صفحه 23 از 44 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

دوستان من یک سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه. من بعد ازیک سال از تخصیل در خارج از کشور به دانشگاه فعلیم در همان کشور اما رشته متفاوت ترنسفر کردم (برای مقطع مشابه دانشگاه اول). ازونجایی که معافیت موقت تحصیلی (وثیقه) دارم، کسی از دوستان اطلاعی داره که در صورت سفر به ایران، آیا به خاطر ترنسفر کردن به مشکل میخورم؟ ممکنه که نظام وظیفه مجدد به من خروج از کشور نده و تحصیلم رو از دست بدم؟ اتفاقی هم که بیشتر نگرانم کرده اینکه دانشگاه فعلی بعد از گذشتن یک مدت پروسه ی ترنسفر کردن دروس دانشگاه قبلی رو انجام میده و ممکنه تا سفر به ایران این اتفاق نیفته.
    ممنون از راهنمایی دوستان

Junior Member

دوستان سلام
    یک سؤال دارم در این رابطه، ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنماییم کنه.
    من دانشجوی ارشد دانشگاه امیرکبیرم. کشور استرالیا به دانشجویان این دانشگاه و دانشگاه تهران، 1.5 سال ویزای کار و تحصیل میده. من میخوام بدونم که میتونم برای دکترا از یک دانشگاه معمولی در استرالیا پذیرش بدون فاند بگیرم و با این ویزا برم اونجا، ولی دکترا رو شروع نکنم؛ بعد از همون جا برای یک دانشگاه بهتر با فاند اقدام کنم؟
    آیا به لحاظ سربازی مشکلی پیش میاد؟
    آیا باید حتما در دانشگاه اول ثبت نام کنم یا میتونم اصلاً شروع هم نکنم؟ (از طرف استرالیا مشکلی نیست، چون ویزای من صرفاً برای تحصیل نیست.)
    این پروسه باید کمتر از 1 سال انجام بشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنینک تهران

با سلام دوستان
    دوستان من مهر 92 از فیزیک فارغ التحصیل شدم و الان در فرجه یک ساله هستم .من برای مقطع دکتری فیزیک 5 ماه پیش از یک دانشگاه در آلمان پدیرش همراه با بورسیه گرفتم و در وزارت علوم تشکیل پرونده دادم و برای گرفتن گذرنامه و ویزا اقدام کردم ولی متاسفانه بعد از پنج ماه هنوز نتونستم ویزا بگیرم و از سفارت که پرس و جو میکنم سفارت میگه شاید تا اواسط اردیبهشت ویزا آماده بشه و شایدم نشه. الان از یک دانشگاه در امریکا در رشته فیزیک با بورس کامل پذیرش گرفتم و میخواهم برای ویزای آمریکا اقدام کنم. وزارت علوم میگه از نظر نظام وظیفه من فقظ یک بار حق تعویض دانشگاه و کشور دارم و من باید برم آلمان را کنسل کنم و برای آمریکا اقدام کنم و اگر آمریکا به من ویزا نداد(بخاطر رشته فیزیک) باید برم سربازی. از انجایی که من برای استرالیا و سوئد هم منتظر جواب پذیرشم و (شایدم آلمانم ویزایش بیاید)که اگر آمریکا ویزا نداد برای این دوجا اقدام بکنم. نمی خوام این فرصت تعویض کشورم بسوزه. دوستان لطفا راهنمایی نمایید که چکار بکنم ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanika نمایش پست ها
    با سلام دوستان
    دوستان من مهر 92 از فیزیک فارغ التحصیل شدم و الان در فرجه یک ساله هستم .من برای مقطع دکتری فیزیک 5 ماه پیش از یک دانشگاه در آلمان پدیرش همراه با بورسیه گرفتم و در وزارت علوم تشکیل پرونده دادم و برای گرفتن گذرنامه و ویزا اقدام کردم ولی متاسفانه بعد از پنج ماه هنوز نتونستم ویزا بگیرم و از سفارت که پرس و جو میکنم سفارت میگه شاید تا اواسط اردیبهشت ویزا آماده بشه و شایدم نشه. الان از یک دانشگاه در امریکا در رشته فیزیک با بورس کامل پذیرش گرفتم و میخواهم برای ویزای آمریکا اقدام کنم. وزارت علوم میگه از نظر نظام وظیفه من فقظ یک بار حق تعویض دانشگاه و کشور دارم و من باید برم آلمان را کنسل کنم و برای آمریکا اقدام کنم و اگر آمریکا به من ویزا نداد(بخاطر رشته فیزیک) باید برم سربازی. از انجایی که من برای استرالیا و سوئد هم منتظر جواب پذیرشم و (شایدم آلمانم ویزایش بیاید)که اگر آمریکا ویزا نداد برای این دوجا اقدام بکنم. نمی خوام این فرصت تعویض کشورم بسوزه. دوستان لطفا راهنمایی نمایید که چکار بکنم ؟

