صفحه 25 از 44 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

دوستان منم یه مشکل مشابه دارم ولی برای اطمینان بیشتر مطرح می کنم ببینید همینه یا نه؟؟؟؟
    من میخوام امسال apply کنم ولی رتبه کنکور ارشدم خوب شده انتخاب رشتم کردم. می خواستم ببینم اگه وسطای ارشدم نتیجه پذیرشم مثلا تو آمریکا بیاد و قبول شم میتونم از دانشگاهم تو ایران انصراف بدم و با معافیت تحصیلی جدید برم آمریکا؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering, Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط rhtk نمایش پست ها
    دوستان منم یه مشکل مشابه دارم ولی برای اطمینان بیشتر مطرح می کنم ببینید همینه یا نه؟؟؟؟
    من میخوام امسال apply کنم ولی رتبه کنکور ارشدم خوب شده انتخاب رشتم کردم. می خواستم ببینم اگه وسطای ارشدم نتیجه پذیرشم مثلا تو آمریکا بیاد و قبول شم میتونم از دانشگاهم تو ایران انصراف بدم و با معافیت تحصیلی جدید برم آمریکا؟؟؟
    سلام
    بله شما می تونید در طول تحصیل فقط یک بار انصراف بدید یعنی نمی تونید در مقاطع بعدی انصراف بدید. بعد از انصراف 1 سال وقت دارید تا خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید.
    هر بحران ممکن است در جهت مثبت یا منفی حرکت کند، این وظیفه شماست که بحران را به موفقیت تبدیل کنید.

"کیم ووچونگ"

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering, Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط rhtk نمایش پست ها
    khob age enseraf bedam tahsilam k kh bishtar az y sal tol mikeshe pas rahe hale qanoni k behem ejaze khoroj az keshvar v tahsil to keshvare maqsad bad az enseraf az daneshgaham to iran bedan chie?????

لطفا فارسی بنویسید.
    شما از روزی که از دانشگاه ایران انصراف میدین اگه تا 1 سال بعد از انصرافتون، مسترتون رو در خارج از کشور شروع نکنید باید برید سربازی. منظورم از اون 1 سال مدت تحصیل در خارج از کشور نبود، همون فرجه ی یک ساله بعد از فارغ التحصیلی رو واسه انصرافی ها هم قائل میشن.
    هر بحران ممکن است در جهت مثبت یا منفی حرکت کند، این وظیفه شماست که بحران را به موفقیت تبدیل کنید.

"کیم ووچونگ"

Junior Member

سلام من نامه وزارت علوم به نظام وظیفه رو گرفتم ولی هنوز نرفتم وثیقه رو بذارم. حالا از یک دانشگاه دیگه پذیرشم اومده اگه تو سایت نشا تقاضای تغییر دانشگاه بدم اون یک بار فرصت تغییر رشته ام میسوزه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mani_30vil نمایش پست ها
    سلام من نامه وزارت علوم به نظام وظیفه رو گرفتم ولی هنوز نرفتم وثیقه رو بذارم. حالا از یک دانشگاه دیگه پذیرشم اومده اگه تو سایت نشا تقاضای تغییر دانشگاه بدم اون یک بار فرصت تغییر رشته ام میسوزه؟
    نباید مشکلی باشه، نامه رو به نظام وظیفه نبرید، حضوری مراجعه کنید به نشا و مشکل رو باهاشون در میون بذارید. به احتمال زیاد همکاری خواهند کرد.

Junior Member

آیا برای تمدید معافیت تحصیلی و ضمانتنامه بانکی (دانشجو خارج کشور) پر کردن فرم تغییر رشته در سایت نشا و انضمام مدارک کافیست؟

من در مقطع ارشد از معافیت تحصیلی (و وثیقه و ضمانتنامه) استفاده کردم و تا دو ماه دیگه تموم میکنمش، بلافاصله بعدش دکترا رو ازپاییز ادامه میدم (تو یک کشور، کانادا، با تغییر رشته).
    تنها کاری که کردم، این بود که فرم تغییر نشا رو پر کردم( با آپلود ادمیشن و گواهی ثبتنام واسه پاییز دکترا ). آیا باید منتظر تاییدشون باشم و خلاص، کار دیگه ای لازمه؟ باید حضوریم کاری انجام بشه؟ آیا تماس و پیگیری از نظام وظیفه و بانک لازمه؟

از این بابت میپرسم که امکان پیگیری اینجور چیزا رو واسه خانوادم تو ایران سخته.
    سپاس

دوستان من 2 سال پیش به امریکا اومدم ولی پارسال دانشگاهم رو عوض کردم. قبلا مدارک جدیدم رو توی قسمت تغییر دانشگاه سایت وزارت علوم آپلود کردم ولی در جواب درخواستم سیستم وزارت علوم به من گفت "لطفا برای گرفتن نامه مربوطه در تاریخ فلان مراجعه کنید". من که این جواب برام بی معنی بود دیگه دنبالشو نگرفتم. الان می خوام برم ایران و دوباره برگردم آمریکا. به نظرتون ممکنه این تغییر دانشگاه برای خروجم از ایران مشکل درست کنه؟ نگرانم که برم دیگه نتونم برگردم. کلا من که برم ایران برای خروج دوباره چه مراحلی رو باید طی کنم؟ ممنون
    برای معوضه دلار بین آمریکا و ایران لطفا پیام خصوصی بدهید.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

آقا من دیگه دارم روانی میشم از دست اینا! آخه چه گناهی کردیم گیر اینا افتادیم ما.

