صفحه 7 از 88 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 879

موضوع: بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh2 نمایش پست ها
    راستش این موضع گرفتن در مقابل دانشگاهای هند و فیلیپین برای من کاملا قابل درکه
    من خودم یه مدت درگیر این بودم که برم همچین کشورهایی ولی در نهایت کاملا منطقی هست که نمیشه، از دانشگاهاشون وقتی حتی رو نمره زبان داشتن هم حساسیت زیادی ندارن ،توقع بالایی از نظر سطح کیفی داشته باشیم.
    ولی نمیدونم چرا تسبت به دانشگاهای اروپایی هم همه با همین شدت دارن مخالفت میکنن. در حقیقت با یه حساب سرانگشتی نمیشه یه کشور پیشرفته اروپایی رو هم تراز هند و فیلیپین یا ترکیه دید.
    اگه میشه دلایل منطقی ،غیر از اینکه امریکا از همه جای دنیا بهتر هست بگید که اروپا به درد دندانپزشکی خوندن نمیخوره.
    ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی موثقی دارن بقیه رو هم راهنمایی بکنن.
    من وقتی نظر میدم راجع به یه کشور به دو تا فاکتور نگاه میکنم یکی از لحاظ علمی و دیگری از لحاظ شرایط زندگی(کار و اقامت و ...)
    در بعد از دوران تحصیل
    دلیلی که من به شخصه اروپا(اروپای غربی) رو توصیه نمیکنم (رد هم نمیکنم ) بیشتر ضعف در دوران بعد از تحصیله و مثلا من یه اقای دکتری رو می شناسم که لایسنس بلژیک و فرانسه رو داره و الان داره میاد ایران چون از شرایطه اونجا راضی نیست و یه علت دیگه هم اینه که هزینه ای که اکثر دانشگاه های اروپایی(منظور اروپای غربی) هست میگیرن خیلی بالاست و خوب خیلی عاقلانه تره که اون هزینه در کشور های که قبلا گفتم بشه
    ولی در نهایت میتونم بگم اگر از دانشگاه های تاپ اروپا که لیستشون تو اون 100 تا بود و اینکه اصلا امکان رفتن به امریکا و کانادا و استرالیا براتون فراهم نبود وشهریه دانشگاهی که پذیرقته شدید هم معقول بود(مثلا کشور هایی مثل آلمان و نروژ گویا شهریه کمی دارند) خوب چرا که نه!

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    ابن رفرنسی که دادین برای دانشگاه های غیر پزشکیه.
    بعد تا زمانی که روابط سیاسی ایران عادی نیست نمیشه به رنکینگ توجه زیادی کرد و اتفاقا چگونگی ورود به دانشگاه هم نشون میده که جه سطحی داره دانشگاه مثلا در امریکا ورود به دانشگاه های top 10 مثل MIT و هارواد و .... خیلی سحته
    اگر هم بخواهیم بر اساس رنکینگ صحبت کنیم
    http://www.shanghairanking.com/FieldMED2011.html
    ابن برای رشته های پزشکیه از هند و فیلیپین و روسیه و .... که دانشگاهی جز 100 تا اول نیست

