صفحه 39 از 44 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    مبارکه دوست من، شکر که مشکلی برات پیش نیومد. منظورت از امور دانشجویی سازمان امور دانشجویان تو میدون فردوسیه؟
    ممنونم دوست عزیز. بله بله همونجا

دوستان خسته نباشید
    من لیسانس گرفتم و ارشد از امریکا پدیرش گرفتم و نامه معافیت تحصیلی گرفتم اما به دلیل یه سری مشکلات نتونستم برم. اگه از دانشگاه امریکا انصراف بدم و یه لیسانس دیگه تو ایران بگیرم..بعد از اینکه لیسانس دوم رو گرفتم اگر با لیسانس دوم پذیرش ارشد بگیرم میتونم دوباره واسه ارشد برم امریکا؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadnazari نمایش پست ها
    دوستان خسته نباشید
    من لیسانس گرفتم و ارشد از امریکا پدیرش گرفتم و نامه معافیت تحصیلی گرفتم اما به دلیل یه سری مشکلات نتونستم برم. اگه از دانشگاه امریکا انصراف بدم و یه لیسانس دیگه تو ایران بگیرم..بعد از اینکه لیسانس دوم رو گرفتم اگر با لیسانس دوم پذیرش ارشد بگیرم میتونم دوباره واسه ارشد برم امریکا؟
    ممنون
    سلام. شما که لیسانس رو تما کردید و فارق التحصیل شدید دیگه مجاز به اخذ معافیت تحصیلی در لیسانس ندارید. اگر معافیت برای ارشد خارج گرفتید و نمیرید میتونید اون معافیت رو کنسل کنید وثیقتون رو ازاد کنید و نهایتا در داخل برای ارشد یا حتی برای یک کشور دیگر معافیت تحصیلی بگیرید. یادتون باشه که یکبار بیشتر حق انصراف از تحصیل رو ندارید.

ممنون دوست عزیز، تو سایت نظام وظیفه نوشته بود که بعد از انصراف در همان مقطع یا پایینتر میتونید ادامه تحصیل بدین...یعنی منظورش چیز دیگه بوده؟!!

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

سلام دوستان. من یه وسال دارم هیچکس توی این فروم نمیتونه جوابمود بده. اینجا هم می نویسم بلکه شاید فرجی شد.
    من لیسانس غیرپزشکی دارم(لیسانس کامپیوتر و درسم داره تموم میشه) و مشمول سربازی هستم. الان میخوام برم توی یه کشور مورد تایید توی یکی از رشته های پزشکی یا دندونپزشکی تحصیل کنم.
    الان شرایط معافیت تحصیلی من چی میشه؟ نظام وظیفه شهرستان ها هم که یه مشت ... نشستن هیچی حالیشون نمیشه.
    یه سری میگن دو تا پذیرش بگیر. یدونه ارشد یدونه پزشکی. ارشد بده به نظام وظیفه. پزشکی رو بگیر اونور بخون.
    یه سری میگن اصلا نمیشه.
    یه سری میگن پذیرش ارشد بگیر بده به نظام وظیفه برو اونور پذیرشتو عوض کن.
    گیج شدم . کسی هست راهنمایی کنه؟

Junior Member

سلام دوستان ایشالله همه خوب باشند.
    بنده در جریان اپلای کردن هستم الان٬ اما یه مقدار نگرانی هایی از بابت زبانم و اینا دارم که نکنه امسال نتونم پذیرش بگیرم! از اونجایی که هیچ راهی هم برای فرار از خدمت مقدس سربازی ندارم خب یکسال بیشتر وقت ندارم واسه اپلای.
    حالا سوال من اینجا شروع میشه که اگر من امسال نتونم پذیرش بگیرم٬ میشه سال بعد که موقع خدمتم شد برم یکی از این دانشگاه های بدون کنکور ثبت نام کنم تا واسه خودم وقت بخرم٬ بعد ترم یک رو مرخصی رد کنم و جریان اپلای م رو ادامه بدم تا وقتی که پذیرش گرفتم٬ از دانشگاه ایران انصراف بدم و پاشم برم دنبال زندگیم؟
    آیا این کار شدنی هست؟ آیا بعد از انصراف از دانشگاه مشمول به خدمت هستم؟‌ آیا کار خاصی برای این پروسه باید انجام بدم؟
    با تشکر فراوان...

