صفحه 31 از 44 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Member MrMind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Information Security, Tehran University

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط Manfered نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان در حال حاضر دانشجوی ارشد یکی از دانشگاه های دولتی هستم و دارم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.نتیجه اپلایم یکی دو ماه دیگه میاد، آیا در صورت پذیرش از خارج از کشور میتونم وسط ارشدم انصراف بدم و دوباره از معافیت تحصیلی برای خارج از کشور استفاده کنم؟

طبق قوانین شما در طول دوره تحصیل یک بار می تونید انصراف بدید و در همون مقطع اقدام به تحصیل کنید. ولی اگر ارشد رو تموم کردی دیگه نمی تونی برای ارشد از کشور خارج بشی
    باز هم پیشنهاد می کنم از نظام وظیفه بپرسی جزئیات رو

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MrMind نمایش پست ها

طبق قوانین شما در طول دوره تحصیل یک بار می تونید انصراف بدید و در همون مقطع اقدام به تحصیل کنید. ولی اگر ارشد رو تموم کردی دیگه نمی تونی برای ارشد از کشور خارج بشی
    باز هم پیشنهاد می کنم از نظام وظیفه بپرسی جزئیات رو
    متشکرم.دانشگاهی که من اپلای کردم یکی از دانشگاه های کشور های عربیه که توی رنک وزارت علوم درجه ضعیف داره،آیا ممکنه بخاطر ضعیف بودن رنکش به من معافیت تحصیلی ندن؟
    جایی خوندم وزارت علوم به دانشگاه های متوسط به بالا رو ارزشیابی قبول داره.

Member MrMind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Information Security, Tehran University

نقل قول نوشته اصلی توسط Manfered نمایش پست ها
    متشکرم.دانشگاهی که من اپلای کردم یکی از دانشگاه های کشور های عربیه که توی رنک وزارت علوم درجه ضعیف داره،آیا ممکنه بخاطر ضعیف بودن رنکش به من معافیت تحصیلی ندن؟
    جایی خوندم وزارت علوم به دانشگاه های متوسط به بالا رو ارزشیابی قبول داره.

حتمااا ازین موضوع مطمئن شید که دانشگاهی که پذیرش گرفتین مورد تایید وزارت علوم باشه وگرنه بهتون معافیت تحصیلی نمی دن.

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

سلام، می خواستم بدونم میشه با I-20 و پذیرش از یک دانشگاه معافیت تحصیلی گرفت و بعد اگر از یک دانشگاه بهتر پذیرش اومد بری اون دانشگاه؟ آیا در فرم معافیت تحصیلی اسم دانشگاه ثبت میشه که باعث بشه در پروسه ویزا به مشکل بخوریم؟

سلام دوستان عزیز

کسی میدونه ددلاینی که یک دانشجوی دکتری میتونه انصراف بده و معافیت تحصیلی دوباره براش قابل صدور باشه کی هست؟
    در سایت خود نظام وظیفه عنوان شده که تا زمانی که وارت سنوات ارفاقی نشده باشه. کسی میدونه این سنوات ارفاقی از کی شروع میشه؟ آیا بعد از سنوات مجاز که برای ارشد ۳ سال و برای دکتری ۶ سال هست منظورشه؟ اگر اطلاعاتتون در مورد کارشناسی ارشد هم باشه لطفا بگید تا شاید از روی اون بشه یک نتیجه گیری کرد.
    من در حال حاضر دانشجوی دکتری داخل هستم که برای فرصت مطالعاتی اومدم آمریکا و متاسفانه امکان پیگیری از سازمان نظام وظیفه رو ندارم.

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeili نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

کسی میدونه ددلاینی که یک دانشجوی دکتری میتونه انصراف بده و معافیت تحصیلی دوباره براش قابل صدور باشه کی هست؟
    در سایت خود نظام وظیفه عنوان شده که تا زمانی که وارت سنوات ارفاقی نشده باشه. کسی میدونه این سنوات ارفاقی از کی شروع میشه؟ آیا بعد از سنوات مجاز که برای ارشد ۳ سال و برای دکتری ۶ سال هست منظورشه؟ اگر اطلاعاتتون در مورد کارشناسی ارشد هم باشه لطفا بگید تا شاید از روی اون بشه یک نتیجه گیری کرد.
    من در حال حاضر دانشجوی دکتری داخل هستم که برای فرصت مطالعاتی اومدم آمریکا و متاسفانه امکان پیگیری از سازمان نظام وظیفه رو ندارم.