من یه مقایسه ای هم بین هند و ایران کردم در لیست کلی دانشگاه ها بالاترین رنکینگی که پیدا کردم هم اینه
    http://www.shanghairanking.com/Count...jsp?param=IRAN
    http://www.shanghairanking.com/Count...p?param=India#
    پس تفادتی نیست حتی با هند که از همه اون کشور ها قوی تره
    مجارستان هم که شما هستید
    http://www.shanghairanking.com/Count...?param=hungary
    اما یه نکته ای هم بگم رنکینگ و .. بیشتر برای رشته ای فنی و مهندسی و علوم پایه کاربرد داره تا پزشکی و اکثر دانشگاه های علوم پزشکی تاپ دنیا هم در همون امریکا و کانادا هستن ونه در کشور های بلوک شرق یا هند و یا فیلیپین
    راستی این رنکینگ هم که من اشاره کردم خیلی خیلی معتبره
    یعد قسمت رنکینگ یه موضوعه اینکه بشه تو اون کشور ها موند و اصلا جای موندن هست هم یه موضوع شما اگه فرضا بری دانشگاه رنک 1 اما اخرش نتونی تو اون کشور موقعیت خوب کاری پیدا کنی و مجبور باشی برگردی ایران یا بری کشور ثٍالث چه فایده ای داره؟ اون 3 کشوری که من اشاره کردم امریکا و کانادا و استرالیا هم بهترین دانشگاه ها رو داره و هم بهترین کشور ها برای زندگی هستن
    بعد من به اعتقاد شخصی هم دارم اون اینه که جدا شدن و دل کندن از خانواده و وطن و دوستان و ... + سختی مهاجرت چون خیلی زیاده حتی برای سال های محدودی هم که باشه باید ارزششو داشته باشه پس چه بهتر که ادم تمرکز کنه رو کشور هایی که بهترین هستند.
    دوست من این سایت هم داره نشون میده که تنها دانشگاهی از ایران که دارای قابلیت رقابت با سایر داشگاههای دنیاست همون دانشگاه تهران هستش.ولی نمیدونم که چطور شما انقدر راحت در مورد تحصیل تو اروپا راحت صحبن میکنید بنده دوستان بسیار زیادی از سراسر اروپا از غرب اروپا گرفته تا شرق جنوب وشمال اون دارم و هیچکدومشون نمیخوان واسه زندگی برن امریکا و همه دارن متفق القول میگن که شرایط رشته های پزشکی تو اروپا از امریکا کم نداره ولی شما چطور وقتی دارین تو ایران زندگی میکنین میگین تحصیل و زندگی تو اروپا ارزش نداره من خودم دو تا از عمو هام همین اروپا درس خوندن در رشته دندانپزشکی و در اروپا هم دارن کار میکنن و سطح زندگیشون بسیار از اونهایی که تو ایران دارن کار میکنن بهتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست من این سایت هم داره نشون میده که تنها دانشگاهی از ایران که دارای قابلیت رقابت با سایر داشگاههای دنیاست همون دانشگاه تهران هستش.ولی نمیدونم که چطور شما انقدر راحت در مورد تحصیل تو اروپا راحت صحبن میکنید بنده دوستان بسیار زیادی از سراسر اروپا از غرب اروپا گرفته تا شرق جنوب وشمال اون دارم و هیچکدومشون نمیخوان واسه زندگی برن امریکا و همه دارن متفق القول میگن که شرایط رشته های پزشکی تو اروپا از امریکا کم نداره ولی شما چطور وقتی دارین تو ایران زندگی میکنین میگین تحصیل و زندگی تو اروپا ارزش نداره من خودم دو تا از عمو هام همین اروپا درس خوندن در رشته دندانپزشکی و در اروپا هم دارن کار میکنن و سطح زندگیشون بسیار از اونهایی که تو ایران دارن کار میکنن بهتره.
    من همونطور که گفتم اروپا رو رد نمیکنم ولی شرایط زندگی و کار رو اطمینان دارم خیلی خیلی پایین تر از امریکا هست حالا شاید اروپای غربی برای بعضی ها خوب باشه(در قیاس با ایران) اما مواردی که بنده دیدم اصلا قابل قیاس با امریکا نبود و شخصا یا در ایران درسمو ادامه میدم یا امریکا.
    من فکر نمیکنم اینکه شرایط کلی امریکا برای زندگی خیلی بهتر از اروپاست زیاد جای بحث داشته باشه و خوب میتونید به تاپیک هایی که سطح زندگی در این دو رو مقایسه کردند سر بزنید راجع به شرایط کاری هم مقدار مالیات ها به شدت بالاتره از امریکا و سیستم بهداشت و درمان دولتی تر از امریکا داره و به علت اینکه کشور Multi cultural نیست کاملا شرایط کاری با امریکا و کانادا و استرالیا فرق میکنه و ..... کلا درامد کمتر مالیات بیشتر و قدرت خرید کمتر و امکان پیشرفت کمتری هست نسبت به امریکا
    ویرایش توسط dental.persian : January 16th, 2012 در ساعت 04:52 AM

