صفحه 33 از 44 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

سلام،

من ترم 8 کارشناسیم تازه تموم شده و می خوام امسال اپلای کنم.
    از طرفی کنکور ارشد هم انتخاب رشته کردم و تا شهریور جوابش میاد.

اگر من ارشد ایران رو ثبت نام کنم و بعد اپلایم جور شه می تونم بدون انصراف از ارشد ایران، ارشد خارجمو شروع کنم؟
    قصدم اینه که درس های تئوری رو تو این یک سالی که ایران هستم پاس کنم و پروژه مو همزمان با شروع تحصیلم در خارج انجام بدم و بیام ایران دفاع کنم باز برگردم.

به نظر شما این کار از نظر قانونی معافیت تحصیلی به مشکل نمیخوره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف

دوستان من پذیرش دکترا مستقیم از ترکیه دارم، اطلاع دارید که وزارت علوم نامه برای معافیت تحصیلی رو میده برای این شرایط یا خیر؟
    ار دوستان اگر کسی تجربه ی این چنینی داشته ممنون میشم اطلاع بدن...

Member aliraz2005 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Energy Conversion

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_1369 نمایش پست ها
    دوستان من پذیرش دکترا مستقیم از ترکیه دارم، اطلاع دارید که وزارت علوم نامه برای معافیت تحصیلی رو میده برای این شرایط یا خیر؟
    ار دوستان اگر کسی تجربه ی این چنینی داشته ممنون میشم اطلاع بدن...
    من چند روز پیش نظام وظیفه و سازمان امور دانشجویان بودم دیدم همچین افرادی بودن که مستقیم میرفتن دکترا یا از ارشد انصراف میدادن و مستقیم دکتری میشد... ولی توصیه میکنم حتما حضوری برید سازمان امور دانشجویان، اونجا میتونید از خانم نظم ده تو باجه مربوط به نظام وظیفه بپرسید چون قوانین رو دقیق میدونن...

Junior Member

دوستان سلام
    بنده مسترم در ایتالیا تموم شده و دکترا در آمری‍کا پذیرش گرفتم حالا میخوام بیام ایران و در معافیت تحصیلم تغییر مقطع و کشور بدم و براساس پذیرش جدیدم خروجی بگیرم، اما زمانم خیلی محدوده تقریبا ۶ روز، به نظرتون میشه اینکارو تو این زمان کوتاه انجام داد؟
    ممنون میشه اگر کسی تجربه ای داره منو راهنمایی کنم با تشکر

Junior Member

رفقای عزیز،
    امیدوارم سوالم تکراری نباشه. اگه برای مقطع دکترا از یه دانشگاه که مورد تایید وزارت نیست پذیرش بگیریم، بعد برای پاسپورت گرفتن از پذیرش یه دانشگاهی (توی همون کشور) که مورد تاییده استفاده کنیم، بعدا مشکلی پیش میاد؟ خیلی خیلی ممنون می‌شم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, University of Melbourne

سلام دوستان

خیلی ممنون میشم اگه هر چه زودتر کمک کنید
    من از دو تا دانشگاه یکی آلبرتای کانادا و ملبورن استرالیا پذیرش دارم. آفر ملبورن کاندیشنال هست و برای دادن آفر آنکاندیشنال نیاز به مدرکی دال بر فارغ التحصیلی من دارن و در حال حاضر دانشگاه بهم نمیده و میگه باید بری نظام وظیفه. میخاستم ببینم اگه با این کاندیشنال آفر برم سابت نشا و وزارت علوم مشکلی پیش نمیاد به خاطر کاندیشنال بودنش؟ یا بهتره با مال کانادام برم نشا بعدا عوض کنم دانشگاهمو؟

ممنون

سلام دوستان
    سوالی داشتم ممنون میشم کسی که اطلاع داره راهنماییم کنه
    من میخوام برای دکترا اپلای کنم اما همزمان میخوام دکترای ایران رو هم شرکت کنم.اگر دکترای ایران قبول شم و بعد بتونم اپلای کنم،میتونم انصراف بدم؟چون شنیدم از جایی که اگر انصراف بدم سرباز میشم و فقط برای هر مقطع تحصیلی یک بار معافیت تحصیلی صادر میشه.خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member shayanscience آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical and Electronics Engineering/CSUF

دوستان سلام
    نمیدونم سوالم تکراری هست یا نه، واقعا دیگه توانایی خوندن 32 صفحه رو ندارم، یه توضیح مختصر از شرایطم میدم امیدوارم بتونم راهنمایی مورد نظر رو بگیرم.

من دانشجوی ارشد بودم اینجا به محض اینکه پذیرشم رو گرفتم تو اردیبهشت ماه انصراف دادم و معافیت تحصیلی برای دانشگاه خارج از کشور دریافت کردم،همون اردیبهشت مصاحبه رو انجام دادم و تا الان ویزای من نیامده و نه دانشگاهم لیت ارایوال به من میده و نه دیفر میکنه برای ترم آینده و عملا اگر امروز ویزای من نیاد به دانشگاه نمیرسم...
    با توجه به این شرایط بحث نظام وظیفه من به چه صورت میشه ( من یک پذیرش دیگه از دانشگاه دیگه دارم که میخوام اون رو دیفر کنم برای ترم آینده) آیا نظام وظیفه معافیت من رو باطل میکنه و باید برم سربازی؟

و سوال آخرم اینکه اگر فرض معافیت من باطل بشه و قرار باشه برم سربازی حین انجام کارها پذیرش بگیرم نظام وظیفه معافیت برای من صادر میکنه یا خیر؟

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

سلام
    من برای Fall 2015 از امریکا پذیرش داشتم و با نامه پذیرش امریکا، خرداد ماه از سربازی بیرون اومدم و وثیقه گذاشتم. دیروز پرواز به سمت امریکا داشتم اما بخاطر اینکه یک موقعیت بهتر توی آلمان جور شد پروازم رو کنسل کردم. حالا قصد دارم از "تغییر کشور" استفاده کنم. حالا سوالم اینه که نظام وظیفه خرداد به من معافیت داده برای امریکا و تا آخر شهریور اجازه خروج داده، حالا اگه درخواست تغییر کشور بدم ممکنه با تمدید معافیتم "تا مثلا 4 ماه آینده که بتونم برم آلمان" موافقت نکنه؟
    نکته مهم اینه که من یکبار از دکتری داخل انصراف دادم و نمیتونم مجددا انصراف بدم. یعنی باید مطمئن شم که نظام وظیفه موافقت میکنه بدون اینکه بگه وثیقه رو آزاد کن.
    ممنونم

Junior Member

دوستان سلام
    بعد از ترنسفر سویس و جابه جایی در مقطع دکتری از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه تو آمریکا آیا لازمه که مدارک جدیدی برای سازمان امور دانشجویان وزارت علوم بفرستیم و پروندمونو به روز کنیم؟ اگه آره، چه مدارکی؟ تو سایت نشا قسمت "فرم درخواست تغييرات مشخصات پذيرش" دیدم نوشته:"جهت بررسی درخواست تغییر مقطع دانشجو موظف است مدارگ زیر را ارسال کند : 1- نامه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر که به تأیید سفارت رسیده باشد. 2- مدرک گواهی فارغ التحصیلی که به تأیید سفارت رسیده باشد. "
    اما طبیعتا کسی که ترنسفر میکنه به مقطع بالاتر نمیره و مدرک گواهی فارغ التحصیلی نمیتونه داشته باشه.
    ممنونم اگه کسی راهنمایی کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)