صفحه 29 از 44 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    بله فکر میکنم که مشکلی نباشه.
    به وب سایت nesha مراجعه کنید بخشی تحت همین عنوان داره. تمام اطلاعات مورد نیاز اونجا قید شده.
    خیلی ممنون واقعا.
    منظورتون همون بخش درخواست تغییر پذیرش هست؟ اونجا اطلاعات خاصی وجود نداره. میشه بگید دقیقا کجای سایته این بخش؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman_1988 نمایش پست ها
    خیلی ممنون واقعا.
    منظورتون همون بخش درخواست تغییر پذیرش هست؟ اونجا اطلاعات خاصی وجود نداره. میشه بگید دقیقا کجای سایته این بخش؟
    خواهش میکنم.
    منظورم از اطلاعات مورد نیاز فیلدهایی هست که باید پر بشه، یا به بیان بهتر اطلاعات مورد نیاز اداره اعزام برای اینکه دانشگاه شما رو جابجا کنه.
    اینجا (باید لاگین کنید تا صفحه قابل دیدن باشه): http://nesha.saorg.ir/nesha/mosharek...uest_index.jsp

سلام دوستان.
    من واسه دستیابی به ریزنمرات و دانشنامه، قصد دارم از ترم زمستون، ارشد آزاد ثبت نام کنم. آیا در صورت پذیرش از خارج از کشور، می تونم وسط فوق لیسانس، از دانشگاه انصراف بدم و از معافیت تحصیلی خارج از کشور استفاده کنم؟
    واسه اپلای کردن، حداقل باید ریزنمرات رو داشته باشم و متاسفانه دانشگاه بهم نمیده

Junior Member

سلام جناب darklord
    من یکی از جواب هاتون را خوندم یک مقدار گیج شدم و خیلی ناراحت که این موضوع را نمی دونستم تمام زحمات داره به باد میره
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    من الان پذیرشم از انگلیس امده نمره ی تافل هم تا چند روز دیگه میاد
    تا اخر بهمن همین امسال یعنی بهمن 93 هم فرصت 1 سالم هست
    و میخوام توی بهمن برم برای کار وزارت علوم و وثیقه با همین پذیرش انگلیس که 6 ماه بهم وقت میدن برای ویزا و رفتن به انگلیس و ثبت نام
    توی ژانویه هم می خوام برای آمریکا اپلای کنم و قصدم فقط امریکا هست و از این 6 ماه میخوام استفاده کنم تا پذیرش امریکا دستم برسه
    پذیرش امریکا قطعا بعد از بهمن میاد که خارج از فرصت 1 ساله هست
    چیزی که شما فرموده بودید این بود که دانشگاه را باید توی همون فرصت 1 ساله عوض کرد
    آیا درست متوجه شدم؟
    یعنی من نمی تونم منتظر پذیرش آمریکا بشم؟ چون خارج از مدت 1 ساله هست وزارت علوم دیگه دانشگاه را برام عوض نمیکنه؟
    اگر برم انگلیس و ثبت نام نکنم و بعد که از آمریکا پذیرش گرفتم از همون انگلیس برم اونجا با چه مشکلی مواجه میشم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط izadpanahi نمایش پست ها
    سلام جناب darklord
    من یکی از جواب هاتون را خوندم یک مقدار گیج شدم و خیلی ناراحت که این موضوع را نمی دونستم تمام زحمات داره به باد میره
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    من الان پذیرشم از انگلیس امده نمره ی تافل هم تا چند روز دیگه میاد
    تا اخر بهمن همین امسال یعنی بهمن 93 هم فرصت 1 سالم هست
    و میخوام توی بهمن برم برای کار وزارت علوم و وثیقه با همین پذیرش انگلیس که 6 ماه بهم وقت میدن برای ویزا و رفتن به انگلیس و ثبت نام
    توی ژانویه هم می خوام برای آمریکا اپلای کنم و قصدم فقط امریکا هست و از این 6 ماه میخوام استفاده کنم تا پذیرش امریکا دستم برسه
    پذیرش امریکا قطعا بعد از بهمن میاد که خارج از فرصت 1 ساله هست
    چیزی که شما فرموده بودید این بود که دانشگاه را باید توی همون فرصت 1 ساله عوض کرد
    آیا درست متوجه شدم؟
    یعنی من نمی تونم منتظر پذیرش آمریکا بشم؟ چون خارج از مدت 1 ساله هست وزارت علوم دیگه دانشگاه را برام عوض نمیکنه؟
    اگر برم انگلیس و ثبت نام نکنم و بعد که از آمریکا پذیرش گرفتم از همون انگلیس برم اونجا با چه مشکلی مواجه میشم؟
    سلام دوست عزیز،

احتمالا یا بد توضیح دادم یا بد برداشت شده،
    تعویض دانشگاه نیاز نیست که در اون بازه ی 1 ساله باشه ولی اولین ثبت نام (تغییر وضعیت از آماده خدمت به معاف تحصیلی) باید در بازه ی 1 ساله باشه.
    برای مورد شما مثلا پذیرش انگلیس اگه داخل بازه ی 1 ساله بیاد کافی هست، و بعد از اینکه در انگلیس ثبت نام کردید تازه مشمول قانون دوم که تعویض دانشگاه هست میشید و محدودیت زمانی هم ظاهرا نداره.
    اما اگه ثبت نام نکنید، اون موقع باید این تعویض دانشگاه در همون سال اول اتفاق بیفته. چون عملا تعویضی رخ نمیده! شما که در دانشگاه نخست ثبت نام نکردید تا بخواید تعویض کنید فقط دارید اسم مقصد رو عوض میکنید.

