صفحه 17 از 44 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط sssmmmrrr نمایش پست ها
    سلام.
    من بدون کنکور می تونم توی دانشگاه خودم تو ایران ارشد بخونم. یعنی از مهر می تونم برم سر کلاس ارشد بشینم. حالا اگه در حین ارشد واسه ی Spring تونستم پذیرش بگیرم می تونم از ارشد انصراف بدم و وثیقه بذارم برم خارج؟ آخه تو گوگل سرچ کردم بعضی سایتا نوشته بودند معافیت تحصیلی در هر مقطع فقط یک بار صادر میشه. ولی توی ویکی نوشته بعد از انصراف فقط یکبار می تونید از معافیت تحصیلی در همون مقطع استفاده کنید. کدومش درسته؟
    من هم دقیقا همین مشکل رو دارم ، کسی اطلاعات دقیق تری از قوانین جدید نداره ؟! چون من شنیدم دیگه اون قانون یک بار برای هر مقطع نیست ولی هرچی می گردم تو فرومها نمی تونم پیداش کنم !

دوستان من هم برای مقطع دکتری از دانشگاه آمریکایی برای پاییز 2012 پذیرش داشتم. روند وزارت علوم، نظام وظیفه (وثیقه 15 میلیونی) و صدور گذرنامه رو کامل و بی دردسر طی کردم و برای اولین بار گذرنامه گرفتم. فرصت خروج از کشورم 6 ماهه هست و تا پایان آبان ماه فرصت دارم. تا دیروز تو مرحله کلیرنس ویزا بودم! اما متاسفانه دیروز سفارت بهم ایمیل زد و گفتش که با صدور ویزا برام مخالفت شده. یعنی کلاً با I-20 و Sevis فعلی بهم ویزا نمیدن و باید بیخیال امسال شم. حالا من سه تا سوال دارم:
    1) برای نظام وظیفه چقدر وقت دارم؟ یعنی کی باید دفترچه نظام وظیفه رو ارسال کنم تا غیبت نخوردم؟ آیا یک سال وقت دارم؟
    2) من میخوام واسه سال دیگه دوباره اقدام کنم. آیا اگر از یه دانشگاه دیگه تو آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرم، نظام وظیفه دوباره معافیت تحصیلی همون مقطع رو صادر میکنه؟
    3) باتوجه به اینکه برای سال دیگه دوباره اقدام میکنم ... برای وثیقه باید چیکار کنم؟

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید و امیدوارم همه راحت بتونن ویزا بگیرن!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Harvard University

سلام به همگی
    سه تا سوال دارم که خیلی خیلی ممنون میشم اگه دوستان و مدیران لطف کنن جواب بدن.
    من بهمن 90 فارغ التحصیل شدم. کنکور ارشد شرکت کردم و انتخاب رشته کزدم و قبول میشم. چند تا پذیرش هم گرفتم که چون نتونستم فاند بگیرم دیفر کردم. حالا میخوام برای سال دیگه هم اپلای کنم. سوالم اینه که:

1. اگه من امسال ارشدم رو تو ایران شروع کنم و فاندم برای ترم بهار جور بشه میتونم برم؟
    2. اگه من امسال ارشدم رو تو ایران شروع کنم و فاندم برای ترم بهار جور بشه و برم، و برای سال دیگه هم از دانشگاه بهتری پذیرش بگیرم، میتونم دانشگاه و کشورم رو عوض کنم و برم اون دانشگاه بهتر؟
    3. اگه من امسال ارشدم رو تو ایران شروع کنم و برای سال بعد پذیرش بگیرم، میتونم بعد از دو ترم انصراف بدم و از کشور خارج شم؟

خیلی خیلی ممنون خواهم شد اگه به این سه تا سوالم جواب بدید.

