صفحه 10 از 44 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : مجوز خروج با استفاده از پذیرش دانشگاهی دیگر

سلام
    من دانشجوی فوق لیسانس هستم. بعد از فارغ التحصیلی ، اگر دوباره برای فوق لیسانس پذیرش بگیرم میتوانم اجازه خروج بگیرم؟ آیا اصلا برای نظام وظیفه یا وزارت علوم مهم است که من چه مقطعی بودم و حالا چه مقطعی میخوام برم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Johor

پیش فرض پاسخ : کمک فوووووووووری: تغییر دانشگاه و اخد معافیت تحصیلی پس از خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_modir2000 نمایش پست ها
    میشه یه جورای هم گفت گرایش فرق کرده تو افر قبلیم نوشته شده Master of Science (information Technology - Management) تو این جدیده نوشته Master of Science(Computer Science) تحت دانشگاه و دانشکده و دپارتمان یکسان.
    لطفا تو تحقیقتون این مسائلم در نظر بگیرید
    بازم ممنون
    سلام
    امید وارم مطلبی که الان میخام بیان کنم بتونه به کسانی که مشکلی مثل مشکل من براشون پیش اومده، کمک کنه:

من چند روز پیش رفتم وزارت علوم. چون کشور و دانشگاه عوض نشده بود، دیگ0 لازم نبود به نظام وظیفه مراجعه کنم. فکر میکنم اگه حتی دانشگاهم عوض میشد، ولی کشور و رشته تغییر نمی کرد، بازم احتیاج نبود برم نظام وظیفه چون که در نامه ای که نظام وظیفه به وزارت علوم داده بود، برای من نوشته بود که ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر و در کشور مالزی مجاز است. البته این نظر منه

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
    با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shnmehraeen نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی فوق لیسانس هستم. بعد از فارغ التحصیلی ، اگر دوباره برای فوق لیسانس پذیرش بگیرم میتوانم اجازه خروج بگیرم؟ آیا اصلا برای نظام وظیفه یا وزارت علوم مهم است که من چه مقطعی بودم و حالا چه مقطعی میخوام برم؟
    سلام
    طبق اطلاعات ارائه شده در این آدرس :
    http://www.police.ir/portal/Home/Sho...c-30fee434246f

و مشاهده سوال 25 ام، معافیت تحصیلی برای هر مقطع ظاهرا فقط یکبار صادر میشود.

25 - معافيت تحصيلي چند بار در هر مقطع تحصيلي به مشمول تعلق ميگيرد؟
    معافيت تحصيلي به مشمول در هر مقطع صرفاً يكبار تعلق مي گيرد.

بازهم برای اطمینان 100% میتونید تماس با بخش های مربوط بگیرید. (به خصوص سوال کنید آیا امکان دارد برای افرادی که در همان مقطع رشته ای بهتری قبول شوند دوباره معافیت صادر کنند یا نه؟اخیرا یه خبرمصاحبه خوندم در مورد کسانی که قبل از ترم 4 انصراف میدهند که می تونند دوباره در یک رشته بهتر برای فوق اجازه ادامه تحصیل پیدا کنند..نمی دونم چنین چیزی هست یا نه، شما بیشتر پیگیری کن از محل مربوط...)

حالا اگر اصلا نیاز به معافیت تحصیلی ندارید(مشمول نیستید) فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه برای خارج...
    ویرایش توسط T-Way : November 13th, 2009 در ساعت 02:41 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط T-Way نمایش پست ها
    سلام
    طبق اطلاعات ارائه شده در این آدرس :
    http://www.police.ir/portal/Home/Sho...c-30fee434246f

و مشاهده سوال 25 ام، معافیت تحصیلی برای هر مقطع ظاهرا فقط یکبار صادر میشود.

25 - معافيت تحصيلي چند بار در هر مقطع تحصيلي به مشمول تعلق ميگيرد؟
    معافيت تحصيلي به مشمول در هر مقطع صرفاً يكبار تعلق مي گيرد.

