صفحه 11 از 44 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه و اخد معافیت تحصیلی پس از خروج

مرسي از اطلاعات خوبت..ولي يك سوال ديگه كه پيش مياد اينه كه نظام وظيفه هرطور شده ميخواد جيب خودش پر كنه...قطعا بند الف گزينه 1 و2 رعايت ميشه..ولي در مورد گزينه 3 كه جهت معافي مجدد بايد اطلاع پيدا كنه..به نظرت چي ميشه؟؟ اجازه ميدن كه ادامه تحصيل بدي؟؟ 15 ميليون و بر ميدارن؟؟ اگه براي امتحان greبرم و بر نگردم چي ميشه؟؟ باز بايد اونا را در جريان قرار بدم؟؟ اطلاعاتت كافيه فقط اينكه كه نكته داره كه نوشته اطلاع بدبد ...راهنمايي ميكنند دوستان...
    ویرایش توسط ali-composite : February 27th, 2010 در ساعت 11:28 AM دلیل: لطفا از به کار بردن کلمات و اصطلاحاتی که مناسب فضای آکادمیک فروم نیس خودداری کنید.

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط ahura 5758 نمایش پست ها
    مرسي از اطلاعات خوبت..ولي يك سوال ديگه كه پيش مياد اينه كه نظام وظيفه هرطور شده ميخواد جيب خودش پر كنه...قطعا بند الف گزينه 1 و2 رعايت ميشه..ولي در مورد گزينه 3 كه جهت معافي مجدد بايد اطلاع پيدا كنه..به نظرت چي ميشه؟؟ اجازه ميدن كه ادامه تحصيل بدي؟؟ 15 ميليون و بر ميدارن؟؟ اگه براي امتحان greبرم و بر نگردم چي ميشه؟؟ باز بايد اونا را در جريان قرار بدم؟؟ اطلاعاتت كافيه فقط اينكه كه نكته داره كه نوشته اطلاع بدبد ...راهنمايي ميكنند دوستان...
    مسلما اگه تمام این شرایطی که گفتن رو رعایت کنید وثیقه شما ضبط نمیشه.یعنی به طور قانونی ادامه تحصیل بدین.اما اگه هر کدوم از این بندها رو رعایت نکنید وثیقه شما می سوزه.

خروج برای امتحان GRE مقوله ای جداست.در اون حالت شما حداکثر یک ماه اجازه خروج دارید.اگه در این مدت بتونید پذیرشتون رو درست کنید و وثیقه تون رو تبدیل کنید (یعنی به اجازه تحصیل بلند مدت) خوب مشکلی پیش نمیاد.اما اگه بیش از 10 روز از زمانی که برای معرفی به نظام وظیفه وقت دارین بگذره و شما نه برگشته باشید نه پذیرشی گرفته باشید وثیقه باز هم ضبط می شه.
    I am not in this site anymore.Alireza

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : رفتن به کشوری غیر از کشوری که اجازه خروج داریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomanco101 نمایش پست ها
    سلام
    من برای چند تا دانشگاه اقدام کردم ولی بیشتر نظرم روی سوئد متمرکز شده است
    2 ماه پیش فارغ التحصیل شده ام و تا آخر این هفته نامه دانشگاه به نظام وظیفه رو میگیرم و اینکه مشمول هستم و راهی برای معافی ندارم
    طبق توضیحاتی که یکی از دوستان با نام کاربری Delft در مورد نحوه گرفتن پاس بعد از گرفتن پذیرش دادند گرفتن پاس بعد از اومدن پذیرش به گفته ایشون 5 روز کار میبره که من میگم حتما در مورد من 10 روز طول میکشه و همونطور که میدونید جواب پذیرش سوئد در اردیبهشت ماه میاد و بخاطر تنگ بودن وقت و برای اینکه زمان گرفتن کارهای پاس رو ذخیره کنم بنظرتون برم با پذیرش کشورهای دیگه مثل هلند و ایتالیا که هردو شنگن هستند و پذیرششون تا قبل از عید میاد پاس بگیرم و وقتی پذیرش سوئد اومد (اگه فرض کنیم که پذیرش بده) با پاسی که قبلا گرفتم یکسره برم سفارت سوئد ؟
    دوم اینکه مراحل تغییر کشور و شهر دانشگاه انتخابی در وزارت علوم و نظام وظیفه چقدر زمان میبره و چه روندی داره؟ این سوال رو قبلا هم یکی از دوستان پرسیده بود ولی من جوابی از دوستان ندیدم
    خلاصه کلا به دردسرش میارزه که اینطوری پاس بگیرم یا صبرکنم جواب همه ی پذیرش ها بیاد بعد برم دنبال پاس و بعدشم ویزا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    با سلام، شرمنده یکم تا حدودی دیر جواب میدم فامیدوارم مفید باشه

اگر واقعا مایل هستید که این پنج روز رو ذخیره کنید، برید و با نامه پذیرش فعلی پرونده تشکیل بدید و کارهای نظام وظیفه رو انجام بدید. که در این صورت پاس رو خواهید داشت. بعد از اون این پاس معتبره برای تمام سفارتخانه ها فقط مهر خروج برای هلند ( به مدت دوماه از زمان نامه وزارت به نظام وظیفه) داره. خوب شما با این پاس می تونید براحتی ویزای سوئد رو اقدام کنید، حالا دوتا کار می شه کرد:

اولا وقتی پذیرش اصلی اومد برید و تغییر پرونده بدید، که برای خود من کمتر 6 ساعت طول کشید. بعد دوباره بر می گردید تو وزارت تا نامه خروج اصلی رو بگیرید. ( بهتره اینکار رو بکنید تا پروندتون تکمیل بشه. ) البته با در نظر گرفتن دوماه مدت اون خروج.
    دوما می تونید منتظر بشید تا ویزا صادر بشه و بعد برید دنبال تغییر . ( بنا به دلیل اینکه یکبار می تونید تتغییر بدید، این مورد توصیه خود من هست.)