با تشکر،
    احسان

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    دوستان من برای دوره دکترا از امریکا پذیرش دارم ولی کلیرنس خوردم و هنوز ویزام آماده نشده. از طرفی چون با وثیقه قرار بود از کشور خارج شم
    وثیقه م رو 2 ما پیش گذاشتم و ازون تاریخ به من 6 ماه اجازه خروج دادن. یعنی پاسپورتم تا آخر آبان اجازه خروج خواهم داشت. حالا اگر ویزام نیاد و مجبور شم
    دیفر کنم برای ترم بعدی، میتونم این اجازه خروج رو تمدید کنم؟ چون اینجوری نمیرسم تا آخر آبان از کشور خارج شم. اگه میشه روندش چجوریه؟
    قبلا که بچه ها میرفتن وزارت علوم با خانوم...... (اسمشو یادم رفته) یا اقای موسوی صحبت میکردن اونا میفهمن چی میگی ...
    یه سری برو اونجا.... من اینا را فقط شنیدم مطمن نیسنم
    روزی پس از انکه بر نیروی بادها ، امواج،جزر و مد یا جاذبه مسلط شدیم ، نیروی عشق را متوجه خداوند خواهیم کرد. آنگاه برای دومین بار در تاریخ جهان ، انسان آتش را کشف خواهد کرد. تیلارد دوشاردن

با سلام به دوستان، من صفحات قبل رو خوندم و تا حدی دستگیرم شد ولی باز میپرسم: اگر من مهر امسال دکترامو شروع کنم و با توجه به گرفتن پذیرش از اروپا قبل از اتمام 1 سال بخام از کشور خارج شم برای دکترا از نظر معافیت تحصیلی به مشکل نمیخورم؟ آیا باید پول بابت اون 1سال به دانشگاه داخل بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m4057 نمایش پست ها
    قبلا که بچه ها میرفتن وزارت علوم با خانوم...... (اسمشو یادم رفته) یا اقای موسوی صحبت میکردن اونا میفهمن چی میگی ...
    یه سری برو اونجا.... من اینا را فقط شنیدم مطمن نیسنم
    دوست عزیز آقای موسوی دیگه توی وزارت علوم فعالیت نمیکنه و بجای آقای پاداشی اومده! اسم اون خانوم هم خسروی هستش! من هم ازشون همین سؤال رو پرسیدم و درجواب بهم گفتن به شرطی خروج از کشورت رو تمدید میکنیم که بیش از یک سال از فراغت از تحصیل مقطع قبلیت نگذشته باشه.

دوستان من یک سوالی دارم. اگر از یک دانشگاه در کشور X، مثلاً آمریکا، پذیرش بگیری و باهاش تو نشا پرونده درست کنی و معافیت تحصیلی هم بگیری (که مطمئناً اسم کشور X روش ذکر شده) بعد به هر دلیلی (مثل ندادن ویزا یا هر دلیل دیگه) بری به یه دانشگاه دیگه تو کشور دیگه و اونجا ادامه تحصیل بدی.

1) آیا باید حتما به وزارت علوم خبر بدی و وزارت علوم پرونده رو توی نشا update میکنه؟
    2) آیا تغییر کشوری که توش درس میخونیم از نظر نظام وظیفه و باز پس گیری وثیقه مشکل ساز هست؟

با تشکر و آرزوی موفقیت برای همه شما

Junior Member

با سلام
    من یه سوال فوری دارم خواهشا کمکم کنید و اگه کسی اطلاعی داره بهم بگه
    من از یه دانشگاه واسه پاییز امسال پذیرش گرفتم و کار هاشو کامل انجام دادم و پاسپورتمم اومد اما خوردیم به اجلاس و تعطیلی سفارت کشور مورد نظرم و .... که نشد برم الان یه پذیرش دیگه از یه دانشگاه دیگه دارم که واسه ماه ژانویه دیفر کردم و از کشور استرالیا هم باز یه پذیرش گرفتم واسه ماه مارچ ضمنا تا آخر بهمن این معافیت یک ساله من تموم میشه و تا 18 بهمن هم اجازه خروج دارم
    حالا چنتا سوال دارم ازتون
    1.آیا باید به نظام وظیفه خبر بدم که نرفتم؟
    2.آیا این آفر استرالیا رو میتونم استفاده کنم؟(چون زمانش بعد از پایان معافیتمه ولی آفرش ک برای ماه مارچ یا همون ماه اسفند خودمونه الان دستمه)
    3. چون آفر دانشگاه دومی رو دیفر کردم اگه 3 ماه بعد برم نظام وظیفه نمیگن این سه ماه رو کجا بودی و چرا خبر ندادی ک چرا نرفتی؟
    خواهشا کسی اطلاعی داره بگه من منتظرم مرسی
    اگر قسمتی از سوال نا مفهوم بود بگین تا بیشتر توضیح بدم

