صفحه 18 از 44 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

سلام

با قانون جدید سربازی که میگه به هر مقطع تحصیلی‌ در صورت انصرف، دوباره معافیت تحصیلی‌ داده می‌شه، کسی‌ می‌تونه بهم بگه که من که الان ساله ۳ دکترا حساب میشم تو ایران می‌تونم انصراف بدم و معافیت تحصیلی‌ دوباره بگیرم واسه خارج؟ البته من الان خارج هستم ولی‌ به دانشگاه گفتم میرم فرصت، ولی‌ آومدم برنگشتم، ولی‌ با این حل هنوز ایران دانشجو حساب میشم. به نظر شما با قانون جدیدی که اومده، می‌شه من ایران انصراف بدم بعد پذیرش دانشگاه خوار رو نشون بدم و معافیت تحصیلی‌ بگیرم و وثیقه بذارم و راحت بتونم برم ایران و برگردم؟
    تو درياي روشن دل ما چو ماهي

Banned

سلام دوستان

یه سوالی رو چندبار پرسیده بودند ولی متاسفانه هیشکی جواب نداده. راستش این سوال منم هست.خواهشا می پرسم جواب بدید.

سوال: من 31/6/91 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم و معافیت تحصیلیم هم لغو شده.تا یکسال هم فرجه دارم.
    حالا برای مقطع کارشناسی ارشد تو دوتا دانشگاه از جمله دولتی و آزاد قبول شدم ولی قصد دارم اینا رو نرم و اپلای کنم برای دانشگاهای خارج.
    حالا سوال این که اگه من تو یکی از این دانشگاها ثبت نام کنم و برام معافیت تحصیلی صادر بشه و بعد نامه پذیرش از خارج برام بیاد و بخوام اینجا رو انصراف بدم و وثیقه بزارم و برم خارج آیا مشکلی پیش میاد؟
    با توجه به شرایطی که تو سایت ناجا برای خروج مشمولان برای ادامه تحصیل هست 2 تا مشکل پیش میاد : 1- نوشته نباید دانشجوی انصرافی باشد. 2- برای هر مقطع تحصیلی فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر میشه.

حالا اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا بگه.خیلی ممنون

من یه سؤال در مورد دوره های جوینت در خارج از کشور داشتم. مثلا دوره های فوق لیسانس که سال اول در یک کشور و سال دوم در یک کشور دیگر هستیم و آخر سر هم مدرک از هر دو دانشگاه بهمون میدن. اینجور موارد برای نظام وظیفه مشکلی ایجاد نمیکنه؟

دوستان سلام. من یه سوال خیلی واجب در مورد خودم دارم با توجه به قانون جدید تصویب شده در مورد انصراف از تحصیل.

من دی ماه پارسال فارغ التحصیل شدم و پذیرش برای دکتری از امریکا دارم و وثیقه گذاشتم برای خروج. اما به احتمال زیاد نمیتونم برم چون ویزام توی کلیرنس متاسفانه ریجکت شده و پذیرشم برای ژانویه 2013 هستش. توی نامه وزارت علوم به نطام وظیفه نوشته که من حداکثر یکسال بعد از انصراف وقت دارم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم. اگر من دی ماه برم وزارت علوم اعلام انصراف از تحصیل کنم تا دی ماه سال دیگه باز وقت دارم برای فرستادن دفترچه خدمت؟ و غایب محسوب نمیشم؟؟؟ ( با توجه به اینکه از ایران خارج نشدم برای تحصیل)

حالا اگر تا سال دیگه وقت داشته باشم و بتونم از یک کشور دیگه پذیرش بگیرم برای دکترا ، باز با گذاشتن وثیقه و اجازه خروجم موافقت میشه؟ ( با توجه به اینکه یه بار انصراف دادم)

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    من یه سؤال در مورد دوره های جوینت در خارج از کشور داشتم. مثلا دوره های فوق لیسانس که سال اول در یک کشور و سال دوم در یک کشور دیگر هستیم و آخر سر هم مدرک از هر دو دانشگاه بهمون میدن. اینجور موارد برای نظام وظیفه مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    کسی نیست جواب بده؟

سلام دوستان
    من يه مورد خاص دارم
    اگر من براي اين ترم بهار 2013 دارم پذيرش مي گيرم از تركيه(بهمن امسال فارغ التحصيل ميشم) و نمي خوام ريسك كنم و نرم و در ضمن همزمان براي آلمان هم دارم اقدام ميكنم كه اون براي ترم پاييز سال 2013 هستش.سوالم اينه كه آيا مي تونم برم تركيه و 1 ترم بخونم و در صورت پذيرش از آلمان دانشگاه و وثيقم رو براي آلمان عوض كنم؟؟(با توجه به اينكه همچنان تو فرجه 1 ساله هستم)
    در ضمن اگر بدون هماهنگي عوض كنم علاوه بر اينكه وثيقه ضبط ميشه آيا فراري محسوب ميشم و ديگه نميتونم برگردم يا نه طور ديگه اي هست؟؟؟؟

لطفا راهنمايي كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط askary_amir69 نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه سوالی رو چندبار پرسیده بودند ولی متاسفانه هیشکی جواب نداده. راستش این سوال منم هست.خواهشا می پرسم جواب بدید.

