صفحه 22 از 44 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

سلام
    دوستان من مدت ۱ سالم داره تمام میشه، الان از یه دانشگاه پذیرش دارم، age کارای نظام وظیفه را با همین انجام بدم و ۳ ماه دیگه با پذیرش جدیدم برم ، و تغیر بدم، آیا حتمن باید خروج بزنم از کشور و در اون دانشگاه اول ثبت نام کنم که واسم بعدن تغیبر پذیرشم را انجام بدهند، یا اینکه میشه نرفت ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط msa2 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من مدت ۱ سالم داره تمام میشه، الان از یه دانشگاه پذیرش دارم، age کارای نظام وظیفه را با همین انجام بدم و ۳ ماه دیگه با پذیرش جدیدم برم ، و تغیر بدم، آیا حتمن باید خروج بزنم از کشور و در اون دانشگاه اول ثبت نام کنم که واسم بعدن تغیبر پذیرشم را انجام بدهند، یا اینکه میشه نرفت ؟
    طیق قوانین 1 بار مجاز به این کار هستید. (نیازی به خروج نیست).

مرسی دوست عزیز از جوابتون، یعنی من حتی اگه نرم دانشگاه اول که باهاش معافیت میگیرم ثبت نام کنم و از کشور خارج نشم، میتونم ۶ ماه بعد دانشگاهم را عوض کنمو آیا شما مطمئنید؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط msa2 نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز از جوابتون، یعنی من حتی اگه نرم دانشگاه اول که باهاش معافیت میگیرم ثبت نام کنم و از کشور خارج نشم، میتونم ۶ ماه بعد دانشگاهم را عوض کنمو آیا شما مطمئنید؟
    خواهش میکنم، آخرین باری که این روند رو شخصا مشاهده کردم سال قبل بوده. اگه از سال قبل چیزی تو اداره اعزام عوض نشده باشه مشکلی نخواهد بود.

Junior Member

با سلام، من یه چند تا مشکل داشتم، ممنون میشم از راهنماییهاتون...
    من 25 دی پارسال دفاع کردم و تا 25 دی امسال(92) فرجه ی یک ساله دارم...از طرفی 10 فروردین 93 هم معافیت شش ماهه ی خروج از کشورم تموم میشه...
    1- اگر به هر دلیلی ویزام تا 10 فروردین نرسه، میتونم برم با دیفر و ... تمدید کنم؟ یا اینکه به خاطر عبور از فرجه یکساله گیر میدن؟...
    2- اگه به هر دلیلی تمدید نکردن و معافیت باطل شد، با توجه به اینکه دفعه اولمه که اینطوری میشه آیا دانشجوی انصرافی محسوب میشم که یه سال دوباره وقت داره یا مشمول غایب محسوب میشم که باید بره سربازی...؟
    کلا به نظرتون چی کار کنم...؟

خیلی ممنون.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mtelec نمایش پست ها
    با سلام، من یه چند تا مشکل داشتم، ممنون میشم از راهنماییهاتون...
    من 25 دی پارسال دفاع کردم و تا 25 دی امسال(92) فرجه ی یک ساله دارم...از طرفی 10 فروردین 93 هم معافیت شش ماهه ی خروج از کشورم تموم میشه...
    1- اگر به هر دلیلی ویزام تا 10 فروردین نرسه، میتونم برم با دیفر و ... تمدید کنم؟ یا اینکه به خاطر عبور از فرجه یکساله گیر میدن؟...
    2- اگه به هر دلیلی تمدید نکردن و معافیت باطل شد، با توجه به اینکه دفعه اولمه که اینطوری میشه آیا دانشجوی انصرافی محسوب میشم که یه سال دوباره وقت داره یا مشمول غایب محسوب میشم که باید بره سربازی...؟
    کلا به نظرتون چی کار کنم...؟

خیلی ممنون.

سلام

1. در اون صورت باید صبر کنید تا ویزا بیاد، بعدش که ویزا اومد مراجعه کنید به اداره اعزام با هزینه شخصی و دوباره درخواست دریافت مهر خروج بدین.
    2. معمولا تمدید میکنن و مشکلی نباید باشه ولی اگه به هر دلیلی نشد، باید برید سربازی.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام

1. در اون صورت باید صبر کنید تا ویزا بیاد، بعدش که ویزا اومد مراجعه کنید به اداره اعزام با هزینه شخصی و دوباره درخواست دریافت مهر خروج بدین.
    2. معمولا تمدید میکنن و مشکلی نباید باشه ولی اگه به هر دلیلی نشد، باید برید سربازی.

موفق باشید
    در مورد سوال دوم من فکر می کنم اگه تا 6 ماه از موقع صدور معافیت تحصیلی برا خارج از کشور، هر کسی به هر دلیلی نتونه بره، معافیتش لغو میشه و دانشجوی انصرافی محسوب میشه نه غایب و یک سال دوباره وقت داره بره سربازی... اینم از قانوناش که از اینترنت خوندم...مال همین آذر 92 هستن... لینکشم میذارم...خیلی خوشحال میشم بعد دیدن اینا نظرتون رو بگین...