دوستان سلام عرض می کنم خدمت همگی، راسش یه سوال داشتم که با خوندن این تاپیک یه مقدار گیج شدم ..
    من مقطع دکتری رو شروع کردم اما الان که اول سال دوم ام هست، به مشکل خوردم و از دانشگاه اومدم بیرون، اما در عین حال می خوام اپلای کنم برای یه دانشگاه دیگه
    می خوام ببینم آیا می تونم این کارو بکنم یا این به منزله پریدن وثیقه اس ؟
    متشکرم.

دوستان جالبه نظرتون رو در باره این لینک هم بگید ... گویا چند روز پیش ضوابط جدیدی مصوب شده ...

ضوابط ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي و اخراجيگروه ناجا- دانشجويان در طول مدت تحصيل ازديپلم تا دكتراي تخصصي ، تنها يكبارمجاز به انصراف و شروع مجدد به تحصيل مي باشند.به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، سرهنگ "محمد رضا اكبر حلوايي "معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين بيان داشت : دانشجويان در طول مدت تحصيل ، از ديپلم تا دكتراي تخصصي، فقط يكبار مجاز به انصراف و شروع به تحصيل مجدد دردانشگاه و رشته ديگر ،مي باشند.
    وي درخصوص شرايط دانشجويان انصرافي اظهارداشت: اين دسته ازدانشجويان چنانچه تمايل به ادامه تحصيل داشته باشند مي بايست حداكثر تا يكسال بعد از تاريخ انصراف ، در دانشگاه و مقطع جديد شروع به تحصيل نمايند، كه در اين صورت مدت تحصيل قبلي آنها ، درسنوات مقطع جديد لحاظ نخواهد شد.
    معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان افزود: همچنين قبولي اين دسته ازافراد در مقطع پائين تراز مقطع قبلي نيز بلامانع مي باشد.
    سرهنگ حلوايي درباره شرايط بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي به دانشگاه و رشته قبلي آنان ، گفت : افراد مذكور در صورتيكه در مهلت يكساله پس از انصراف،به خدمت اعزام نشده باشند با موافقت دانشگاه مربوطه مبني بر بازگشت به تحصيل ، از معافيت تحصيلي برخوردار خواهند شد.
    وي درادامه افزود:وقفه ايجاد شده براي دانشجويان انصرافي كه با بازگشت به تحصيل آنان در رشته و دانشگاه قبلي موافقت شده ، جزء سنوات تحصيلي آنان محاسبه نخواهد شد وديگر اين افراد مجاز به انصراف مجدد نمي باشند.
    معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان در خصوص شرايط دانشجويان اخراجي گفت : دانشجويان اخراجي ، تنها در صورت دريافت كارت پايان خدمت دوره ضرورت ويا معافيت از خدمت، مجاز به بازگشت به تحصيل مي باشند.
    اين مقام مسئول در ادامه افزود: درمواردي كه اخراج دانشجويان از تحصيل به اشتباه صورت گرفته يا بنا بدلايل موجه دانشگاه اخراج را منتفي اعلام نمايد ، با تائيد كميسيون موارد خاص دانشگاه و اعلام كتبي آن ، در صورتيكه بيش از يكسال از اخراج دانشجو نيز سپري نشده باشد ، بازگشت به تحصيل دانشجوي اخراجي بلامانع مي باشد.

منبع : http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...2-578db36d1e55

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)