سوال: من 31/6/91 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم و معافیت تحصیلیم هم لغو شده.تا یکسال هم فرجه دارم.
    حالا برای مقطع کارشناسی ارشد تو دوتا دانشگاه از جمله دولتی و آزاد قبول شدم ولی قصد دارم اینا رو نرم و اپلای کنم برای دانشگاهای خارج.
    حالا سوال این که اگه من تو یکی از این دانشگاها ثبت نام کنم و برام معافیت تحصیلی صادر بشه و بعد نامه پذیرش از خارج برام بیاد و بخوام اینجا رو انصراف بدم و وثیقه بزارم و برم خارج آیا مشکلی پیش میاد؟
    با توجه به شرایطی که تو سایت ناجا برای خروج مشمولان برای ادامه تحصیل هست 2 تا مشکل پیش میاد : 1- نوشته نباید دانشجوی انصرافی باشد. 2- برای هر مقطع تحصیلی فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر میشه.

حالا اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا بگه.خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز
    با توجه بهمون دوتا قانونی که خودتون گفتید،اینکار شدنی نیست و باید تا قبل اینکه فرجه یکسالتون تموم بشه،تصمیم اول و آخرتون رو بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahosseinpour نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من يه مورد خاص دارم
    اگر من براي اين ترم بهار 2013 دارم پذيرش مي گيرم از تركيه(بهمن امسال فارغ التحصيل ميشم) و نمي خوام ريسك كنم و نرم و در ضمن همزمان براي آلمان هم دارم اقدام ميكنم كه اون براي ترم پاييز سال 2013 هستش.سوالم اينه كه آيا مي تونم برم تركيه و 1 ترم بخونم و در صورت پذيرش از آلمان دانشگاه و وثيقم رو براي آلمان عوض كنم؟؟(با توجه به اينكه همچنان تو فرجه 1 ساله هستم)
    در ضمن اگر بدون هماهنگي عوض كنم علاوه بر اينكه وثيقه ضبط ميشه آيا فراري محسوب ميشم و ديگه نميتونم برگردم يا نه طور ديگه اي هست؟؟؟؟

لطفا راهنمايي كنيد
    تا اونجایی که من اطلاع دارم،شما تا قبل روزی که میخوایید از مملکت خارج بشید،میتونید پذیرشتون رو عوض کنید ولی اونجارو فقط خانم خسروی میتونه بهتون بگه.در ضمن اگر شما در ترکیه از المان پذیرش بگیرید باید بیایید ایران و درخواست ویزا رو به سفارت المان توی ایران بدید.اینکار مستلزم وقت زیادی هست که باید توی ایران بگذرونید و وزارت علوم بشما فقط اجازه میده که مدت زمان خیلی محدودی رو در حین تحصیل در خارج بیایید ایران و برید.
    توصیه من اینه که نشینید توی خونه و نقشه های عجیب غریب بکشید...یا مسیر مسقیمو برید یا قبلش دقیقا با خودشون هماهنگ کنید که مشکلی پیش نیاد.چون اینا کارشون حساب و کتاب نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    در این مورد فقط ینفر تصمیم میگیره و اونم اقای پاداشی توی وزارت علوم هست.حالا یک سوال:اگر تحصیلتون توی کشور اول تموم بشه و بخوایید برید به کشور دوم باید دوباره برای ویزا اقدام کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط YMB نمایش پست ها
    دوستان من یک سوالی دارم. اگر از یک دانشگاه در کشور X، مثلاً آمریکا، پذیرش بگیری و باهاش تو نشا پرونده درست کنی و معافیت تحصیلی هم بگیری (که مطمئناً اسم کشور X روش ذکر شده) بعد به هر دلیلی (مثل ندادن ویزا یا هر دلیل دیگه) بری به یه دانشگاه دیگه تو کشور دیگه و اونجا ادامه تحصیل بدی.

1) آیا باید حتما به وزارت علوم خبر بدی و وزارت علوم پرونده رو توی نشا update میکنه؟
    2) آیا تغییر کشوری که توش درس میخونیم از نظر نظام وظیفه و باز پس گیری وثیقه مشکل ساز هست؟

با تشکر و آرزوی موفقیت برای همه شما
    1.من خودم 2هفته پیش رفتم وزارت علوم و همین سوالو پرسیدم.100% باید اطلاع بدی چون باید هرترم گواهی اشتغال به تحصیل رو براشون بزاری توی نشا و اینا حواسشون هست.
    2.بله

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)