شاید صبر کردن بهترین کار باشه.
    بهترین کار مراجعه به اطلاعات سفارت و پیگیری جدی روند ویزا هست (وضعیتتون رو براشون تشریح کنید).
    در مورد تعویض دانشگاه این حق رو دارید که 1 بار تعویض کنید ولی در نظر داشته باشید که نباید از فرجه ی 1 ساله پس از فارغ التحصیلی خارج بشید.

متاسفانه راهنمایی بیشتری به ذهنم نمیرسه.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

پیش فرض تغییر کشور بعد از شروع دکتری

تجربه من:
    من دانشجوی دکتری بودم در کشوری، وثیقه نقدی گذاشتم و از کشور خارج شدم. بعد از یک سال و نیم(سه ترم) به دلیل مشکلات مالی (کنسل شدن بورس) کشورم رو تغییر دادم و در یک کشور دیگه با یک بورس جدید شروع کردم دکتری رو. (که البته موجب مشکلاتی با استاد راهنما شد)
    بعد از مدتی که مدارکم رو آماده کردم که بفرستم "تغییر کشور" رو اعلام کنم، خونوادم رفت وزارت علوم و جریان رو تعریف کرد. برگه سه ترم ثبت نام من رو داد بهشون که هر سه به تایید سفارت ایران رسیده بودن. (در کشور دانشگاه اول)
    مسئول در وزارت علوم برگشته گفته: نه، اینا فایده نداره؛ ما با این سه تا که نمیتونیم بگیم فرزند شما دانشجو بوده اونجا از این زمان تا اون زمان. یه نامه از دانشگاه بیاره، که تاریخ شروع، تاریخ پایان و علت ترک دانشگاه اول رو داشته باشه، استاد راهنما هم حتما باید بنویسه.
    بعد از کلی صحبت با رئیس! ایشون راضی شدن که من این نامه رو از یک شخص یا مسئول دیگه در دانشگاه اول بگیرم و بعد از کلی اینور و اونور زدن، رئیس و مسئول دانشجوهای دکترای دانشگاه حاضر شد این نامه رو واسم بنویسه. (البته هنوز نامه رو دریافت نکردم، اما از طریق ایمیل بهم اوکی دادن که نامه رو میفرستن واسم.)
    وزارت علوم برگشت گفت اگر تک نامه به همراه این سه مورد که داخلش ذکر شده باشن رو نیارین واسمون، وثیقتون ثبت و ضبط میشه و به مشکلات میخورین. چون ما با این سه تا برگه ثبت نام نمیتونیم به نظام وظیفه نامه بدیم برای تمدید.
    تازه وزارت علوم این رو هم گفت که اگر این تک نامه کپی باشه، باید به تایید سفارت ایران در کشور دانشگاه اول برسه، اگر هم کپی نباشه، اصلش کافیه.

حرف اول و آخرش این بود: همینه که هست
    یعنی اصلا نمیفهمن که این سه تا برگه ثبت نام هر ترم چی هستن. با اینکه به تایید سفارت رسیده، تاریخ دقیق، بهمراه اسم و ... داره، برگشته میگه من که نمیتونم بگم از چه تاریخی تا چه تاریخی فرزند شما اونجا دانشجو بوده طبق این سه تا!!
    آخه مگه چقدر سواد انگلیسی میخواد خوندن این سه تا صفحه؟

بهرحال حواستون باشه، از مسئولان کشورمون من که سود و کمکی ندیدم هیچ، همیشه سنگ جلوی پام انداختن.
    (تازه یکی از مسئولین خارجی با رنکینگ بالا بهم گفت: ما که داریم این همه بهت کمک میکنیم، وظیفمونه تازه، من سر در نمیارم چرا مسئولین کشورتون هیچ حمایتی انجام نمیدن. جواب من این بود: فقط سرم رو انداختم پایین. بعدش برگشت گفت: نگران نباش، من همه تلاشم رو میکنم که مشکلاتت رو برطرف کنم، حتی اگر هیچ کمکی از طرف کشورت بهت نشه؛ که آخرشم همینطور شد و همیشه ممنونشم.)