1-همچنین مشمولانی که معافیت تحصیلی خارج از کشور اخذ می کنند باید ظرف شش ماه از تاریخ صدور معافیت، به تحصیل در خارج اشتغال یابند و عدم اشتغال به تحصیل تا پایان مدت یاد شده، انصراف از تحصیل تلقی شده و معافیت تحصیلی آنان لغو می شود.
    بر این اساس، دانشجویانی که با استفاده از معافیت تحصیلی در خارج از کشور تحصیل می کنند، چنانچه در حین تحصیل به کشور مراجعت کنند و ظرف شش ماه به محل تحصیل خود برنگردند، از حیث معافیت تحصیلی در شمول احکام دانشجوی انصرافی خواهند بود.

2-معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی در صورتی که تا یک سال پس از تاریخ انصراف، در مقطع یا رشته دانشگاه جدید یا یک حوزه علمیه پذیرفته شوند، در طول مدت تحصیل در مقاطع دانشگاهی (از دیپلم تا دکترای تخصصی) مشروط به اینکه انصراف، در مدت سنوات مجاز صورت گرفته باشد، فقط یک بار قابل تمدید است که در این صورت، مدت تحصیل قبلی جزو سنوات تحصیلی جدید محسوب نخواهد شد.

توضیحات اضافه در لینک مربوطه اش:
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920909001103

خیلی خوشحال میشم بعد دیدن اینا نظرتون رو بگین
    خیلی ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mtelec نمایش پست ها
    در مورد سوال دوم من فکر می کنم اگه تا 6 ماه از موقع صدور معافیت تحصیلی برا خارج از کشور، هر کسی به هر دلیلی نتونه بره، معافیتش لغو میشه و دانشجوی انصرافی محسوب میشه نه غایب و یک سال دوباره وقت داره بره سربازی... اینم از قانوناش که از اینترنت خوندم...مال همین آذر 92 هستن... لینکشم میذارم...خیلی خوشحال میشم بعد دیدن اینا نظرتون رو بگین...

1-همچنین مشمولانی که معافیت تحصیلی خارج از کشور اخذ می کنند باید ظرف شش ماه از تاریخ صدور معافیت، به تحصیل در خارج اشتغال یابند و عدم اشتغال به تحصیل تا پایان مدت یاد شده، انصراف از تحصیل تلقی شده و معافیت تحصیلی آنان لغو می شود.
    بر این اساس، دانشجویانی که با استفاده از معافیت تحصیلی در خارج از کشور تحصیل می کنند، چنانچه در حین تحصیل به کشور مراجعت کنند و ظرف شش ماه به محل تحصیل خود برنگردند، از حیث معافیت تحصیلی در شمول احکام دانشجوی انصرافی خواهند بود.

2-معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی در صورتی که تا یک سال پس از تاریخ انصراف، در مقطع یا رشته دانشگاه جدید یا یک حوزه علمیه پذیرفته شوند، در طول مدت تحصیل در مقاطع دانشگاهی (از دیپلم تا دکترای تخصصی) مشروط به اینکه انصراف، در مدت سنوات مجاز صورت گرفته باشد، فقط یک بار قابل تمدید است که در این صورت، مدت تحصیل قبلی جزو سنوات تحصیلی جدید محسوب نخواهد شد.

توضیحات اضافه در لینک مربوطه اش:
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920909001103

خیلی خوشحال میشم بعد دیدن اینا نظرتون رو بگین
    خیلی ممنون

این متن یه مقدار ناواضح هست.
    در مورد بخش دومش حق با شماست:
    دانشجویانی که با استفاده از معافیت تحصیلی در خارج از کشور تحصیل می کنند، چنانچه در حین تحصیل به کشور مراجعت کنند و ظرف شش ماه به محل تحصیل خود برنگردند، از حیث معافیت تحصیلی در شمول احکام دانشجوی انصرافی خواهند بود
    ولی برای بخش اولش یعنی اگه شما فقط پذیرش رو گرفته باشید و هنوز دانشجو نشده باشید واضح نوشته نشده. حرفی که من زدم هم مربوط به قبل هست و این قانون که ماه قبل ظاهرا ابلاغ شده ممکنه خلاف حرف من باشه ولی متاسفانه هیچ اطلاعی در این زمنیه ندارم. اگه دسترسی دارید بهتره سری به اداره اعزام با هزینه ی شخصی بزنید.

دوست عزیز mtelec و darklord: الان من نفهمیدم. ممنون میشم اگه اطلاعات دقیقی دارین من و راهنمایی کنید. من خرداد 91 دفاع کردم ارشد. اردیبهشت 92 رفتم و وثیغه گذاشتم و برای فال 2013 معافیت تحصیلی گرفتم. ویزام نیومد و دیفر کردم بهار 2014. بعد از دیفر رفتم وزارت علوم و گفتن اگه ویزات امد بیا تمدید خروج و باهم حرف میزنیم و این حرفا. الان که نیومده ویزام و اگه نیاد 2تا راه میبینم جلوم. این بگم که دیفر میکنم باز برای فال 2014.

