صفحه 43 از 44 نخستنخست ... 333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

سلام به همه .. من با وثیقه و معافیت سه ساله اومدم ارشد بخونم دانشگاه TU و الان یک سالی هست برلین ام ولی به این نتیجه رسیدم فقط اسم این دانشگاه بزرگه و در واقع از نظر علمی و عملی خیلی ضعیفه و میخوام واسه همین رشته خودم البته مشابه و همین شهر یک هوخ شوله شروع کنم .. ولی ازون جایی که تا ترم بعد یک سال و نیم از معافیت سه ساله من گذشته میخواستم بدونم روندش واسه من چطوره که تغییر بدم دانشگاهمو نمیخوام حقیقتش فعلا مشکلی پیش بیاد واسه رفت و آمدن به ایران .. من الان برلین باید دقیقا چه مراحلی رو طی کنم که عوض شه معافیت نظام وظیفم ؟ و چقد بهم فرصت میدن ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی برام حیاتیه چند شبه حتی خوابم نمیبره از نگرانی و استرس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی

سلام دوستان وقت بخير.
    نميدونم اين فروم مناسب پرسيدن سوالم هست يانه ولي ممنون ميشم جواب بديد.

من براي fall 2019 قصد خروج از كشور رو دارم. ميخوام همسرم از طريق ويزاي همرام باهام بياد

همسرم خدمت نرفته تا بهمن ماه امسال معافيت تحصيلي داره. متاسفانه دانشگاه دولتي رو ول كرد و ادامه تحصيل نداد (انصراف نداده هنوز .)

بايد چيكار كنه كه بتونه از كشور خارج شه به عنوان همراه؟
    بايد انصراف بده و مشمول شه بعد وثيقه بذاره؟

خيلي برام مهمه لطف ميكنيد اگر جواب بديد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    bio medical eng

سلام یک سوال داشتم، توی برگه معافیت تحصیلی خارج از کشور، آیا فقط اسم کشور زده میشه یا اسم دانشگاه رو هم مینویسن؟؟؟

Junior Member

سلام.
    دوستان من برای فال 2019 برای آمریکا اپلای کردم ولی پذیرش نگرفتم. یک شهریور هم باید به خدمت اعزام بشم.
    من برای اینکه خدمت نرم یعنی خدمتو دور بزنم یه پذیرش سلف فاند از قبرس گرفتم در حالی که میخوام به دانشگاه قبرس هم نرم . اینطوری میخوام فرجه باز بشه که برای ترم اسپرینگ2020 آمریکا اپلای بکنم.
    حالا من اگه معافیت تحصیلی رو بر پایه پذیرش قبرس بگیرم بعدش برم آمریکا تو ایران برام مشکلی از طرف نظام وظیفه درست نمیشه ؟؟؟ یکی از دوستان میگفت که میشه فقط یک بار دانشگاه و کشورو عوض کرد
    میشه کمکم کنید ... سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط amirzzz نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من برای فال 2019 برای آمریکا اپلای کردم ولی پذیرش نگرفتم. یک شهریور هم باید به خدمت اعزام بشم.
    من برای اینکه خدمت نرم یعنی خدمتو دور بزنم یه پذیرش سلف فاند از قبرس گرفتم در حالی که میخوام به دانشگاه قبرس هم نرم . اینطوری میخوام فرجه باز بشه که برای ترم اسپرینگ2020 آمریکا اپلای بکنم.
    حالا من اگه معافیت تحصیلی رو بر پایه پذیرش قبرس بگیرم بعدش برم آمریکا تو ایران برام مشکلی از طرف نظام وظیفه درست نمیشه ؟؟؟ یکی از دوستان میگفت که میشه فقط یک بار دانشگاه و کشورو عوض کرد
    میشه کمکم کنید ... سپاس فراوان
    درسته عزیز.
    فقط یه بار حق دارید که این کار رو بکنید.

Junior Member

سلام دوستان

من بهمن 97 معافیت تحصیلی گرفتم ولی ویزام نیومد و از کشور خارج نشدم. الان از یه کشور دیگه پذیرش دارم و احتمالا مرداد ویزام برسه. وزارت علوم هم گفته اگه نظام وظیفه اجازه بده میتونم تغییر دانشگاه بدم. کسی میدونه محدودیت های نظام وظیفه واسه تغییر کشور و دانشگاه چیه؟

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Aref00 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من بهمن 97 معافیت تحصیلی گرفتم ولی ویزام نیومد و از کشور خارج نشدم. الان از یه کشور دیگه پذیرش دارم و احتمالا مرداد ویزام برسه. وزارت علوم هم گفته اگه نظام وظیفه اجازه بده میتونم تغییر دانشگاه بدم. کسی میدونه محدودیت های نظام وظیفه واسه تغییر کشور و دانشگاه چیه؟
    من دانشگاه تغییر ندادم، اما تاریخ پذیرش چرا. توی سایت نشا یک قسمت هست که وقتی امور دانشجویان بودم، مجبور شدم ازونجا تغییر بدم. توی شرایط باید از کشور و دانشگاه تا تاریخ پذیرش و ... دوباره انتخاب می کردم. تمام تغییرات توی اون قسمت اعمال میشه.

