صفحه 1 از 42 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 433

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت مالزی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Khosro
    Guest

پیش فرض بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت مالزی

سلام بچه ها. كسي ويزاي مالزي گرفته. ميگن موقع ثبت نام و گرفتن ويزاي دانشجويي 550 رينگيت جريمه براي ويزا بايد بدي؟ قانونيش چيكار ميشه كرد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

پیش فرض پاسخ : VISA

بله اگر با ویزای تفریخی برید برای ثبت نام دانشگاه اونجا جریمه می شید
    گرفتن ویزای دانشجویی مالزی خیلی راحته 1 یا 2 روزه تحویل می دهند

باید برید سفارت مالزی
    همراه با نامه پذیرش دانشگاه
    پاسپورت
    3 قطعه عکس
    موجودی حساب خودتان یا قیم
    بلیط رفت و برگشت
    (اگر هنوز بلیط رفت و برگشت نگرفتید رسید رزرو هم کافیه)

خب فکر کنم همه رو نوشتم

اهان یادم رفت
    قبل عید حدود 1500 تومان هم باید پرداخت می شد الان نمی دونم چقدر شده

موفق باشید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

من امروز رفتم سفارت ! همه چيز مثل ايني كه اينجا نوشته شده بود ، با يه تغييرات مختصر ! وجه نقد شده 6100 تومان !
    ويزا رو هم زودتر از 1هفته نميدن!
    به نظرتون من ساعت 6 غروب پرواز دارم ، صبحش برم پاسپورت و ويزام رو بگيرم ممكنه مشكلي پيش بياد ؟ اونا تعطيلي الكي كه ندارند ؟

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    من امروز رفتم سفارت ! همه چيز مثل ايني كه اينجا نوشته شده بود ، با يه تغييرات مختصر ! وجه نقد شده 6100 تومان !
    ويزا رو هم زودتر از 1هفته نميدن!
    به نظرتون من ساعت 6 غروب پرواز دارم ، صبحش برم پاسپورت و ويزام رو بگيرم ممكنه مشكلي پيش بياد ؟ اونا تعطيلي الكي كه ندارند ؟
    کارت رونگذاری آخرین لحظه بهتر هست ، اما اگر چاره ای نداری که هیچ دیگه سوال نداره !
    امضا