بازهم برای اطمینان 100% میتونید تماس با بخش های مربوط بگیرید. (به خصوص سوال کنید آیا امکان دارد برای افرادی که در همان مقطع رشته ای بهتری قبول شوند دوباره معافیت صادر کنند یا نه؟اخیرا یه خبرمصاحبه خوندم در مورد کسانی که قبل از ترم 4 انصراف میدهند که می تونند دوباره در یک رشته بهتر برای فوق اجازه ادامه تحصیل پیدا کنند..نمی دونم چنین چیزی هست یا نه، شما بیشتر پیگیری کن از محل مربوط...)

حالا اگر اصلا نیاز به معافیت تحصیلی ندارید(مشمول نیستید) فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه برای خارج...
    سلام و خیلی ممنون از راهنمایی شما
    اتفاقا توی همین لینک که فرستادید شماره 20 شرایط معافیت برای ادامه تحصیل رو نوشته :
    -اخذ پذيرش از دانشگاه خارج از كشور .
    2 - تاييد وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري و درخواست صدور معافيت تحصيلي از سازمان وظيفه عمومي ناجا.
    3- نداشتن غيبت مشمول.
    4- واگذاري وديعه
    5- دانشجوي انصرافي نبودن
    6 - اخذ مجوز از سازمان وظيفه عمومي

مورد پنجم مسئله انصراف رو رسما منتفی میکنه.اما منظور شما رو از این جمله نفهمیدم :"حالا اگر اصلا نیاز به معافیت تحصیلی ندارید(مشمول نیستید) فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه برای خارج..."
    ضمن اینکه یه سوال دیگه هم دارم :
    اگر از دو دانشگاه، یکی برای ارشد دیگیری برای دکتری پذیرش بگیرم و تو وزارت علوم پذیرش دکتری رو نشون بدم اما برای گرفتن ویزا و...پذیرش فوق لیسانس رو نشون بدم ، آیا
    1- در طول روند اداری صدور معافیت و 2- بعدا موقع بازگشت به ایران مشکلی پیش می یاد؟ اصلا کسی میفهمه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shnmehraeen نمایش پست ها
    سلام و خیلی ممنون از راهنمایی شما
    اتفاقا توی همین لینک که فرستادید شماره 20 شرایط معافیت برای ادامه تحصیل رو نوشته :
    -اخذ پذيرش از دانشگاه خارج از كشور .
    2 - تاييد وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري و درخواست صدور معافيت تحصيلي از سازمان وظيفه عمومي ناجا.
    3- نداشتن غيبت مشمول.
    4- واگذاري وديعه
    5- دانشجوي انصرافي نبودن
    6 - اخذ مجوز از سازمان وظيفه عمومي

مورد پنجم مسئله انصراف رو رسما منتفی میکنه.
    خبر جدید در مورد دانشجوی انصرافی :
    این خبر در آدرس زیر :
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8807201541

وي در مورد امكان ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي نيز گفت: دانشجويان كه مشغول تحصيل هستند ولي بيش از 4 نيم سال تحصيلي از زمان تحصيل آنان سپري نشده باشند در صورتي كه در رشته‌ بهتر يا مقطع بالاتر پذيرفته شوند مجاز به انصراف از دانشگاه‌ قبلي و ادامه تحصيل در مقطع با رشته جديد هستند.

حال دیگه نمی دونم روند این کار چجوریه و اصلا شرایطتون را قبول میکنند یا نه!
    بنابراین طبق این مطلب،پیگیر باشید شاید بتونید مشکلتون را حل کنید..

اما منظور شما رو از این جمله نفهمیدم :"حالا اگر اصلا نیاز به معافیت تحصیلی ندارید(مشمول نیستید) فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه برای خارج..."
    منظورم این بود که شاید شما اصلا نباید به سربازی بروید (معاف هستید) بنابراین فکر می کنم دیگه لازم نباشه به نظام وظیفه بروید ..

