صفحه 15 از 44 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Member bestboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    QIAU

پیش فرض پاسخ : مجوز خروج با استفاده از پذیرش دانشگاهی دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    چه ربطی داره؟ اون ماله وقتیه که پذیرش گرفتی و وثیقه گذاشتی برای معافیت تحصیلی.

یعنی از وقتی برای مقطعی که میخوای در خارج ادامه بدی معافیت تحصیلی گرفتی حداکثر 6 ماه وقت داری از کشور خارج شی!
    ربطش اینه که زمانی که مهلت معرفی برای سربازی 6 ماه بود و وثیقه گذاشته میشد و معافیت تحصیلی صادر میشد حداکثر 6 فرصت بود برای خروج از کشور.پس این 6 ماه در واقع عین هم هستند.
    حالا که مهلت معرفی برای سربازی شده یکسال قاعدتا مهلت خروج هم باید شده باشه یکسال.حالا این 6 ماه از کجا اومده الله اعلم
    اینجوری که شما میگید کسی که معافیت تحصیلی برای خروج از کشور میگیره یک چیزی هم بدهکار میشه در مقایسه با کسانی که بصورت عادی یکسال مهلت معرفی دارند!

Junior Member

مجبور نیستی بری مالزی. طبق قانون فعلی یک سال برای معرفی به نظام وظیفه وقت داری. میتونی برای Spring 2013 اقدام کنی یا حتی برای بعضی کشور ها مثل آلمان هنوز برای Fall 2012 هم وقت داری!
    آخه برای spring احتمال fund گرفتن کمتره و ضمنا مالزی موقعیت کاری دارم. فقط میخوام ببینم میشه رفت اونجا و ثبت نام نکرد یا نه

نقل قول نوشته اصلی توسط ahb65 نمایش پست ها
    آخه برای spring احتمال fund گرفتن کمتره و ضمنا مالزی موقعیت کاری دارم. فقط میخوام ببینم میشه رفت اونجا و ثبت نام نکرد یا نه
    نمی تونید ثبت نام نکنید. چون نیاز به نامه ی اشتغال به تحصیل و یا انصراف از تحصیل خواهید داشت.
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

سلام، شرمنده شايد سؤالم تکراری باشه ولی الان تو شرايطی هستم که خيلی برام جوابش مهم هست.
    من يک پذيرش از دانشگاه اسپانيا گرفتم ولی نتيجه کمک هزينه هنوز قطعی نشده. حالا اگر با اين پذيرش من معافيت تحصيلی بگيرم و بعداً مثلاً از کاندا پذيرش بگيرم. از لحاظ قانونی می توانم يکبار پذيرشم را عوض کنم? يعنی نظام وظيفه اذيت نمی کنه؟

سلام دوستان،

من یک سوال داشتم و هر چقدر هم شمارهٔ وزارت علوم رو میگیرم جواب نمیدن (من خودم ایران نیستم). اگه برای کسی‌ امکانش هست که حضوری این سوال رو بپرسه خیلی‌ ممنون میشم.

من معافیت تحصیلی‌ گرفتم برای دکترا یک کشور دیگه، و الان بعد از ۳ ترم می‌خوام برم یک دانشگاه در آمریکا. آیا وزارت علوم با تغییر دانشگاه و کشور بعد از ۳ ترم موافقت می‌کنه؟ من چون تصمیم دارم قبل از رفتن به آمریکا، بیام ایران آیا می‌تونم مجوز خروج بگیرم؟

اگه بدونم که وزارت علوم موافقت نمی‌کنه، با استادم توی آمریکا صحبت می‌کنم که یک نامه بده که من یکی‌ دو ترم زودتر شروع کردم که مشکلی‌ پیش نیاد.

اگه دوستان تجربه مشابهی دارن ممنون میشم اگه در میون بذارین. چون قوانین وزارت علوم و نظام وظیفه خیلی‌ مشخص نیست و با صحبت کردن گاهی اوقات قابل حل هست.

