صفحه 32 از 44 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

دوستان من پذیرش از چند تا دانشگاه آمریکا دارم اما چون فاند کافی ندادند میخوام دوباره اپلای کنم. سوالم اینه که
    1- آیا میتونم با نامه ی رسمی پذیرش معافیت تحصیلی بگیرم ولی دیفر کنم و دوباره اپلای کنم و بعد از دانشگاه اول انصراف بدم و آیا تو آمریکا مشکلی برام بعدا پیش میاد یا نه؟

2-و مهم تر اینکه آیا باید هر 6 ماه یک بار گواهی اشتغال به تحصیل ارائه بدم(در سایت نشا) یا اینکه ارایه گواهی اشتغال به تحصیل فقط مخصوص به ارز دانشجویی هست؟با تشکر از دوستان

Junior Member

با سلام، 1 سوال: منم میخوام بعد از خروج از کشور دانشگاهم رو به مقصد یک دانشگاه خوب ونه ممتازعوض کنم چون امکان خروج از کشور به مقصد همچین دانشگاهی وجود نداره. لطفا راهنمایی کنید.

سلام. کسانیکه معافیت تحصیلی برای ارشد بگیرن و برن از لیسانس شروع کنن، آیا نمیتونن به ایران سفر کنن؟؟؟ آخه دیگه مشمولایی که بدون معافیت و غیر مجاز هم خارج شدن، من شنیدم حق دارن دو بار در سال بیان ایران..... درسته؟؟؟
    Glückliche Menschen haben nicht das Beste von allem. Glückliche Menschen machen das Beste aus allem

Junior Member

سلام... این سوال برام حیاتی لطفا جواب بدین:
    من مشمولم و از اراسموس برای دوسال ارشد بورس شدم. منتها رویه ی تحصیلیشون اینطوریه که سال اول را باید توی ایتالیا بخونم و سال دوم را به مدت چندماه در فرانسه درس بخونم و چندتا درس پاس کنم و بعدش دوباره باید به ایتالیا و دانشگاه اولم برگردم و دفاع کنم و مدرکمو بگیرم. میخواستم ببینم از نظر نظام وظیفه و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل به دردسر نمیخورم؟؟؟؟ چون اون چند ترمی که فرانسه هستم باید ازونجا گواهی براشون بفرستم ازم قبول میکنن؟
    خواهشا جوابمو بدین چون همونطور که گفتم الان برام حیاتیه این قضیه... سپاس

تا اونجایی که من میدونم وقتی برای تحصیل خارج میشی باید هر 6 ماه یه نامه از دانشگاه ببری برای سفارت که بفرستن برای ایران...
    انجوری نیست که هر جا بخوای بری یا درستا ول کنی وسط کار...

