صفحه 6 از 88 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 879

موضوع: بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط irantaze نمایش پست ها
    یه سوال برای من پیش اومد آقای دنتال پرشین شما امتحان برود آمریکا رو پاس کردین؟ سخت بود؟ مدرکتون دانشگاه آزاده بله؟
    بعد یه سوال یکی از دوستای من که در هند دندون میخونه مریض شد اونجا وقتی اومده بود ایران برای دریافت هزینه درمانش شرکت نفت یه کمیسیون پزشکی گذاشته بود(پدرش شکرت نفتیه) دکترا بهش گفته بودن تو ایران بودی الان مرده بودی پزشکی هند خیلی پیشرفته تر از ایرانه بعلاوه من در مورد دانشگاههای اروپا تحقیق کردم گفتن که مدارک دانشگاه آزاد ایران رو که اصلا قبول ندارن مدارک دولتیش هم دانشگاه اصفهان و چندتا دیگه ولی هند رو تاییدش کردن البته دانشگاه مد نظر منو میدونم تو هند تاییده از نظر اروپا
    ممکنه امکانات و تجهیزات پزشکی در هند خیلی گسترده تر از ایران باشه ولی از نظر سواد بعید میدونم. تا بیست سال پیش که پزشکهای هندی تو ایران کار میکردن، به پزشکهای بیسواد معروف بودن و جکهای زیادی هم راجع به طبابتشون گفته میشه. شاید الان جهش کردن!!
    معمولا از دیدگاه کشورهای پیشرفته، کلیه مدارک ایران هم سطح هستن. کلا دانشگاههای ایران زیاد شناخته شده نیستن که مدرکشون رو بشه از هم تفکیک کرد.
    وب سایت امتحان usmle برای خارجیها، ecfmg.org ، لیست تمام دانشگاههای پزشکی ایران رو معتبر اعلام کرده. چه آزاد چه سراسری، چه تهران چه زابل!
    ولی طبق گفته دنتال پرشین عزیز، تا نظام پزشکی کشور مقصد شما رو تایید نکنه اجازه کار بالینی و یا ادامه تحصیل در اونجا رو ندارید. برای این کار هم لازمه چندین امتحان بدید. همه جا تقریبا همینه. چه زامبیا، چه آمریکا!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

خب ببینید من میخواستم تو ایران بخونم ولی برنامه ها بهم خورد یعنی قصد داشتیم خانوادگی از ایران بریم یه کشور دیگه منم کنکور رو به پای زبان سوزوندم بعدم برنامه ها بهم ریخت. الانم دیگه جرات نمیکنم بمونم پشت کنکور مبادا در نیام. البته شنیدم دانشگاه اصفهان داره پولی دانشجو میگیره. ولی صرفنظر از اینها من از جو ایران دیگه داره حالم بهم میخوره.
    واقعا من دیگه موندم البته من با وزارت بهداشت در تماس بودم واسه این دانشگاهی که میخوام برم هند گفتن احتیاج به امتحان نیست فقط باید پرونده تشکیل بدی هر سال یه گزارش کار از دانشگاه بزاری توش فقط عمومیا رو پاس میکنی مثل وصایای امام!!!
    اون 2 سال تکمیلی آمریکا چقدر هزینشه؟
    اینکه اروپا بدرد بخوره مدارکش و اینا یحث نیست چون از نظر زندگی اروپا خوبه. بعد من اگه دکترای عمومی رو بگیرم شرایط برای ادامه تحصیل تو کدوم کشور برام بهتره؟
    -------------
    بله پزشکی ایران به سبک پزشکی آمریکاست اینکه ما به آمریکا نزدیک تریم درسته و پزشکی هند هم به سبک انگلستانه و به اون نزدیکه بخاطره اینه که بین ما و هند یه خورده فاصله هست اینم بگم که اونا هم میگن آمریکا پزشکیش بدرد نمیخوره همه میگن ماست همسایه ترشه
    ------------
    آقای دنتال پرشین اگه شما میگین استادای هند درس خوندتون بیسوادن پس چطوری استاد شدن؟؟؟
    یه دلیل دیگه که منو از ایران زده میکنه اینه که اصلا معیار هاشون برای تعیین استادا علمی نیست یه چیزه دیگس مثلا پدر دوست من تو مشهد دانشگاه پزشکی مشهد استاد یار بود مدرک فوق تخصص هم از دانشگاه آیوا آمریکا داشت خیلی وقت بود داشت رو این سمت درجا میزد دیگه استعفا داد
    نکته بعدی من اگه پول آمریکا داشتم هیچ وقت هند نمیومدم. الانم من نمیدونم حرف کی رو باور کنم آشناهای خودمون تو اروپا یا بعضی از فامیلامون که تو دانشگاههای ایران هستن میگن بری هند برات بهتره شما اینجوری میگی و کلا هر کی یه چیزی میگه
    ---------------------
    آقا عرفان ما بحثی سره امتحان داشتن نداریم ما امتحان میدیم موضوع سره اینه که هند ارزشش رو داره یا نه قضیه اینه