سلام بچه ها، از دوستان مشمول کسی تا حالا بعد از تغییر دانشگاه یا مقطع (دکترا به ارشد) به ایران سفر کرده یا تقاضای خروج داده؟ کسی از دوستان قانون رو میدونه؟ من برای دکترای مستقیم اجازه خروج داشتم اما بعد دریافت مدرک ارشد برای دکترا به دانشگاه دیگری ترنسفر کردم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داشته باشه. سپاس

Junior Member

سلام. امیدوارم حال همگی خوب باشه. من شرایطم یکم فوری و پیچیده هست. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من یه پذیرش از استرالیا گرفتم و با اون در اردیبهشت ماه وثیقه گذاشتم و معافیت گرفتم. بعد از معافیت من تونستم پذیرش بهتری از آمریکا پیدا کنم و خب خیلی راحت در تیر ماه به امریکا تغییر پذیرش داد. نظام وظیفه در این مسیر برام انصرافی ثبت نکرد. شروع ترمم مال شهریور بود و من قاعدتا باید تا اون موقع ویزای امریکام میومد. ولی خب ویزا نیومد و من مجبور به دیفر شدم. الان که در آذر ماه هستیم ویزای استرالیام اومده و نظام وظیفه و سازمان امور دانشجویان گفته میتونم به استرالیا تغییر پذیرش بزنم و استرالیام رو برم. سوال من اینه که اگر به استرالیا برم و یه موقعی ویزای آمریکام بیاد، من میخوام برم همون آمریکا. این وسط اعلام نکردن این تغییر کشور به سازمان نظام وظیفه و امور دانشجویان معادل غیبت سربازی حساب میشه؟ هیچ راهی نیست که با دانشگاه آمریکام کنار بیان؟ آخه من همش با این دوتا دانشگاه (در استرالیا و امریکا) کار داشتم و اونا میدونن که من منتظر ویزام موندم. ممکنه وثیقه من رو توقیف کنن؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mostanad نمایش پست ها
    سلام. امیدوارم حال همگی خوب باشه. من شرایطم یکم فوری و پیچیده هست. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من یه پذیرش از استرالیا گرفتم و با اون در اردیبهشت ماه وثیقه گذاشتم و معافیت گرفتم. بعد از معافیت من تونستم پذیرش بهتری از آمریکا پیدا کنم و خب خیلی راحت در تیر ماه به امریکا تغییر پذیرش داد. نظام وظیفه در این مسیر برام انصرافی ثبت نکرد. شروع ترمم مال شهریور بود و من قاعدتا باید تا اون موقع ویزای امریکام میومد. ولی خب ویزا نیومد و من مجبور به دیفر شدم. الان که در آذر ماه هستیم ویزای استرالیام اومده و نظام وظیفه و سازمان امور دانشجویان گفته میتونم به استرالیا تغییر پذیرش بزنم و استرالیام رو برم. سوال من اینه که اگر به استرالیا برم و یه موقعی ویزای آمریکام بیاد، من میخوام برم همون آمریکا. این وسط اعلام نکردن این تغییر کشور به سازمان نظام وظیفه و امور دانشجویان معادل غیبت سربازی حساب میشه؟ هیچ راهی نیست که با دانشگاه آمریکام کنار بیان؟ آخه من همش با این دوتا دانشگاه (در استرالیا و امریکا) کار داشتم و اونا میدونن که من منتظر ویزام موندم. ممکنه وثیقه من رو توقیف کنن؟
    سلام،
    تجربه ی شخصی ندارم، ولی در این تالار طی سالهای گذشته موارد زیادی دیدم که تغییر دانشگاه بعد از خروج از کشور بدون مشکل انجام شده. یعنی شما از کشور خارج شدین، در دانشگاه الف ثبت نام کردین و بعد از یه مدتی به دانشگاه ب تغییر مکان دادین.
    تنها موضوعی که این وسط مشکل ساز بوده، اون "یه مدتی" هست که برای تغییر دانشگاه زمان میگیره.
    ولی به صورت کلی هیچ مشکلی نباید باشه و پس از ثبت نام در دانشگاه اول، دیگه نباید تغییر دانشگاه مشکلی ایجاد کنه.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)