ضمن اینکه یه سوال دیگه هم دارم :
    اگر از دو دانشگاه، یکی برای ارشد دیگیری برای دکتری پذیرش بگیرم و تو وزارت علوم پذیرش دکتری رو نشون بدم اما برای گرفتن ویزا و...پذیرش فوق لیسانس رو نشون بدم ، آیا
    1- در طول روند اداری صدور معافیت و 2- بعدا موقع بازگشت به ایران مشکلی پیش می یاد؟ اصلا کسی میفهمه؟
    وقتی شما نامه پذیرش را به وزارت علوم ارائه میکنی، طبق اطلاعات آن (در صورت تایید) پرونده تشکیل میدهند و به شما یک نامه میدهند به نظام وظیفه و اونجا هم پس از طی مراحل دوباره نامه معافیت تحصیلی صادر میکنند شما میگیرید دوباره میرید وزارت علوم ، اونها هم به گذرنامه نامه میدهند...
    طبق شنیده ها و نوشته های دیگر دوستان چنانچه رشته یا محل و یا دیگر مشخصات را تغییر بدهید ظاهرا باید دوباره مراحل مربوطه را طی کنید و یا حداقل اطلاع دهید.
    ضمنا فکر میکنم شما وقتی برای ادامه تحصیل به خارج میروید (با استفاده از نامه معافیت تحصیلی که وزارت علوم درخواست کرده) باید هر سال وضعیت خودتون را بر مبنای اطلاعات پرونده خودتون اطلاع دهید! پس فکر میکنم مشکل براتون پیش بیاد (البته مطمئن نیستم!)

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط T-Way نمایش پست ها
    خبر جدید در مورد دانشجوی انصرافی :
    این خبر در آدرس زیر :
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8807201541

وي در مورد امكان ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي نيز گفت: دانشجويان كه مشغول تحصيل هستند ولي بيش از 4 نيم سال تحصيلي از زمان تحصيل آنان سپري نشده باشند در صورتي كه در رشته‌ بهتر يا مقطع بالاتر پذيرفته شوند مجاز به انصراف از دانشگاه‌ قبلي و ادامه تحصيل در مقطع با رشته جديد هستند.

حال دیگه نمی دونم روند این کار چجوریه و اصلا شرایطتون را قبول میکنند یا نه!
    بنابراین طبق این مطلب،پیگیر باشید شاید بتونید مشکلتون را حل کنید..

منظورم این بود که شاید شما اصلا نباید به سربازی بروید (معاف هستید) بنابراین فکر می کنم دیگه لازم نباشه به نظام وظیفه بروید ..

وقتی شما نامه پذیرش را به وزارت علوم ارائه میکنی، طبق اطلاعات آن (در صورت تایید) پرونده تشکیل میدهند و به شما یک نامه میدهند به نظام وظیفه و اونجا هم پس از طی مراحل دوباره نامه معافیت تحصیلی صادر میکنند شما میگیرید دوباره میرید وزارت علوم ، اونها هم به گذرنامه نامه میدهند...
    طبق شنیده ها و نوشته های دیگر دوستان چنانچه رشته یا محل و یا دیگر مشخصات را تغییر بدهید ظاهرا باید دوباره مراحل مربوطه را طی کنید و یا حداقل اطلاع دهید.
    ضمنا فکر میکنم شما وقتی برای ادامه تحصیل به خارج میروید (با استفاده از نامه معافیت تحصیلی که وزارت علوم درخواست کرده) باید هر سال وضعیت خودتون را بر مبنای اطلاعات پرونده خودتون اطلاع دهید! پس فکر میکنم مشکل براتون پیش بیاد (البته مطمئن نیستم!)
    سلام،
    من کاملا در اين موضوع خبره و با تجربه ام!! شما فقط در صورت گرفتن پذيرش در مقطع بالاتر مي تونيد از کشور خارج بشيد.... هيچ جور هم نميشه سرشون شيره ماليد... چون اونها هر ترم ( بعضاً سال) از دانشگاهي که شما پذيرش گرفتيد و باهاش از کشور خارج شديد استعلام مي کنن که آيا شما اونجا بوديد يا نه ):