نقل قول نوشته اصلی توسط Saber نمایش پست ها
    کارت رونگذاری آخرین لحظه بهتر هست ، اما اگر چاره ای نداری که هیچ دیگه سوال نداره !
    سلام به همه بچه ها.
    من الان مالزی هستم و چون این سایت خیلی کمکم کرد گفتم یه چیزایی که لازمه، واستون بزارم که اذیت نشین.
    ببینین اصلان واسه ویزا اینقدر خودتون رو اذیت نکنین اگه گرفتین خوب چه بهتر اگه نگرفتین الان باید خدمتتون عرض کنم قضیه 550 هم برداشته شده و تازه وقتی من رسیدم مالزی کل ملت پاسپورتشون مهر می خورد و از گیت رد می شدن ولی من که ویزا داشتم منو بردن امیگریشن آفیس فرودگاه!! و دو ساعت اونجا بودم . اصلا خودتون رو اذیت نکنین الان از منم 110 تا گرفتن از دوستم که نداشت هم 110 تا ، پس بیخیال درد سر ترافیک و .... بشین همینجا کارتون راحت انجام میشه.
    کل ماجرا اینه که وارد که شدین پاسپورتو مهر می زنن و یه برگه کوچیک اندازه کارت ویزیت می دن بهتون که روش تاریخ 3 ماه رو زده ، اونو با خودتون نگه دارین و همیشه مواظبش باشین، بعد که ایشالا اومدین دانشگاه بعد از ثبت نام باید برین امی گریشن آفیس دانشگاه اونم پاسپورتتون رو با 2 تا عکس و یه کارت بیمه که موقع ثبت نام بهتون میدن(نگران نباشین)،اینا رو ازتون میگیره و بعد حداکثر 3 تا 4 روز کاری میرین پاسپورتتون رو می گیرین که یه برگه مثل ویزا روش زدن که عکستون هم هست و 1 سال هم اعتبار داره،که بهش میگن "استیودنت پاس" به همین راحتی!!قضیه رو اصلا اینقدر بزرگ نکنین،هر چند منم مثل شما بودم
    فقط چند نکته بگم : هر چند اینا رو باید در قسمت وسایل مورد نیاز بگم و یا جاهای دیگه ولی اگه مدیر این بخش لطف کنه اجازه بده اینجا بنویسم ممنون میشم ، چون بچه هایی که کارشون به ویزا رسیده اومدنشون نزدیکه و اینا رو رعایت کنن
    1-بار رو تا 35 هم می تونین بیارین همچی گیر نیستن
    2-وسایل چون کمتر جا بگیره تا نزنین، لوله ای جمعش کنین اندازه 2 تا ساک میتونین تو یکی جا بدین
    3-هرچند پدر ماردرای دلسوز نمیزارن ولی وسیله اضافه نیارین که پشیمون میشین
    4-این 2 اسم رو به یاد داشته باشید (tesco) (jusco)اینا مثل فروشگاه شهروند خودمونن همه جا هم هستن به هر تاکسی هم بگین میبره شمارو،چون اول مشکل درک لهجه زبان اینا رو دارین از اینجا هرچی خواستین می تونین بخرین راحت خودتون ورش میدارین و لازم نیست اسم انگلیسیشو بلد باشین،هر چی بخواین هست ، به خدا قسم می خورم هست،ارزون هم هست
    5- فقط شاید روز اول یه کم گرسنه باشین و بیحال و دلگیر جدایی و نتونین برین خرید واسه خودتون کنسرو بیارین دو سه تا نه باز یه کارتون کنسرو بردارین،یه کوچولو نون هم یا بیسکوییت
    6- تا به غذا شون عادت کنین وقت میبره،ترجیحا اول برین رستوران هندی(خیلی زیاده) و فقط بگین (چیکن ویت رایس)مرغ با برنج،البته حتما بگین ویت اویت اسپایسی(بدون سس تند)،سوسول بازی در نیارین که چیز دیگه ای نمیتونین بخورین
    البته kfc و mac... هم میتونین برین
    7- یه خواهش،بچه ها همچی خیلی هم فکر نکنین خارج کشور در حد آمریکا و اروپاست!!! اینا مسلمونن و نسبت به لباس و ظاهر کاری ندارن ولی بعضیاشون از کشور ما هم بدتر گیر میدن: ما ایرانیا چون از یه فضای بسته داریم میایم به بعضی چیزا عقده داریم،منم همینطوریم!!! پسرامون عشق شلوارک و دخترا ...... تو دانشگاه مخصوصا روزای اول مراعات کنین و مخصوصا توی آفیس ها که می رین واسه ثبت نام و ... باید رسمی برین،منظورم حجاب نیست یعنی مرتب در حد دانشجوی بین المللی چون واقعا از همه آدمایی که اینجان ما از لحاظ فرهنگی سر تریم .بعد که دستتون اومد هرجایی با چه لباسی برین،اونوقت اصلا با مایو برین،به من چه!!ولی اول یدفعه ضایع نشین
    8- اینجا فقط کفش مردانه رسمی(واسه کت شلوار )گرونه و اودکلن اینا رو با خودتون بیارین
    9-راستی یادم رفت بگم ، جون مادرتون تیشرت یا مانتو یا هرچی میارین نخی نازک بیارین و از این پنبه ایها نیارین که عرق می کنین و لکش می مونه اعصابتون خورد میشه و لباس گرم به هیچ عنوان نیارین فقط یه چیز سبک اگه خواستین بیارین که تو کلاس و کتابخونه کولر به هیچ عنوان خاموش نمی کنن و اگه سردتون شد بپوشین
    بازم اگه سوال داشتین همینجا بگین من جواب میدم،به امید دیدار

