صفحه 69 از 88 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 879

موضوع: بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_kh نمایش پست ها
    سلام. من فوق لیسانس هوافضا از صنعتی شریف هستم. الان یک ساله که بیکارم! می خواستم بدونم با سرمایه حداکثر 300 میلیون تومانی (با احتساب تمام هزینه ها برای کل دوره)کدوم کشور میشه به زبان انگلیسی دندون پزشکی خوند؟ مراحلش چیه؟ در ضمن 26 سالم هستش. ممنون
    دوست عزیز بیکاری؟
    با این روند دندانپزشکی که شدت گرفته و میوه فروش سر محل ما هم زندگیشو میفروشه بره دندونپزشکی بخونه تا هفت هشت سال دیگه فاتحه این رشته هم خونده شده مثل بقیه رشته ها. فکر دیگری بکن. اون چیزی که توی ذهنت هست به وقوع نخواهد پیوست. نمیخوام نا امیدت کنم ولی آینده این رشته ها واقعا مبهم شده توی این دوره اخیر و میشه گفت حتی آینده روشنی نخواهند داشت. این همه فارغ التحصیل میخوان چیکار کنند؟ هر شهر چند نفر پزشک دندانپزشکی میخواد؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

سلام. من فوق لیسانس هوافضا از صنعتی شریف هستم. الان یک ساله که بیکارم! می خواستم بدونم با سرمایه حداکثر 300 میلیون تومانی (با احتساب تمام هزینه ها برای کل دوره)کدوم کشور میشه به زبان انگلیسی دندون پزشکی خوند؟ مراحلش چیه؟ در ضمن 26 سالم هستش. ممنون
    دوست من، من چنین کارهایی رو کلا توصیه نمیکنم. حالا اینکه یکی ترم 5 برق شریف هست اومده تجربی داده رتبه اول شده رفته پزشکی قرار نیست همه تبعیت کنن.
    البته در مورد اینده نمیشه اظهار نظر قطعی کرد. شما بیکار بودن مهندس رو با دکتر مقایسه نکنید. صنعت در ایران کاملا خوابیده ولی مریض نه تنها نخوابیده بلکه هر روز داره رشد میکنه و بیدار میشه! در اینده هم انواع اقسام مرض ها رو مردم ایران تجربه خواهند کرد. الان حتی مهندس های باسواد هم بیکارند چون کلا صنعت خوابیده و کارخانه ها تعدیل کردن و انطور که شنیدم تقریبا همه بیکارن یه جورایی!
    به نظر من کسی که میره خارج دیگه باید بار و بنه رو ببنده و برنگرده. یعنی رفت که رفت! اگر هدفتون پول دراوردنه با همون 300 تومن به فکر کارهای خرید و فروش و دلالی و اینطور مسایل باشید اگر میخواید در ایران زندگی کنید اگر هدفتون مالی هست. نگران نباشید که دلالی افت میاره. الان دکترها هم به دلال ها تعظیم میکنند