من دانشگاهم رو عوض کردم و کامل در یک دانشگاه دیگه از اول دکتری رو شروع کردم. توی وزارت علوم دانشگاهم رو تغییر دادم، باید نظام وظیفه وثیقه رو هم که به اسم کشور و دانشگاه قبلی بود، اون رو هم به اسم کشور و دانشگاه جدید تغییر بدم.

بعد از کلی صحبت با وزارت علوم، رئیس اون بخش برگشت گفت یک نامه بیار از دانشگاه که ذکر کرده باشه به چه دلیلی اونجا رو ول کردی. اگر نامه اصل باشه مهر سفارت هم نمیخواد. نظام وظیفه هیچ چیز دیگه ای نمیخواد.
    از رئیس و مسئول دانشجوهای دکتری در دانشگاه نامه گرفتم (که از اون بالاتر کسی نیست) با سربرگ دانشگاه، بردم نظام وظیفه، میگم بفرمائید.
    میگه خب:
    - مهر دانشگاه که نداره (سواد که هیچ، چشم هم انگار ندارن، رئیس نامه رو نوشته و امضا کرده، میگه مهر دانشگاه کو؛ نفهمید که نفهمید!)
    - مهر سفارت نداره (گفتم خودتون گفتین؛ کلا اصلا هیچی یادشون نمیاد)
    - تاریخی که رفتی از اونجا کوش پس!!!!!!!!!!!!! دفعه قبل گفتین مشکلی نیست. گفتم اول اینکه کپی ویزاهام رو همه رو دادم بهتون. چند ترم اونجا ثبت نام بودم، اونها رو هم دقیق دادم بهتون که تاریخ هم روشون کامل نوشته؛ توی نشاء هم هر ترم، چه دانشگاه قبل، چه این دانشگاه ثبت نام کردم؛ دیگه چکار کنم؟؟؟

خسته شدم از دست اینا. یا نمیفهمن یا خودشون رو زدن به نفهمی.
    هدفشون از این آزار و اذیت نمیدونم چیه.

این همه استرس کار و زندگی اینجا کمه، باید دغدغه ایران رو هم همش داشته باشیم؟ بابا مثلا ما ایرونی هستیم، چرا اذیت میکنین؟ کمک که نخواستیم، کارتون رو درست انجام بدین.
    حسابی عصبانیم

Junior Member

سلام ....همون طور که دوستان هم میدونن خروج در مقطع لیسانس وبالاتر امکان پذیره بنده لیسانس مترجمی المانی دارم بعد میخوام برم المان دارو سازی بخونم ایا این امکان داره که من تو ایرا ن پذیرشو بگیرم برا فوق بعدش برم از اول المان داروسازی بخونم نظام وظیفه کاری نداره که مثلا چرا من پذیرشم ماله لیسانسه منظورم اینکه اگه پذیرش برا کارشناسی داشته باشم اجازه خروج دارم لطفا راهنماییم کنید . میشه از ایران از دانشگاه المان برا فوق پذیرش بگیرم نشون بدم نظام وظیفه اینجا بعد برم از اول دارو سازیو بخونم از کالج

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nima34 نمایش پست ها
    سلام ....همون طور که دوستان هم میدونن خروج در مقطع لیسانس وبالاتر امکان پذیره بنده لیسانس مترجمی المانی دارم بعد میخوام برم المان دارو سازی بخونم ایا این امکان داره که من تو ایرا ن پذیرشو بگیرم برا فوق بعدش برم از اول المان داروسازی بخونم نظام وظیفه کاری نداره که مثلا چرا من پذیرشم ماله لیسانسه منظورم اینکه اگه پذیرش برا کارشناسی داشته باشم اجازه خروج دارم لطفا راهنماییم کنید . میشه از ایران از دانشگاه المان برا فوق پذیرش بگیرم نشون بدم نظام وظیفه اینجا بعد برم از اول دارو سازیو بخونم از کالج
    فقط با داشتن پذیرش از مقطعی بالاتر از مقطع فعلیتون میتونید از کشور خارج بشید، پس با پذیرش لیسانس از آلمان به شما اجازه خروج داده نمیشه.
    میتونید برای فوق لیسانس پذیرش بگیری، نظام وظیفه رو هم باهاش راضی کنید و وقتی خارج شدید، برید از کالج شروع کنید (به طور قانونی نمیتونید از 1 بار حق تغییر دانشگاهی که در قانون براتون در نظر گرفته شده استفاده کنید، مگر برای مقاطع معادل)، منتها اولا از نظر اجازه اقامت تو آلمان کمی دردسر خواهید داشت (حل شدنیه ولی باید براش دلیل و برهان داشته باشید)، ثانیا تمام امتیازات دانشجو بودن در خارج کشور رو از دست خواهید داد (از جمله اجازه ی تردد به کشور، خدمات کنسولی رایگان و ...) ضمن اینکه وثیقه تون هم ضبط میشه و سرباز فراری محسوب میشید و در صورت بازگشت به کشور ممنوع الخروج میشید و طبق آیین نامه سربازان فراری با شما برخورد خواهد شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)