صفحه 19 از 44 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_genetic نمایش پست ها
    سلام

با قانون جدید سربازی که میگه به هر مقطع تحصیلی‌ در صورت انصرف، دوباره معافیت تحصیلی‌ داده می‌شه، کسی‌ می‌تونه بهم بگه که من که الان ساله ۳ دکترا حساب میشم تو ایران می‌تونم انصراف بدم و معافیت تحصیلی‌ دوباره بگیرم واسه خارج؟ البته من الان خارج هستم ولی‌ به دانشگاه گفتم میرم فرصت، ولی‌ آومدم برنگشتم، ولی‌ با این حل هنوز ایران دانشجو حساب میشم. به نظر شما با قانون جدیدی که اومده، می‌شه من ایران انصراف بدم بعد پذیرش دانشگاه خوار رو نشون بدم و معافیت تحصیلی‌ بگیرم و وثیقه بذارم و راحت بتونم برم ایران و برگردم؟
    مشمولانی که از ادامه تحصیل در دانشگاه انصراف میدهند چنانچه حداکثر ظرف مدت یکسال از تاریخ انصراف،در رشته یا دانشگاه دیگری پذیرفته شوند مجاز به تحصیل در مقطع و رشته جدید میباشند.معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی (از دیپلم تا دکتری) فقط یکبار تمدید میشود.(صفحه 20 دفترچه-شماره 6)

سلام
    من يه سوال داشتم حالا ببخشيد كه اينجا ميپرسم... در مورد رشته هاي مشترك بين دانشگاهي ....مثلا:
    اگه تمام دانشگاههاي مربوط به International Program in..... در ليست وزارت علوم باشه ديگه نميتونن بهت گير بدن كه چرا تو مثلا 2 كشور و مثلا 3 دانشگاه داري درس مي خوني؟ TU Wien-TU Dresden -TU Munchen مشكلي كه نداره لطفا راهنمايي كنيد خيلي برام مهمه.....

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedfard نمایش پست ها
    در این مورد فقط ینفر تصمیم میگیره و اونم اقای پاداشی توی وزارت علوم هست.حالا یک سوال:اگر تحصیلتون توی کشور اول تموم بشه و بخوایید برید به کشور دوم باید دوباره برای ویزا اقدام کنید؟
    کلا برای بنده هر دو حالت ممکنه پیش بیاد، یعنی ممکنه هم دوره ای قبول بشم که برای رفتن به کشور دوم احتیاج به ویزا نداشته باشم(هر دو دانشگاه در داخل اروپا باشند) و هم ممکنه دوره ای برم که کشور دوم احتیاج به ویزا داشته باشه.
    حالا اگه جواب سوال شما مثبت باشه و در واقع من احتیاج به ویزای دوباره داشته باشم چی میشه؟ شما در این زمینه اطلاعات خاصی دارید؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    کلا برای بنده هر دو حالت ممکنه پیش بیاد، یعنی ممکنه هم دوره ای قبول بشم که برای رفتن به کشور دوم احتیاج به ویزا نداشته باشم(هر دو دانشگاه در داخل اروپا باشند) و هم ممکنه دوره ای برم که کشور دوم احتیاج به ویزا داشته باشه.
    حالا اگه جواب سوال شما مثبت باشه و در واقع من احتیاج به ویزای دوباره داشته باشم چی میشه؟ شما در این زمینه اطلاعات خاصی دارید؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    ببینید دوست عزیز ،باید طوری برنامه ریزی کنید که وقتی درستون توی دانشگاه اول تموم شد،سریع برای ویزای کشور دانشگاه دوم توی همون کشور اول اقدام کنید.تا اونجایی که من میدونم شما اگر اقامت یک کشوری رو داشته باشید میتونید درهمون کشور برای ویزای کشور دیگر اقدام کنید و نیازی نیست برای ویزا دوباره به ایران بیایید و اقدام کنید و باید وقتی وارد دانشگاه دوم شدید،یک برگه اشتغال به تحصیل از اون دانشگاه بگیرید که توش نوشته باشه که ایشون باید ادامه دوره تحصیلیشون رو اینجا بگذرونن و سریعا توی نشا آپلود کنی.کل داستان اینه که باید همونجا کاراتو بکنی و پانشی بیای اینجا و بگی میخوام برای یه کشور دیگه اقدام کنم چون اینا مطمینا سنگ جلوی پات میندازن.

