صفحه 11 از 41 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : مجوز خروج با استفاده از پذیرش دانشگاهی دیگر

قالب توجه ehsantl:
    اگه با استراليا تشکيل پرونده دادي تو وزارت خونه هيچ مشکلي نيست و فقط بايد گواهي اشتغال به تحصيل رو براي وزارت علوم بعده شروع تحصيلت بفرستي. اصلا هم چک نميکنند که کجا داري ميري. شما ميتوني اول بري مالزي هيچ مشکلي نيست فقط نامه اشتغالت بايد دقيقا از همون دانشگاهي باشه که پروندش او وزارت علومه. البته من کسي رو ميشناسم که با EPFL تشکيل پرونده داده و بعد رفته آلمان درس خونده منتها بعدش اومد ايران رفت نظام وظيفه اونام چون تو EPFL اصلا درسش رو شروع نکرده بود موافقت کردن ولي خوب ريسکه. در ضمن فقط هم يک بار ميشه يک پرونده ديگه تو وزارت علوم تشکيل داد حالا اين تغيير پرونده ميتونه تغيير دانشگاه، رشته و يا defer باشه. در ضمن براي آزاد کردن مدرک اگه زماني که ميريد تا تشکيل پرونده در وزارت علوم بديد از فرجه 6 ماهه گذشته باشه بايد دفترچه رو فرستاده باشيد و گرنه وزارت علوم پرونده رو بررسي نميکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gorji1983
    قالب توجه ehsantl:
    اگه با استراليا تشکيل پرونده دادي تو وزارت خونه هيچ مشکلي نيست و فقط بايد گواهي اشتغال به تحصيل رو براي وزارت علوم بعده شروع تحصيلت بفرستي. اصلا هم چک نميکنند که کجا داري ميري. شما ميتوني اول بري مالزي هيچ مشکلي نيست فقط نامه اشتغالت بايد دقيقا از همون دانشگاهي باشه که پروندش او وزارت علومه. البته من کسي رو ميشناسم که با EPFL تشکيل پرونده داده و بعد رفته آلمان درس خونده منتها بعدش اومد ايران رفت نظام وظيفه اونام چون تو EPFL اصلا درسش رو شروع نکرده بود موافقت کردن ولي خوب ريسکه. در ضمن فقط هم يک بار ميشه يک پرونده ديگه تو وزارت علوم تشکيل داد حالا اين تغيير پرونده ميتونه تغيير دانشگاه، رشته و يا defer باشه. در ضمن براي آزاد کردن مدرک اگه زماني که ميريد تا تشکيل پرونده در وزارت علوم بديد از فرجه 6 ماهه گذشته باشه بايد دفترچه رو فرستاده باشيد و گرنه وزارت علوم پرونده رو بررسي نميکنه.
    ممنون به خاطر جوابتون...
    يه نکته ای که تو فرودگاه امام مامور خروج نميپرسه که ميخوام برم مالزی چي کار؟ اگه پرسيد بگم ميخوام مالزی درس بخونم؟ چون معلومه پاسپورت دانشجويي هست (با مهر خروجش)! اميدوارم سيستمش اونقدر دقيق نباشه که استراليا رو تشخيص بده..

من داخل ايران دارم مترجمي زبان ميخونم و طبق قاعده دارم از معافيت تحصيلي استفاده ميكنم...قصد دارم براي تحصيل در رشته دندونپزشكي برم مجارستان(يعني اينجارو نيمه كاره رها كنم)....گذرنامه زيارتي هم گرفتم...آيا ميتونم بعد از تشكيل پرونده دانشجويي در مجارستان سالي يكبار بيام ابران و برگردم ؟(يا اينكه اگه بيام موقع برگشت داخل فرودگاه . . .!

سلام
    من دانشجوی فوق لیسانس هستم. بعد از فارغ التحصیلی ، اگر دوباره برای فوق لیسانس پذیرش بگیرم میتوانم اجازه خروج بگیرم؟ آیا اصلا برای نظام وظیفه یا وزارت علوم مهم است که من چه مقطعی بودم و حالا چه مقطعی میخوام برم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shnmehraeen نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی فوق لیسانس هستم. بعد از فارغ التحصیلی ، اگر دوباره برای فوق لیسانس پذیرش بگیرم میتوانم اجازه خروج بگیرم؟ آیا اصلا برای نظام وظیفه یا وزارت علوم مهم است که من چه مقطعی بودم و حالا چه مقطعی میخوام برم؟
    سلام
    طبق اطلاعات ارائه شده در این آدرس :
    http://www.police.ir/portal/Home/Sho...c-30fee434246f

و مشاهده سوال 25 ام، معافیت تحصیلی برای هر مقطع ظاهرا فقط یکبار صادر میشود.