خوب من گفتنی ها روگفتم اما اینو هم اضافه میکنم شاید الان به نظر اروپا خوب بیاد چون شما هنوز به جایی نرسیدی و اول راهی به کم راضی میشی اما بعدا که همکار شدیم دیگه اونوری نخواهی رفت
    من الان اگه بدون امتحان هم بهم بگن بیا اروپا نمیرم! چون اروپا سیستم اقتصادیش مثل امریکا نیست و مالیات ها هم سنگین تر از امریکاست و در امدپایین تر تازه سیستم بهداشت و درمانش بیشتر دولتیه
    چیزی که به نظر من عقب موندشون کرده.
    بعد اینکه هندی ها یا انگلیسی ها سیستم پزشکی امریکا رو قبول نداشته باشن مثل این میمونه که ایران خودرو مرسدس بنز رو قبول نداشته باشه.
    اینکه چرا تو ایران یه عده میتونن با اینکه کم سوادن استاد شنیا سمت های بالایی بگیرن عجیبه؟ایران همینه دیگه
    هزینه امریکا هم بین 150-200 k$ میشه برای دو سال
    یه نکته دیگه هم بگم اگه 100% به فکررفتنی از ایران اصلا رشته های پزشکی و زیر مجموعه هاشو نخون برو مهندسی بخون بعد 4 سال یا با فاند برو یا فوقش یه هزینه میکنی خودت
    تو این رشته های خیلی سخته مهاجرت و خودش 1-2سال وقت ادمو تلف میکنه
    راستی اینی که شما میخوای بری هند 6 سال و کلی هزینه کنی + هزینه زندگی تو 6سال یکم بزار روش بعدا 2 سال برو امریکا تو ایران هم اینقدر بخون تا سراسری با ازاد قبول شی
    این دانشگاه های بین المللی هم هستن ولی من توصیه نمیکنم شهریشون خیلی بالاست
    ویرایش توسط dental.persian : October 29th, 2011 در ساعت 02:17 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط irantaze نمایش پست ها
    موضوع سره اینه که هند ارزشش رو داره یا نه قضیه اینه
    بستگی به اهداف شما تو زندگی داره.
    اگر بخوای بعدها تو هند زندگی کنی رو نمیدونم می ارزه یا نه؟! چون خیلی از پزشکهای هندی خودشون از هند فرار میکنن.
    اگه بخوای تو ایران کار کنی، به شرطی که سر تایید مدرکت دبه در نیارن میارزه. گرچه در این مورد کنکور ایران و نیز همون دانشگاههای بین الملل ایران با پولهای گزاف بیشتر میارزه.
    اگه بخوای با مدرک هند بری امریکا یا استرالیا، این هم شدنیه و شرایطت در هند بهتر از ایران خواهد بود. عملا پزشکهای هندی نسبت به ایرانیها در امتحانات usmle موفق تر هستن. علت اصلیش اینه که مشکل زبان ندارن .
    گزینه دیگه ای هم هست؟
    به نظرم بهتر از اینه که تو ایران بیکار بمونی و یا رشته هایی بخونی که ازشون خوشت نمیاد . البته اگه فکر میکنی کنکور قبول نمیشی!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

ممنون از راهنمایی هاتون حالا یکی از دوستان برادرم هم داره از کانادا میاد ایران دکترای سرطان و این چیزا داره در حین تحصیل هم هست یه جلسه میرم پیشش ببینم چی راهنمایی میکنه میام میزارم تو فروم بقیه هم اسنفاده کنن

Thumbs up پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی!!!

