صفحه 4 از 44 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه و اخد معافیت تحصیلی پس از خروج

شما میتونی دانشگاهتو برای یکبار عوض کنی و برا نظام وظیفه هم مشکلی پیش نمی آید اما تا جایی که من می دونم در صورت تغییر کشور کلهم باید از اول پرونده تشکیل بدی تو وزارت علوم و دوباره معافی بگیری که نظام وظیفه دوبار مغافی نمیده. کلاً کارت خیلی سخت میشه. با آقای مقیمی تو وزارت علوم صحبت کن.
    همه چیز به دست خداست و تو دست خدایی...<br />http://sites.google.com/site/saeedmirshekari/home

نقل قول نوشته اصلی توسط smirshekari
    شما میتونی دانشگاهتو برای یکبار عوض کنی و برا نظام وظیفه هم مشکلی پیش نمی آید اما تا جایی که من می دونم در صورت تغییر کشور کلهم باید از اول پرونده تشکیل بدی تو وزارت علوم و دوباره معافی بگیری که نظام وظیفه دوبار مغافی نمیده. کلاً کارت خیلی سخت میشه. با آقای مقیمی تو وزارت علوم صحبت کن.
    ممنون از پاسختون.
    راستش با آقای مقیمی مشورت کردم؛ ایشون خیلی قطعی جواب نداد و گفت که باید از نظام وظیفه سوال کنی.
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

Senior Member pouya4 آواتار ها

تاجایی که من می دونم اگه تو همون کشور باشه نیازی به رفتن دوباره به نظام وظیفه نیست، اگه یه کشور دیگه باشی باید مدارک ثبت نام تو دانشگاه جدید رو بفرستی ایران، یه دوستی آشنایی بره مراحل وزارت علوم و نظام وظیفه رو دوباره بپیماید، در مورد نظام وظیفه می تونی بری میدون سپاه، چند تا خانوم محجبه در قسمت ورودی هستن به سوالت جواب میدن یا معرفیت می کنن به جایی که جواب بگیری، عدم استفاده از تیغ و ریش تراش و سایر فراورده های مربوطه! و ظاهر نا آراسته برای رفتن به نظام وظیفه متاسفانه کاملا توصیه می گردد
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouyardiola
    تاجایی که من می دونم اگه تو همون کشور باشه نیازی به رفتن دوباره به نظام وظیفه نیست، اگه یه کشور دیگه باشی باید مدارک ثبت نام تو دانشگاه جدید رو بفرستی ایران، یه دوستی آشنایی بره مراحل وزارت علوم و نظام وظیفه رو دوباره بپیماید، در مورد نظام وظیفه می تونی بری میدون سپاه، چند تا خانوم محجبه در قسمت ورودی هستن به سوالت جواب میدن یا معرفیت می کنن به جایی که جواب بگیری، عدم استفاده از تیغ و ریش تراش و سایر فراورده های مربوطه! و ظاهر نا آراسته برای رفتن به نظام وظیفه متاسفانه کاملا توصیه می گردد
    از Pouyardiola عزیز بابت پاسخش ممنونم. (هم قسمت ماهوی و هم قسمت ظاهری ;D)
    ممنون میشم از دوستان دیگه هم که در صورت امکان راهنماییم کنن.
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

تا جایی که من می دانم اگر وزارت علوم هماهنگی لازم را با نظام وظیفه انجام دهد مشکلی پیش نمی آید اما اگر بدون هماهنگی نظام وظیفه بفهمد که به کشوری به غیر از آن که قرار بوده رفتی وثیقه را برداشت می کند!

تا جائی‌ که من میدونم تا یه سال قانونی هست. نظام وظیفه هم باید قبول کنه. ولی‌ شما داری از نهابت مهلت زمانی‌ استفاده میکنی‌. پس احتمال زیاد بهت گیر میدان. مخصوصا تو نظام وظیفه که یک سری ریشو اونجا رییسن و به علم و درس زیاد کاری ندارن.

پس اگه گیر هم دادن سیریش باید بشی‌ چون تا جائی‌ که من میدونم قانونش تا یک سال بود.ب اید بری ملاقات مردمی با ریئس نظام وظیفه بگیری در نهایت.

پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

دوست عزيزم سلام

من هم مشکلي مشابه با مشکل شما رو دارم- مي تونيد در عنوان:" استفاده از گذرنامه کانادا جهت رفتن به کشور ديگري" مشاهده کنيد.- سؤالي که من از شما دارم اينه که اصلا فهميدن نظام وظيفه که ما براي ادامه تحصيل کجا رفتيم به چه دردش مي خوره، آدم مي تونه بهشون بگه دانشگاهش خوب نبود عوض کردم.
    نظر شما چيست؟
    اگر یک فلج مادر زاد قهرمان کوهنوردی نمی شود مقصر خودش است. ژان پل سارتر

سلام،

تا جایی که من شنیده ام، در مورد شما که می خواهید یک ترم جایی بمانید و برای ترم بعد دانشگاه (و کشور) خود را تغییر دهید، تقریبا هیچ مشکلی وجود ندارد. به صورت کلی به موارد زیر توجه کنید، فرض را دوره ی مستر قرار می دهیم:

1 - کل دوره تحصیل شما از حداکثر زمان مجاز معافیت تحصیلی نباید بیشتر شود (در اینجا سه سال).

2 - در صورتی که در میان تحصیل تغییر دانشگاه می دهید، دانشگاه مقصد باید حداقل نصف واحد های گذرانده شده شما را بپذیرد.

3 - در صورتی که در ترم های اول ( اینجا ترم یک) تغییر دانشگاه می دهید، نیازی به انتقال واحد های گذرانده شده نیست.

4 - هیچ محدودیتی برای تغییر کشور وجود ندارد، مادامی که وزارت علوم دانشگاه مقصد را تایید کند. پاسخی که وزارت علوم درباره ضرورت مراجعه به نظام وظیفه برای این سوال داده، بدیهی ترین جواب ممکن از طرف شخصی است که چیزی نمی داند و نمی خواهد برای خود مسئولیتی هم ایجاد کند.

5 - بعد از ثبت نام در دانشگاه مقصد، کسی را در ایران منظور کنید که برای شما پرونده جدید تشکیل بدهد. درخواستتان باید شرایط بالا را رعایت کرده باشد، هر چند استثنا هم وجود دارد. وزارت علوم تنها می خواهد مطمئا شود که مدت تحصیل شما بیشتر از حد مقرر نمی شود. اگر دانشگاه مقصد خوش نام بوده و شما هم خوش زبان باشید، تا ترم دوم هم می توان رشته ی تحصیلی را تغییر داد، که مستلزم عدم پذیرش واحد های گذرانده شده در دانگاه مقصد است.

تمامی این موارد پاسخ صادقانه و دلسوزانه ی یکی از کارکنان وزارت علوم به سوالات من است که اخذ پذیرش از اتریش برای summer semester و تلاش برای گرفتن ویزای آمریکا در زمان تحصیل را به عنوان راه حلی ساده برای از دست ندادن فرجه ی شش ماهه و داشتن زمان کافی برای اخذ پذیرش از آمریکا جلوی پایم گذاشت.

* ببخشید اگه خیلی رسمی شد، ولی فکر کنم اینطوری روشن تر باشه

Junior Member

دو تا سوالی داشتم

من الان دانشجوی ترم اول دکترا در یکی از دانشګاههای امریکا هستم و میخواستم برای ترم دوم به یک دانشګاه دیګه در امریکا ترنسفر کنم "بدون" اینکه واحد هایم رو ترنسفر کنم
    میخواستم بدونم این از نظر نظام وظیفه مشکلی نداره؟

دوم اینکه اګه کسی از دانشګاه اول اخراج بشه و بلافاصله برای ترم بعدش ترنسفر کنه یک دانشګاه دیګه این مشکلی از نظر نظام وظیفه ایجاد میکنه؟

Junior Member

من شنیدم وزارت علوم میګه اګر میخواین دانشګاهتون رو وسط تحصیل عوض کنین دانشګاه دوم باید واحد های دانشګاه اول رو قبول کنه (برای کسانی که مشمولن) !! آیا کسی همچین چیزی شنیده؟ خوب اګر قبول نکرد چی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)