مرسی از جواب و اطلاعاتی که دادید.
    کشورهای اروپای غربی تا اونجا که من گشتم و تحقیق کردم هزینه کمی بابت شهریه از دانشجو میگیرن، درحقیقت چیزی که فشار میاره تو دوران تحصیلی به دانشجوها به نظرم یکی هزینه بالای زندگی هست و یکی هم یادگیری زبان سوم و بومی اون کشور.
    البته تا اونجا که من میدونم کشور آلمان رو مثلا باید اقامت داشته باشیم خودمون، تا بتونیم پذیرش بگیریم از دانشگاه واسه همچین رشته ای.
    در حقیقت به نظرم یکی از بد قلق ترین رشته هاهمین رشته دندانپزشکی هست که هم پذیرش گرفتنش کار سختیه هم اینکه هر کشوری ساز خودشو واسه روش آموزش میزنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh2 نمایش پست ها
    مرسی از جواب و اطلاعاتی که دادید.
    کشورهای اروپای غربی تا اونجا که من گشتم و تحقیق کردم هزینه کمی بابت شهریه از دانشجو میگیرن، درحقیقت چیزی که فشار میاره تو دوران تحصیلی به دانشجوها به نظرم یکی هزینه بالای زندگی هست و یکی هم یادگیری زبان سوم و بومی اون کشور.
    البته تا اونجا که من میدونم کشور آلمان رو مثلا باید اقامت داشته باشیم خودمون، تا بتونیم پذیرش بگیریم از دانشگاه واسه همچین رشته ای.
    در حقیقت به نظرم یکی از بد قلق ترین رشته هاهمین رشته دندانپزشکی هست که هم پذیرش گرفتنش کار سختیه هم اینکه هر کشوری ساز خودشو واسه روش آموزش میزنه.
    من قبلا راجع به آلمان تحقیق کرده بودم (5 سال پیش) فقط شرطش این بود که تو ایران در دانشگاه های دولتی همین رشته رو قبول شده باشیدو شرط اقامت نداشت
    میبینید که چقدر سخته پذیرش از جای خوب شاید چتد برابر موقع ترانسفر کردن از یک کشوری یه کشور دیگه اذیت میشید و این یه علت دیگس برای اینکه کشوری که می خواهید بروید رو با دقت انتخاب کنید و خیلی خیلی بهتره همون کشوری برید که میخواهید بمونید