25 - معافيت تحصيلي چند بار در هر مقطع تحصيلي به مشمول تعلق ميگيرد؟
    معافيت تحصيلي به مشمول در هر مقطع صرفاً يكبار تعلق مي گيرد.

بازهم برای اطمینان 100% میتونید تماس با بخش های مربوط بگیرید. (به خصوص سوال کنید آیا امکان دارد برای افرادی که در همان مقطع رشته ای بهتری قبول شوند دوباره معافیت صادر کنند یا نه؟اخیرا یه خبرمصاحبه خوندم در مورد کسانی که قبل از ترم 4 انصراف میدهند که می تونند دوباره در یک رشته بهتر برای فوق اجازه ادامه تحصیل پیدا کنند..نمی دونم چنین چیزی هست یا نه، شما بیشتر پیگیری کن از محل مربوط...)

حالا اگر اصلا نیاز به معافیت تحصیلی ندارید(مشمول نیستید) فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه برای خارج...
    ویرایش توسط T-Way : November 13th, 2009 در ساعت 02:41 AM

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

دوستان، من از هلند و انگلستان پذیرش دارم. جواب سوئد هم تا چند روز دیگه میاد. نامۀ اعزام به خدمت من هم اومده و برای 1 تیر ماه تاریخ اعزام من هست یعنی حدود یک ماه و نیم دیگه. غیبت هم ندارم.

حالا سفارت انگلستان به من برای 7 مرداد ماه وقت داده و اگر برای انگلیس اقدام کنم و سفارت مدارکم رو ریجکت کنه دیگه برای اقدام مجدد وقت نخواهم داشت.

حالا سئوال من اینه که من اگر از سوئد هم نامۀ پذیرش رو داشته باشم، می تونیم دو پرونده در وزارت علوم تشکیل بدم برای سوئد و انگلیس.
    بعد با نامۀ انگلیس معافیت رو بگیرم، اما در صورت رد شدن از سفارت، بلافاصله پروندم رو تغییر بدم و برای سفارت سوئد اقدام کنم که بتونم به ترم September 2010 برسم؟؟
    اولویت هم با انگلیس هست برای من.

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط diligent نمایش پست ها
    شما وقتی در وزارت علوم با یک نامه پذیرش برای معافیت تشکیل پرونده می دی می تونی وصعیت پذیرشت رو یک بار عوض کنی ( یک دانشگاه دیگه و ...) با موافقت وزارت علوم و اطلاع به نظام وظیفه
    البته اگر دانشگاه اولی رو بری بعد بخوای عوضش کنی یک شرایطی داره که این رو از خانم اصفهانی بپرسید
    اقا سلام
    مخلصم،
    اگه دوستان یه کمکی بدن خیلی کمک کردن و حال دادن،
    اقا این سیستم تغییر محل تحصیل به چه صورتی هس، اگه ممکنه کامل توضیح بدین که از کوجا باید شروع کرد و مراحلش چیه و ...
    من از یه جا پذیرش گرفتم بدون پول، بردم وزارت علوم و سربازی رو پیچوندم، الان یه جا دیگه پذیرش گرفتم که با پول هس، و میخوام اونو برم، چیکار باید کرد که برام مشکلی پیش نیاد.
    مرسی ممنون

Junior Member عمو سهیل آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مخابرات، مایکرویو

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

با سلام
    من مشمول بودم و با قید وثیقه به مالزی برای دوره کارشناسی ارشد آمدم. یک ترم هم در مالزی خوندمف الانه پذیرش سوئد آمده. کسی از دوستان میدونه روند تغییر کشور در وزارت علوم و نظام وظیفه به چه صورته؟
    من باید در مالزی تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت ایران بدهم یا نیازی نیست؟
    One life, Live it

Junior Member

سلام
    من سوئد رزرو شدم ولی ایتالیا ادمیشن دارم.
    شنیدم اگه موقع شروع ترم سوئد باشی میتونی جای اوناییکه نیومدن ثبت نام کنی.
    میشه با ویزای شنگن ایتالیا زودتر رفت سوئد.بعد اکه کارت درست شد اومد تغییر کشور داد؟ .سوئد گیر نمیده اکه چند ماه با ویزای شنگن ایتالیا درس بخونی؟؟

اخیرا از دوستان کسی بوده که برای تغییر کشور پس از گذاشتن وثیقه و صدور معافیت تحصیلی اما پیش از شروع تحصیل به نظام وظیفه رجوع کرده باشه؟ اطلاع دارید هنوز هم همونقدر اذیت می کنند مثل قبل که دوستان در این فروم نوشتن یا بهتر شده شرایط؟ و کی هست که گیر میده؟ آقای نصیری؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)