Junior Member amin_kh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    دوست عزیز بیکاری؟
    با این روند دندانپزشکی که شدت گرفته و میوه فروش سر محل ما هم زندگیشو میفروشه بره دندونپزشکی بخونه تا هفت هشت سال دیگه فاتحه این رشته هم خونده شده مثل بقیه رشته ها. فکر دیگری بکن. اون چیزی که توی ذهنت هست به وقوع نخواهد پیوست. نمیخوام نا امیدت کنم ولی آینده این رشته ها واقعا مبهم شده توی این دوره اخیر و میشه گفت حتی آینده روشنی نخواهند داشت. این همه فارغ التحصیل میخوان چیکار کنند؟ هر شهر چند نفر پزشک دندانپزشکی میخواد؟
    رشته های پزشکی و دندون هیچ وقت اشباع نمیشن. در بد ترین شرایط مناطق محروم کار هست و درآمدشم بالاست. از وضع الان که بهتره که کار نیست یا اگه هست غیر مرتبطه و حقوقش کمه. به نظرت با حقوق 1200 تومن در ماه میشه زندگی کرد ؟ میشه به آینده امیدوار بود؟ چاره دیگه ای نیست!!!! گه بخوام دکتری رشته خودم هم بخونم که 5 سال طول میکشه و باز هم آینده ای نداره میرم دندون یا پزشکی می خونم بجاش. حداقل از وضع مهندسی در بدترین شرایطش خیلی بهتره. تازه همه چیز پول نیست. مهم اینه آدم از شغلش احساس مفید بودن و رضایت کنه. رشته های پزشکی و دندون ماهیت خدمت به مردم دارن و آدم حس بهتری داره. تازه آدم می خواد یه عمر زندگی کنه. هر چی الان هم آدم بذاره برای این رشته ها از آینده مهندسی خیلی بهتره! مهندس صنعت نفت با 10 سال سابقه می شناسم صبح ساعت 6 میره، 9 شب خونس 4 میلیون تومن حقوقشه. با این وضع میشه امیدوار بود؟ وضعیت مهندسی تایع صنعت کشوره. و با این وضعیت کشور ما تا آخر همین جوریه. ولی مریض همیشه هست و روز به روز هم داره بیشتر میشه. و مردم برای بیماری شون همیشه حاضرن خرج کنن!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

رشته های پزشکی و دندون هیچ وقت اشباع نمیشن. در بد ترین شرایط مناطق محروم کار هست و درآمدشم بالاست. از وضع الان که بهتره که کار نیست یا اگه هست غیر مرتبطه و حقوقش کمه. به نظرت با حقوق 1200 تومن در ماه میشه زندگی کرد ؟ میشه به آینده امیدوار بود؟ چاره دیگه ای نیست!!!! گه بخوام دکتری رشته خودم هم بخونم که 5 سال طول میکشه و باز هم آینده ای نداره میرم دندون یا پزشکی می خونم بجاش. حداقل از وضع مهندسی در بدترین شرایطش خیلی بهتره. تازه همه چیز پول نیست. مهم اینه آدم از شغلش احساس مفید بودن و رضایت کنه. رشته های پزشکی و دندون ماهیت خدمت به مردم دارن و آدم حس بهتری داره. تازه آدم می خواد یه عمر زندگی کنه. هر چی الان هم آدم بذاره برای این رشته ها از آینده مهندسی خیلی بهتره! مهندس صنعت نفت با 10 سال سابقه می شناسم صبح ساعت 6 میره، 9 شب خونس 4 میلیون تومن حقوقشه. با این وضع میشه امیدوار بود؟ وضعیت مهندسی تایع صنعت کشوره. و با این وضعیت کشور ما تا آخر همین جوریه. ولی مریض همیشه هست و روز به روز هم داره بیشتر میشه. و مردم برای بیماری شون همیشه حاضرن خرج کنن!
    اینجا هم آینده ای ندارید دوست عزیز. در ضمن با همون 1200 خیلی ها دارن زندگی میکنن. شماها چرا تازه 26 سالگی به یاد علاقه به پزشکی میفتید نمیدونم والا؟!
    به 4 تومنم راضی نیستی؟
    واقعا انگیزه عجیبی داری ولی با این نگاه و انگیزه نمیرسی به چیزایی که نوشتی و در حد رویا خواهند ماند . در ضمن مردم حاضرن خرج کنن ولی وقتی بجای 10 نفر دندانپزشک 200 نفر دندانپزشک هست طبیعتا دیگه همون 4 تومنم نیست! از خارج داری به این رشته ها نگاه میکنی و دید به کل غلطه
    موفق باشید هر انتخابی داشتی.