Member persiiian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط paiamparneian نمایش پست ها
    من به شما دوست عزیز عرض میکنم که بشنوید و باور نکنید
    فیلیپین ارزونترین کشور برای درس خوندن تو کل دنیاست و البته تعداد دانشگاه های دندانپزشکیش بسیار زیاده شاید حدود 70 دانشگاه در سراسر فیلیپین این رشته رو با شرایط ورودی بسیار ساده ارايه میدن. نه مدرک زبان و نه امتحانی که بشه واقعا بهش امتحان گفت وجود نداره. اساتید دانشگاه آزاد هر چی که نباشن حداقل یک تخصص ارتودنسی از همون دانشگاهای سراسری یا آزاد و حتی شاید آمریکا رو دارن اما تو دانشگاهای فیلیپین چنین چیزی نیست. به عبارتی دندانپزشکان عمومی که کاره درست حسابی با حقوق مکفی نتونستن پیدا کنن میان و به دانشجوهای خارجی درس میدن. از اون جایی که ایرانیا عشق پزشکی و دندانپزشکی دارن و از طرف دیگه 4 تا دانشگاه بیشتر مورد تایید ایران نیست تا سال 2010 حدود 3000 نفر دانشجوی ایرنی به فیلیپین رفته اند که این رشته رو بخونن. حالا شما خودت قضاوت کن رشته ای تو کشورای پیشرفته به سختی پذیرش میده و بالاترین نمره های زبان رو هم میخواد و حداقل هم سالی 40 میلیون شهریه میگیره رو میشه با آمریکا و استرالیا مقایسه کرد و آیا فکر میکنی از توش واقعا دکتری که دکتر باشه میاد بیرون؟ ضمنا شما از هر جای دنیا که فارغ التحصیل بشید برای کار کردن تو کشورای آمریکا. استرالیا. نیوزلند.انگلستان.ایرلند و کانادا باید 2 تا امتحان کتبی و 2 امتحان عملی که توانایی کلینیکی رو ثابت میکه بگذرونید و بعد از اون معمولا 2 یا 3 سال دوره تکمیلی بگذرونید که شهریه اش رو هم باید از جیب بپردازید یعنی بورسی وجود نداره...
    پس اگر به قول اون دوستمون یا ایران یا اینکه هر که طاووس خواهد....و ضمنا خدا و خرما هم با هم نمیشه....یعنی نمیتونید هم کم شهریه بدید هم انگلیسی زبان هم با کیفیت...به نظر من هند هنوز سطح پزشکیش از فیلیپین خیلی بالاتر هست ولی بازم حتی آزاد ایران ارجحیت داره به این تیپ کشورا. گول وب سایت های داخلی و بعضا شرکت های اعزام دانشجو رو نخورید.

موفق باشید.

من واقعا موندم چطور ادمها میتونند بدون دیدن نظر بدن؟
    دوست عزیز شما تمام 70 دانشگاهی که ازش صحبت کردی رفتی چک کردی و استاداشون دیدید؟
    اخه چرا اینجوری حرف میزنید؟ تو این سایت خیلها هرچی دوست دارند فقط تایپ می کنند.

همین اول بگم من نمیگم سطح دانشگاهای پزشکی فیلیپین بالاست اما
    خوب بین دانشگاهای ایران چندتاشون توی تاپ 1000 هستند؟

قرار نیست که همه دانشگاهای یک کشور خوب باشن. 10% این دانشگاها خوب باشن برای کسی که واقعا می خواد درس بخونه کافیست.

دوست عزیزی که میگی فیلیپین دانشگاهاش ارزش نداره آیا میدونستی که تو اگزم بورد (کار) امریکا برای رشته های پزشکی و پرستاری دانشجوها فیلیپینی همیشه جز 5 کشور اول بودند؟ آیا با داشتن سیستم و دانشگاهای ضعیف امکانش هست؟
    چرا ما ایرانیها اینجوری هستیم؟
    یعی تو 70 تادانشگاه 5تا خوب پیدا نمیشه که خارجیها برن درس بخونن؟
    من خودم چندین نفر ایرانی میشناسم بعد از گرفتن مدرک دندون از فیلیپین رفتن استرالیا و یک نفر رفت کانادا ( فقط اینارو من میشناسم بقیه... )
    و دارن کار می کنن.

اینم بگم که همه دانشگاه ازاد میشناسن پس زیاد بحث این دانشگاه باز نکنید که ادم خندش میگیره.

یعنی فکر می کنید دانشگاه ازاد هر نقطه از ایران از 10تا دانشگاه اول فیلیپین بهتره؟
    لطفا این تعصب خشک ایرانی بزارید کنار و با چشم باز نگاه کنید دنیارو
    شما 2 دقیقه قبل از اینکه تایپ کنی رو حرفاتون فکر میکنید دوست گرامی؟

یعنی فیلیپین با جمعیت 90 میلیون 50 تا استاد تاپ نداره برای چندتا دانشگاه اولش؟
    بابا بس کنید لطفا
    ویرایش توسط persiiian : February 13th, 2012 در ساعت 07:00 PM
    هر وقت دیدی موندن و رفــتنت فرقی نمیکنه
    .
    .
    بــــرو.....

