صفحه 2 از 44 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

اصلا وزارت علوم يا نظام وظيفه چطور چک می کنند که يک دانشجو کجا رفته؟
    و پس از عزیمت به کشور مقصد چطور می توانند مانع تغییر دانشگاه شوند؟

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

نمیتونن جلوی تغییر دانشگاه رو بگیرن. شما میتونی بگی داری میری امریکا ولی بری یه کشور دیگه. ولی اگر کشور رو عوض کنی و به نظام وظیفه اطلاع ندی، وقتی برمیگیردی، میگن برای چی بدون اینکه به ما بگی، یه جای دیگه رفتی؟ اذیتت میکنن. ممکنه وثیقه رو پس ندن.
    چون اینکه کجا حق داری بری ، توی پرونده ای که در نظام وظیفه برات تشکیل میدن، ثبت میشه.

Junior Member

پیش فرض مجوز خروج با استفاده از پذیرش دانشگاهی دیگر

سلام دوستان
    من پذیرش از یکی از دانشگاههای انگلیس دارم ولی خوب مشروط و مدارک رسمی رو می خواد البته هنوز وضعیت فاندش رو استاده داره بررسی می کنه، التبه واسه جاهای دیگه هم اپلای کردم که شاید بهتر از انگلیسه باشه(از نظر مالی)ولی وقتی نتایجش اعلام بشه تا شروع کلاسهاش وقت کمی مونده و می ترسم که دیر بشه و نتونم تو این مدت مدارکم رو آزاد کنم و کارهاش رو انجام بدم(من تا حدوده 3 ماه دیگه باید دفترچه بگیرم) میخواستم بدونم می تونم با پذیرش انگلیس برم جلو و کارهاش رو انجام بدم ولی بعد که مجوز خروج صادر شد و خورد تو پاسم برم جایه دیگه، یا جایی ذکر می شه که میخوای کدوم کشور بری؟!؟!؟
    آیا وزارت علوم نیاز داره که بدونه هزینه ی تحصیلت رو از کجا میاری یا فقط پذیرش کافیه تا مجوز خروج بدن؟
    یک سوال دیگه هم اینکه من که در فرجه شش ماهه هستم آیا حتما باید دفترچه رو پست کنم تا بتونم مدارکم رو آزاد کنم (بخرم)یا نیازی به دفترچه نیست؟

ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید کمکم کنید

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

پیش فرض پاسخ : مجوز خروج با استفاده از پذیرش دانشگاهی دیگر

با پذیرش یک کشور دیگر میتونید کارتون رو پیش ببرید در وزارت علوم و نظام وظیفه اما خوب کار چندان عاقلانه ای نیست مگر اینکه پاسپورت نداشته باشید و بخواهید برای گذرنامه اقدام کنید.
    چون نامه ای که وزارت خانه برای نظام وظیفه برای گذاشتن ضمانت نامه بانکی و دادن معافیت تحصیلی میده فقط نام کشور و مقطعی که قصد ادامه تحصیل دارید در اون قید شده پس اگر دانشگاه را در کشور مورد نظر تغییر بدهید هیچ مشکلی نیست اما اگر کشور تغییر پیدا کند دوباره باید تمام کارهای مربوط به صادر شدن معافیت تحصیلی را دوباره از اول انجام دهید تازه اگر مشکل خاصی برای شما پیش نیارند.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

فقط سعي كن هر كار مي كني دوباره گذرت به نظام وظيفه نيفته كه منطق آدماي اونجا ...

Junior Member

با سلام

پیغام شما رو در مورد تغییر دانشگاه دیدم که پرسیده بودید آیا از نظر وزارت علوم و نظام وظیفه مشکلی نداره؟ این سوال من هم هست من از وزارت علوم که پرسیدم گفت که دوباره تشکیل پرونده می شه و باید تایید بشه البته اینو همکار خانم اصفهانی گفت به خاطر همین مطمئن نیستم و نمی دونم تا چند بار بشه این کارو کرد ولی از نظام وظیفه که پرسیدم گفت که اگه قبل از 6 ماه باشه موردی نداره ولی بعد از اون نمی شه و باید وثیقه رو آزاد کنی و بعد دفترچه رو پست کنی.حالا نمی دونم در صورت پست دفترچه و گرفتن نامه معرفی به خدمت بشه معافیت تحصیلی گرفت یا مثلا می گن 6 ماه شما رد شده و غیبت دارید ؟ منم چون برای US باید ویزا بگیرم نمی دونم اگر از 6 ماه رد می شه و بعد از اون اگه بخواهم کشورم رو عوض کنم باید دفترچه رو پست کنم یا راه دیگه ای هم هست؟. شما اطلاعی در این مورد ندارید ممنون می شم راهمناییم کنید.

لطفا اگر کسی در مورد تغییر دانشگاه اطلاعی داره اینجا خبر بده یا اگر تهران هستید اینا رو از وزارت علوم یا نظام وظیفه بپرسید و به بقیه اطلاع بدید.

to amirkhaan

وزارت علوم کاری به هزینه تحصیل شما نداره

فرقی نداره که شما نامه معرفی به خدمت رو بگیرید و یا اینکه معافیت تحصیلی داشته باشید.در هر دو حالت می تونید مدارکتون رو بگیرید ولی اگر شما دفترچه رو پست کنید محدودیت زمانی تون بیشتر هست و باید قبل از مثلا تاریخ اعزام کاراتون رو ردیف کنید.

منتظر پاسخ شما هستم
    با تشکر
    سینا

Junior Member

سلام دوستان

در مورد سوال سینا، تا جایی که من می دونم، در صورتی که شما قبل از اتمام 6ماه نامه پذیرشتون اومده باشه ولی کاراتون بیشتر طول بکشه می تونید با ارائه این نامه پذیرش به نظام وظیفه (قبل از اتمام 6ماه) زمان اعزامتون رو به تاخیر بندازید فقط باید قبلش بهشون اطلاع بدید که براتون غیبت رد نشه که اگه بشه دیگه...!!!!
    در مورد سوال خودم، درست متوجه نشدم یعنی اگر من بخوام مدارک ارشدم رو بخرم نیاز هست که دفترچه رو پست کنم و زمان اعزامم مشخص شده باشه یا اینکه با همون نامه فارغالتحصیلی که دانشگاه به نظام وظیفه می ده می شه مدرک رو آزاد کرد(لازم به ذکر است که من در فرجه 6ماهه هستم)

به نظرتون اگه من فعلا با پذیرشی که الان دسته برم دنباله کارام و پرونده تشکیل بدم و بعد که پذیرش دیگه ای اومد اونو رو کنم تا تغییرات لازم انجام بشه، بهتره و کارام سریعتر انجام می شه یا اینکه بمونم پذیرش دوم بیاد بعد شروع کنم. مشکل اصلی من کمبود وقته، از زمانی که پذیرش دوم بیاد تا کلاساش شروع بشه زمان خیلی کمی دارم

ممنون

Junior Member

مندر حین سربازی اگر پذیرش بگیرم و در برگه اعزام به خدمت غیبت هم داشته باشم نمی تونم برم؟ کسی تجربه ای این طوری داشته؟

Junior Member

من در حین سربازی اگر پذیرش بگیرم و در برگه اعزام به خدمت غیبت هم داشته باشم می تونم برم؟ کسی تجربه ای این طوری داشته؟

قانونا نميشه!
    ولي راهش رو بايد پيدا كني....
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)