صفحه 13 از 44 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

سلام
    من پارسال پاییز ۲۰۱۰ برای فوق لیسانس از کشور فرانسه پذیرش گرفتم ولی بهم ویزا ندادن و مجبور شدم بمونم. همون موقع خواستم وثیقه رو آزاد کنم برم سربازی که خود کارمندای وزارت علوم گفتن این کارو نکنم و دوباره اپلای کنم چون تا یکسال وقت دارم. حالا برای پاییز ۲۰۱۱ از کانادا پذیرش گرفتم. اونطوری که از جوابای قبلی فهمیدم در مورد تغییر کشور وزارت علوم خیلی گیر نمیده و مشکل اصلی تو نظام وظیفه اس. حالا سوالم اینه که چه جور مشکلی تو نظام وظیفه برام پیش میاد؟ مثلا بهم گیر میدن که چرا میخوای عوض کنی؟ آیا خوبه که بگم بهم ویزا ندادن یا الکی بگم رفتم و این شرایطش بهتر بود برام؟ کلن احتمال درست شدن این قضیه چقدره؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط neocheerfull نمایش پست ها
    سلام دوستان! پست های قبلیو خوندم، شاید سوالم یکم تکراریه ولی برای اطمینان می خوام یه جواب کامل بگیرم!
    من آخر آبان ماه دفاع کردم و آخر اردیبهشت 90 مهلت 6 ماهه ام تموم میشه و دفترچه رو می فرستم. سعی می کنم تا اونجا که میشه اعزامم رو تمدید کنم، در کنار اونم می خوام یه ادمیشن از مالزی یا اروپا جور کنم و سربازیو با اون عقب بندازم تا به اپلای سال بعد برسم! حالا می خواستم بدونم با استفاده از اون ادمیشن اولی تا کی می تونم معاف شم (6 ماه یا یک سال؟؟؟) و شرایطش چیه؟ اینم بگم که من سال بعد می خوام برای کانادا و US اقدام کنم یعنی کشورم رو هم می خوام عوض کنم.

ممنون از اینکه اطلاعاتتون رو در اختیار می ذارید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash_ نمایش پست ها
    سلام
    من پارسال پاییز ۲۰۱۰ برای فوق لیسانس از کشور فرانسه پذیرش گرفتم ولی بهم ویزا ندادن و مجبور شدم بمونم. همون موقع خواستم وثیقه رو آزاد کنم برم سربازی که خود کارمندای وزارت علوم گفتن این کارو نکنم و دوباره اپلای کنم چون تا یکسال وقت دارم. حالا برای پاییز ۲۰۱۱ از کانادا پذیرش گرفتم. اونطوری که از جوابای قبلی فهمیدم در مورد تغییر کشور وزارت علوم خیلی گیر نمیده و مشکل اصلی تو نظام وظیفه اس. حالا سوالم اینه که چه جور مشکلی تو نظام وظیفه برام پیش میاد؟ مثلا بهم گیر میدن که چرا میخوای عوض کنی؟ آیا خوبه که بگم بهم ویزا ندادن یا الکی بگم رفتم و این شرایطش بهتر بود برام؟ کلن احتمال درست شدن این قضیه چقدره؟

شما وقتی‌ معافیت تحصیلی‌ میگیرید تا یک سال وقت دارید و بعد از اون باید گواهی اشتغال به تحصیل یا ریز نمره به وزارت علوم بدید که بدونن شما اونجا دانشجو هستید.
    در مورد تغییر رشته، دانشگاه و کشور مشکلی‌ وجود نداره. پذیرش جدید رو میدید به وزارت علوم، اونا هم به شما نامه میدن که برید نظام وظیفه. اونجا هم اگه بگید که مثلا بهتون ویزا ندادن مشکلی‌ نداره. یه سرهنگ اونجا این سوال رو ازت میپرسه که در این امور متخصص نیست. یه دلیل منطقی‌ کافیه.
    قانون میگه که شما فقط یک بار میتونید کشور یا دانشگاهتون رو عوض کنید، و موقع عوض کردن نباید بیشتر از ۲ نیم سال تحصیلی‌ از تحصیلتون گذشته باشه.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه و اخد معافیت تحصیلی پس از خروج

سلام.
    من توضیحات شما راجع به تغییر کشور خواندم. تا الان 2 سال از تحصیلم در مقطع کارشناسی ارشد در مالزی می گذرد(ترم 4 هستم). در حال حاضر پذیرش دکترای پیوسته از کانادا با بورس کامل برای summer 2011 دریافت کردم. واسه ویزا کانادا از همین مالزی اقدام کردم و منتظر ویزاش هستم. تصمیم دارم master را نیمه تمام رها کنم و PhD کانادا را شروع کنم.