طبق قانون باید شما رو سربازی فراری محسوب کنن ولی دیده شده که تا جایی که امکانش باشه همکاری میکنن (چون میبینن که شما درست رو شروع کردی و واقعا قصدت ادامه تحصیل بوده و نمیخوای وقت کشی کنی). فقط این ریسک رو حواست باشه زمانی انجام بدی که از پذیرش آمریکات اطمینان داشته باشی.

Junior Member

با سلام خدمات دوستان عزیز بنده مارچ گذشته در مقطه فوق لیسانس فارغ التحصیل شدم . حالا تونستم برای مقطع دکترا بورس بگیرم ولی مشکل اینه که تاریخ ثبت نام ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۱۵ هست. من در نتیجه تا اون موقع به حدوده ۵ ماه وقت لازم دارم. میخواستم ببینم میتونم از یک دانشگاه پذیرش بگیرم و و ثبت نام نکنم تا بتونم از اون فرصت ۶ ماهه استفاده کنم و پس از اون در دانشگاهی که بورس گرفتم ثبت نام کنم؟؟اگه دوستان از این موضوع اطلاعی دارن خیلی خوشحال میشم پاسخی بهم بدین.با تشکر.

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام دوستان، من از یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش ترم بهار دارم و I-20 تاریخش 2 ژانویس، اگه الان برای معافیت تحصیلی درخواست بدم با توجه به اینکه ویزا نگرفتم تا چه مدت خروجم آزاد میشه؟ آیا ممکنه بعد از اون تاریخ I-20 هم از کشور خارج شم؟

جناب darklord و دوستانی که تجربه مشابه داشتن لطفا راهنمایی بفرمایید
    من برای دکترا از اروپا پذیرش گرفتم شرایط من به این صورت هست:
    اتمام معافیت یکساله 30 دی امسال
    شروع دوره دکترا اروپا حدود 15 دی امسال
    رفتم اموردانشجویان و کارهای وثیقه ومدارک رو انجام دادم نهایتا مسئول باجه نظام وظیفه امور دانشجویان به من گفتن از 20 آبان تا دو ماه اجازه خروج خواهی داشت اگه تا این دوماه نرفتی بیا بگو نرفتم.
    1- آیا معنیش اینه که من هم شش ماه معافیت رو دارم دیگه نه؟ یا اگه تا این دو ماه ویزا نیاد باید خودم رو به نظام وظیفه معرفی کنم؟

دیروز پذیرش کانادا هم اومد. راستش نمیخام تا وقتی ویزارو بگیرم ریسک تعویض دانشگاه رو انجام بدم چون حداکثر یکبار میشه اینکارو انجام داد.
    2-آیا الان میتونم با همین خروج دوماهه اروپا برم ترکیه برای بیومتریک کانادا؟ برای ویزای اروپا هم که همینجا تهران اقدام میکنم و صبر می کنم تا ویزا بیاد. و وقتی ویزای اروپا اومد با کپی ویزا برم اموردانشجویان مجوز خروج بگیرم؟

3- میشه برم اروپا شروع کنم درس رو و ویزای کانادا که اومد اون موقع دانشگاه رو عوض کنم؟

4- مورد دیگه اینکه پذیرش کانادا برای می 2015 هست. آیا اصلا عوض کردن دانشگاه امکان پذیره با این تاریخ؟ برای اینکار تاریخ شروع دوره دانشگاه دوم باید تا قبل از بازه ی شش ماهه واسه خروج باشه دیگه؟

اگه اول پذیرش کانادا میومد وضع فرق میکرد با اون دوبار خروج رو میگرفتم. برای اروپا هم از تهران اقدام میکرد اما الان یکم پیچیده شده. اگه دوستان پیشنهاد دیگری هم دارند بجز مواردی که ذکر کردم ممنون میشم بگن

salab be hame

I am studying PhD in Korea. Recently I have received a funded offer from a university
    in USA. Can I go to the USA embassy by current "Moafiat Tahsili"? which is for Korea
    Or I have to get another "Moafiat Tahsili" for USA?

I want to go to US embassy before quitting this university in Korea to make sure I can go to US and then leave Korea. However, before abandoning Korea I can not get another moafiat tahsili since Sazmane Omore Daneshjoyan wants me to show the letter of abandoning the previous university to make another mofiat tahsili.

may somebody help please

Junior Member

سلام دوستان،
    کسی میتونه من را راهنمایی کنه؟؟
    من از طریق سایت نشا درخواست تغییر کشور دادم و سایت هم بهم تاریخ مراجعه داده. حالا پدرم میخوان برن ولی نمیدونم چه مدارکی میخوان و جایی نتونستم اطلاعاتی پیدا کنم، کسی میتونه راهنمایی کنه یا شماره ای اعزام با هزینه شخصی وزارت علوم را داشته باشه که بتونم بپرسم، ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)