سلام ، هر چند پائین نوشتم نمی خواد بیان همینجا ولی واسه اونایی که وسواس دارن می نویسم :
    سفارت از 9 باز می شه تا 12 مدارک می گیره و همچین قانون خاصی ندارن که حنما تو این موقع بگیرن بعضی وقتا می گن عصر بیا ولی تلفنی خیلی با حوصله جواب میدن ، روزای تعطیلشون هم با ایران فرق داره ، فقط بلیط رو رزرو کنین نرین بخرین که مالایی ها هم حرکت لاکپشتی دارن ، شانس من وقتی می خواستم بگیرم ، همه چی آماده شده بود ولی سفیرشون تو کنفرانس کشورهای عدم تعهد بود و حسابی حالم کرفته شده بود که اصلا فکرشم نمی کردم . در مورد فرمی که تو هواپیما می دن اصلا چیز خاصی نیست و همه مسافرا به جز مالایی ها پر می کنن یه نسخه از این فرم رو واستون حتما می زارم که ببینین و سوالاشو ئاسه خودتون یاد بگیرین آخه اونقدر مسسخره هستش که من از تو هواپیما دو درش کردم!! و یکی دیگه پر کردم.، ولی آخه اینجا این قدر دنبال ویزا می رین اونجا هم اندازه کسایی که ویزا ندارن معطل می شین و هیچ فرقی نمی کنه مخصوصا الان که دیگه چه ویزا باشه چی نباشه 110 رینگیت می گیرن . پس نگران ویزا نباشین !! در سفارت هم من حتای خودم نرفتم و اصلا نمی دونم سفارت کجاست. دوستم رفت واسم کارا رو کرد بنده خدا هم بهم گفت یکی رو بفرست که بتونه انگلیسی بنویسه چون حوابا رو خودم بهش می گم!!!!پس چیز شاخی نیست!!! من حتی ویندوز سیستمم فارسی بود تاریخ ها فارسی خورده بود تازه نامه هم واسم از مالزی نیومده بود از رو پروفایلم پرینت گرفتم بعدش باز پرینت رو فاکس کردم!!! من دیگه هندش بودم!! هر چی هم یارو می گفت من می گفتم بابا من مشهدم راهم دوره ، بنده خدا بیخیالم شده بود!!!!

Khosro
    Guest

من توي سايت سفارت مالزي نتونستم اين ها را پيدا كنم. سوالم خيلي خوب و كامل پاسخ داده شد.

اما اين مدارك مثلا حساب بانكي و يا تاييد رزرو بليط بايد ترجمه رسمي هم بشه؟ مصاحبه هم داره يا نه؟

سفارت چه نوع ويزايي مي ده و مدت ويزا چقدره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

بازم سلام

این اطلاعات کاملتر

آدرس جدید سفارت مالزی : ایران - تهران - ولنجک ، بین خیابان هجدهم و بیستم، پلاک 46
    شماره تلفن های تماس: 3 - 22404081
    ساعات کاری: از یکشنبه تا پنجشنبه ، از ساعت 9 تا 12

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کوتاه مدت دانشجویی: بلیط به همراه کپی بلیط ( در صورت عدم خرید بلیط ، رسید رزرو بلیط ) + پذیرش دانشگاه به همراه کپی + پاسپورت به همراه کپی + پرینت حساب بانکی که حداقل دارای 4 میلیون تومان پول باشد + 2 قطعه عکس + مبلغ 5600 تومان

خب برای حساب بانکی همون موجودی حسابی که برای APPLY داشتی کافیه
    یا یک گردش حساب

تایید رزرو بلیط که دیگه ترجمه نمی خواد ;D

اگر ویزا نداشته باشی در فرودگاه کوالالامپور یه ویزای 3 ماه برات می زنن به عنوان ویزای اجتماعی
    اون جریمه ای هم که توی دانشگاه باید پرداخت کنید در واقع جریمه نیست بلکه کارمزد تبدیل ویزای اجتماعی ( ویزایی که در فرودگاه کوالالامپور صادر میشه) به ویزای دانشجویی هست !

خب اگر ایران به تومن پرداخت بشه بهتره که اونجا با دلار بخواید پرداخت کنید

در مورد مصاحبه خیر مصاحبه نداره
    همون یه سوال جواب ساده اینکه هدفتون چیه و خودت کی هستید و ...

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

یه مورد یادم رفت

حتما یادتون باشه که نامه پذیرشتون باید دو ویژگی رو داشته باشه ، اول سربرگ دانشگاه و دوم امضا !

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

ببخشید

فکر نکنید دچار الزایمر شدم

در مورد ویزای دانشجویی یک ویزای یک ساله است
    که سال بعد می تونید تمدیدش کنید با برگه ثبت نام ترم جدیدتون که در خود دانشگاه این کار انجام میشه

خب

فکر کنم به همه سوالاتتون جواب دادم

موفق باشید ;D

صفحه 1 از 42 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)