من به شما دوست عزیز عرض میکنم که بشنوید و باور نکنید
    فیلیپین ارزونترین کشور برای درس خوندن تو کل دنیاست و البته تعداد دانشگاه های دندانپزشکیش بسیار زیاده شاید حدود 70 دانشگاه در سراسر فیلیپین این رشته رو با شرایط ورودی بسیار ساده ارايه میدن. نه مدرک زبان و نه امتحانی که بشه واقعا بهش امتحان گفت وجود نداره. اساتید دانشگاه آزاد هر چی که نباشن حداقل یک تخصص ارتودنسی از همون دانشگاهای سراسری یا آزاد و حتی شاید آمریکا رو دارن اما تو دانشگاهای فیلیپین چنین چیزی نیست. به عبارتی دندانپزشکان عمومی که کاره درست حسابی با حقوق مکفی نتونستن پیدا کنن میان و به دانشجوهای خارجی درس میدن. از اون جایی که ایرانیا عشق پزشکی و دندانپزشکی دارن و از طرف دیگه 4 تا دانشگاه بیشتر مورد تایید ایران نیست تا سال 2010 حدود 3000 نفر دانشجوی ایرنی به فیلیپین رفته اند که این رشته رو بخونن. حالا شما خودت قضاوت کن رشته ای تو کشورای پیشرفته به سختی پذیرش میده و بالاترین نمره های زبان رو هم میخواد و حداقل هم سالی 40 میلیون شهریه میگیره رو میشه با آمریکا و استرالیا مقایسه کرد و آیا فکر میکنی از توش واقعا دکتری که دکتر باشه میاد بیرون؟ ضمنا شما از هر جای دنیا که فارغ التحصیل بشید برای کار کردن تو کشورای آمریکا. استرالیا. نیوزلند.انگلستان.ایرلند و کانادا باید 2 تا امتحان کتبی و 2 امتحان عملی که توانایی کلینیکی رو ثابت میکه بگذرونید و بعد از اون معمولا 2 یا 3 سال دوره تکمیلی بگذرونید که شهریه اش رو هم باید از جیب بپردازید یعنی بورسی وجود نداره...
    پس اگر به قول اون دوستمون یا ایران یا اینکه هر که طاووس خواهد....و ضمنا خدا و خرما هم با هم نمیشه....یعنی نمیتونید هم کم شهریه بدید هم انگلیسی زبان هم با کیفیت...به نظر من هند هنوز سطح پزشکیش از فیلیپین خیلی بالاتر هست ولی بازم حتی آزاد ایران ارجحیت داره به این تیپ کشورا. گول وب سایت های داخلی و بعضا شرکت های اعزام دانشجو رو نخورید.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط paiamparneian نمایش پست ها
    من به شما دوست عزیز عرض میکنم که بشنوید و باور نکنید
    فیلیپین ارزونترین کشور برای درس خوندن تو کل دنیاست و البته تعداد دانشگاه های دندانپزشکیش بسیار زیاده شاید حدود 70 دانشگاه در سراسر فیلیپین این رشته رو با شرایط ورودی بسیار ساده ارايه میدن. نه مدرک زبان و نه امتحانی که بشه واقعا بهش امتحان گفت وجود نداره. اساتید دانشگاه آزاد هر چی که نباشن حداقل یک تخصص ارتودنسی از همون دانشگاهای سراسری یا آزاد و حتی شاید آمریکا رو دارن اما تو دانشگاهای فیلیپین چنین چیزی نیست. به عبارتی دندانپزشکان عمومی که کاره درست حسابی با حقوق مکفی نتونستن پیدا کنن میان و به دانشجوهای خارجی درس میدن. از اون جایی که ایرانیا عشق پزشکی و دندانپزشکی دارن و از طرف دیگه 4 تا دانشگاه بیشتر مورد تایید ایران نیست تا سال 2010 حدود 3000 نفر دانشجوی ایرنی به فیلیپین رفته اند که این رشته رو بخونن. حالا شما خودت قضاوت کن رشته ای تو کشورای پیشرفته به سختی پذیرش میده و بالاترین نمره های زبان رو هم میخواد و حداقل هم سالی 40 میلیون شهریه میگیره رو میشه با آمریکا و استرالیا مقایسه کرد و آیا فکر میکنی از توش واقعا دکتری که دکتر باشه میاد بیرون؟ ضمنا شما از هر جای دنیا که فارغ التحصیل بشید برای کار کردن تو کشورای آمریکا. استرالیا. نیوزلند.انگلستان.ایرلند و کانادا باید 2 تا امتحان کتبی و 2 امتحان عملی که توانایی کلینیکی رو ثابت میکه بگذرونید و بعد از اون معمولا 2 یا 3 سال دوره تکمیلی بگذرونید که شهریه اش رو هم باید از جیب بپردازید یعنی بورسی وجود نداره...
    پس اگر به قول اون دوستمون یا ایران یا اینکه هر که طاووس خواهد....و ضمنا خدا و خرما هم با هم نمیشه....یعنی نمیتونید هم کم شهریه بدید هم انگلیسی زبان هم با کیفیت...به نظر من هند هنوز سطح پزشکیش از فیلیپین خیلی بالاتر هست ولی بازم حتی آزاد ایران ارجحیت داره به این تیپ کشورا. گول وب سایت های داخلی و بعضا شرکت های اعزام دانشجو رو نخورید.