Junior Member

سلام دوستان.
    من مدرک ارشدمو گرفتم و میخوام برای ارشد تو یکی از دانشگاهای اروپا اپلای کنم و سربازی هم دارم. آیا برای خروج من از کشور مشکلی وجود نداره؟ شنیدم واسه هر مقطعی (داخل یا خارج) فقط یه بار معافیت می دن! اگه از دوستان کسی می دونه لطف کنه با منبعش بهم اطلاع بده.

سلام. مورد من یه کم پیچیده است اگه کسی لطف کنه کمکم کنه ممنون میشم.

1-من خرداد 91 فارغ التحصیل شدم و پذیرش از فرانسه گرفتم و توی نامه ای که نظام وظیفه بهم داد نوشته شده تا 25 دی وقت دارم از کشور خارج بشم. متاسفانه ویزای من ریجکت شد. میخواستم ببینم حالا میتونم برای یه کشور دیگه(استرالیا) اقدام کنم که برای ترم بهار اونجا باشم؟(چون قاعدتا تا خرداد 92 فرجه دارم) این قضیه که معافیت تحصیلی فقط یه بار صادر میشه یعنی چی دقیقا؟
    2-برای این که این چند ماه رو بیکار نباشم میخواستم یه قسمتی از سربازیم رو انجام بدم و وسطش با ارایه پذیرش خارج بشم. میشه این کار رو انجام داد؟
    3-اگه پذیرشی که برای مستر گرفتم یکساله باشه مدت معافیت تحصیلی تو خارج از کشور همون 3ساله یا کمتر میشه؟

مشکل نظام وظیفه رو در صورتی که بخوای کشور محل پذیرش رو عوض کنی به چه صورتی می تونی حل کنی ؟

Junior Member

سلام بچه ها
    میگم من توی تکمیل ظرفیت آزاد ارشد قبول شدم
    اگه ثبت نام کنم به منظور آزاد کردن مدارک هرچه تروبعدش انصراف بدم و برم دنبال پذیرشم آیا دوباره بهم معافیت تحصیلی میدن واسه رفتن ؟
    ممنون
    خاهشا اگه میدونید جواب بدین
    مرسی

سلام دوستان.اميدوارم که خوب باشيد.بچه هامن يه سوال خيلى مهم دارم که واقعا اين روزها خيلى ذهنم رو مشغول کرده.من از يک دانشگاه در چىن پذىرش شدم و نامه پذيرش رو بردم وزارت علوم و نامه براى گذاشتن وثىقه گرفتم.ولى الان از يکى ديگه از دانشگاه هاى چين پذىرش شدم و اون دانشگاه جديد يعنى همون دومى .رو من ميخوام برم.حالا با توجه به اينکه من نامه اولين پذيرشم رو دادم وزارت علوم ولى حالا ميخوام. دانشگاه دوم برم آىا اين مشکلى پيش نمياد؟اگه مشکلى نيست بايد چيکار کنم؟خيلى ممنونم

Banned

سلام دوستان من پارسال تو تکمیل ظرفیت دوم ارشد آزاد قبول شدم اگه الان دوباره تو کنکور ارشد شرکت کنم و یه جای بهتر قبول بشم دانشگاه جدید دو باره واسم معافیت تحصیلی صادر می کنه؟؟؟ یا چون از جای قبلی انصراف دادم تا دوباره ثبت نام کنم نظام وظیفه گیر میده خیلی ضروریه خواهشا سریعتر جواب بدید دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)