صفحه 36 از 44 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

سلام دوستان،
    من در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد بعد از یه ترم درس خوندن، در تکمیل ظرفیت دانشگاه برای یه دانشگاه و رشته‌ی دیگه - باز هم آزاد- قبول شدم و رفتم اونجا. ارشد هم خارج از کشور خوندم. حالا پذیرش دکترا دارم و به زودی تحصیلم شروع میشه ولی احتمال خیلی بالایی هست که بعد از یک سال یه پذیرش دکتری بهتر از کشور دیگه‌ای بگیرم و برای همین میخوام بعد از گرفتن پذیرش انصراف بدم و برم به اون کشور و دانشگاه.
    همونطور هم که میدونیم در طول تحصیل فقط یک بار میشه انصراف داد. حالا سوالم اینه که اون قبولی من تو تکمیل ظرفیت کارشناسی انصراف محسوب میشه؟ تا اونجایی که یادمه من نامه‌ی انصراف از دانشگاه مبدا نگرفتم، یه جورایی مثل انتقالی بود. آیین‌نامه‌ی چند واحد دانشگاه آزاد هم که خوندم فقط در مورد قبولی با آزمون نوشته بود که باید هزینه‌ی انصراف داده بشه که نتیجه گیری من اینه اگر قبولی بدون آزمون بوده باشه شامل انصراف نمیشه. به عنوان مثال فصل ۱۰ و ۱۱ لینک زیر:
    http://enroll.azad.ac.ir/HelpSite/Us...eAmoozeshi.htm

کمااینکه تو پست ۱۹۱ همین تاپیک هم از زبان معاون مشمولان ناجا این موضوع نوشته شده.

با این حال یکی از دوستان من شرایطی مثل من داشته و میگه که وقتی میخواسته دکترای مجدد بخونه خارج از کشور هیچ جوره باهاش راه نیومدن که انصراف بده و دوباره معافیت تحصیلی بگیره و در عین حال دوست دیگه‌ای دارم که میگه نه تنها یک بار بلکه برای دو مقطع از این تبصره استفاده کرده و کسی سنگ جلو پاش ننداخته. من حسابی گیج شدم و متاسفانه دسترسی هم به وزارت علوم و نظام وظیفه ندارم و جستجوهای اینترنتی برای مورد مشابه هم نتیجه‌ای نداشته. اگر یکی از دوستان بتونه اطلاعاتی در این زمینه بده خیلی ممنون میشم.

Junior Member

سلام دوستان. خواهش میکنم اگر کسی جواب سوال من رو میده جواب بده واقعا آینده من به این گره خورده

من در حال حاضر در خارج از کشور در حال تحصیل در مقطع دکترا هستم (3 ماهه که اومدم). چند روز پیش پذیرش از یک دانشگاه در یک کشور دیگه رو گرفتم و الان قصد دارم که برم به اون دانشگاه و کشور جدید. سوال من اینه که:

1- با توجه به اینکه من هنوز گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع دکترا در کشوری که الان هستم رو در سامانه نشا آپلود نکردم، آیا با این وجود باز هم وزارت علوم از من نامه انصراف از تحصیل در دانشگاه فعلیم رو میخواد؟؟؟؟ چون من بعید میدونم دانشگاه فعلیم این نامه رو بهم بده با توجه به اینکه دارن بهم حقوق میدن. به شخصه فک میکنم که نباید وزارت علوم نامه انصراف از تحصیل ازم بخواد چون هنوز هیچ مدرکی از من ندارن (گواهی اشتغال به تحصیل) دال بر اینکه بنده در حال حاضر دانشجوی دکترا هستم. نظر شما چیه؟
    حتی اگر فرض کنیم که من گواهی اشتغال به تحصیلم رو در نشا آپلود کردم، اگر دانشگاه فعلیم به من نامه انصراف از تحصیل نده تکلیف چیه؟؟؟؟ آخه راستش اینکار رو نمیکنه چون دارن به من ماهیانه فاند میدن (غیر مستقیم ازشون سوال کردم)

2- وقتی که نامه پذیرش دانشگاه جدیدم اومد، خانواده ام در ایران میتونن مراحل تغییر دانشگاه و تغییر کشور رو انجام بدن؟؟؟؟ و اینکه همون نامه پذیرش جدید رو برای خانواده ام ایمیل کنن تا ببرن سازمان امور اعزام برای دریافت معرفینامه به نظام وظیفه برای صدور معافیت تحصیلی جدید، کفایت میکنه؟؟؟ لازم نیست این نامه پذیرش جدید به تایید سفارت اون کشوری برسه که من میخوام برم؟؟؟؟ چون راستش من نمیخوام بیام ایران و از سفارت اون کشور جدید در ایران تقاضای ویزا کنم. بلکه میخوام از سفارتی که در اینجا داره (کشوری که در حال حاضر دانشجو هستم) اقدام کنم برای ویزا.

