صفحه 78 از 88 نخستنخست ... 286869707172737475767778798081828384858687 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 879

موضوع: بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط had5ifaramarz نمایش پست ها
    شمام اگه قصد برگشتن به ایران رو دارید از لحاضه هزینه داکا بهتره.هم مورد تایید وزارت بهداشت هست و هم رنکینگ دندونش بالاس.من سال اول دانشگاه داکا هستم دوستان هر کمک و سوالی در خصوص بنگلادش داشتن در خدمتم.و اینکه شروع سال تحصیلی اینجا اسفند ماه هست و تا اوایل فروردین میتونید ثبت نام کنید

اگر نسبت به هند بخوام بگم چین کشوری تمیز , امن و حتی ارزون تر و زندگی با کیفیتر هست حتی دوستان اروپایی که اینجا بودن راضی بودن . ولی بنگلادش شما باید شرایط واسه دوستان کامل بگین از جمله کثیفی شهر ها . بعضی هارو میشناسم هند بخاطر این چیزا دووم نیاوردن . به هر حال اونجا دانشجو می خواد زندگی کنه . هرکس دووم نمیاره

شمام اگه قصد برگشتن به ایران رو دارید از لحاضه هزینه داکا بهتره.هم مورد تایید وزارت بهداشت هست و هم رنکینگ دندونش بالاس.من سال اول دانشگاه داکا هستم دوستان هر کمک و سوالی در خصوص بنگلادش داشتن در خدمتم.و اینکه شروع سال تحصیلی اینجا اسفند ماه هست و تا اوایل فروردین میتونید ثبت نام کنید
    داکا​کشور بنگلادش منظورتونه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی دانشگاه داکا

بله. ولی همینطور که دوستمون اشاره کرد وضعیت بهداشتی شهر مناسب نیست و الودگی هوا زیاده. ولی الودگی از نوع هند نیست.اینجا خیابونا اشغال زیاده و گردو خاکه ولی مثل هند دیگ فضولات تو خیابونا نیست چون مسلمونن
    شهر داکا مثل همه کلانشهرها پر جمعیت و شلوغه ولی چند تا ویژگی داره که من هیچ جا ندیده بودم
    اول محاسنشو بگم: مردمی بسیار خوب و اروم و خوش قلبی داره به خصوص ایرانی دوستن البته معدودی هستن که دنبال سرکیسه کردنن. من هرجای شهر مشکلی داشتم کافی بود به یکی بگم تا مشکلمو حل نمیکردن دست بردار نبودن حتی گاهی شمارمو گرفتن و پیگیر اوضاع میشدن که سالم به مقصد رسیدم یا نه.
    راننده هاش بسیار بسیار حرفه ای و بسیار سریع و تگزاسی میرانند با این حالت تصادف به ندرت روی میده که در صورت تصادف جزیی اصلا توجه نکرده و به مسیر خودشون ادامه میدن. مالیدن خودرو امری عادیه و نیاز به افسر و پیاده شدن از ماشین نیست. ولی مرض بوق زدن دارن کلا حین رانندگی همه دارن بوق میزنن جوری که ادم دیونه میشه.
    شنیده بودم که جزء 5 کشور آلوده دنیاست و وقتی رسیدم به عینه دیدم که واقعا شهری بسیار کثیف و آلوده هست.خیابونا بسیار کثیف و زباله همه جا دیده میشه.هواش گرد و غباره و آلودگی صوتی ماشینام بیداد میکنه. بهداشت واسشون معنا نداره. سگهای زیادی توی شهر میگردن ولی اصلا با ادما کاری ندارن
    خونه هاشونم بسیار ساده هست و هیچ تجملاتی استفاده نمیکنن و البته کثیف فک کنم هر 5 سال یکبار خونه تکونی کنن.اصلا به تمیزی و نظافت اهمیت نمیدن و با این همه با دست غذا میخورن
    هر خونواده هم یکی دوتا نوکر دارن که کار آشپزی و مراقبت از فرزند و نظافتو انجام میدن و دستمزدشون فقط غذاست.اخه کشور بسیار فقیریه و فاصله طبقاتی زیاد.
    90 درصد مسلمونن و با حجاب

