صفحه 35 از 44 نخستنخست ... 2526272829303132333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

سلام دوستان. سوال منم این هست. خیلی درگیرم کرده

کسی که دانشجوی دکترای داخل هست و مشمول هم هست ( بدون حتی یک روز غیبت و اینکه تا به حال از تحصیل انصراف نداده، به قول خودمون یه ضرب خونده ) آیا با داشتن نامه پذیرش در همان مقطع دکتری در خارج از کشور. میتونه از دکتریا داخل انصراف بده و با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشه ؟؟؟

خیلی خیلی ممنون اگه جواب سوالم رو بدین

Junior Member

سلام. وقت دوستان عزيز بخير،
    متاسفانه هر جا سوالي مشابه سوال خودم رو ديدم بدون پاسخ بود. مجددا مي پرسم بلكه جوانمردي پيدا شد و پاسخ داد: اگه كسي در حال حاضر با استفاده از نامه پذيرش در كشور x بتونه معافيت بگيره اما به دلايلي نتونه ثبت نام كنه و قصدش اين باشه كه يك بار ديگر يه پذيرش جديد مثلا از دانشگاهي در كشور y بگيره آيا بايد حتما از دانشگاه كشور X انصرافي داشته باشه و نشون وزارت علوم بده يا نه همون نامه پذيرش دوم از دانشگاه كشور y كفايت مي كنه؟ يعني نظام وظيفه براش مشكلي ايجاد نميكنه؟

Junior Member

سلام

من در حال حاضر در کشور بلژیک در مقطع phd به صورت فول فاند مشغول به تحصیل هستم (دو ماه هست که با پرداخت وثیقه 15 میلیونی و گرفتن معافیت تحصیلی اومدم بلژیک).

سوال من اینه که اگر به هر دلیلی از ادامه تحصیل منصرف بشم و بخوام برگردم ایران و برم خدمت سربازی، آیا این حق برای من محفوظ هست؟؟؟ منظورم اینه که، آیا اگه برگردم ایران می تونم بدون مشکل وثیقه ام رو آزاد کنم و بعدش برم خدمت؟؟؟؟؟ وزارت علوم از من نامه انصراف از تحصیل نمیخواد؟؟؟ چون من عملا نمیتونم همچین نامه ای از دانشگاه بگیرم چون من دانشجوی فول فاند هستم و موظف هستم تا پایان تحصیل (سه سال) در خدمت دانشگاه باشم و به هیچ وجه به من نامه انصراف از تحصیل نمیدن. با این اوصاف، میتونم برگردم ایران و پس از آزاد کردن وثیقه، برم خدمت؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط matine_m نمایش پست ها
    سلام. وقت دوستان عزيز بخير،
    متاسفانه هر جا سوالي مشابه سوال خودم رو ديدم بدون پاسخ بود. مجددا مي پرسم بلكه جوانمردي پيدا شد و پاسخ داد: اگه كسي در حال حاضر با استفاده از نامه پذيرش در كشور x بتونه معافيت بگيره اما به دلايلي نتونه ثبت نام كنه و قصدش اين باشه كه يك بار ديگر يه پذيرش جديد مثلا از دانشگاهي در كشور y بگيره آيا بايد حتما از دانشگاه كشور X انصرافي داشته باشه و نشون وزارت علوم بده يا نه همون نامه پذيرش دوم از دانشگاه كشور y كفايت مي كنه؟ يعني نظام وظيفه براش مشكلي ايجاد نميكنه؟
    دوست عزیز من شنیدم اگه توی مهلت 6 ماهه ای که نظام وظیفه میده از کشور خارج نشید خودش به منزله انصراف حساب میشه
    بهتر این سوال رو از نظام وظیفه بپرسید
    البته توجه داشته باشید که انصراف فقط یکبار در کل تحصیلاتتون امکان پذیره

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

من کل تاپیک رو خوندم ولی کسی به سوال مشابه سوال من جواب نداده بود. سوال من خیلی ساده ست:
    سوال اول:
    من از یه دانشگاه A مورد تایید وزارت علوم پذیرش دارم. ولی چون گرون هست نمی خوام برم.
    از یه دانشگاه B در یک کشور دیگه که مورد تایید وزارت علوم نیست، هم پذیرش دارم.
    حالا سوال اینه که آیا من می تونم با ارایه ی نامه ی پذیرش دانشگاه A به وزارت علوم، معافیت تحصیلی و مجوز خروج بگیرم، ولی برم در دانشگاه B ادامه تحصیل بدم؟

سوال دوم: آیا این گذرنامه ای که برای افراد مشمول برای ادامه تحصیل میدن، اعتبار زمانی محدودی داره؟
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

از دوستانی که تو ایران ارشد رو مشغول تحصیل بودن و بعد جواب اپلایشون اومد و تو ایران انصراف دادن، ممنون میشم اگه کسی هست بگه پروسه انصراف و تشکیل پرونده تو نشا و گرفتن معافیت مجدد برای دانشگاه خارج از کشور براشون چقدر طول کشید.

Junior Member

سلام دوستان،

من پذیرش دانشگاه تگزاس آستین رو دارم با فاند. مدرک تافلم زیر 70 هست اما کاندیشن نشدم.