در ضمن، در پست شمارهٔ #۱۰۳ یکی‌ از دوستان گفتن که تا ۴ ترم هم می‌شه دانشگاه و کشور رو عوض کرد، ولی‌ در یک پستِ دیگه گفته شده بود تا ۲ ترم می‌شه تغییر داد.
    ویرایش توسط hamid_apply : April 22nd, 2012 در ساعت 08:23 AM

Member Perl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, TU Munich

با سلام. دوستان من یک سوال داشتم.

من الآن وثیقه گذاشتم و معاف (دانشجوی کانادا) در مقطع فوق لیسانس حساب میشم. ولی چیزی که هست منتظر جواب پذیرشم از آلمان هستم که اگر شد در آینده عوضش بکنم. میخوام ببینم اگر بخوام با پذیرش آلمان عوضش بکنم اون تاریخ یک سال فرصت از زمان فراغت دوره لیسانس حساب میشه یا از روز انصراف پذیرش قبلیم. چون شروع آلمان بیشتر از یک سال از فارغ التحصیلی من میشه ولی کانادا با همکاریی که وزارت علوم باهام کرد دقیقا میشه یک سال.

با تشکر.

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Perl نمایش پست ها
    با سلام. دوستان من یک سوال داشتم.

من الآن وثیقه گذاشتم و معاف (دانشجوی کانادا) در مقطع فوق لیسانس حساب میشم. ولی چیزی که هست منتظر جواب پذیرشم از آلمان هستم که اگر شد در آینده عوضش بکنم. میخوام ببینم اگر بخوام با پذیرش آلمان عوضش بکنم اون تاریخ یک سال فرصت از زمان فراغت دوره لیسانس حساب میشه یا از روز انصراف پذیرش قبلیم. چون شروع آلمان بیشتر از یک سال از فارغ التحصیلی من میشه ولی کانادا با همکاریی که وزارت علوم باهام کرد دقیقا میشه یک سال.

با تشکر.
    می تونی عوض کنی ولی تا اون جایی که من میدنم برات انصراف حساب میشه. یعنی با این کار از یکبار انصراف مجازت استفاده کردی و بعدا(مثلا دکتری) دیگه چنین کاری نمیتونی بکنی.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

Member Perl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, TU Munich

می تونی عوض کنی ولی تا اون جایی که من میدنم برات انصراف حساب میشه. یعنی با این کار از یکبار انصراف مجازت استفاده کردی و بعدا(مثلا دکتری) دیگه چنین کاری نمیتونی بکنی.
    میدونم فقط یک بار میشه استفاده کرد. لطفاً به سوالم درست جواب بده! میگم آیا قبول میکنن که تاریخش بیش از یک سال از تاریخ فراغتم باشه چون انصراف دادم؟ یعنی مبدا یک سال رو از تارخ انصراف حساب میکنن؟!

ممنون.

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Perl نمایش پست ها
    میدونم فقط یک بار میشه استفاده کرد. لطفاً به سوالم درست جواب بده! میگم آیا قبول میکنن که تاریخش بیش از یک سال از تاریخ فراغتم باشه چون انصراف دادم؟ یعنی مبدا یک سال رو از تارخ انصراف حساب میکنن؟!

ممنون.
    بعد از فارغ التحصیلی زیر یکسال برای کانادا معافی گرفتی. زیر یکسال سال از شروع کانادا هم میخوای انصراف بدی و برای آلمان معافی بگیری.

منبع: مسئول معافیت تحصیلی (خارج) نظام وظیفه مستقر در باجه 12 سالن شماره 3 نظام وظیفه تهران!
    ویرایش توسط daniyal_arj : May 2nd, 2012 در ساعت 12:32 AM
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

Junior Member

دوستان سلام
    من برای کارشناسی ارشد از چندین دانشگاه انگلیس از جمله منچستر و بیرمنگهام پذیرش گرفتم و قصد دارم که برم انگلیس
    از استرالیا هم پذیرش گرفتم
    اگر پذیرش استرالیا رو ببرم به وزارت علوم و کارای معافیت از تحصیلم را با اون انجام بدم ، آیا مشکلی پیش میاد بجاش برم دوبی ( واسه ویزا) و بعد برم انگلیس؟؟؟؟
    یعنی اصلا استرالیا نرم ...
    آخه پذیرش انگلیس رو که اصلا قبول ندارن دیگه ...
    موقع برگشتنم اذیتم میکنند ؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)