کلا هر نوع غذا به وفور یافت میشه ولی قیمتها با ایران قابل مقایسه نیست
    میوه های بومیش مثل موز- نارگیل-اناناس - انبه و خیلی میوه های دیگه که تو ایران نیست و اسمشونم نشنیدین بسیار ارزونه و با قیمتی حدود یک سوم ایران فروخته میشه.
    ولی میوه های سردسیری مثل سیب - انار - گلابی و... حدودا سه برابر قیمت تو ایران فروخته میشه
    برنج از کیلویی 1500 تومن هست تا بهترینش که کیلویی 4000
    نوناشون کلا یا باگتن یا نون لواش های مخصوصی که تو قابلمه با روغن میپزن
    قیمت گوشت گاو و گوسفند 30 درصد ارزونتر از ایرانه
    گوشت طیور با تنوع زیادی عرضه میشه شاید 10 نوع و بیشتر اونم گوشت گرم و نه یخ زده که قیمتش گرونتر از ایرانه ولی بعضیارو عددی میفروشن بعضیارو کیلویی
    اکثر جاها طیور زنده عرضه میشه یعنی شما انتخاب میکنی همونجا سر میبرن و تمیز تحویل میدن حتی تو فروشگاههای بزرگ و شیک
    گوشت ماهی و میگو هم با تنوع بسیار بسیار زیاد(بالای 30 نوع) با قیمتی حدود 30 درصد ارزانتر از ایران عرضه میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی دانشگاه داکا

البته کالج هایی هست که اطراف شهره و شما ارتباط کمی با شهر پیدا میکنی.ولی در کل باید تحمل الودگیو داشته باشین به خصوص هوا.اگه تحمله این چیزا رو ندارین به هیچ وجه به بنگلادش نیاین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی دانشگاه داکا

ولی مزیت کالج ها اینه که شهریه بسیار پایینی داره که قابل تصور نیست و بعضی از کالج ها خوابگاههای خیلی مناسبی هم در اختیار دانشجو میزارن.کالجی که من هستم یه خوابگاه حدود 60 متری با سرویس و حموم در اختیار من گذاشته.البته من متاهلم. و واسه مجرد ها یه اتاق 40 متری واسه دو نفر میده که خوابگاهها طبقه بالای کلاسا هست.الان تنها چیزی که منو اینجا اذیت میکنه الودگی هواست طوری که 10 روز اول من به شدت حساسیت کرده و سرفه میکردم.درسته الان حساسیت برطرف شده ولی الودگی هوا همیشه اذیت کننده هست و تنها راحش تحمله

Junior Member

ولی مزیت کالج ها اینه که شهریه بسیار پایینی داره که قابل تصور نیست و بعضی از کالج ها خوابگاههای خیلی مناسبی هم در اختیار دانشجو میزارن.کالجی که من هستم یه خوابگاه حدود 60 متری با سرویس و حموم در اختیار من گذاشته.البته من متاهلم. و واسه مجرد ها یه اتاق 40 متری واسه دو نفر میده که خوابگاهها طبقه بالای کلاسا هست.الان تنها چیزی که منو اینجا اذیت میکنه الودگی هواست طوری که 10 روز اول من به شدت حساسیت کرده و سرفه میکردم.درسته الان حساسیت برطرف شده ولی الودگی هوا همیشه اذیت کننده هست و تنها راحش تحمله
    بنگلادش ؟!
    خدا وکیلی معیار شما برای بنگلادش چی بوده؟ کسی به شما معرفی کرده یا شما خودتون پیدا کردین؟
    دندونپزشکی خوندن خیلی خوبه, ولی تو بنگلادش آخه؟!
    بنگلادش میشه گفت جزو 10 کشور بدبخت دنیاست. از هر نظر که فکرش رو بکنین. فقر, فاصله طبقاتی و ...بیداد میکنه اونجا.
    بهداشت یه لغت بیگانه ست کلا تو اون کشور و کشورهایی نظیر اون مثل هندوستان, نپال و ...
    ضمن اینکه امنیت اونجا خیلی پایینه. گروه های افراطی هم کم نداره.
    فکر کنم اینجوری که داره پیش میره یواش یواش دیگه شنیدن اینکه یه نفر رفته مثلا "سوازیلند", "قرقیزستان", "سومالی" و ... دندونپزشکی خونده خیلی تعجب آور نباشه !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی دانشگاه داکا