وضعیت وزارت علوم و نظام وظیفه من چگونه می شود؟ با معافیت واسه PhD من موافقت می شود؟ از راهنماییتان متشکرم.

سلام دوستان
    من یه پذیرش دکتری از کانادا دارم و ایران هم دانشگاه خودم دکتری قبول شدم و الان ترم یک هستم اما هنوز معاقیت تحصیلی رو دانشگاه نفرستاده به نظام وظیفه. سوالم اینه که اگه برای رفتن اقدام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم اما ویزا نتونم بگیرم می تونم معافیت تحصیلی خارجو به داخل تبدیل کنم و دکتری اینجا رو ادامه بدم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوال داشتم. راستش من ارشد را توی ایران خوندم و اواخر شهریور 90 هم 6 ماه بعد از تحصیلم تموم میشه و باید دفترچه خدمت پست کنم. برای ارشد از یک دانشگاه کانادایی با فاند پذیرش گرفتم. ولی چون معافیت تحصیلی مربوط به ارشد را استفاده کردم می خوام یک پذیرش دکترا از مالزی بگیرم تا با پذیرش دکترا اجازه خروج بگیرم و بعدش هم برم کانادا. پدر من 2 سال دیگه وارد 60 سالش می شه و من معاف می شم. میدونم که رفتنم به کانادا از مالزی غیر قانونیه و وثیقه 15 میلیونی به حساب دولت ریخته میشه. با این حال می خواستم بدونم اگر بعد از 2 سال که ارشدم را از کانادا گرفتم و پدرم وارد 60سال شده به ایران برگردم برای خروج دوباره از ایران مشکلی برام پیش میاد ؟
    با سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial engineering

سلام بر همگی
    یه سوال داشتم من سربازی رو نرفتم معاف هم به هیچ وجه نمیشم؛ اگه بخوام سال اول کارشناسی ارشد انصراف بدم و برای مستر برم خارج از کشور مشکل سربازی به من میخوره یا نه ؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Software Engineering Iran University of Science and Technology

سلام
    اگر ممکنه یه منبع موثق معرفی کنید که قانون رو در مورد تعویض کشور و دانشگاه بعد از گفتن معافیت تحصیلی توضیح داده باشه که بشه بهش استناد کرد!!!

Junior Member

ببخشین من مشمول سربازی هستم و الان از نظام وظیفه یکبار معافیت تحصیلی گرفتم و الان در ایران مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد هستم و الان یه پذیرش از دانشگاه انگلیس در همون مقطع کارشناسی ارشد گرفتم حالا با توجه به اینکه فرمودین تغییر کشور یکبار امکان پذیره الان میتونم از دانشگاهم تو ایران انصراف بدم و با ارایه پذیرشم به نظام وظیفه و گذاشتن وثیقه برای بار دوم معافیت تحصیلی بگیرم و از کشور خارج بشم ؟!!!

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط kkia نمایش پست ها
    ببخشین من مشمول سربازی هستم و الان از نظام وظیفه یکبار معافیت تحصیلی گرفتم و الان در ایران مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد هستم و الان یه پذیرش از دانشگاه انگلیس در همون مقطع کارشناسی ارشد گرفتم حالا با توجه به اینکه فرمودین تغییر کشور یکبار امکان پذیره الان میتونم از دانشگاهم تو ایران انصراف بدم و با ارایه پذیرشم به نظام وظیفه و گذاشتن وثیقه برای بار دوم معافیت تحصیلی بگیرم و از کشور خارج بشم ؟!!!
    مقصود از عوض کردن دانشگاه و کشور، پیش از شروع تحصیل است. ضمن اینکه شما از معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد یک بار استفاده کردید و دیگر نمی‌توانید برای ارشد از معافیت تحصیلی خارج از کشور استفاده کنید.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member afy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Folklore Studies. WKU

این سوال رو از طرف یکی از دوستانم میپرسم، ممنونم میشم اگه راهنمایی کنین:

"من در مقطع PhD از اسپانیا پذیرش گرفتم و از سپتامبر امسال دانشجوی اونجا محسوب میشم، اما هنوز از ایران نرفتم و تا آخر اسفند مهلت دارم از کشور خارج بشم. حالا میخوام 6 ماه دیگه رفتنم رو به تاخیر بندازم چون منتظرم نتیجه ی پذیرشم از آمریکا و کانادا بیاد. (البته نمیخوام الان به نظام وظیفه بگم قصد دارم کشورمو عوض کنم و در واقع برای همون اسپانیا میخوام 6 ماه دیگه مهلت بگیرم.) آیا امکانش هست که بتونم چند ماه دیگه موندنم رو تمدید کنم؟"
    ویرایش توسط afy : January 1st, 2012 در ساعت 11:46 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)