موفق باشید.
    100% باهاتون موافقم و باور بفرمایید ماکه میگیم نرید اون جور کشور ها برای این نیست که جای ما رو تنگ میکنید بلکه برای اینه که خودتون ضرر میکنید.
    من به عنوان کسی که دانشگاه آزاد خونده میتونم بگم مشکلاتشو اما اینم بگم طبق رنکینگ وزارت بهداشت از چندید دانشگاه دولتی بهتره و ایراد اصلیش اینه که فشار روی دانشجو خیلی زیاده و امکانات تحقیقاتی در قیاس با امریکا و دانشگاه های مادر (تهران و شهید بهشتی ) کمتره اما اگه خودتون بخواین واقعا باسواد باشین کاملا امکان پذیره چون از لحاظ اساتید و امکانات آموزشی در حد خوبیه.
    راستی یه چیزی هم بگم اون اینه که دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی (و احتمالا داروسازی) دانشگاه آزاد یکم شرایطش فرق میکنه چون اساتیدش اکثرا اساتید هستن که دانشگاه های دولتی هم تدریس میکردن و رقابت برای ورودش بالاست یعنی دانشجو های خوبی هم داره و مورد مهم اینه که زیر نظر وزارت بهداشته و نمیتونه هرچقدر دلش خواست دانشجو بگیره و باید حتما هم قوانین وزارت بهداشت رو رعایت کنه
    پس همینطور که دوستمون هم گفتن یا برید کشور های مطرح مثل امریکا و کانادا و استرالیا و.. یا همین ایران سعی کنین قبول شیین
    مگه اینکه به دلایل خانوادگی بخواین برین جای دیگه مثلا آلمان فامیل دارین
    ممنون از دوستانی که سعی میکنن دیگران رو راهنمایی صحیح کنن
    ویرایش توسط dental.persian : January 15th, 2012 در ساعت 08:00 PM

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

از دوستان می خوام در اظهار نظرشون از تعصب بیجا بپرهیزن و یکمی به واقعیت ها بپردازن اینکه یه دانشگاهی ورود بهش راحت دلیل بر پایین بودن اون دانشگاه نیست.این لینک 12000 دانشگاه برتر دنیاست همینطور که میبینید تعداد زیادی از دانشگاههای هند و فیلیپین از خیلی از دانشگاههای دولتی ایران خیلی بالاترن چه برسه به دانشگاه آزاد و فقط تنها دانشگاهی که از ایران جز 1000 دانشگاه برتر دانشگاه تهران و بقیه دانشگاهها حتی تا رده های 2000 به بالا هم جا ندارن.دوستان میتونن خودشون چک کنن.صرف اینکه آدم از داخل ایران بشینه و بگه که دانشگاههای ایران درس خوندن توشن حتی بیشتر لز دانشگاههای اروپا و خیلی جاهای آسیا ارزش داره اصلا منطقی نیست http://www.webometrics.info/top12000.asp