Junior Member

سلام دوستان
    نیاز به راهنمایی دارم
    من الان ترم شش کارشناسی ارشد هستم(لیسانس وزارت علوم - فوق وزارت بهداشت) بنا به داستانهای هزینه خرید مدرک ارشد تو وزارت بهداشت و اینا میخوام امسال پذیرش از یک دانشگاه داشته باشم که باهاش معافیت بگیرم و مدارکمو آزاد کنم(هدف اصلی همینه) تا سال بعد بتونم از دانشگاه مورد نظرم پذیرش بگیرم
    حالا پرسش من اینه آیا میشه چنین چیزی؟!! که امسال معافیت تحصیلی گرفت و سال بعد برای دانشگاه دیگری اقدام کرد
    ممنون میشم از راهنماییتون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sedaesokut نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نیاز به راهنمایی دارم
    من الان ترم شش کارشناسی ارشد هستم(لیسانس وزارت علوم - فوق وزارت بهداشت) بنا به داستانهای هزینه خرید مدرک ارشد تو وزارت بهداشت و اینا میخوام امسال پذیرش از یک دانشگاه داشته باشم که باهاش معافیت بگیرم و مدارکمو آزاد کنم(هدف اصلی همینه) تا سال بعد بتونم از دانشگاه مورد نظرم پذیرش بگیرم
    حالا پرسش من اینه آیا میشه چنین چیزی؟!! که امسال معافیت تحصیلی گرفت و سال بعد برای دانشگاه دیگری اقدام کرد
    ممنون میشم از راهنماییتون
    سلام، من از قانون جدید اطلاعی ندارم ولی تا اونجایی که من می دونم چند سال پیش اینطوری بود که شما اگر از تحصیل انصراف بدید و مشمول باشید، دیگه بهتون معافیت تحصیلی نمیدن و باید خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید، در مورد وزارت بهداشت اطلاعی ندارم ولی باز طبق قانون اگر دانشجوی روزانه دانشگاه های دولتی باشید و با هزینه رایگان تحصیل کنید، پس از انصراف باز هم باید هزینه ترم هایی که درس خوندید رو بپردازید! فکر کنم برای تحصیل رایگان در وزارت بهداشت هم این قضیه صادق باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    سلام، من از قانون جدید اطلاعی ندارم ولی تا اونجایی که من می دونم چند سال پیش اینطوری بود که شما اگر از تحصیل انصراف بدید و مشمول باشید، دیگه بهتون معافیت تحصیلی نمیدن و باید خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید، در مورد وزارت بهداشت اطلاعی ندارم ولی باز طبق قانون اگر دانشجوی روزانه دانشگاه های دولتی باشید و با هزینه رایگان تحصیل کنید، پس از انصراف باز هم باید هزینه ترم هایی که درس خوندید رو بپردازید! فکر کنم برای تحصیل رایگان در وزارت بهداشت هم این قضیه صادق باشه
    ممنون از شما
    مدرک لیسانسم ازاده ولی وزارت بهداشت زمزمه هایی مبنی بر افزایش دوباره هزینه های خرید هست(به طرز سرسام آوری) نمیخوام برای ارشدم هزینه های گزافی بدم اگر امسال اقدام کنم با قیمت فعلی میشه ازاد کرد پرسش اصلی من اینه:معافیت تحصیلی که بهت میدن تو یکبار مختاری دانشگاتو عوض کنی آیا ددلاینی(مثلا شش ماه یا یکسال) داره یا نه؟!
    ممنون میشم از دوستان دیگر هم اگر نظری دارند
    سپاس

سلام دوستان،

من دانشجوی مقطع PhD در آمریکا هستم و با گذاشتن وثیقه از ایران خارج شدم (معاف تحصیلی). استاد من در دانشگاه جدیدی position پیدا کرده و به من هم پیشنهاد transfer داده. یه سوالی که دارم اینه که عوض کردن دانشگاه از نظر وزارت علوم ایران مجازه ؟ (بر فرض اینکه طرف بخواهد بعد از مدتی برگرده ایران). آیا جای خاصی باید گزارش داد این تعویض رو؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadhpp نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من دانشجوی مقطع PhD در آمریکا هستم و با گذاشتن وثیقه از ایران خارج شدم (معاف تحصیلی). استاد من در دانشگاه جدیدی position پیدا کرده و به من هم پیشنهاد transfer داده. یه سوالی که دارم اینه که عوض کردن دانشگاه از نظر وزارت علوم ایران مجازه ؟ (بر فرض اینکه طرف بخواهد بعد از مدتی برگرده ایران). آیا جای خاصی باید گزارش داد این تعویض رو؟

ممنون
    من خودم هنوز آمریکا نرفتم ولی معافیت تحصیلی ام رو با یک دانشگاه دیگه گرفتم بعدا دانشگام رو عوض کردم. روال خیلی راحتی داره. I-20 جدید رو از دانشگاهی که دارید تو سامانه نشا آپلود کنید بعد به یکی از اعضای خونوادتون تو ایران اطلاع بدید که برن کارای شما رو تو وزارت علوم انجام بدن. سریع تموم میشه.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)