نقل قول نوشته اصلی توسط hanoi نمایش پست ها
    بنگلادش ؟!
    خدا وکیلی معیار شما برای بنگلادش چی بوده؟ کسی به شما معرفی کرده یا شما خودتون پیدا کردین؟
    دندونپزشکی خوندن خیلی خوبه, ولی تو بنگلادش آخه؟!
    بنگلادش میشه گفت جزو 10 کشور بدبخت دنیاست. از هر نظر که فکرش رو بکنین. فقر, فاصله طبقاتی و ...بیداد میکنه اونجا.
    بهداشت یه لغت بیگانه ست کلا تو اون کشور و کشورهایی نظیر اون مثل هندوستان, نپال و ...
    ضمن اینکه امنیت اونجا خیلی پایینه. گروه های افراطی هم کم نداره.
    فکر کنم اینجوری که داره پیش میره یواش یواش دیگه شنیدن اینکه یه نفر رفته مثلا "سوازیلند", "قرقیزستان", "سومالی" و ... دندونپزشکی خونده خیلی تعجب آور نباشه !
    بهتره اول همه پستا رو بخونین بعد اظهار نظر بکنین.معایبش کامل گفته شده.درسته بهداشت صفره ولی امنیت مشکلی نداره.
    و اینکه اول در خصوص سطح علمی یه دانشگاه تحقیق کنین بعد اظهار نظر.رنکینگ علمی دانشگاه داکا در QS رتبه 600 هست.و دانشگاهی هست که چندین ساله در لیست وزارت بهداشت بوده و حذف نشده.چون از لحاظ علمی بسیار بالا و خیلی سخت گیرن.قبولی تو امتحاناتش بسیار سختر از بیشتر از کشورهاست.و کسایی که تحصیل در داکا رو انتخاب میکنن هدفشون فقط تحصیله نه گردشو وقت گذرونی و رفتن به جاهای اونجوری.و شاید توان مالی یکی در حد رفتن به اروپا نباشه باید از ادامه تحصیل باز بمونه؟تحصیل در خارج فقط سهم بچه پولداراست؟در کنار همه معایبش مزایایی هم داره که شما از درکش عاجزی

الان که رفتن به پزشکی و دندانپزشکی هند متوقف شده عملا بهترین گزینه با همان شرایط مالی کشور بنگلادش میباشد.

Banned

میتونی بیای دانشگاه داکا همسایه هنده
    هزینه هاشم خیلی پایین تر از هنده. مدرک زبان و امتحان ورودیم نداره. من با همسرم اودیم اینجا سال اول هستیم
    سلام
    یه توضیح کلی برای بچه ها کاش بنویسی اگر فرصت کردی در حد یه پست مفصل از هزینه هات. مشاهداتت. شهریه. سطح علمی اساتید . خود من پارسال با توضیحاتی که در وزارت بهداشت ارایه کردم تونستم دید خوبی بدم راجع به برخی کشورها که خداروشکر توی لیست جدید هم هستند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryarfe نمایش پست ها
    هزینه دانشگاه پایین هست .5000 دلار به بالا . سطح زندگی هم تو چین با کیفیت هست و هزینه پایین
    ضمن تشکر البته از 5 هزار هست تا حدود 7-8 هزار هم در شانگهای شهریه ها هستند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)