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط persiiian نمایش پست ها

قرار نیست که همه دانشگاهای یک کشور خوب باشن. 10% این دانشگاها خوب باشن برای کسی که واقعا می خواد درس بخونه کافیست.

دوست عزیزی که میگی فیلیپین دانشگاهاش ارزش نداره آیا میدونستی که تو اگزم بورد (کار) امریکا برای رشته های پزشکی و پرستاری دانشجوها فیلیپینی همیشه جز 5 کشور اول بودند؟ آیا با داشتن سیستم و دانشگاهای ضعیف امکانش هست؟
    من خودم چندین نفر ایرانی میشناسم بعد از گرفتن مدرک دندون از فیلیپین رفتن استرالیا و یک نفر رفت کانادا ( فقط اینارو من میشناسم بقیه... )
    و دارن کار می کنن.

اینم بگم که همه دانشگاه ازاد میشناسن پس زیاد بحث این دانشگاه باز نکنید که ادم خندش میگیره.

یعنی فکر می کنید دانشگاه ازاد هر نقطه از ایران از 10تا دانشگاه اول فیلیپین بهتره؟

بابا بس کنید لطفا
    دوست عزیز 100% باهات مولفقم.حرفت کاملا منطقی و مورد قبوله.منم دارم همینو میگم ولی مناسفانه نمیدونم چرا ما ایرانیا نمیخوایم این تعصب خشک و خالی رو کنار بزاریم.تموم ما ایرانیا هر جای دنیا باشیم دانشگاه آزاد رو میشناسیم و نیاز به توصیف نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط persiiian نمایش پست ها

و دارن کار می کنن.

بابا بس کنید لطفا
    با عدد و رقم صحبت کنید لطفا
    در لیست تاپ 500 دنیا که اثری از هیچ کدوم از دانشگاه های فیلیپین نیست تازه این لینک مربوط به کل رشته هایست و در رشته های پزشکی هم لیستی هست تحت عنوان تاپ 100 که برای پاسخ به سوال تاپیک باید تو اون بگردیم
    من موافق این نیستم که خیلی حرف از رنک زده بشه اما اگه خیلی براتون مهمه حداقل از یه کشوری دفاع کنید که تو اون لیست دانشگاهی داشته باشه
    در مورد آزاد و سراسری من قبلا هم گفتم دانشگاه آزاد واحد پزشکیش جریانش متفاوته و از طرفی کجایین شما ببینید که از دانشگاه های فیلیپین و... با کلی شهریه و کلی تلاش میان دانشگاه آزاد تکمیلی بخونن و با اون سطح علمی که من دیدم !!! از اون کشور ها واقعا نمیدونم شما از چی دفاع میکنید
    خوب اگه کسی واقعا دنباله رنک هست خودشو توکنکور ثابت کنه و بره دانشگاه تهران یا شهید بهشتی (در رشته دندانپزشکی شهید بهشتی بالاتر از تهران هست اما در پزشکی تهران) و اگرم بنا به رفتن به خارج از ایران هست خوب بره به یه کشوری که هم رنک و سطح علمی خوبی داشته باشه و مهمتر از اون جایی باشه برای موندن و زندگی کردن.
    امیدوارم ناراحت نشده باشید. اما چرا وقتی کشور های پیشرفته هستن کسی بخواد بره کشور های درجه 3؟!!؟ که نه سطح علمی دارن و نه جایی هستن برای زندگی و مهاجرت