توی سایت نشا که ثبت نام کردم نوشته بود حداقل 45 باید باشه مدرک. اما وقتی رفتم امور دانشجویان به خاطر نمره زبانم، نامه معافیت تحصیلی به من نداد. چه کنم؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

سلام امیدارم در جای مناسبی سوالم رو مطرح کنم
    من قبلا در سامانه تاک پرونده دارم و همینطور در سفارت آلمان. الان که برای دکترا به هلند رفتم مدرک اشتغال به تحصیل خودم رو اپ کردم و بهم کد رهگیری داده! حالا سوال اینه که روی کد رهگیری نوشته به سفارت ج ا ایران - برلین به همراه این کد بروید! من خواستم اطلاعاتم رو عوض کنم تو تاک ولی هیچ جا نیست که بنویسی برای کدوم کشور میخوای مدرک بفرستی! آیا با همین مدرکم اونا اکی اند؟یعنی تو وبسایتشون میبینن مدرک من رو حتی در سفارت هلند / المان؟

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    من کل تاپیک رو خوندم ولی کسی به سوال مشابه سوال من جواب نداده بود. سوال من خیلی ساده ست:
    سوال اول:
    من از یه دانشگاه A مورد تایید وزارت علوم پذیرش دارم. ولی چون گرون هست نمی خوام برم.
    از یه دانشگاه B در یک کشور دیگه که مورد تایید وزارت علوم نیست، هم پذیرش دارم.
    حالا سوال اینه که آیا من می تونم با ارایه ی نامه ی پذیرش دانشگاه A به وزارت علوم، معافیت تحصیلی و مجوز خروج بگیرم، ولی برم در دانشگاه B ادامه تحصیل بدم؟

سوال دوم: آیا این گذرنامه ای که برای افراد مشمول برای ادامه تحصیل میدن، اعتبار زمانی محدودی داره؟
    در مورد سوال اولتون٬ اصولا شما میتونید این کار رو بکنید و معافیت تحصیلی بگیرید و خارج شید ولی وقتی خارج شدید باید تغییر دانشگاه درخواست بدید و اگر جزئ لیست وزارت علوم نباشه نمیتونید!

سلام دوستان گرامی
    ممنون میشم اگه کسی بهم کمک کنه
    بنده یه پذیرش از دانشگاهی در کانادا(شروع ترم اول اردیبهشت بود) دارم که ویزای کانادا رو با همین پذیرش گرفتم. به دلیل به طول انجامیدن فرایند ویزا، به موقع ویزا آماده نشد و به همین دلیل از دانشگاه خواستم که پذیرش رو به پاییز دیفر کنه(که زمان بره). از طرفی از آمریکا هم پذیرش دارم(شروع ترم پاییز)، ولی ویزا رو رد شدم. الان میخام کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم. به طور خلاصه، الان یه نامه ی پذیرش از کانادا که شروع ترمش واسه ی همین چند روز پیش بود با ویزاش رو دارم(تا نامه ی پذیرش دیفر شده صادر بشه، طول میکشه) و یه نامه ی پذیرش از آمریکا که شروع ترمش از پاییزه رو دارم. اولویتم با آمریکاست و قصد دارم دوباره برا ویزاش اقدام کنم، ولی میخوام قبل از رفتن به سفارت، کارای نظام وظیفه رو انجام بدم. هر دو پذیرش هم واسه مستر و بدون شرط و شروطه
    سوال اولم اینه که شما چه پیشنهادی دارین؟ معافیت تحصیلی رو واسه کدوم کشور بگیرم؟ اگه واسه آمریکا بگیرم که شاید دوباره رد شدم و مجبور بشم برم کانادا، اگه هم بخوام واسه کانادا بگیرم، نامه ی پذیرشی که الان دارم شروع دوره از تاریخش گذشته و پذیرش دیفر شده الان به دستم نمیرسه(دانشگاهی که تو آمریکاست رو ترجیح میدم). با توجه به چند تا پستی که خوندم، عوض کردن کشور بعد از گرفتن معافیت تحصیلی سخته. پیشنهاد شما چیه؟
    سوال دوم این که وقتی کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدیم، مجوز خروج از کشور به چه صورته؟ مثلاً تا قبل از شهریور که شروع ترمه، می تونم هر جا دلم خواست برم و برگردم یا فقط یکبار میشه از کشور خارج شد؟
    و سوال سوم اینکه تاریخ فارغ التحصیلیم 31 شهریور 94 هستش و شروع ترم هر دو دانشگاه زیر یکسال پس از فارغ التحصیلیه. الان که می خوام کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم، درسته که میگن چون 6 ماه از فارغ التحصیلیم گذشته باید دفترچه پست کنم؟ آخه تو سایت نشاء، هیچ کدوم از گزینه های وضعیت نظام شامل من نمیشه، مگر اینکه دفترچه پست کنم.
    سوال 2 و 3 مربوط به این تاپیک نبود، ولی ترجیح دادم واسه ی دونستن شرایط بنده، یکجا بپرسم. اگه هم بخشی از سوال ها رو میدونین، ممنون میشم از شنیدن پاسختون
    خیلی خیلی مــــــــــــــمنون واسه ی وقتی که میذارین
    ویرایش توسط hch1370 : April 27th, 2016 در ساعت 12:52 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)