ممنون میشم هرکی اطلاعاتی در این زمینه داره منو راهنمایی کنه. تشکر
    ویرایش توسط man123123 : May 4th, 2016 در ساعت 11:18 PM

Junior Member

درود دوستان عزیز بنده یه سوالی داشتم
    من قبلا دانشجو تبریز بودم تکمیل ظرفیت داشنگاه بابل قبول شدم از اونجا انصراف دادم اومدم بابل ثبت نام کردم با اینکارم معافیت تحصیلی قبلیم باطل شد دوباره برام صادر شد الان دارم از دانشگاه تارتو که مورد تایید وزارت علوم هم هست پذیرش میگیرم ولی دیروزکه رفتم پلیس +10 بهم گفتن دوباره برات معافیت تحصیلی صادر نمیشه ونمیتونی انصراف بد ی از دانشکاهت اکه انصراف بدی مشمول خدمت میشی
    حالا میخوام ببینم که راهی هست برای این موضوع یانه؟
    دوستانی که اطلاع دارن اگه راهنماییم کنن ممنون میشم

Junior Member

درود بر همه دوستان
    من سوالاتون رو خوندم خودم جوابشو بلد نبودم ببخشید

خودم یه سوالی دارم
    من 23 شهریور پارسال دفاع کردم و تا 23 شهریور امسال تو فرجه 1 ساله هستم
    برای کنکور سراسری هم امتحان دادم و آلانم دارم میرم مصاحبه ها شرکت میکنم
    راستش من هیچ علاقه ای واسه تحصیل در ایران ندارم اگر اینور هم قبول شم فقط واسه پیچوندن سربازی میرم تا وقت بیشتری برای آپلای داشته باشم
    حالا میخوام ببینم من باید 23 شهریور دفترچه پست کنم ؟ با این وجود که قبولی و ثبت نام دانشگاه هفته های اول شهریوره ؟ یا لازم نیس
    چون مال کارشناسی ارشدمو نگاه میکردم زده از تاریخ 90/07/1 نامبرده معافیت داره
    در واقع سوال اصلیم اینه اگه دفترچه پست کنم و بعد پذیرش بگیرم از یه دانشگاه خارج و انصراف بدم از دانشگاه ایران ! آیا بعد معافیت تحصیلی انصراف دارم یا چون قبلش دفترچه رو پست کردم باید بعد از انصراف برم سربازی ؟

Junior Member

با سلام،
    خیلی کوتاه سوالم رو میگم

من ارشدم رو در خارج از کشور یک ساله تموم کردم اما هنوز بعد از شش ماه اعلام فارغ التحصیلی نکردم، الان برای یک ارشد دیگه پذیرش دارم، میخواستم ببینم میتونم فارغ التحصیلیم رو اعلام نکنم و اعلام انصراف یا تغییر رشته بدم، و مشغول یه ارشد دیگه بشم؟

با سپاس فراوان

Junior Member

سلام دوستان
    وضعیت من کمی پیچیده تر ازین حرفاس که بشه با خوندن یه تایپیک به جواب رسید:
    دانشجوی دوره دکتری دانشگاه تهران بودم که بنا به دلایلی انصراف دادم و حکم قطعی و سپس معرفی به نظام صادر شد.
    الان تقریبا 8 ماه از این قضیه میگذره، و مجددا درخواست بازگشت مجدد به تحصیل رو دادم (پرونده بازگشت، در حال بررسی توسط کمیسیون استانی هست و به احتمال 99% موافقت میشه).
    از طرفی برای بهار 2017 در امریکا چراغ سبز گرفتم و اگوست اپلای میکنم.
    مشکل اینجاست که نمیدونم ایا میتونم با این شرایط ایجاد شده از کشور خارج شم؟! (مشمول خدمتم، یکبار در مقطع دکتری انصراف دادم و معرفی به نظام شدم، به احتمال زیاد با درخواست برگشتم به دانشگاه تهران موافقت میشه و معافیت تحصیلی صادر میشه برام، و اینکه مجددا اواسط تحصیل دکتری اقدام به درخواست معافیت تحصیلی کنم و بخوام برم آمریکا)!
    لطفا اگه میشه راهنماییم کنید که چطوری میتونم با شرایط حاضر از کشور خارج شم و برم آمریکا (ایا درخواست بازگشت به تحصیل عاقلانس؟)
    ممنونم