Member persiiian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    با عدد و رقم صحبت کنید لطفا
    در لیست تاپ 500 دنیا که اثری از هیچ کدوم از دانشگاه های فیلیپین نیست تازه این لینک مربوط به کل رشته هایست و در رشته های پزشکی هم لیستی هست تحت عنوان تاپ 100 که برای پاسخ به سوال تاپیک باید تو اون بگردیم
    من موافق این نیستم که خیلی حرف از رنک زده بشه اما اگه خیلی براتون مهمه حداقل از یه کشوری دفاع کنید که تو اون لیست دانشگاهی داشته باشه
    در مورد آزاد و سراسری من قبلا هم گفتم دانشگاه آزاد واحد پزشکیش جریانش متفاوته و از طرفی کجایین شما ببینید که از دانشگاه های فیلیپین و... با کلی شهریه و کلی تلاش میان دانشگاه آزاد تکمیلی بخونن و با اون سطح علمی که من دیدم !!! از اون کشور ها واقعا نمیدونم شما از چی دفاع میکنید
    خوب اگه کسی واقعا دنباله رنک هست خودشو توکنکور ثابت کنه و بره دانشگاه تهران یا شهید بهشتی (در رشته دندانپزشکی شهید بهشتی بالاتر از تهران هست اما در پزشکی تهران) و اگرم بنا به رفتن به خارج از ایران هست خوب بره به یه کشوری که هم رنک و سطح علمی خوبی داشته باشه و مهمتر از اون جایی باشه برای موندن و زندگی کردن.
    امیدوارم ناراحت نشده باشید. اما چرا وقتی کشور های پیشرفته هستن کسی بخواد بره کشور های درجه 3؟!!؟ که نه سطح علمی دارن و نه جایی هستن برای زندگی و مهاجرت
    من با عدد و رقم براتون صحبت کردم .
    اگه سیستمش بد هست و دانشگاهاش بدرد نمیخورند پس چرا همیشه هندی ها و فیلیپینی ها تو پزشکی و پرستاری تو اگزم بردها حرف اول میزنند؟

در مورد انتقالی به ایران هم باید بگم کسایی انتقالی میگیرن و برمیگردند ایران که قصد زندگی در ایران دارند و نمی خوان بعد از تمام کردن درس 1سال و نیم تو ایران تکمیلی برن و یا اینکه از نظر مالی مشکل دارند با خرج کردن دلار در خارج از کشور.
    این سطح کمی که شما میگید شاید مربوط به 30% باشه آن دلیل نمیشه که کسی که ضعیف بوده و انتقالی گرفته رفته ایران شما بگید کل بچه های فیلیپین و کل سیستم آموزشی یک کشــــــــــــــور بدرد نمیخوره و ضعیف هستند؟ این دید کجاش درسته دوست عزیز؟
    و شما کجا هستی ببینی بچه های که مدرکشون گرفتن از فیلیپین و زبان پرفکت دارند راحت برای تخصص یا کار اقدام کردند جاهای خوب؟
    رشته دندان پزشکی 50% هنر فرد و کار عملی هست و این دلیل نمیشه هرکی خرخون بوده تو دبیرستان و کنکور خوب داده بتون دندان پزشک خوبی بشه.
    شما چند نفری که بدلیل مالی یا درسی نتونستند فیلیپین بمونند و انتقالی گرفتند و رفتند ایران به پای دانشجوها و سیستم نظام آموزشی یک کشور نندازید چون هرکی اینجا مدرک بگیره دیگه آخرین گزینش ایران هست و همه سعی میکنند برای تخصص یا کار برن جای دیگه.

در کل پیشنهاد میکنم این تعصب خشک ایرانی که فکر می کنیم ایران تو همه چیز خدا هست بزارید کنار که همین تعصب خشک ما ایرانیها باعث عقب ماندگی تو همه زمینه ها هست.
    با احترام
    بدرود
    هر وقت دیدی موندن و رفــتنت فرقی نمیکنه
    .
    .
    بــــرو.....

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

دوستان بحث رو شخصی نکنید لطفا!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)