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    از دوستان می خوام در اظهار نظرشون از تعصب بیجا بپرهیزن و یکمی به واقعیت ها بپردازن اینکه یه دانشگاهی ورود بهش راحت دلیل بر پایین بودن اون دانشگاه نیست.این لینک 12000 دانشگاه برتر دنیاست همینطور که میبینید تعداد زیادی از دانشگاههای هند و فیلیپین از خیلی از دانشگاههای دولتی ایران خیلی بالاترن چه برسه به دانشگاه آزاد و فقط تنها دانشگاهی که از ایران جز 1000 دانشگاه برتر دانشگاه تهران و بقیه دانشگاهها حتی تا رده های 2000 به بالا هم جا ندارن.دوستان میتونن خودشون چک کنن.صرف اینکه آدم از داخل ایران بشینه و بگه که دانشگاههای ایران درس خوندن توشن حتی بیشتر لز دانشگاههای اروپا و خیلی جاهای آسیا ارزش داره اصلا منطقی نیست http://www.webometrics.info/top12000.asp
    ابن رفرنسی که دادین برای دانشگاه های غیر پزشکیه.
    بعد تا زمانی که روابط سیاسی ایران عادی نیست نمیشه به رنکینگ توجه زیادی کرد و اتفاقا چگونگی ورود به دانشگاه هم نشون میده که جه سطحی داره دانشگاه مثلا در امریکا ورود به دانشگاه های top 10 مثل MIT و هارواد و .... خیلی سحته
    اگر هم بخواهیم بر اساس رنکینگ صحبت کنیم
    http://www.shanghairanking.com/FieldMED2011.html
    ابن برای رشته های پزشکیه از هند و فیلیپین و روسیه و .... که دانشگاهی جز 100 تا اول نیست

من یه مقایسه ای هم بین هند و ایران کردم در لیست کلی دانشگاه ها بالاترین رنکینگی که پیدا کردم هم اینه
    http://www.shanghairanking.com/Count...jsp?param=IRAN
    http://www.shanghairanking.com/Count...p?param=India#
    پس تفادتی نیست حتی با هند که از همه اون کشور ها قوی تره
    مجارستان هم که شما هستید
    http://www.shanghairanking.com/Count...?param=hungary
    اما یه نکته ای هم بگم رنکینگ و .. بیشتر برای رشته ای فنی و مهندسی و علوم پایه کاربرد داره تا پزشکی و اکثر دانشگاه های علوم پزشکی تاپ دنیا هم در همون امریکا و کانادا هستن ونه در کشور های بلوک شرق یا هند و یا فیلیپین
    راستی این رنکینگ هم که من اشاره کردم خیلی خیلی معتبره
    یعد قسمت رنکینگ یه موضوعه اینکه بشه تو اون کشور ها موند و اصلا جای موندن هست هم یه موضوع شما اگه فرضا بری دانشگاه رنک 1 اما اخرش نتونی تو اون کشور موقعیت خوب کاری پیدا کنی و مجبور باشی برگردی ایران یا بری کشور ثٍالث چه فایده ای داره؟ اون 3 کشوری که من اشاره کردم امریکا و کانادا و استرالیا هم بهترین دانشگاه ها رو داره و هم بهترین کشور ها برای زندگی هستن
    بعد من به اعتقاد شخصی هم دارم اون اینه که جدا شدن و دل کندن از خانواده و وطن و دوستان و ... + سختی مهاجرت چون خیلی زیاده حتی برای سال های محدودی هم که باشه باید ارزششو داشته باشه پس چه بهتر که ادم تمرکز کنه رو کشور هایی که بهترین هستند.
    ویرایش توسط dental.persian : January 16th, 2012 در ساعت 02:09 AM

راستش این موضع گرفتن در مقابل دانشگاهای هند و فیلیپین برای من کاملا قابل درکه
    من خودم یه مدت درگیر این بودم که برم همچین کشورهایی ولی در نهایت کاملا منطقی هست که نمیشه، از دانشگاهاشون وقتی حتی رو نمره زبان داشتن هم حساسیت زیادی ندارن ،توقع بالایی از نظر سطح کیفی داشته باشیم.
    ولی نمیدونم چرا تسبت به دانشگاهای اروپایی هم همه با همین شدت دارن مخالفت میکنن. در حقیقت با یه حساب سرانگشتی نمیشه یه کشور پیشرفته اروپایی رو هم تراز هند و فیلیپین یا ترکیه دید.
    اگه میشه دلایل منطقی ،غیر از اینکه امریکا از همه جای دنیا بهتر هست بگید که اروپا به درد دندانپزشکی خوندن نمیخوره.
    ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی موثقی دارن بقیه رو هم راهنمایی بکنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)