Banned

کی میگه اشباع نمیشن...شاید مقدار اشباع شدنشون کمتر از سایر رشته ها باشه.
    همین الان ۳۰ درصد پزشک ها دندانپزشک ها و داروساز ها کار آزاد دارند و خود وزارت بهداشت نمیدونه اینا الان دقیقا دارن چیکار میکنن!

Junior Member amin_kh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehast96 نمایش پست ها
    همین الان ۳۰ درصد پزشک ها دندانپزشک ها و داروساز ها کار آزاد دارند و خود وزارت بهداشت نمیدونه اینا الان دقیقا دارن چیکار میکنن!
    ای بابام اینجور که شما میگید همه چیز در حال اشباع شدنه. پس آدم هیچ رشته ای رو نخونه دیگه. چند سال پیش هم همین حرف رو میزدن در مورد همین رشته ها. مگه میشه پزشک بیکار باشه؟ اگه بخواد در بدترین حالت ممکن تو مناطق محروم کار هست و اونم با درآمد بالا. شاید خودشون نخواستن برن! مشکل مهندسی اینه اصلا هیچ کاری نیست! چون مهندس با صنعت طرفه و چون صنعت خوابیده مهندس هم بیکاره. ولی پزشک ها و دندون پزشک ها با مردم طرف هستند و همان طور که گفتم در بدترین حالت اینه که بره مناطق محروم کار کنه . این مساله رو هم شما تکذیب می کنید؟

کانادا عالیه یکی از آشناهامون اونجاست.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

ای بابام اینجور که شما میگید همه چیز در حال اشباع شدنه. پس آدم هیچ رشته ای رو نخونه دیگه. چند سال پیش هم همین حرف رو میزدن در مورد همین رشته ها. مگه میشه پزشک بیکار باشه؟ اگه بخواد در بدترین حالت ممکن تو مناطق محروم کار هست و اونم با درآمد بالا. شاید خودشون نخواستن برن! مشکل مهندسی اینه اصلا هیچ کاری نیست! چون مهندس با صنعت طرفه و چون صنعت خوابیده مهندس هم بیکاره. ولی پزشک ها و دندون پزشک ها با مردم طرف هستند و همان طور که گفتم در بدترین حالت اینه که بره مناطق محروم کار کنه . این مساله رو هم شما تکذیب می کنید؟
    آها!
    اون وقت اون منطقه محروم چند نفر دندونپزشک میخواد؟ و آیا فکر نمیکنید خدمات دندانپزشکی جزو کالاهای لوکسه و منطقه محروم تا به مرحله کشیدن نرسه خیلیها اصلا دندونپزشک نمیرن! و از این طرف شهر بزرگ هم اشباعه و وزارت بهداشتم مجوز نمیده اصلا!

Junior Member

در مورد اینده شغلی رشته های پزشکی خصوصا دندانپزشکی همه چی برمیگرده به مهارت و علم خود شخص و اینکه در دوران دانشکاه و تحصیلش چقد زحمت کشیده و چقد مهارت کسب کرده. بالفرض ممکنه تو یه شهر هزار نفری صد تا دندانپزشک باشه! اما اکثرا میرن پیش یکی دو نفر از دندانپزشکان. چرا؟؟ چون اون دندانپزشک مهارتش بیشتره. امروزه تو همه شغل ها از جمله پزشکی رقابت وجود داره و کسی موفقه که تو این رقابت ها بتونه حرفی واسه گفتن داشته باشه. پس تصمیم برای خوندن یا نخوندن پزشکی برمیگرده به خود شخص که چقد این توانایی رو داره که تو رقابت با سایر پزشکان پیروز بشه نه اینکه فقط مدرک بگیره و مطب بزنه!

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehast96 نمایش پست ها
    علت این قضیه این نیست که کار براشون نیست یکی به خاطره درامد بالاتر و یکی هم به خاطره سختی و ملال اور بودن رشته پزشکی و دندانپزشکی طرف ترجیح میده کمی از بار کاریش کم کنه و بیزنس دیگه ای هم راه بندازه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)