Junior Member

سلام به همگی
    تو رو خدا هرکی تجربه داره کمک کنه

من قراره در کشور آلمان (مقطع ارشد ) ادامه تحصیل بدم و نیازمند معافیت تحصیلی از سامانۀ نشا هستم
    مشکل اینجاست که زبان تحصیلی در اون کشور آلمانی است ولی نشا میگه جهت ارایه خدمات(معافیت تحصیلی) به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارن من مدرک زبان آلمانی دارم
    مشکل دوم اینه که تمامی دانشگاههای آلمان پذیرش مشروط میدن تا دانشجو بره اونجا امتحان زبان بده و ثابت کنه که زبان بلده بعد مشروط به قطعی تبدیل بشه ولی باز نشا پذیرش قطعی رو قبول داره
    آیا با این اوصاف میشه برای خدمات نظام وظیفه اقدام کرد و معافیت تحصیلی گرفت

Junior Member saeed_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNIVERSITY OF TEHRAN - CHEMICAL ENGINEERING

نقل قول نوشته اصلی توسط man123123 نمایش پست ها
    سلام دوستان. خواهش میکنم اگر کسی جواب سوال من رو میده جواب بده واقعا آینده من به این گره خورده

من در حال حاضر در خارج از کشور در حال تحصیل در مقطع دکترا هستم (3 ماهه که اومدم). چند روز پیش پذیرش از یک دانشگاه در یک کشور دیگه رو گرفتم و الان قصد دارم که برم به اون دانشگاه و کشور جدید. سوال من اینه که:

1- با توجه به اینکه من هنوز گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع دکترا در کشوری که الان هستم رو در سامانه نشا آپلود نکردم، آیا با این وجود باز هم وزارت علوم از من نامه انصراف از تحصیل در دانشگاه فعلیم رو میخواد؟؟؟؟ چون من بعید میدونم دانشگاه فعلیم این نامه رو بهم بده با توجه به اینکه دارن بهم حقوق میدن. به شخصه فک میکنم که نباید وزارت علوم نامه انصراف از تحصیل ازم بخواد چون هنوز هیچ مدرکی از من ندارن (گواهی اشتغال به تحصیل) دال بر اینکه بنده در حال حاضر دانشجوی دکترا هستم. نظر شما چیه؟
    حتی اگر فرض کنیم که من گواهی اشتغال به تحصیلم رو در نشا آپلود کردم، اگر دانشگاه فعلیم به من نامه انصراف از تحصیل نده تکلیف چیه؟؟؟؟ آخه راستش اینکار رو نمیکنه چون دارن به من ماهیانه فاند میدن (غیر مستقیم ازشون سوال کردم)

2- وقتی که نامه پذیرش دانشگاه جدیدم اومد، خانواده ام در ایران میتونن مراحل تغییر دانشگاه و تغییر کشور رو انجام بدن؟؟؟؟ و اینکه همون نامه پذیرش جدید رو برای خانواده ام ایمیل کنن تا ببرن سازمان امور اعزام برای دریافت معرفینامه به نظام وظیفه برای صدور معافیت تحصیلی جدید، کفایت میکنه؟؟؟ لازم نیست این نامه پذیرش جدید به تایید سفارت اون کشوری برسه که من میخوام برم؟؟؟؟ چون راستش من نمیخوام بیام ایران و از سفارت اون کشور جدید در ایران تقاضای ویزا کنم. بلکه میخوام از سفارتی که در اینجا داره (کشوری که در حال حاضر دانشجو هستم) اقدام کنم برای ویزا.