ممنون
    من فکر میکنم منظور همون سنوات 6 سال برای دکتری هستش

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering_IUST

دوستان سلام ، یک سوال داشتم

همسرم در سال 2013 پذیرش دکتری گرفت از یک دانشگاه در آمریکا و اون دانشگاه رو رفت از فال 2013. حالا بعد 2 سال تصمیم گرفته دانشگاه شو عوض کنه و از یک دانشگاه دیگه در آمریکا برای دکتری پذیرش گرفته و میخواد این دانشگاه بره برای خوندن دکتری از فال 2015.

نکته ای که هست اینکه همسرم حالا که میخواد بره یک دانشگاه جدید، چون 2 سال توی یونی اولی که پذیرش گرفته بوده، میخواد یک مستر بگیره و بعدش بره به یونی جدیدش. یعنی در واقع میشه گفت که همسرم دکتری از بونی اول توی آمریکا رو تبدیل به مستر کرده و الان میخواد بره یک یونی دیگه و اونجا دکتراشو بخونه.

باید بگم که همسرم قبل اینکه بیاد آمریکا، لیسانس و یک فوق لیسانس از ایران گرفته بوده و با معافیت تحصیلی برای دکتری اومده آمریکا. حالا سوال من اینکه آیا میتونه توی وزارت علوم و نظام وظیفه، دانشگاه دکتری شو راحت عوض کنه؟؟ و اگه بره ایران، مشکل خروجی براش پیش نمیاد؟؟ ممنون از دوستان اگه ما رو راهنمایی کنن....
    ویرایش توسط keyvanshokooh : March 27th, 2015 در ساعت 04:14 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ :عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

با سلام.
    من الان پذیرش از یک دانشگاه در ایتالیا دارم ، میتونم از این پذیرش برای ثبت نام در سایت نشا استفاده کنم و مدرکم را آزاد کنم اما بعدن (منظورم یکی دو ماه دیگه ) که پذیرش مورد نظرم از دانشگاهی دیگه رسید ، به اون دانشگاه برم؟ یا حتمن باید اون بخش سایت نشا که پذیرش دانشگاه مقصد رو میخواد با پذیرش دانشگاهی پر بشه که حتمن میخوام برم؟؟
    ممنون
    ویرایش توسط ka003 : March 27th, 2015 در ساعت 04:31 PM دلیل: ویرایش عنوان

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

سلام بە همەگی. دوستان من برای دکتری پیوستە سال ٢٠١٢ اومدم آمریکا. بعد دوسال تونستم از یە دانشگاه خیلی بهتر تو کانادا برای همین مقطع دکتری پذیرش بگیرم. من فال ٢٠١٤ انصراف دادم از آمریکا و بلافاصلە بعدش اومدم اینجا. آیا مشکلی در وضعیت نظام وظیفەی بندە پیش میاد؟ خصوصا" اینکە آگوست امثال می خوام حتما" یە سفر بیام ایران. ممکنە اذیتم کنن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_1369 نمایش پست ها
    با سلام.
    من الان پذیرش از یک دانشگاه در ایتالیا دارم ، میتونم از این پذیرش برای ثبت نام در سایت نشا استفاده کنم و مدرکم را آزاد کنم اما بعدن (منظورم یکی دو ماه دیگه ) که پذیرش مورد نظرم از دانشگاهی دیگه رسید ، به اون دانشگاه برم؟ یا حتمن باید اون بخش سایت نشا که پذیرش دانشگاه مقصد رو میخواد با پذیرش دانشگاهی پر بشه که حتمن میخوام برم؟؟
    ممنون

بله میتونید ، در کل یکبار مجاز به عوض کردن دانشگاهتون در نشا می باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)