توسط Apdentist : October 6th, 2011 در ساعت 10:23 PM

Junior Member

سلام دوستان
    ایا کسی از هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا اطلاع داره؟
    ایا میشه از وام یا کمک هزینه های تحصیلی دولت یا دانشگاه استفاده کرد؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط louee نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون
    تا اونجا که بنده شنیدم برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا عموما باید اقامت یا تابعیت کانادا داشته باشید. لینک زیر از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تورنتو است:
    http://www.utoronto.ca/dentistry/aca...dar2011-12.pdf

نقل قول نوشته اصلی توسط louee نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون
    امریکا قبول شدنش راحت تره و این حالت تبعیض امیز بین سیتی زن و خارجی رو هم به مراتب کمتر داره اما
    هزینه ها بسیار بالاست و راهه دیگه ای که دارین اینه که تو ایران بخونید و بعد مدارکو میشه تطبیق داد یا بادادن 4 تا امتحان یا با خوندن 2 سال درس اما امتحاناتشو هر کمسی نمیتونه پاس کنه! مرد میخواد
    هیچ کمک دولتی هم در کار نیست و اصلا تو این رشته ها بورس یا TA , RA معنی نداره و فقط میشه وام گرفت اونم باید یه ضامن امریکایی داشته باشی
    دورش هم 8 سال هست اول یه لیسانس میگیری بعد وارد دکتری میشی یه کنکور حالتی هم وسطش باید داد
    خلاصه خیلی رقابتیه.
    اما ادم اگه مصمم باشه میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

یه سوال برای من پیش اومد آقای دنتال پرشین شما امتحان برود آمریکا رو پاس کردین؟ سخت بود؟ مدرکتون دانشگاه آزاده بله؟
    بعد یه سوال یکی از دوستای من که در هند دندون میخونه مریض شد اونجا وقتی اومده بود ایران برای دریافت هزینه درمانش شرکت نفت یه کمیسیون پزشکی گذاشته بود(پدرش شکرت نفتیه) دکترا بهش گفته بودن تو ایران بودی الان مرده بودی پزشکی هند خیلی پیشرفته تر از ایرانه بعلاوه من در مورد دانشگاههای اروپا تحقیق کردم گفتن که مدارک دانشگاه آزاد ایران رو که اصلا قبول ندارن مدارک دولتیش هم دانشگاه اصفهان و چندتا دیگه ولی هند رو تاییدش کردن البته دانشگاه مد نظر منو میدونم تو هند تاییده از نظر اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط irantaze نمایش پست ها
    یه سوال برای من پیش اومد آقای دنتال پرشین شما امتحان برود آمریکا رو پاس کردین؟ سخت بود؟ مدرکتون دانشگاه آزاده بله؟
    بعد یه سوال یکی از دوستای من که در هند دندون میخونه مریض شد اونجا وقتی اومده بود ایران برای دریافت هزینه درمانش شرکت نفت یه کمیسیون پزشکی گذاشته بود(پدرش شکرت نفتیه) دکترا بهش گفته بودن تو ایران بودی الان مرده بودی پزشکی هند خیلی پیشرفته تر از ایرانه بعلاوه من در مورد دانشگاههای اروپا تحقیق کردم گفتن که مدارک دانشگاه آزاد ایران رو که اصلا قبول ندارن مدارک دولتیش هم دانشگاه اصفهان و چندتا دیگه ولی هند رو تاییدش کردن البته دانشگاه مد نظر منو میدونم تو هند تاییده از نظر اروپا
    بله من پاس كردم با نمره بالا (94) يك سال وقت گذاشتم ومدركم هم از دانشگاه ازاده . پاس كردنش همچين سخت نيست ولي نمره خوب اوردن خيلي سخته
    خوب ببين من دقيق نميتونم راجع به پزشكي نظر بدم اما اينو ميدونم بهترين جراح ها و پزشك هاي دنيا اكثرا اگه امريكايي نباشن ايرونين و اكثرشون هم دوران عمومي رو تو همين مملكت خوندن اما راجع به دندانپزشكي خوب ميتونم نظر بدم
    ببين استاد هاي ما اونايي كه رفتن هند تخصص گرفتن به مراتب از ايروني ها كم سواد ترن! اصلا براي اينكه ايران قبول نشدن رفتن هند
    من اعتقادم اينه يا ادم بره كشور هاي خيلي پيشرفته بخونه يا تو همين ايران بخونه هند و فيليپين و روسيه و حتي انگلستان هم ارزش رفتن ندارن
    يعني يا امريكا و كانادا يا همين ايران + اينكه امكان رفتن به امريكا براي ما وجود داره خوب چرا بريم جايي كه از لحاظ علمي پايين تره؟
    در مورد قابل قبول بودن مدرك هم شايعات زياده و خوب تا خودتون تو سايت رسمي نخوندين قبول نكنيد كلا اينجور رشته ها چون حساس هست هيچ كشوري مدرك يه كشور ديگرو راحت قبول نميكنه! حتي مثلا شما تخصص هم از امريكا داشته باشي استراليا ازتون ميخواد 2-3 تا امتحان بدين مگر در موارد معدود مثلا امريكا و كانادا همو قبول دارن يا انگلستان و استراليا و ايرلند
    اما در مورد امريكا من ميدونم كه شما اگه از اكسفورد مدرك گرفته باشين يا دانشگاه مزار شريف هيچ فرقي نميكنه شما بايد امتحانات برد رو بدين و دو سال تكميلي بخونيد
    من خيلي لز دوستام هستن كه الان UCLA و دانشگاه هاي ديگه دارن اون دوره تكميلي رو. ميخونن
    حتي يه اقاي دكتري هم از دانشگاه مشهد مستقيم هاروارد قبول شد تو يكي از تاپ ترين رشته هاي تخصصي
    پس توصيه من اكيدا اينه يا ايران يا امريكا و كانادا مگر در مواردي كه شخص براي مسايل خانوادگي مجبور ميشه كشور ديگه اي بره
    راجع به اروپا هم اصلا نميدونم و فقط اينو ميدونم كه از لحاظ علمي و كاري قابل مقايسه نيست با امريكا
    حتي يكي بود بلژيك درسشو تموم كرده بود و داشت 3 سالي طبابت ميكرد اما اومده بوبد دانشگاه ما تز دكتري بگيره كه بتونه تو ايران هم كار كنه!!! من ازش پرسيدم كمي راجه به ارتودنسي هيچي نميدونست و استاد هاي ما هم گفته بودن فقط تو دو تاكشور دانشجوي دندانپزشكي مرض ارتودنسي داره يمي امريكا يكي هم ايران
    حالاقضاوت با خودتون
    كلا اروپا رو هدف قرار ندين . بكسال تو ايران درس بخونيد كنكور بدين و الكي نريد مبالغ هنگفت رو به اين كشور ها بدين
    اگرم ميخواين هزينه كنيد بريد امريكا.
    ویرایش توسط dental.persian : October 28th, 2011 در ساعت 03:32 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)