صفحه 30 از 44 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

are mishe man angam dadam ghablan
    نقل قول نوشته اصلی توسط miki_martini نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من واسه دستیابی به ریزنمرات و دانشنامه، قصد دارم از ترم زمستون، ارشد آزاد ثبت نام کنم. آیا در صورت پذیرش از خارج از کشور، می تونم وسط فوق لیسانس، از دانشگاه انصراف بدم و از معافیت تحصیلی خارج از کشور استفاده کنم؟
    واسه اپلای کردن، حداقل باید ریزنمرات رو داشته باشم و متاسفانه دانشگاه بهم نمیده

با سلام.اگر امکان داره جواب من رو هم بدید
    من پارسال 6.30 دفاع کردم و پذیرشم هم توی فرجه یک ساله اومد و من برج 2 امسال وثیقه گذاشتم. متاسفانه ویزای آمریکای من هنوز بعد از 7 ماه هیچ خبری ازش نیست. من الآن چه گزینه هایی دارم تا فعلا سربازی نرم؟ اگر میشه راهنمایی کنید

Junior Member

سلام،
    من توی اون یکسالی که بعد از فارغ التحصیلی برای سربازی نرفتن فرصت هست، یه پذیرش فوق لیسانس گرفتم و با اون یک معافیت تحصیلی برای خروج گرفتم.بعد از 3 روز خروج از کشور برگشتم و انصراف دادم و وثیقه رو پس گرفتم.بعد همینجا ارشد رو شروع کردم.الان هم میخام ارشد رو ول کنم و خارج از کشور درس بخونم.

سوالم اینه که راهی هست که بتونم دوباره معافیت تحصیلی برای خارج بگیرم؟ ظاهرا اگر دوباره انصراف بدم یاید برم سربازی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD International Law & European Law - Università degli studi di Firenze

سلام دوستان
    برای انصراف از تحصیل و شروع یک کورس جدید در همون مقطع باید چه کاری انجام داد؟
    وزارت علوم برگه ای مبنی بر انصراف از تحصیل از دانشگاهی که ازش انصراف دادیم رو از ما میخواد یا وقتی پذیرش جدید رو واسشون ببریم کارمون رو ردیف میکنن؟!
    ممنون میشم پاسخ بدین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط syawash_m17 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای انصراف از تحصیل و شروع یک کورس جدید در همون مقطع باید چه کاری انجام داد؟
    وزارت علوم برگه ای مبنی بر انصراف از تحصیل از دانشگاهی که ازش انصراف دادیم رو از ما میخواد یا وقتی پذیرش جدید رو واسشون ببریم کارمون رو ردیف میکنن؟!
    ممنون میشم پاسخ بدین.
    بله دوست عزیز از من نامه انصراف خواستن که البته نهایتا با یه پرینت از اکانت دانشگاهیم که نشون می داد وضعیت دانشوجوییم اکتیو نیست رو ازم قبول کردن.

دوستان اگر کسی اطلاع داره لطفا به من بگه برای پذیرش از آمریکا در مقطع دکترا، آیا وزارت علوم با پذیرش مشروط از طرف دانشگاه در آمریکا (یعنی بدون نیاز به نمره زبان و gre) به من نامه معافیت میده تا ببرم نظام وظیفه و وثیقه بذارم و از کشور خارج شم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD International Law & European Law - Università degli studi di Firenze

دوستان شما این رو تایید میکنید که یکبار میتونید تغییر دانشگاه بدین و یکبار هم انصراف از دانشگاه و تحصیل در دانشگاه جدید؟

من واسه ایتالیا اقدام کردم ولی بهم ویزا ندادن و بدون اینکه خروجی داشته باشم به وزارت علوم رفتم و تغییر دانشگاه و کشور دادم به روسیه.
    آیا بعد از اینکه به روسیه رفتم و شروع به تحصیل کردم، اگر خواستم از اونجا برم ایتالیا، میتونم از تحصیل در روسیه انصراف بدم و به ایتالیا برم؟

Member MrMind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Information Security, Tehran University

من همه سی صفحه رو خوندم. این پاراگراف از سایت نظام وظیفه جواب سوال خیلیا هست:

16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
    جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

حالا انصراف از تحصیل می تونه مصادیق متفاوتی داشته باشه. مثلا اینکه شما از کشور x پذیرش گرفته باشید و طی بازه شش ماهه که بهتون داده می شه اقدام به خروج و ثبت نام نکنید. در این صورت یک سال مجددا وقت دارید که برای پذیرش و خروج و یا قبولی داخل کشور اقدام کنید.

سلام بچه ها من 31 تیر 93 فارغ التحصیل شدم. و تا 31 تیر سال 94 مهلت دارم خودمو معرفی کنم نظام وظیفه. در صورتی که من میخوام شهریور از کشور خارج بشم برم انگلیس برا فوق لیسانس. چکار باید بکنم که گیر ندن بعد 31 تیر 94 یعنی شهریور خارج بشم؟

Junior Member

با سلام
    دوستان در حال حاضر دانشجوی ارشد یکی از دانشگاه های دولتی هستم و دارم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.نتیجه اپلایم یکی دو ماه دیگه میاد، آیا در صورت پذیرش از خارج از کشور میتونم وسط ارشدم انصراف بدم و دوباره از معافیت تحصیلی برای خارج از کشور استفاده کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)