راه 1: برم وثیغه رو بگیرم، دفترچه بفرستم و برم آموزشی. چون شنیدم بعد از آموزشی میشه نامه پذیرش و برد و دوباره وثیغه گذاشت و اجازه خروج گرفت و رفت. آیا این دروسته?
    راه 2: اینکه من از متن این تغییرات جدید فهمیدم اینه که من الان چون بیشتر از 6ماه از صدور نامه معافیتم میگذره دانشجوی اصرافی محسوب میشم و یکسال دوباره فرجه دارم. باز چیزی که من میبینم اینه که میتونم کاری نکنم و واستم نامه فال 2014 و بگیرم و برم بدم و دوباره یه نامه معافیت تحصیلی جدید بگیرم و دوباره اجازه خروج بگیرم. آیا حرفم درسته? اگه اینطور باشه که خیلی عالی میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط phdhossein نمایش پست ها
    دوست عزیز mtelec و darklord: الان من نفهمیدم. ممنون میشم اگه اطلاعات دقیقی دارین من و راهنمایی کنید. من خرداد 91 دفاع کردم ارشد. اردیبهشت 92 رفتم و وثیغه گذاشتم و برای فال 2013 معافیت تحصیلی گرفتم. ویزام نیومد و دیفر کردم بهار 2014. بعد از دیفر رفتم وزارت علوم و گفتن اگه ویزات امد بیا تمدید خروج و باهم حرف میزنیم و این حرفا. الان که نیومده ویزام و اگه نیاد 2تا راه میبینم جلوم. این بگم که دیفر میکنم باز برای فال 2014.

راه 1: برم وثیغه رو بگیرم، دفترچه بفرستم و برم آموزشی. چون شنیدم بعد از آموزشی میشه نامه پذیرش و برد و دوباره وثیغه گذاشت و اجازه خروج گرفت و رفت. آیا این دروسته?
    راه 2: اینکه من از متن این تغییرات جدید فهمیدم اینه که من الان چون بیشتر از 6ماه از صدور نامه معافیتم میگذره دانشجوی اصرافی محسوب میشم و یکسال دوباره فرجه دارم. باز چیزی که من میبینم اینه که میتونم کاری نکنم و واستم نامه فال 2014 و بگیرم و برم بدم و دوباره یه نامه معافیت تحصیلی جدید بگیرم و دوباره اجازه خروج بگیرم. آیا حرفم درسته? اگه اینطور باشه که خیلی عالی میشه.
    نگاه کنین شما از اردیبهشت وثیقه گذاشتین و تا آخرای مهر باید شروع میکردین...وگرنه دانشجوی انصرافی شده و معافیت لغو میشه...در هر صورتی اگر دانشجوی انصرافی بشین فقط یکبار از دیپلم تا دکتری میتونین دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کنین و یکسال وقت دارین...فقط یک ابهام هست که باید پرسیده بشه...به این قانون دقت کن تا بهت بگم:

حالا آیا این انصراف مشمول کسی که اصلا به هر دلیلی (مثلا خانوادگی) نرفته هم میشه یا نه؟!!! با توجه به این عبارت "عدم اشتغال به تحصیل تا پایان مدت یاد شده، انصراف از تحصیل تلقی شده"، به نظر خودم انصرافی میشه نه غایب که یه سال دیگه وقت داره...اینو وزارت علوم خوب نمیدونه...درستشم همینه چون شما انگار از یکبار انصرافی مجازتون استفاده کردین...

حالا جرا به شما گفتن که برین مثلا تو دی بیایین؟ چون یه قانون دیگه میگه که اگر کسی انصراف بده و کمتر از یکسال از تاریخ انصرافش دوباره بخواد به محل قبلی برگرده، اون انصراف به شرط عدم تجاوز از سنوات مجاز (شما هنوز شروع نکردین...) نادیده گرفته بشه و همون معافیت تحصیلی قبلی ادامه پیدا کنه...

بهترین کار اینه برین اونجا...یا تمدید میکنن (که حله) یا لغو...اگه لغو کنن اونوقت یا غایبین (چون آخرین مدرکتونو ارشد حساب کردن که تا خرداد وقت داشتین) ودیگه نمیشه کاری کرد و یا انصرافی هستین (یکبار از دکترا انگار انصراف دادین) و یکسال دوباره از آخر شش ماه یعنی مهر وقت دارین...اینو برین از میدون سپاه بپرسین (حتما برین تو) و لطفا به منم بگین...ولی من برداشت شخصیم حالت انصراف هست.
    ویرایش توسط mtelec : January 11th, 2014 در ساعت 04:52 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)