ممنون میشم هرکی اطلاعاتی در این زمینه داره منو راهنمایی کنه. تشکر

به نظر من باید انصرافت ثبت بشه، چون کشور دوم متفاوت هست.
    بعدا موقع بازگشت برات ممکنه دردسر ساز بشه.
    بنظرم،
    به کاشناسهای سازمان امور دانشجویی ایمیل بزن... خوب جواب میدن.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط lgiman نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وضعیت من کمی پیچیده تر ازین حرفاس که بشه با خوندن یه تایپیک به جواب رسید:
    دانشجوی دوره دکتری دانشگاه تهران بودم که بنا به دلایلی انصراف دادم و حکم قطعی و سپس معرفی به نظام صادر شد.
    الان تقریبا 8 ماه از این قضیه میگذره، و مجددا درخواست بازگشت مجدد به تحصیل رو دادم (پرونده بازگشت، در حال بررسی توسط کمیسیون استانی هست و به احتمال 99% موافقت میشه).
    از طرفی برای بهار 2017 در امریکا چراغ سبز گرفتم و اگوست اپلای میکنم.
    مشکل اینجاست که نمیدونم ایا میتونم با این شرایط ایجاد شده از کشور خارج شم؟! (مشمول خدمتم، یکبار در مقطع دکتری انصراف دادم و معرفی به نظام شدم، به احتمال زیاد با درخواست برگشتم به دانشگاه تهران موافقت میشه و معافیت تحصیلی صادر میشه برام، و اینکه مجددا اواسط تحصیل دکتری اقدام به درخواست معافیت تحصیلی کنم و بخوام برم آمریکا)!
    لطفا اگه میشه راهنماییم کنید که چطوری میتونم با شرایط حاضر از کشور خارج شم و برم آمریکا (ایا درخواست بازگشت به تحصیل عاقلانس؟)
    ممنونم

سلام

باید توجه داشته باشید در کل دوره ی تحصیلیتون اجازه ی یکبار انصراف دادن دارید... اگر الان تهران ادامه بدین و بخاین دوباره برای امریکا از تهران انصراف بدین... اصلا اجازه ی ادامه ی تحصیل نخواهید داشت. از طرف دیگه اگر دکتری رو تمام کرده باشید در تهران و بعد بخاین برید امریکا هم مشمول second degree میشید که من از عزیزی شنیدم برای خوندن second degree معافیت و اجازه ی خروج نمیدن

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnouri نمایش پست ها
    درود بر همه دوستان
    من سوالاتون رو خوندم خودم جوابشو بلد نبودم ببخشید

خودم یه سوالی دارم
    من 23 شهریور پارسال دفاع کردم و تا 23 شهریور امسال تو فرجه 1 ساله هستم
    برای کنکور سراسری هم امتحان دادم و آلانم دارم میرم مصاحبه ها شرکت میکنم
    راستش من هیچ علاقه ای واسه تحصیل در ایران ندارم اگر اینور هم قبول شم فقط واسه پیچوندن سربازی میرم تا وقت بیشتری برای آپلای داشته باشم
    حالا میخوام ببینم من باید 23 شهریور دفترچه پست کنم ؟ با این وجود که قبولی و ثبت نام دانشگاه هفته های اول شهریوره ؟ یا لازم نیس
    چون مال کارشناسی ارشدمو نگاه میکردم زده از تاریخ 90/07/1 نامبرده معافیت داره
    در واقع سوال اصلیم اینه اگه دفترچه پست کنم و بعد پذیرش بگیرم از یه دانشگاه خارج و انصراف بدم از دانشگاه ایران ! آیا بعد معافیت تحصیلی انصراف دارم یا چون قبلش دفترچه رو پست کردم باید بعد از انصراف برم سربازی ؟

سلام
    تاریخی که روی نامه ی فراغت از تحصیلتون ثبت میشه (نه لزوما تاریخ دفاع)، سر رسید یک ساله ی شماست و تا همون روز مهلت دارید یا ادامه ی تحصیل بدین و معافیت تحصیلی داشته باشید و یا دفترچه پست کنید.
    اگر دفترچه پست کنید، حدودا تا 2 ماه قبل از شروع خدمت میتونید برای تحصیل خارج بشید.
    اگر دکتری قبول بشین هم میتونید انصراف بدین و ویزا بگیرین برید، بدون پست کردن دفترچه ... چون از تاریخی که از دکتری انصراف میدین هم یکسال فرصت برای معرفی به نظام وظیفه یا ادامه تحصیل دارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)