درده سری نداره.. تجربه شخص یخودم هست.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

دوست عزیز مرسی از پاسخ خویت..اخیرا با خیر شدم که وزارت بهداشت دانشگاه فیلیپین و تو رشته های پزشکی تا یه تاریخی به بعد دیگه قبول نمیکنه..نکته ای در بالا گفتید که خیلی امیدوار کرد منو.. من دانشجوی لیسانسم و میخوام دندانپزشکی بخونم..10 واح رو هم دارم تا لیسانس و بگیرم از طرفی هم تا 23 خرداد مهلت دارم تا به مدرک دکترام اعتبار بدم..از اون طرف اگر صبر کنم تا لیسانس و بگیرم اعتبار دانشگاه از بین میره..من اگه 5 میلیون بزارم و برم به بهانه امتحان و از طرفی پذیرشم و گرفته باشم1- 5 میلیون سوخت میشه؟؟ 2 میتونم به ایران رفت و امد کنم؟؟ این خیلی برام مهمه؟؟ راهنمایی کنید..

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

دوستان، من از هلند و انگلستان پذیرش دارم. جواب سوئد هم تا چند روز دیگه میاد. نامۀ اعزام به خدمت من هم اومده و برای 1 تیر ماه تاریخ اعزام من هست یعنی حدود یک ماه و نیم دیگه. غیبت هم ندارم.

حالا سفارت انگلستان به من برای 7 مرداد ماه وقت داده و اگر برای انگلیس اقدام کنم و سفارت مدارکم رو ریجکت کنه دیگه برای اقدام مجدد وقت نخواهم داشت.

حالا سئوال من اینه که من اگر از سوئد هم نامۀ پذیرش رو داشته باشم، می تونیم دو پرونده در وزارت علوم تشکیل بدم برای سوئد و انگلیس.
    بعد با نامۀ انگلیس معافیت رو بگیرم، اما در صورت رد شدن از سفارت، بلافاصله پروندم رو تغییر بدم و برای سفارت سوئد اقدام کنم که بتونم به ترم September 2010 برسم؟؟
    اولویت هم با انگلیس هست برای من.

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط diligent نمایش پست ها
    شما وقتی در وزارت علوم با یک نامه پذیرش برای معافیت تشکیل پرونده می دی می تونی وصعیت پذیرشت رو یک بار عوض کنی ( یک دانشگاه دیگه و ...) با موافقت وزارت علوم و اطلاع به نظام وظیفه
    البته اگر دانشگاه اولی رو بری بعد بخوای عوضش کنی یک شرایطی داره که این رو از خانم اصفهانی بپرسید
    اقا سلام
    مخلصم،
    اگه دوستان یه کمکی بدن خیلی کمک کردن و حال دادن،
    اقا این سیستم تغییر محل تحصیل به چه صورتی هس، اگه ممکنه کامل توضیح بدین که از کوجا باید شروع کرد و مراحلش چیه و ...
    من از یه جا پذیرش گرفتم بدون پول، بردم وزارت علوم و سربازی رو پیچوندم، الان یه جا دیگه پذیرش گرفتم که با پول هس، و میخوام اونو برم، چیکار باید کرد که برام مشکلی پیش نیاد.
    مرسی ممنون

Junior Member

سلام
    من سوئد رزرو شدم ولی ایتالیا ادمیشن دارم.
    شنیدم اگه موقع شروع ترم سوئد باشی میتونی جای اوناییکه نیومدن ثبت نام کنی.
    میشه با ویزای شنگن ایتالیا زودتر رفت سوئد.بعد اکه کارت درست شد اومد تغییر کشور داد؟ .سوئد گیر نمیده اکه چند ماه با ویزای شنگن ایتالیا درس بخونی؟؟

Junior Member عمو سهیل آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مخابرات، مایکرویو

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

با سلام
    من مشمول بودم و با قید وثیقه به مالزی برای دوره کارشناسی ارشد آمدم. یک ترم هم در مالزی خوندمف الانه پذیرش سوئد آمده. کسی از دوستان میدونه روند تغییر کشور در وزارت علوم و نظام وظیفه به چه صورته؟
    من باید در مالزی تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت ایران بدهم یا نیازی نیست؟
    One life, Live it

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

دوستان عزیز

من قانون نحوه تغییر دانشگاه رو در چند پست قبل گذاشتم.در صورتی که تحت این شرایط باشید میتونید دانشگاهتون رو عوض کنید.برای اطلاعات بیشتر مستقیما با خود وزارت علوم مشورت کنید.(پست 103 همین تاپیک رو بخونید).
    I am not in this site anymore.Alireza

اخیرا از دوستان کسی بوده که برای تغییر کشور پس از گذاشتن وثیقه و صدور معافیت تحصیلی اما پیش از شروع تحصیل به نظام وظیفه رجوع کرده باشه؟ اطلاع دارید هنوز هم همونقدر اذیت می کنند مثل قبل که دوستان در این فروم نوشتن یا بهتر شده شرایط؟ و کی هست که گیر میده؟ آقای نصیری؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)