درود. دوستان من نامه معافیت تحصیلی گرفتم و الان دارم ازش استفاده میکنم. اگه بخوام از تحصیل انصراف بدم و وثیقه ای که گذاشتم رو بگیرم باید حتما برم تهران یا از شیراز هم میشه کارمو انجام بدم؟
    سپاس

Junior Member Araz.Darbandi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-سیالات-گیلان

یه سری سوال های پیچیده داشتم ممنون میشم پاسخ بدید. خود نظام وظیفه که هرچی میگی میگه نه!.
    ۱. من دفترچه و فرستادم و برای معافیت پزشکی اقدام کرده بودم و در حال بررسی هست. مهر دانشگاه ثبت نام کردم. الان اگر از دانشگاه انصراف بدم. و بعدا نتیجه ی پرونده ی پزشکی من بیاد و معاف نشم، آیا باز هم از یک سال فرجه ی تحصیلی بعد از انصراف میتونم استفاده کنم؟
    ۲. اگر پذیرشم بیاد و انصراف بدم از دانشگاه ایران. و برم وثیقه و کارهاش و انجام بدم و در این بین پذیرش های بعدی ام بیاد دیگه نمیتونم برای پذیرش های بعدی اقدام کنم و بگم خب مثلا پذیرش دومم بهتر از اولی هست و میخوام برای اون برم؟ بهم نمیگن نه تو یک بار انصراف دادی و الان با پذیرش اولی اومدی و کارات و انجام دادی برای وثیقه دیگه نمیشه بری برای بعدی؟
    تو نمی دانی غریو یک عظمت
    وقتی که در شکنجه یک شکست نمی نالد
    چه کوهی ست!
    why so serious?! let me put an smile on your face! ha ha!

سلام دوستان. من ی سوالی دارم که مطمئنم واسه خیلیا پیش اومده ولی نمیتونم کسی رو پیدا کنم که کمکم کنه.
    من ارشدمو تموم کردم ایران دانشگاه دولتی. الان تو فرجه یک ساله هستم. بعد از طرفی از ی دانشگاه خوب اروپایی پذیرش ارشد با فاند گرفتم البته پذیرش دکترا یکی دو جا دارم ولی این ارشده بی نهایت موقعیت خوبیه.
    حالا میخواستم ببینم آیا راهی داره که ی طوری بشه وزارت علوم رو پیچوند و رفت واسه ارشد؟البته یعنی رفتنش رو که میشه رفت ولی میخوام ی طوری باشه که وثیقه ضبط نشه که بتونم بعد از اون ارشده دکترا بخونم.
    یعنی مثلا تا این حدشو میدونم که میشه ی پذیرش دکترا از ی دانشگاه همون کشوره گرفت و در رفت از ایران. تا اینجاش اوکیه که بری نخوای برگردی.
    ولی خوب حالا من میخوام برم اونحا و اینکه بتونم برگردم. میشه یعنی ی طوری موقع آپلود کردن اون اشتغال به تحصیل هر ترم گولشون زد ی جوری؟ یا اینکه اصلا میشه اون نامه پذیرشی که واسه ارشد صادر شده رو راحت یکمی تغییرش داد کردش دکترا؟
    بعد ی سوال دیگه اینکه حالا به فرضی که شد ما ی طوری پیچومدیم وزارت علوم و وثیقه هم ضبط نشد، بعد واسه اینکه برم دکترا همون نامه پذیرش دکترا از دانشگاه جدید رو بیارم کافیه> یعنی مثلا چیزی که نشون بده مثلا ما از دانشگاه قبلی انصرف دادیم رفتیم این دانشگاه لازم نداره؟

Junior Member

سلام دوستان
    من الان تو سال سوم دکترا خارج کشور هستم. میخواستم بدونم آیا امکان تغییر دانشگاه (انصراف و شروع کردن یک دکترای دیگه)‌ وجود داره؟ آیا این قانون که یکبار میشه تغییر داد محدودیت زمانی خاصی داره؟ ممنون از کمکتون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)