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

در ادامه پست قبلیم، خب، این یکی تجربه رو هم بنویسم واستون:
    دیروز که خونواده من رفته بودن وزارت علوم که دانشگاه رو تغییر بدن، طرف برگشته گفته:
    این دانشگاه جدید، با اینکه ما قبولش داریم و توی لیسته، رنکینگش پایینتر اون دانشگاه قبلی ای هست که فرزندتون بوده. من (دقت کنین، گفت "من") نامه تغییر دانشگاه و کشور بهتون نمیدم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    تا اینکه خونوادم رفت با رئیس صحبت کرد و اون هم دستور داد به این آدم ..... که نامه رو صادر کنه.

دوباره خواستم بگم، با انسانهای عادی سر و کار نداریم. تا میتونین ازشون دوری کنین.

Junior Member

با سلام،

دوستان، آیا اون یک مورد فرصت تعویض دانشگاه بعد از اولین مراجعه به وزارت، شامل دانشگاهی که تو یه کشور دیگه باشه هم میشه ؟

با تشکر.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط iman007 نمایش پست ها
    با سلام،

دوستان، آیا اون یک مورد فرصت تعویض دانشگاه بعد از اولین مراجعه به وزارت، شامل دانشگاهی که تو یه کشور دیگه باشه هم میشه ؟

با تشکر.
    بله .

Junior Member

با سلام،

دوستان اگه با نامه پذیرش یه دانشگاه بریم وزارت علوم و نظام وظیفه و کارای سربازی و گرفتن پاسپورت و گرفتن اصل مدرک رو از دانشگاه انجام بدیم، حالا اگه پذیرش یه دانشگاه دیگه اومد و بخاهیم بریم وزارت علوم و دانشگاه رو عوض کنیم، مراحل مربوط به نظام وظیفه و گرفتن پاسپورت و گرفتن اصل مدرک از دانشگاه رو هم دوباره باید دوباره انجام بدیم یا دیگه نیازی نیست ؟

با تشکر.

دوستان من یه مشکل بزرگ دارم. لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم؟
    من از یه دانشگاه کانادا پذیرش داشتم. ویزامم اومد ( بعد از 6 ماه انتظار ). ولی با اینکه ترمم may شروع میشد آقای پاداشی مهلت خروج رو 15 فروردین زد. منم به اجبار از کشور خارج شدم و الان به سختی در ترکیه هستم. همون موقع واسم پذیرش از استرالیا اومد. و من چون تمایل داشتم که استرالیا برم فعلا کانادا نرفتم و منتظر نتیجه ویزا هستم.
    میتونستم برم کانادا و بعد اگه استرالیا اکی شد از اونجا برم ولی این کار رو یه مقدار غیر اخلاقی میدونم.
    البته هنوز به استاد کانادا نگفتم که نمیام ولی قاعدتا چون 1 may منتظرم هستن باید امروز فردا بگم که نمیام.
    از طرفی اگه استرالیا ویزام نیاد دیگه کامل بدبخت میشم و باید برگردم ایران...
    الان میخوام بدونم اگه از ایران پذیرش جدیدمو ببرن پیش پاداشی آیا مشکلی پیش نیاد؟ تغیبر کشور و دانشگاه انجام میشه؟؟ نمیگن این همه مدت از کشور خارج شدی هنوز کانادا ثبت نام هم نکردی؟
    منتظرم نتیجه ویزا بیاد بعدش کاراهای تغییر دانشگاه رو انجام بدم.
    چون شنیدم این کار یک بار انجام میشه و اگه تغییر بدم و بعد ویزا نیاد عملا دیگه هیچ وقت نمیتونم در خارج ادامه تحصیل بدم. درسته؟

این هم درد و دل بود هم اینکه دوستان راهنماییم کنن در مورد تغییر دانشگاه.

واقعا ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)