Banned

پیش فرض پاسخ : رفتن به کشوری غیر از کشوری که اجازه خروج داریم؟

سلام
    من برای چند تا دانشگاه اقدام کردم ولی بیشتر نظرم روی سوئد متمرکز شده است
    2 ماه پیش فارغ التحصیل شده ام و تا آخر این هفته نامه دانشگاه به نظام وظیفه رو میگیرم و اینکه مشمول هستم و راهی برای معافی ندارم
    طبق توضیحاتی که یکی از دوستان با نام کاربری Delft در مورد نحوه گرفتن پاس بعد از گرفتن پذیرش دادند گرفتن پاس بعد از اومدن پذیرش به گفته ایشون 5 روز کار میبره که من میگم حتما در مورد من 10 روز طول میکشه و همونطور که میدونید جواب پذیرش سوئد در اردیبهشت ماه میاد و بخاطر تنگ بودن وقت و برای اینکه زمان گرفتن کارهای پاس رو ذخیره کنم بنظرتون برم با پذیرش کشورهای دیگه مثل هلند و ایتالیا که هردو شنگن هستند و پذیرششون تا قبل از عید میاد پاس بگیرم و وقتی پذیرش سوئد اومد (اگه فرض کنیم که پذیرش بده) با پاسی که قبلا گرفتم یکسره برم سفارت سوئد ؟
    دوم اینکه مراحل تغییر کشور و شهر دانشگاه انتخابی در وزارت علوم و نظام وظیفه چقدر زمان میبره و چه روندی داره؟ این سوال رو قبلا هم یکی از دوستان پرسیده بود ولی من جوابی از دوستان ندیدم
    خلاصه کلا به دردسرش میارزه که اینطوری پاس بگیرم یا صبرکنم جواب همه ی پذیرش ها بیاد بعد برم دنبال پاس و بعدشم ویزا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط ali-composite : February 23rd, 2010 در ساعت 10:19 AM دلیل: به دلیل ارتباط بیشتر با این تاپیک پستتون رو به اینجا انتقال دادم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه و اخد معافیت تحصیلی پس از خروج

دوست عزيز الان موضوع در مورد تغيير كشوره..حالا اگه ميشه به اي سوال جواب بديد كه اگه من واسه مستر تو رشته مديريت پذيرش بگيرم ولي اونجا تغيير رشته بدم به دندان پزشكي چي ميشه؟؟ كسي از دوستان همچين موقعيتي داره..اگه تغيير بدم وثيقه ميپره يا نه؟؟ رفت و آمدم به كشور؟؟ اگه كمك كنيد ممنون ميشم.. توجه كنيد رشته دندان پزشكي..اين خيلي مهمه...

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط ahura 5758 نمایش پست ها
    دوست عزيز الان موضوع در مورد تغيير كشوره..حالا اگه ميشه به اي سوال جواب بديد كه اگه من واسه مستر تو رشته مديريت پذيرش بگيرم ولي اونجا تغيير رشته بدم به دندان پزشكي چي ميشه؟؟ كسي از دوستان همچين موقعيتي داره..اگه تغيير بدم وثيقه ميپره يا نه؟؟ رفت و آمدم به كشور؟؟ اگه كمك كنيد ممنون ميشم.. توجه كنيد رشته دندان پزشكي..اين خيلي مهمه...
    شما رسما یک بار اجازه دارید که کشور , رشته یا دانشگاهتون رو تغییر بدید.اینم توضیح خود نظام وظیفه:http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...2-9b65b559f5f1

الف) هرگونه تغيير رشته يا دانشگاه محل تحصيل با رعايت مقررات وظيفه عمومي و به شرح ذيل امكان پذير مي باشد:
    3 حداكثر 4 نيمسال تحصيلي از آغاز تحصيل در رشته يا دانشگاه اوليه نگذشته باشد.
    3 رشته و دانشگاه ، مورد تاييد وزارتين علوم و بهداشت و درمان قرار گرفته باشد.
    3 موضوع از سوي وزارتين علوم و بهداشت و درمان به سازمان وظيفه عمومي جهت اخذ معافيت مجدد منعكس گردد.
    ب) معافيت تحصيلي صادره صرفاً براي آن مقطع تحصيلي كه صادر شده اعتبار دارد و چنانچه مشمولي قصد ادامه تحصيل داشته باشد بايد با تائيد وزارت علوم و تحقيقات و يا بهداشت و درمان و قبل از اتمام و حداكثر يك سال فاصله از فارغ التحصيلي مقطع قبلي براي وي درخواست معافيت تحصيلي شود تا امكان استفاده از معافيت تحصيلي براي مقطع جديد فراهم شود البته در اينگونه موارد حتماً تضمين مراجعت قبلي با توجه به شرايط زماني تطبيق داده خواهد شد.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

با عرض سلام! من هم می خوام پذیرش از دانشگاه مالزی بگیرم و اونجا که رفتم واسه آمریکا Apply کنم.اگه راه حلی واسم پیشنهاد کنید ممنون می شم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)